Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 98
(#) istvan3 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy fóliakondin a .47J63 az 470nF et jelent 63 V al?
Előre is köszi
(#) Pulyka hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Hello

Csinálnék Karácsonyra egy időrelét,mert ugyan van egy működő időrelé panel,doboz nélkül,de én sokkal egyszerűbb,helytakarékosabb megoldásra gondoltam.
Kell hozzá egy kondi,egy relé,és egy elem.
Relére párhuzamosan a kondi,ezt a két alkatrészt egy pillanatra nyomógombbal feszültség alá helyezni(a táp az elem)és addig tart behúzva a relé,amíg a kondiban van feszkó
na igen,csak ezt kültérre szeretném

Szóval szerintetek nem gond,hogy ha egy elektrolit kondi kintvan a minuszokban?(persze dobozban,de az nem szigetel semmit a hideg ellen)
(arra emlékszek,hogy kiszáradhatnak a régi készülékekben ezek az elektrolit kondik,de itt a hideg játszik szerepet.)

Nah és mi a helyzet az elemmel? (nem akku)

A teljesítményét hogyan befolyásolja a hideg?

Ha gond e két alkatrésznek a mostani nagy hideg,akkor lehet hogy beburkolom őket valami tervulin félével.

Köszi Előre is

Előre is Kívánok minden kedves HE-s társamnak,és Családtagjának Boldog Karácsonyt,és Boldog Új Évet
(#) varttina válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Sokkal kisebb térfogatban meg tudnád építeni a kapcsolást, ha a több ezer µF-os elkót egy kisebb méretű kondival és egy kisjelű tranyóval "helyettesítenéd".
Elképzelhető, hogy olyan hideg lesz, hogy az elkóba belefagy az elektrolit. Az viszont szinte biztos, hogy az elem odakint kb. tized annyi idő alatt lemerül, mint jól fűtött helyen.
(#) Pulyka válasza varttina hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia

Köszönöm a választ.
Azt sejtettem,hogy az elem kérdésre ez lesz a válasz,mert a motor,és autók akksijait is kiszokták venni télen,és bevinni a fűtött helyiségbe.(de az akkumulátor)

A hely a kapcsoláshoz nem lenne gond,mert elférne egy 2200 µF-es 16V-os kondi egy 12V-os relé,és egy 9V elem,de ha gond a hideg,akkor csak hőszigetelni fogom.
Kaptam egy R-C-D elemekből felépített kapcsolást is a kezdő kérdések topicban,ami 230V-ból 24V-ot állít elő a 24V-os időrelémnek,de ez a 3 alkatrészből álló kapcsolás csak jobban tetszik

Azért köszi(még egyszer )
Üdv Tomi
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia

Ez egy izzót fog vezérelni.
Ugyanis reggel,és este mikor hazaérnek a családtagok,akkor a biciklisben(ahol tároljuk a bicikliket) elég sötét szokott lenni,és ezért kell egy időrelé,mert ha egy nyomógomb nyomással valaki feltölti a kondit,akkor kb egy 20 másodperc kell,hogy elhelyezzük a kerékpárt,és bemenjünk,vagy el.
Szóval 20 mperc kellene nékem
Csak lesz egy 3-4 ezer mikrós kondiban elég töltés,hogy egy 12V-os relét(vagy 6V-osat,az is van)meghúzva tartson kb 20 másodpercig
Ha nem,akkor kapcsoló
Dehogyis,nem adom én fel.

UI:A helyi villanyszerelési boltban nem ismerik magát az "időrelét" csak az időkapcsolót.Lehet én mondtam rosszul,már legalább 1-2 éve megvan ez a bolt,csak nem dolgozhatnak benne ennyire tudatlan eladók)

(pedig hestore-n fentvan az időrelé néven feltüntetett,kalapsínre felpattintható időrelé)
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Jah vagy úgy.

Az a híííres lépcsőházi automata,amivel szintvizsgán "játszadoztunk"

Én úgy tudtam,hogy az időkapcsoló az órát figyeli,és pl este 7-kor be/lekapcsol.
Az időrelé,pedig egy beállított idő eltelte után kapcsol le.

Köszi a helyreigazítást

Szép Estét

"A karácsonyra való tekintettel, a feléből engedjen..."
Akkor nem is lenne igazi jézuska.
Mert a jézuskák ingyen hozzák/adják a dolgokat karácsony elött
(#) varttina válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Én ezt építeném meg. Ha a darlington pár erősítése 10000 akkor egy 1 µF-os kondenzátorral ugyanúgy fog működni az áramkör, mintha egy 10000 µF-os elkó lenne közvezlen a relé elé kötve.

idozito.png
    
(#) Directors hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Azt honnan lehet tudni,hogy egy kondi low esr vagy nem?

Csak mert van itthon egy csomó számítógéptápból kiszedett kondi de nem tudom,hogy melyik lehet low esr.
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szia!

Például a típus alapján utánakereshetsz a tulajdonságainak

Egy példa: Rubycon MCZ Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Sajna én nem találtam semmit se a kondikról.Lehet én nem jól keresek.

Kiválasztottam 3 kondit amire ezek vannak írva.

1. HEC LX 470µF 200WV NEG+105C
2. Jamicon 100uF350V 85C VENET SK
3. Samwha CE-FL 85C 400WV 330uF


Ezek közül az adatok közül miket írjak be a keresőbe?
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Ezekről én sem találtam infót
(#) kondyberco hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy régi erősítőm fekvő kondenzátorokkal, és ki akarom cserélgetni őket. Nem tudjátok, hogy hol lehet beszerezni ilyeneket?
(#) Directors válasza kondyberco hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szia!

Elektronikai szaküzletekben lehet beszerezni őket.

Pl:.Bővebben: Link
(#) kadarist válasza kondyberco hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szia!

Keress valahogy így:Bővebben: Link
(#) didyman válasza Directors hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
HEC LX (általános célú kondi, taiwan-i tömegtermék)
Jamicon SK, szintén általános célú, kicsivel jobb taiwan-i
Shamwa FL, ez a legjobb minőségű, jóféle koreai.
Gondolom, kapcsüzemű táp primer oldalára szánod: Oda nem kell alacsony ESR, a hálózat felől 100Hz-es üzem éri őket. Habár a terhelésre ez már nem igaz, itt nem kritikus az ESR. Aktív PFC esetén ellenben meggondolandó.
(#) Directors válasza didyman hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
köszönöm a segítséged.

Még egy kérdés,hogy ez low esr kondi? "rubycon yk"
(#) didyman válasza Directors hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Az YK szintén általános célú, de minősége az egyik legjobb. De még mindig nem írtad, hogy mibe kell, milyen pozícióban.
(#) Directors válasza didyman hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Most kapcsolóüzemű táp szekunder oldalára kell.
(#) didyman válasza Directors hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Oda kérdezted ezeket a párszáz V-osokat? Yageo SC, SX kapható általában lomexnél, az való oda, ritkán Rubycon YXF/YXK, meg egyebek.
(#) Directors válasza didyman hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nekem mind1 hány voltosak csak legyen jó.Egyébként ezek az SC,SX,YXF,YXK ezekből tudod,hogy low esr e a kondi vagy másmilyen?

A többi kondinál is ha ezeket látom rajta az azt jelenti,hogy low esr kondi?

pl.: jamicon Sc vagy jamicon YXK?
Vagy a többi kondinál honnan lehet tudni,hogy a kondi low esr? Vagy csak Yageo ss a Rubycon kondikból van low esr?
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Miért mindegy, hogy hány voltos? Nagyon nem mindegy. Minden nagyobb kondenzátorgyártónak vannak kis veszteségű és mindenféle speckó típusai. Fel kell menni a gyártó weboldalára, és szét kell nézni a product info-ban.
(#) didyman válasza Directors hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nem, ezek gyártóspecifikus sorozatjelek. Fesztűrésből ne legyen nagyon túlméretezve, mert pont az ESR értékének nem tesz jót a nagyobb fesztűrésű típusok vastagabb szigetelése. Az élettartamnak meg mondjuk igen, a nagyobb tok miatt.
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Hmm ez nagyon nagy segítség volt,hogy mennyek fel a gyártó honlapjára.

Köszönöm mindkettőtök segítségét.
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Na de másképpen hogyan ismerheted meg a a lehetőségeket? Csak úgy, hogy keresel különféle kulcsszavak alapján, például "low esr". És lám-lám aki keres, az talál:Bővebben: Link
Az első találat a nyerő!
Vagy itt egy csomó low esr:Bővebben: Link
Forgalmazó:Bővebben: Link
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Köszi.

Még egy olyan kérdésem lenne,hogy Low impedance is low ESR? Vagy is ugyan olyan jó erre a célra?

Bővebben: Link
(#) didyman válasza Directors hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
ESR: Equivalent series resistance. Gyakorlatban az alacsony impedanciás jelzőt a nagy áramterhelhetőségű típusok kapják meg, míg az alacsony ESR az erre érzékeny, specifikáltabb alkalmazási területet adja meg. Tehát részhalmaza utóbbi az előbbinek. Tápegység kimenetére jellemzően jobb, tartósabb megoldás létezik alacsony impedanciásban, míg az alacsony ESR az kifejezetten CPU, vagy hasonló érzékeny alktrész tápjába, tövébe való.
(#) Directors válasza didyman hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Akkor mind a kettő jó kapcsolóüzemű tápba ha jól értelmezem.Szekunder részébe és puffernek is.
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Egy ezzel a témával foglalkozó oldal:Bővebben: Link
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Sajnos az angol tudásom egyenlő a nullával.
(#) Directors válasza didyman hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szia!

Ezek között a kondik között te látsz low esr kondit?

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bősh/products/alm_vebben: Link


ÉS akkor mind a két típusú(low esr,low impedance) jó kapcsolóüzemű tápba ha jól értelmezem.Szekunder részébe és puffernek is?
Következő: »»   23 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem