Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   57 / 148
(#) hugi00 hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
cimopata !

Hogy oldottad meg az erosito, hangszoro feloli vedelmet ?

En tegnap este szorakaztam egy keveset.
Rakasztatottam 0,3 (ladaban 0,83) es 2,7 (ladaban 6,8)Ohm os hansgzot egy erositore.
Minden esetben a kimeneten mert 10,1-10,3 Ampernel kapcsolt le az erosito.

A jel: 50Hz volt
Feszmero: Maxwell 25304
Lakatfogo: CLM 266

Hogy lehet (hol lehet, mellekelt kep) megoldani, hogy 12Ampernel kapcsoljon ki ?

kep 1
kep 2
(#) cimopata hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Egyrészt azért kell ellenállás, hogy korlátozzuk a töltőáramot és ezzel védjük a fet meghajtó áramkört a túláramtól.

Másrészt emiatt lerontjuk a meghajtó-gate közt levő induktivítás és a fet kapacitása által alkotott rezgőkör jóságát így nem alakulnak ki a fet gate-jén mindenféle reconanciából belengések.
(#) hugi00 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
[OFF]
Tegnap nem voltal a Campi talin.
A GZNW15 amit ujjá tekertem azt is teszteltuk.

Az Xmax, velemenyem szerint, tobb volt 6centinel.
- boci csinalt par videot asziszed gepevel, sajnos asziszed csak egy felbehagyott videot toltott fel. (


ftp.alter-net.hu/www/asziszed/SDC11298.AVI
(#) cimopata válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Helló!

Bár nem tudom miért nekem címezted a kérdésedet, azt sem hogy a kérdésed milyen kapcsolatban áll a kapcsitáppal, de aban biztos vagyok, hogy nem a táp korlátozza a kimenőáramot, hanem maga az erősítő.

A komplementer végfokozatban a kimenetek előtt szoktak betenni jópár wattos alacsony ellenállású huzalellenállásokat egyrész negatív VCS céljából másrészt a sönt szerepét betölteni.
Ezen szokták figyelni a feszültséget és aszerint vonják el a végtranzisztoroktól a bázisáramot.
Tehát a végfokban kellene inkább körülnézned.

Szerintem teljesen felesleges akár offként olyan hozzászólást tenni amiben mi teljesen kívülálók vagyunk, erre való a privi
(#) hugi00 válasza cimopata hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A kerdesedre a valasz:
Mert te terveztel es kiviteleztel, tehat elmeletben tudod mit es hol.

En semmit nem tudok.
- csak probalkozom.

"Ments meg uram minket."
- szoktak ilyenkor mondani.

HA, keszitek tovabbi fotokat.
Elkepzelheto, hogy meg tudod mondani, mely az az egyseg amit valtoztatva, elerem celomat ?


OFF:
Hatha erdekel masokat is a tali.
- es epp ez a kedvcsinalo.

Ettol fuggetlenul igazad van a temaval kapcsolatban.
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Persze az áramot be kell határolni ezt az adatlap is írja.

De hol lehet kapni?
(#) emmzolee válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ja télleg jöhetett volna e-mail-ben.

Megnézem mit alkottatok.

Azért nem mentem,mert ónos esőt mondtak, de kiderült, hogy mégsem lett.
(#) cimopata válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A választ már nagyjából megadtam, hol keresd a megoldást.
Keresd meg a nyákon ezeket az ellenálláskat 2-5W os általában. Ahhoz kapcsolódik valamilyen módon 1-1 tranyó aminek az emittere a kimenet a bázisa nagyjóból a sönt fele megy a kollektora pedig a végtranyó bázisa felé megy.

Persze nem feltétlenül így épül fel.
Csak ez a módszer eléggé elterjedt AB osztályú végfokoknál.

üdv

Ezen az oldalon nagyon sokan terveznek és nincs olyan aki ne kivitelezne!
(#) watt válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
chipcad
Árlista/Microchip/MOSFET meghajtók
Ha nincs jobb oldalt mozgónak jelölve, akkor azokat csak rendelni lehet...
(#) rozsda válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia.
Én is a Chipcadban vásároltam.
TC4451.Ez 12A-es mosfet meghajtó 510Ft-ért.
Én 20db IRFP90N20D feteket hajtok egy darab ilyen meghajtóval.Minden fet előtt 33ohm-os ellenállás a gate-en.És tökélletesen végzi a dolgát.
Az még hozzátartozik hogy én közel sem ilyen frekin kapcsolgatok,de a gate jelalak az tökéllete ennyi fettel is.
Szerintem érdemes volna kipróbálni ezen alkalmazás alkalmasságát is.
(#) watt válasza rozsda hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Milyen freki, ha lehet kérdezni? Egyébként
(#) rozsda válasza watt hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
1KHz alatt.
De üzemelt már 2.5KHz-en is.
Most egy kis átalakitás után 10KHz fölött akarom kapcsolgatni a 20db fetet és nem a meghajtástol félek.Az biztos hogy rendesen elvégzi a dolgát.
Ezek erre lettek kitalálva,de valahogy mégis kevesen biznak bennük.Szerintem nem is drága és a kapcsolást is leegyszerűsiti.
Viszont a tápjának a tövét meg kell pakolni jóminőségű kondikkal hogy legyen miböl dolgoznia.
(#) hugi00 válasza rozsda hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ez sub-erosito ?
(1KHz -> az uzemi freki a "zenei" tartomanyba esik.)
(#) cimopata válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Nem, egyenáramú motor hajtás.

Sub erősítőként sípolna a hangszóró mint a nyüvek.
(#) rozsda válasza hugi00 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ez nem erősitő hanem motor fordulatszám szabályzó.
Azért bátorkodtam belekontárkodni a fórumban mert a meghajtó IC-röl van szó,és nekem üzemel egy ilyen kis csoda itthon.
Nálam kisfrekin tökélletes 20db bika nagy fettel.Akkor szerintem megér egy próbát 16DB fele ekkora fettel nagyobb frekin.
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Tank jú

Szoktam nézelődni a Chipcadnél, de elsiklottam fölötte.

Kössz.
(#) Subwoofer hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Lassan kezdek kedvet kapni ehhez a TC4452-hez... Kérdésem már csak az,hogy hogyha csinálok egy ilyennel meghajtót akkor milyen alkatrészek kellenek még ehhez? Gondolok itt kondikra meg diódákra...

Ha pakolok neki 2db 100µF/16v-os low esr elkót és ezzel párhuzamossan rakok neki 100nF kondit közel a lábaihoz az elég?
(#) emmzolee válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Az adatlapján szokták írni mi a jó.
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ez a chpicados honlap eléggé sz..r.
nem találok meghajtókat.
(#) watt válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Necsináld, leírtam az elérési utat is... Ha nem leled, holnap beszúrok egy képet, mert sajna linkelni nem lehet!

Vagy még is(jobb gomb, nyitás új lapon): Bővebben: Link
(#) rozsda válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Én raktam neki vagy 400µF kondit és ezt is több kissebböl.És szűrőkondibol is kettőt tettem.A lehető legközelebb a táplábaihoz.Más alkatrészre nincs szüksége.
Nekem hütőbordára szerelhető kivitelű van,de borda nélkü használom és még csak meg sem langyosodik.

emmzolee:
A Microchip termékein belül (ha rákattintasz az árlistára akkor az első a sorban)-Analóg áramkörök-MOSFET meghajtó áramkörök.
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Kössz bandzsa voltam.
(#) Subwoofer válasza rozsda hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Köszi!
lehet majd rendelek egyet aztán kipróbálom
(#) Subwoofer hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
na elkezdtem kisérletezgetni egyenlőre 2 maggal... magonként egyenirányítottam aztán összeköttem párhuzamossan a +/- t és ráraktam próbára egy 100V-os 15000µF kondit (azért iylet mert ez volt kéznél..)
Érdekes dolgot tapasztaltam, ha ráraktam ilyen fűtőszálas terhelést kb 10ohm 77V a tápfesz... akkor ha kicsit elhúztam a vezetéket kb heggesztett a cucc.. Ez normális jelenség?? Trafó szekunderén még nincs semmi RC tag csak a diódák meg a kondi.. Ha meg lesz szűrve meg esetleg fojtóval kiegészítve akkor nem fog így heggeszteni?
(#) watt válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Normális, csak az nem, aki ilyet művel vele...
(#) Subwoofer válasza watt hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
kössz
Amúgy a táp olyan 50khz környékén jár, abban tudsz segíteni,hogy milyen értékű rc-tagot rakjak a szekunder oldalra??
(#) watt válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Csak érzésből, 4,7n 27ohm.
(#) Subwoofer válasza watt hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Köszi szépen, ki fogom próbálni.. Amúgy van erre valami képlet amivel ki lehet számolni.. mert az is érdekelne...
meg azon gondolkodom,hogy kéne visszacsatolást csinálni hogy stabil(abb) legyen.. Arra gondoltam,hogy felhasználom azt a kihasználatlan 5V-os szekundert ami van rajta... csak nem tudom,hogy hogyan lehetne ezt összehozni az sg3525 bemenetére .. optócsatolóval kell megcsinálni vagy sima ellenállásosztós megoldás?
(#) emmzolee válasza watt hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
(#) Csaszu hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Melyikre voksoltok ?
2,95 cm2-es toroid gyűrű, 1 menet primer, félhíd 50 Khz, 9 V, 1,5 T, M2tn-c anyagminőség
vagy
2,1 cm 2 menet, 9 V primer 35 Khz 1,5 Tesla ?

Max. 200-230 A-nek kellene átmenni rajt 9 V-on, jó lenne ha maradna még valami a szekundernek is
Szimpatikusabb az első variáció, de az 1 menet nem jelent nagy gondot ? El tudnám oszlatni a mag teljes felületén, körben párhuzamba kötött szálakkal.
Következő: »»   57 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem