Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   439 / 2501
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
csakmert most a bemenetnél egy 10Kohm-os poti van és alig halkít valamit
(#) peter1995 válasza (») Jan 20, 2010 /
 
Nem tudom megnyitni a képet
egyébként úgy van hogy 2láb össze van kötve és úgy van megszakítva a bemenet.



Mostmeg hova lett???
(#) nagy_david1 hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Üdv!
Miért nem látni kapcsolóüzemű tápokat erősítőkben? Kisebb, olcsóbb, könnyebb. Az ember töredék áron beszerezhet nagy teljesítményű kapcsolóüzemű tápot, mint ugyanakkora teljesítményű trafót. Biztos van benne valami, hogy miért nem alkalmazzák, de szeretném ha erről valaki pontosan felvilágosítana.
(#) nagy_david1 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia!
A poti csúszkáját kössed a jelforrásra, a két szélsőt pedig a test illetve az erősítő bemenetére, de nagyon sok rajz van erről.
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia!
A HE keresője csodákra képes:Bővebben: Link
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Most látom fordítva írtam szórakozottságomban, gondolok egyet s írok mást kadarist írta jól.
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Aha köszi.És figyeljetek .olyat nem lehetne csinálni hogy egy 1-2wos pc hangszórót szétszedni és annak a rendszerét beépíteni:a bemenetére a bemenő a fülhallgató kimenetére meg a végfok bemenete.Poti és egyben előerősítő is.Megoldható vagy hülye ötlet?
Pl.:egy ilyenéegy ilyené
(#) tatabike válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Rosszul van bekötve a poti. Úgy kell bekötni, hogy ha magad felé fordítod a tengelyt és alul van a három lába, akkor bal lábra GND (földelés, negatív, árnyékolás), középső lábra az a vezeték, ami az erősítő felé viszi a jelet, jobb lábra meg a jelvezeték, ami a bemenetről jön. Így egy fesz-osztóként fog működni, és teljesen is le tudod halkítani.
(#) tatabike válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Lehet úgy is, de felesleges. Ezek a pc-erősítők nagyon zajosak, nem egy minőségi erősítő van bennük. Inkább csinálj egy jó előfokot, azzal többre mész. Pl. ezt itt.
(#) peter1995 válasza tatabike hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
és a harmadikra nem kötök semmit?
(#) sound.man válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Ha megfogod a potit szemből akkor első láb a GND, második a végfok bemenete, haramadik meg a jel, amit akarsz szabályozni a potival.
(#) peter1995 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Oké köszi megpróbálom.
(#) hangszoros válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Mondjuk mert nem szólnak jól
A müszaki paraméterek egy dolog, a hangminőség meg egy másik dolog
(#) hangszoros válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Biztos lineáris a potid.
Hangerőszabályzáshoz logaritmikus kell, vagy mükaopcsolással meg lehet kerülni a problémát
(#) djmaxi hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Üdv Mindenki!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy Sony Wega PSS200R erősítőm. Meghalt benne a végfok IC (HA1350). Mivel drága lenne inkább dobtam a kukába és TDA2050-nel építettem bele végfokot, mégpedig azt a kapcsolást amit az adatlapon is meg lehet találni a 4. oldalon. Szépen működik, csak sajnos a hangszín szabályzás nem megy. Magkerestem az erősítőbe h a régi IC melyik lábára ment a hangszínszabályzás, és ez a műv erősítő visszacsatolása volt (8. láb). A kérdésem a következő lenne: Ezt a lábat ami a hangszínt viszi közvetlenül a TDA2050 visszacsatolt (2.) lábára kössem be, vagy még a kimeneti részre a 22k elé? Vagy esetleg valami más lehet az oka h nem megy a hangszín?

HA1350.pdf
    
(#) highand válasza djmaxi hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ne kösd be! A régi kapcsolásban a visszacsatolással szabályozták a hangszínt, ez azt is jelenti, hogy a kb 30-50x erősítésű végfokozat erősítését a szabályozás során levihették egészen 5x -ig. Ez a régi kapcsolással nem volt probléma, mert azt az erősítőt erre méretezték, azaz a fázistartalék erre a legkisebb erősítésre volt beállítva.
A TDA azonban egy fix kb 30x-os erősítésre van legyártva, ha az erősítését leviszed a hangszín szabályozó bekötésével és használatával, akkor gerjedhet és tökremehet.
(#) djmaxi válasza highand hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Esetleg nincs valami megoldás, plusz áramkörrel, másik IC-vel, amivel megoldható lenne a probléma?
(#) kadarist válasza djmaxi hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia!
Nézz itt szét:HE kereső
(#) hangszoros válasza djmaxi hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Hát karcsú a választásod, mert a TDA 1350 7.5 Amperes
A 2051 is vékonyka. A TDA 1514-et raktam volna be
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Hali.

Nos megmértem minden pontot ahol a kapcsi rajz szerint kell mérni. A jo oldallal összehasonlitva teljesen ugyanazok az értékek vannak. Szóval nemtudom milehet a baj.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ha egyenfesz szempontjából egyezik a jó oldallal, akkor szkópra és hang generátorra lenne szükség a továbbiakban.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ilyen eszközeim nincsenek sajnos.

Kiprobáltam azt is, hogy lekötöttem a potiról a bemenetet, és ugy probálgattam, hogy brummog e rendesen, de ugysem jó.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Sajna muszáj a jelutat végigkövetni, hogy rájöjj hol a hibás rész. Vagy végig kimérni az alkatrészeket, de ez elég időrabló munka.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Értem. Köszönöm azért az eddigi tippeket. Jelutat még végignézem, hátha kibukik hol a hiba.
(#) Bütyk-örmester válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Lehet hülye kérdés, de mi a külömbség a logaritmikus és a lineáris potméter között?
(#) _ampervadasz_ válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia.

Itt van a válasz (középtájon) a kérdésre.
(#) hangszoros válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Tanulmányozd ampervadász által küldötett
(#) tatabike válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Három bekötést írtam, három lábra. Olyan potid van aminek van egy "második harmadik" lába...???
(#) peter1995 válasza tatabike hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
A mellékelt rajzon mutatom hogyan is kéna. vezeték megy a végfokba és 2 vezeték megy a bemeneti csatiról.a potin 3 láb van.

miért 6 mb a kép?? nem tudom feltölteni.
A lényeg hogy 2 vezeték megy a végfokba és azt kéne szabályozni.
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia!
Mentsd el a képet JPG kiterjesztésben. Akkor kicsi lesz a méret, és el is küldheted.
Következő: »»   439 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem