Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   50 / 123
(#) (Felhasználó 5823) válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Kicsit necces, de ez teheletlen! Ha a kijelző megteheli még tíz volt se lesz! Szerintem nyugodtan építsd be! A 7805-re tegyél hűtőbordát (tisztességest!). És nézegezsd a 78L08-at mennyire melegszik!
Üdv Lhanzi
(#) pityu_18 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Okés akkor így lesz.Na még annyi hogy olyan trafó ami 3 kivezetéses.Ezt hogyan kell rákötni?Nomeg akkor lehet van otthon kijelződ is?
(#) (Felhasználó 5823) válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Te engem direkt mozgatsz! Megméred a trafót elvileg kétszer 12v-os kell. Ahol 24v-ot mérsz azt rákötöd oda ahova 24V váltó van írva ahol meg 12V azt oda! Mivel a két rendszert az optótriak leválasztja, semmi gonddal nem kell számolni! De mindjárt lerajzolom!
(#) pityu_18 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ez egy elég kicsi trafó és egy adapterből halásztam.
(#) (Felhasználó 5823) válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Na itt a rajz ha kicsi csak úgy jó, hogy kettő van marad a nagy ami eddig volt (24V-os) és jön a kicsi is! Ha ez a trafó (adapter) három kivezetéses küldj képet! és le írom! De miért kell erre mindig külön felhívni a figyelmed!
(#) pityu_18 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Mutatok képet.Igen valószínűleg 2 trafó lesz benne mert ez nem hiszem hogy ad 24V ot is.De lemérem.
(#) pityu_18 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Nos ez így néz ki.
(#) (Felhasználó 5823) válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Na csak a kijelzőnek és a vezérlésnek elég! A pákát nem bírja el. Közsd be az egyik tekercset a középső és valamelyik szélső és próba, ha szekunder tekercs nagyon melegszik akkor a két szekunder tekercset párhuzamosítani kell, de ehhez a középső kivezetésre menő két vezetéket (ami kijön a trafóból zománcozott rézhuzal) szét kell választani. csak így lehet a két szekunder tekercset párhuzamosítani! Amúgy totál rövidzár!
(#) pityu_18 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Mértem egyet.Nos a benne hagyva a diódákat rámértem a kivezetésre.És itt tudta mérni 6V váltó áramot és 13,67V egyenáramot is.
(#) (Felhasználó 5823) válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Válasz, már megint zöldséget csinálsz! Mindjárt rajzolok!
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ahova a különböző szinű nyilak mutatnak ott mérd a váltot! (AC 20v) Elöszőr ahova a két kék nyíl mutat oda a két mérő csúcsot. Aztán ahova a két piros mutat!

kép mod.jpg
    
(#) pityu_18 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Lemértem mind a kettőt 15,88 V.Azt elmondod ha nem gond hogy miért tudok így diódástul egyen és váltóáramot is mérni?
(#) (Felhasználó 5823) válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Na akkor az egyiket ami neked szimpatikus kötsd be! (két kék pl) De igazándiból csak akkor derül ki ha rajta lesz a kijelző! Mert az zabálja az áramot! Pláne ha pl. -1888-at ír ki! Így az a gond magas lesz a pufferen a feszkó és még nincs ami terhelje, addig amig nincs kész a kijelző én az elöző megoldást alkalmaznám!
(#) (Felhasználó 5823) válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Nyáron eljösz pár nap nyári gyakorlatra és megtanulod! Ez a topik nem erről szól! Így is csoda, hogy le nem lőnek!
(#) pityu_18 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Okés akkor marad egyelőre az egyenirányított verzió.Köszi ezeket is.
(#) (Felhasználó 5823) válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Mindenkitől elnézést a rengeteg helyesírási hibáért! De nagyon siettem! Közben a honlapom is csinálom!
(#) Alkotó hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Ihanzi, pityu_18!
Én ugyan nem vagyok moderátor, de most már tényleg befejezhetnétek ezt a diskurzust. Ebből senki nem fog semmit profitálni, csak feltöltitek értelmetlen locsogással, ezt az egyébként okos kis topikot.
Beszéljétek meg privátban az ilyesmit.
(#) pityu_18 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Én tehetek róla,elnézést.Ihanzi csak az én kérdéseimre válaszolt.Még egyszer Mindenkitől Elnézést.
(#) (Felhasználó 5823) válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
A negyedik adag nyugtatómat most hozta fel az asszony, így még nem hat! Tehát! Az első mondat első fele korrekt! A másik segítettem összerakni egy srácnak (mivel karácsony van-volt) egy forrasztóállomást! Azt hiszem a mai kivételével senkit sem zavartunk! Szerintem egyszerűbb lenne megkérni egy modit, hogy törölje! Azt gondolom ők is ezért (karácsony) kicsit elnézőbbek, ha ők nem teszik te miért! A többit inkább hagyom, mert repülök! De nézz magadba! Ja és igen én ilyen vagyok! A másik az ilyen topikok mint ez pont az olyanoknak szól mint ő, mert akik profik nem kérdeznek semmit! Azok egyszerűen összerakják! A moderátoroktól elnézést!
(#) (Felhasználó 5823) válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ja visszatérve a dologra, úgy tűnik, hogy vannak akiknek nem tűnik értelmetlen locsogásnak, most kaptam egy PM-et, hogy mi az a bontókabin? Látod van olyan ember aki talál benne érdekes információt!
(#) (Felhasználó 5823) hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Tehát a bontókabin egy olyan eszköz mint a homokfúvó kabin belenyúlós, felül üveg van rajta amin belátsz, elszívással van ellátva így akár (én szoktam) akár napi tíz órát is tudok bontással foglalkozni! Benne van a forrasztóállomás, és szépen lehet dolgozgatni! Ha valakit érdekel konkrétan teszek fel képeket!
(#) kosaro hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Üdv!

Egy kérdésem lenne, azért írom ide, mert nem találtam olyan topicot, ahol HAKKO 936-al foglalkoznának, de hasonlít a JLT-02-re.
Adott egy HAKKO 936 (amit smiler79-től vettem) és valószínű, hogy elszállt a primer oldali biztosíték (elég barna az üveg, még miltiméterrel nem mértem rá). Az a kérdéem, hogy mekkora primer oldali biztosíték kell, és lomha, vagy gyors?
A páka 48 vagy 50W-os, 60W-ot vesz fel a hálózatról(akkor a biztosíték 60W/230V esetleg esetleg)
lehet a kérdésben benne van a válasz, de mivel nem tudom a választ biztosan, így inkább kérdezek
(#) dörmi hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Adott egy 24V trafó, ami egyen irányítva 34V-ot ad le. A kérdésem hogy tudnám ezt visszavenni 24V-ra? Mert a páka hőfokérzékelőjének + - kell. A 7824 az csak 1A viszont a pákának meg 2A kell. Bocsi, az amatőr kérdésért.
(#) Alkotó válasza dörmi hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Pl. a páka fűtőszálának add oda a váltó 24V-ot. A hőérzékelőnek meg úgyis kell egy vezérlő elektronika, ami viszont bőven 1A alatt fog terhelni, tehát jó a 7824 hozzá.
Viszont ha már vezérlő elektronika is kell, akkor már majdnem ott vagy egy forrasztóállomásnál.
(#) vzoole válasza dörmi hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Én PWM-el magszaggatnám, hogy max csak 24V RMS kerüljön rá.
(#) (Felhasználó 5823) válasza kosaro hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Hát inkább nem firtatom, hogy minek vetted meg ha ez is problémát okoz! Tudjuk 60W Akkor P=UxI ebből I=P/U így aztán 60W osztva 230V-vel egyenlő 0,26A ami szabványos értéket tekintve 315mA-es betét! Vagy esetleg 400mA-es a bekapcsolási áramlökések miatt!
Én a vaterán vettem fórumtársunktól Thomas...-tól egy ZD-931-et hibásan (4000Ft) ette a pákákat, de kis agyalással sikerült megcsinálni és szépen viszi a Solomon pákákat!
(#) (Felhasználó 5823) válasza dörmi hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Használd a vzoole féle forrasztó állomást és annak pont jó!Bővebben: Link
(#) kosaro válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Kösz a választ.

"Hát inkább nem firtatom, hogy minek vetted meg ha ez is problémát okoz!"
Minek vettem? Mert kell.
Nem szoktam biztosítékot használni, és gondoltam megkérdezem, hogy biztos legyek benne, mert ha kisebbet rakok bele, akkor sűrűn kell cserélni. Meg nem tudtam, hogy Ucsúcs-al, vagy Ueff-el számoljak.
(#) (Felhasználó 5823) válasza kosaro hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Már egy egy pofáraesés lehet, ha kapcsolóüzemű a tápja, mert akkor nagyobb is lehet a betét! De ez szemrevételezéssel eldönthető!

Üdv Lhanzi
(#) kosaro hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Üdv!

Nem kapcsolóüzemű, azért írtam, hogy hasonlít a JLT-02-re.
És azért kérdeztem meg itt, hogy mekkora bizti kell, mert http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/forrasztoallomas.html?pg=3 itt is le van írva, hogy: "Először is tegyünk a trafó primer oldalára is biztosítékot.", nekem van, csak elszállt, és nem tudtam hogy hogyan számoljam, a tankönyv meg messze van ( a suliban telel ).
Következő: »»   50 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem