Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   345 / 1385
(#) lidi válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Milyen nyomtatód van ?
(#) Sir-Nyeteg válasza lidi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
HP PSC 1350
(#) Sir-Nyeteg válasza mezeitian hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Rájöttem mit akartál írni!
Ma 13 óra után pont ezt beszélgettük ebben a topicban, de ha a keresőt használod, akkor megintcsak rájössz, hogy tintasugaras képet nem lehet vasalni!
(#) lidi válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Na, nekem is HP igaz, régebbi picit : 940c.
Nekem az vállt be, hogy nem fóliát választottam, hanem fotopapírt. Továbbá nem PhotoRet -et, hanem azt a nagy felbontást amit ott felkinál. Ezzel ilyen minőséget lehet elérni.

940c.png
    
(#) Sir-Nyeteg válasza lidi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ez szép!
Én régen végigzongoráztam minden verziót, valahol megtalálható a topicban, de egyre rosszabb lett csak. Így maradtam a sima papírnál, normál felbontásban. Egyébként két rétegben tökéletesen fed, max a 0,1mm alatti hézagokkal van gondom.
(#) lidi válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Sima üzemmód nem jó, mert az csak 600dpi, és ott a fekete patront használja, úgy nekem is elmosódott elsőre. Ez amiről a képek vannak a 2. probálkozás. Nekem is két réteg fólia van egymáson. Van még további beállítás a nyomtatóban, ahol a festék mennyiséget lehet állítani, ott a kozép, normál állásból 1 vonást visszábbvettem.
(#) Sir-Nyeteg válasza lidi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Bővebben: LinkBővebben: Link
Itt volt a megoldás! Ennyire jutottam.
Utolsó képen látható, hogy mit értek szellemképesség alatt.
(#) lidi válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Hú ez nagyon ramatyul néz ki tényleg. Itt a fóliával lesz a baj szerintem. Itt is írnak róla hogy csak photoret uzemmódban van nagy felbontás Ekkor kisebb cseppekkel is dolgozik egyébként. Milyen fóliára nyomtatsz ? Nálam HP Premium Transparency film. Ilyen rücsis az a fele ahová nyomtatni kell, és egy spéci bevonat van rajta ami megköti a tinta nedvességét. Ha benedvesíted csúszós nyálkás lesz, de aztán megszárad, mintha valami ragasztóval lenne összekenve. Ha meg a másik (rossz) oldalára nyomtatsz, akkor meg se szárad, de ha mégis, akkor vizzel le lehet mosni. (volt hogy véletlen rossz oldalra nyomtattam, es ilyenkor nem kell kidobni a foliat, csak vigyazni kell hogy a jo oldal ne legyen vizes)
(#) Sir-Nyeteg válasza lidi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Tintasugaras nyomtatáshoz mindenképpen rücsis fólia kell, anélkül nem megy a dolog. Merthogy anélkül elkenhető lesz.
Mindig más a fólia gyártója, ami épp van a boltban, vagy ami épp olcsó
De az utolsó kép az hibátlan a szellemképtől eltekintve, viszont az nem hiszem, hogy felbontáshiba lenne. De jó kérdés.
(#) roland0327 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Hali!

Szeretnék olyan panelfúrót venni ami pontosan fúr éa olcsó. A HESTORE-n van amelyik jó? Pl. ez megfelelne?Bővebben: Link vagy ez.
Az lenne a célom hogy nagyon pontosak legyyenek a furatok!

(#) terabyte hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
cs
hogy csináljátok a nyák fém részét
(#) terabyte hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
pls ha valaki tudja modnja elöre is thx
(#) Sir-Nyeteg válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
AD-628D isteni! Csak ajánlani tudom!
(#) Moderátor hozzászólása terabyte hozzászólására (») Jan 10, 2010
 
Szia
Két jótanács:
1. Tanulj meg helyesen írni!
2. Ne használj chat-es szlengeket, rövidítéseket!

U.i.: Olvasni, olvasni, olvasni.
(#) roland0327 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
NEkem is tetszik ez a fúró és még árban is ott van! Nincs semmi hibája ? nem akarok rosszat venni, csak egyszer akarok rá költeni. Ha nem pontozod be akkor is pontosan fúr?
(#) Sir-Nyeteg válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Csapágyazott, pontos, kicsit kényelmetlen, de könnyű. Ajánlom
A pontozás a fúrószártúl függ.
(#) gulasoft válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ilyen hülye kérdéseket. Pontosan akarok fúrni milyen fúrót vegyek, meg ha nem pontozod be akkor is pontosan fúr e. Komolyan dedó!
Nem attól fog pontosan fúrni hogy milyen nyákfúrót veszel! Veheted te a legpontosabb legászabb fúrót is ha remeg a kezed felejtsd el. Pontosan a cnc-k fúrnak, kézzel lehet közelíteni a jó minőséget de soha nem lesz 20 furatból 20 hajszál pontos. A nyákfúrótól szinte semmi nem függ. A kívánt sebességet mindegyik tudja, és a nyákfúrók nem ütnek mint a teszkós állványos fúró, mégis az állványos fúróval lehet igazán jól fúrni mert ez tuti függőleges, az előtolásnál nem te nyomod kézzel amitől tuti nem lesz pontosan függőleges és egyenes a luk. Fúrni meg kifejezetten keményfém panelfúróval kell, amiről pár lappal hátrébb olvashatsz.
(#) mate_x válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ha nem pontozod be, akkor elvileg ki fog törni a fúró, mert a fúró csúcsa nem dolgozó rész!
(#) llaci56 válasza mate_x hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Elvileg... Gyakorlatilag meg elég nehéz pont nélkül pont a közepébe fúrni.
(#) roland0327 válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
kössz a segitséget és az ötleteket!
(#) lidi válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
A titok nyitja, hogy úgy maratod ki a panelt, hogy lyuk legyen a forrszem közepén a rézben, és akkor az megvezeti, nem kell pontozni.
(#) patexati válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia! Ilyenre kell a nyákot vasalni és nem kell pontozni!

35-kész.jpg
    
(#) emmzolee hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Hi

Elkészült az új panelom.

(Tudjátok, mondtam, hogy elromlott a nyomtatóm, és a tesóméknál nyomtattam ki a maszkot.)
Ránézésre sz... volt, de maratás után a végeredmény nem lett olyan rossz. Vannak hibák, de nem komolyak. Inkább esztétika.

Amivel kinyomtattam: Bővebben: Link

Az én nyomtatóm: Bővebben: Link

Azért érdekes ez, mert amikor az én kis nyomtatómmal 1 rétegben nyomtatok ki maszkot, és azt világítom le, kb. ugyan ez a helyzet. Ez a maszk meg dupla réteg volt.

Szóval a drágább nem feltétlen jobb! Megint beigazolódott.

Itt egy képtár link ezekről a panelokról

Ide is beszúrok egy képet. Ezen a képen a nyák közepe tájékán nem hibás a panel, hanem előtte fémgyapottal fölcsiszoltam, és rajta maradt egy csimbók.
A fényképezőgép kicsi kijelzőjén észre se vettem.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Nagyon szép a nyákok felülete. Hol vetted őket? Amiket Én veszek az tiszta kosz meg oxidáció, meg zsírfolt. Vért pisilek mire tiszta lesz, de addigra persze tele lesz tisztítás nyomaival. Várj kitalálom, előre lakkozott gyári panel ugye? Hát igen azt valóban nem kell sikálni.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ez gyári fotonyák volt.
Különben egyre többször találkozok olyan gyári nyákal, amiről lehúzom a védőfóliát, hogy fotózzak, és már ott látszik, hogy oxidos volt az eredeti nyák, a fotolakk felvitele előtt!

Én nem csiszolópapírral szoktam tisztítani a nyákot, mert azzal lehet karcolni, meg szerintem sokat lecsiszolsz a nyákból, mire kész leszel. Vettem annó vagy 600-as papírt, de nem szeretem használni. Inkább E ferrit magokat passzítok vele. Arra jó.
Én a Fémgyapotot használom régóta. Abból is minél finomabb az anyaga, annál szebb lesz. Türelem kérdése. A maratás után nem szoktam lemosni a fotolakkot, hanem azt is lecsiszolom, mert ha lemosom, volt, már, hogy foltos lett az epoxi, és le kellett csiszolnom. Mondom akkor elsőre lecsiszolom. 1 ilyen panel csiszolása 1 perc.

Dobok be egy linket.
Bővebben: Link

Itt az ember is ilyet használ, de az túl durva. Azzal nem lesz szép a felület.
Nekem is vannak 1 oldalas getrás paneljaim, az is karcmentes lesz. Na persze nem olyan a dzsuvás nyákom, hogy óriás barázdák vannak benne, mert akkor jóhogy benne marad, akármit csinálsz is. Az enyémek összefogdosottak, régiek, és egymáshoz dörzsölődtek.

A teszkáóba szoktam venni a filléres cuccok között szokott lenni. narancssárga felirat van rajta, hogy DYI
próbáld ki.
(#) vicsys hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Ilyet már használt valaki közületek?
Bővebben: Link
Eddig sima (Dremeles) csiszolókoronggal vágtam a nyákot, de az könnyen törik. Gondoltam érdemes lenne beruházni...
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Vasfűrész miért nem jó ? Olcsó, nem ráz. Én dekopír fűrésszel vágom, fémvágó lappal.
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Igyekszem egyre kisebb nyákokat készíteni. Cél a leeső darabok is minél kisebbek legyenek. Átlagban 20-60mm széles/hosszúak és azokat nehéz lenne fűrészlappal vagy dekopírral vágni.
(#) sucuka válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Dremel gépek a legjobbak, én is azzal dolgozom sokat. SpeedClic egy ügyes dolog, javaslom, hogy vedd meg, nem fogsz csalódni, de óvatos legyél, mert a magas fordulat veszélyes is lehet, célszerű állványba fogni a gépecskét.
(#) rascal válasza sucuka hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A SpeedClic milyen vastag? Ez nem találtam meg a fenti honlapon.
Következő: »»   345 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem