Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 274
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
biztit szerinted mekkorát tegyek bele?te eegyátalán tettél bele?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Biztit a trafó elé szoktak tenni a 230V-os ágba. Úgy is csinálhatod hogy veszel egy beépíthatő csavaros biztosítéktartót. Ami elég normálisan néz ki. és a hálózati csatlakozó mellé beépíted. ( elég a két pólusú ide)

Szépen zsugorcsővel szigeteld le, Hogy én menyit szívtam mert nem tudtam mire való a zsugorcső

Biztit meg ki kell számolnod. A trafó teljesítménye osztva a hálózati feszültséggel. pl. 120Wattos trafód van. 120/230=0,52A Mondjuk a méretsorban 500mA-es van.

Toroidhoz T-jelzésüt kell tenni. http://net-market.hu/cgi-bin/aruhaz/elektroart/index.cgi?id=0&actio...luta=0

És erre gondoltam: http://net-market.hu/cgi-bin/aruhaz/elektroart/index.cgi?id=0&actio...luta=0
(#) jampi hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Nem tudna-e vki küldeni nekem egy használható szimmetrikus tápos nyomtatott áramköri rajzot? (TDA2030-al), +beüteltést is, ha van
(#) isamisa válasza jampi hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Az a adtlapját nézted??
(#) jampi hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Igen, néztem, csak annyira homályos a rajz, h. nem bírtam kivenni az alkatrészek beültetését és a nyák vonalait.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
köszi.De eggyet nem értek:mit jelent az hogy gyors meg az hogy lassú???
(#) Squall hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Hali !
Pont most építettem meg életem első TDA 2030-át és elég jó érzés ( Az oldalon lévő kapcsolásról építettem)
Lenne néhány kérdésem: Ha megépítem a hibrid tranzisztoros változatot akkor csak hangosabban vagy szebben is fog szólni mivel nekem nem a hangerő lenne a lényeg.
Aztán valamivel még lehetne javítani a kapcsoláson hogy szebben szóljon?
Köszi üdv: Squall
(#) isamisa válasza Squall hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Egy kicsit hangosabban fog szólni... ennyi.

Gyors vagy lassú kioldású.
Ez azt jelenti ami le van írva. A toroidhoz azért kell lassú kioldású mert a bekapcsoláskor néha egy pellanatig sokkal nagyobb áramok szoktak folyni, mint ami a normál müködés közben.

Kiküszöbölésére lágyindító. De 100-120Watthoz még felesleges. Erről bővebben a kapcsolások között.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
aha aha éértem.. holnap ráveszem magam hogy kipróbáljam mert ma elaradt...pedig kiváncsi vok rá,hátha minden okés lessz
(#) TAdamm válasza jampi hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
oke, akkor ezt nezd, ugyanaz az adatlap csak nem olyan nagy tomoritessel = jobb kepminoseg.. blabla na, csatolva az adatlap

TDA2030A.pdf
    
(#) jampi hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Kőszi szépen asegitséget ,úgy néz ki ,hogy ebből, már eltudok indulni , és továbblépni
(#) Istike88 hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
üdw mindenkinek

van valakinek TDA2004-hez híd kapcsolási rajza? ugyanis tegnap kaptam 2 db ilyen sztereo ic-t és hozzá egy készre maratott nyákot és megnéztem az adatlapjában de ott nem volt kapcsolási rajz a hidas kötéshez... aztán megnéztem a TDA2005 hidas kötését (mert azt mondták h majdnem ugyan az a két ic) de a kapcsolás csak kb 70%ban egyezik meg a nyákkal....
pl: a kapcs rajzon csak 1 kondi vezet a bemenethez de a nyákon még van két lyuk (amin pl egy ellenállással) a bemenetet földre kell kötni....

előre is köszi a rajzot
(#) Sumi hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
Úgy gondoltam belevágok ebbe a végfokba szerintetek melyiket válasszam a kettő küzűl?http://www.tme.pl/katalog/szukaj.phtml?f_szukaj=TDA2030&id_p=&id_g=...zukaj=
(#) qssty válasza Sumi hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
olvass vissza...azt hiszem az A jelű az ujjabb verzió..
(#) qssty válasza qssty hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Idézet:
„(#9220) Norberto válasza isamisa hozzászólására (#9117)
Igazából semmi különbség nincs köztük...mármint gyakorlatilag.

Egyedül az A-s és A nélküli között van egy kicsi eltérés.

Az A betű a végén azt jelenti, hogy az már egy továbbfejlesztett kivitel (kicsit nagyobb teljesítmény, 18W, kisebb torzítás, stb-stb). Tehát az A-s az jobb egy csöppet.

A legutolsó betű pedig CSAK a tokozást jelöli. Tehát hogy Horizontális vagy Vertikális...magyarul: állított vagy fektetett kivitel.

A lényeg az A betű, meg ugye a típusszám (2030). A többi az csak halandzsa...”
(#) isamisa hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
Végre valaki tud olvasni is nem csak kérdezni. Gratula gssty! Így tovább.
(#) Sumi válasza qssty hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Kösz, és még anyagilag is jobb, erre a célra.
(#) qssty válasza Sumi hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
nem sok különbség van az árak között de te döntöd el melyiket veszed...
(#) TAdamm hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
hehe, ez nekem is uj..
(#) qssty válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
micsoda?
(#) qssty hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
lenne egy problémám!
a probléma mégpedig a graetz híd. találtam egy pár kapcs. rajzot de azért inkább megkérdem.
http://www.tolna.net/~soundwizard/book/book-3.html
itt van az 5.ábrán.Azt értem hogy van egy trafó.de azt nem értem hogy lessz + és negatív pólus?diódából milyen tipus kell?kondi,ellenállás értéke?(gondolom a kondi az a pufferkondi lessz,vagy nem?)
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Hi
Nézd meg jól a diódák állását és próbáld lekövetni fázisonként az áram útját. a Graetz hídnál csak eggy írányba fog tudni folyni az áram a + fele. Meg vissza a mínúszon. Amugy itt ís van egy cikk az egyenírányításról!! Azt nézted?

A kondi a pufferkondi, igen.

Az R1 ellenállás a terhelő ellenállás lenne. a fogyasztó magyarúl.

Diódahídból pedig olyan kell ami elbírja a várható terhelést és van tartaléka is. Ha meg külön diódákból csinálod akkor is ez a lényeg.

Pufferkondi pedig 1000-2000µF Amperonként.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
most néztem meg a cikket..ezt teljesen el is felejtettem megnézni.köszi.diódábol akkor megfelel az 1n4007?puffer kondibol meg mint már irtad jó a 4700 mikrós
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Légyszí nézd meg az 1n4007-es adatlapját. OK?
Mire is kell?? Mekkora áramra??
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
nem nagyon vagyok még otthon ebbe a témába....bocsi,de már megint előbb irtam minthogy utánnanéztem volna.tudnál nekem segíteni milyet érdemes bele tenni?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Három dolog határozza meg alapvetően hogy mire lehet használni egy diódát.
A maximális fesz tűrése. Az átengedhetö áram. És a sebessége.

TDA2030, számoljunk 4A-ral (100Watt/25V)
Olyan hidat kell keresned ami meghaladja ezt az értéket. Minimum 6A-es hidat, de tegyél csak be egy 8A-eset. A feszültséggel nem sok gond lesz, mert átlagosan 500-800-1000V-ra tervezik az ilyen nagyobbakat. Szal ez nem probléma...

http://www.datasheet4u.com/

pl.:
http://www.hqvideo.hu/info/hu/b400c8000a.html
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
és ha ez megvan akkor gondolom az AC-re kötöm ami a trafóbol jön(váltó fezs) utánna meg a helyespolaritással megy tovább a kondira utanna ma konditol meg az Ut+ ra?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
igen, ennyi.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
ok
köszi az eddigi segítségeidet...
(#) TAdamm hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
Hello

Megepitettem ennek a hidas valtozatat es csak 1 problemam van vele. Szol meg minden csak 1., melegszenek az ick, marmint forroak, es nekem ugy van, h kulon van egy ic-s panel es kulon a hozzajuk tartozo aklatreszek... namost sztereoban csinaltam meg, ugyh meg ket ic nincs bekotve, gondolam, tesztelem. A ket kartya szalagkabellel van osszekotve, es a problem ott van, hogy ha hozzanulok a kabelhez es megszoritom, akkor olyan hangja van, mint a radionak hangolaskor... szoval ez miert van es hogy tudom elhallgattatni?
Következő: »»   38 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem