Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   358 / 1385
(#) Kovidivi válasza pici hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Hello!
Nagyon szép lett a nyák, gyönyörűek a vonalak. Szerintem levilágítással is létre lehet hozni ilyen vékony vonalakat, csak a maszknak kell megfelelőnek lennie. A nyomtatód az aztán extra jó minőségben nyomtat. Megtudhatom a "nevét"? Mert ha belegondolunk, ezen bukhat az egész. Nekem van egy Lexmark régi nyomtatóm, azzal nyomtatom a maszkokat, így amit tud a nyomtató, olyan lesz a nyák. Egy Canon nyomtatóval is készítettem már maszkot, és ott olyan szinten jól sikerült, hogy a nyákterv szélén látható nagyon vékony vonal is megmaradt. Üdv!
(#) watt válasza sucuka hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Bár ez erősen off itt, de röviden: 3-ra otthon, kaja, egyéb, 4-re odakerülök, feleségem 7-re ér haza, addigra abbahagyom(vagy még húzom az idegeit 8-ig ), fürdés, TV(sport) + Fórum, alvás, 4:25-kor kelés. Alig várom a hétvégét...
(#) gulasoft válasza sucuka hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Én van hogy éjjel 11-kor megyek ki. Mondjuk a levilágításnál hasznos ha nincs napfény Vámpírmunka. Nem bírja a napot
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Üdv Pici!

Csak ámulok

Én ma reggel csináltam egy hőfok szabályzót a laminálóhoz. Meg is volt az első teszt.
TQFP 44, 84. 144 tok simán megy.
hétvégén csinálok én is egy totális tesztet hogy mik a határai ennek a technikának. Bár Picit elég nehéz lesz felül múlni
Hétvégén teszek fel képeket is a tesztekről.
És a kapcsolást is az én hőfok szabályzómról.
Még annyi hogy elég jó hiszterézise a kapcsolásnak 10
-20fok. Én 210fokra felfűtöm és utána 3 szor átengedem és utána áztatás.
Szerintem egy cikket is kéne irni belőle hogy a többi fórum társunknak segitsünk.

Összegezném pénzben a technikát:
Lamináló(Tes.o) 2990
hőfokszabályzó bontott alkatrészekből összerakható.
És ennyi. Ennyiért még vasalót sem lehet kapni
És nem tudnál ilyen csudi szép nyákokat csinálni.

Mindenkinek sok sikert a technikához.

(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Nálunk a 3 gyerek van, ráadásul a kicsit Én viszem haza, nejem 6-7-re van otthon úgyhogy délután nincs idő csak éjjel.
(#) watt válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
A levilágításnál a maszk minősége a lényeg, és a levilágítási technika. El lehet vele szórakozni, mire beáll a megfelelő módszer, utána már nincs probléma.
A nyomtató talán jobban számít, mint az átmelegítéses módszernél, mert ez utóbbi esetében, amikor átkerül, a hőtől meglágyul a festék, és ha nem fedett addig tökéletesen, utána már fog.
A maszkon viszont ha átjut a fény, az nem jó. Régebben hallottam valami eljárást, ami a maszkot kondícionálta, erről nem tudtok valamit?
(#) sucuka válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
OFF

Nálunk még nincs baba, most jön, júliusra lesz meg, addig meg kihasználom, hogy ennyi időm van. Képzelem mi lesz azután...
OFF VÉGE

Köszi!
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Nekem is van kettő, de már nagyok. Így is maradhattak ki a leírt ütemtervből!
10 éve nekem se volt ennyi időm...
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 

A szélén tényleg lejött, de az csak pozicionálás miatt kell... kicsit a szélére csúszott a papír, de ez a vágatlan méret.
Na kb itt lenne a laminálás és a fotózás határa.
1 mil-t nem tudsz se levasalni/laminálni se levilágítani a otthoni nyomtatóval, ami 600 DPI-s
600 DPI-s nyomtató 1 pixele 1,7 mil!
És nem bíznék 1 pixel széles csíkban:
oooooooooooooooooo
1200 DPI-s nyomtató nem olcsó.
Levilágításnál HiTech szinten kicsinyítik a fotót. Azaz nano méretű lesz a vezető és a "lakkréteg" is más
Szóval hobbi (elektronika) szinten nem lehet 1 mil-t, nem tudja a nyomtató.
Nyomda az más, de nem annyira hobbiszint.
(#) pici válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia
Ez egy kiszuperált, leselejtezett HP Laserjet 1300
A tinta eredeti HP, az utángyártottal nem volt olyan jó.
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Ezért jó a nyomda.
Van egy fújós cucc ami sötétebbé teszi a nyomatot, de az csak pauszra jó. Sajnos nekem 5L-es nyomtatóm van, nincs arra keretem (meg igényem sem), hogy beruházzak egy combosabb lézerbe.
(#) watt válasza Peppe hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Idézet:
„Szerintem egy cikket is kéne irni belőle hogy a többi fórum társunknak segitsünk.”

Én már jeleztem, hogy vállalom a cikket, de ha más szeretné elvállalni, szívesen lemondok róla!
Jelezzétek ki írja meg!
(#) patexati válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia! Próbáld ki a peroxidos maratást durva töménységgel! Tapasztalataim szerint egy kicsi panelt lemaratok 20 másodperc alatt és gyorsan leöblítem így sokkal egyenletesebb a széle nincs idő az alámaródásra!

Picinek:
Nagyon jó lett a nyák minden elismerésem mihelyt járok a tuskóban veszek egy laminálót én is bár nincs gondom a nyákkészítéssel de ebbe csak bedugom az kijön nem kell szórakozni vele!
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Nem vitatom a nyomda minőségét, botorság lenne, de az érveket már megbeszéltük.

Akkor lehet, hogy én is a pauszos dologra emlékszem!
(#) patexati válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia! Nekem HP laserjet 6L van szinte ugyanaz mint a tied de tökéletesen tudok vele nyomtatni! Kiváló vasaláshoz,utántölthető,2500Ft-ért vettem egy új tonert bele Egy a lényeg! Mégpedig az,hogy az utángyártott tonerben sokkal gyengébb a minőség éspedig a fényhenger miatt! Az utángyártottak olyan sötétzöldek az eredeti világoszold és az a jó! Át kell cserélni nem nagy munka egy árnyékos helyen (ne érje erős fény és minél kevesebb ideig) és meglátod tökéletes lesz az utángyártottal is!
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szerintem is a határokat feszegetjük, mert a 0,2mm-es vezeték alá nagyon ritkán kell menni, azt meg mindkét technika tudja.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Nem lehet csak a festékport áttölteni?
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
De lehet de gondoltam az eredeti hátha volt töltve és a tömítések,lehúzók stb jobbak lehetnek (nálam így volt) Amelyik a legjobb azt érdemes megcsinálni! Két csapszeget kell kihúzni és az egész hengeres részt is átcserélheted akár! A töltést is meg leget oldani ha van porod még szétszedés nélkül is csak lell egy lyukat csinálni rá és ott beletölteni azt leragasztani ha kész én így fogom megtölteni ha kifogy igaz most van ketőő teli tonerem az pár évig elég A hengert alkoholos finom tisztítókendővel meg szoktam tisztítani az is nagyon sokat segít de óvatosan a szétszedéssel tisztítással mert ahol mgsérül azon a részen nem viszi fel a port a lapra!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Értem, köszi! Festékport hol lehet venni külön? Van valami jó forrásod? (Megjegyzem, hogy az új nyomtatóval 500 oldalt mondtak, de ha csak nyákra használom, akkor ez is elég lesz egy darabig, csak jó tudni mit lehet... Egy új toner ára vetekszik a nyomtató árával egyébként. (2e-olcsób csak))
A festékek mennyire egyformák? Más típus porát lehet használni, vagy ezt nem érdemes forszírozni?
(Ha csodálkoznátok a kérdéseimen, eddig nem volt lézerem otthon, "bent" csak cserélni kellett a tonert...)
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Az eredeti típushoz való porokat érdemes használni mert van eltérés sajna beszerezni ITT lehet de másutt is akad érdemes nagyobb kiszerelést venni sokáig elég! Kilyukasztani a tonert nem szabad fúróval mert belepotyog a forgács én pillanatpákával szokom lyukasztani melyiket lehet nem igen szép de úgyis le van ragasztva!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Pillanatpákás javaslatot külön köszönöm!
(#) Ricsi89 válasza watt hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Én egyszer vettem port, de használhatatlan volt. Elvileg direkt a nyomtatómba való volt, de nemhogy vasalni még nyomtatni sem lehetett vele. Ment a kukába az egész.
(#) watt válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Hmm, szomorúan hallom!
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Látod, ezért preferálom a nyomdát. Ott minimum 3600dpi-vel nyomtatnak.
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Na de szükség van erre a felbontásra? Mert nekem nem, és szerintem másoknak sem. Tudod, hobbiról van szó!
(#) waterbear válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Így ahogy mondod, erre a célra kimondottam a vasalás való hobbi szinten, vagy a szitázás. Csak kipróbáltam, mindenféle felületelőkészítés nélkül, hogy mégis mit tud a fólia.
Ha megnézed a képet,(#612956) az R4-es ellenállást nem vastagítottam meg, az a gyári beállítás maradt a SprintLayoutban, ami meg 0,01mm, bár ezt a panelen nem mértem meg.
(#) waterbear válasza patexati hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Patexi! Ez nekem új.. nekem is 6L van, de csak úgy tudok vele nyomtatni fóliát vagy pauszt, hogy kettőt kell egymás fölött használnom, mert hullámosan nyomtat mióta az utángyártott toner van benne, hullámokban fed és kevésbé fed..., van hogy kicsit kihagy a hoszabb vonalaknál középről... na megnézem a tonert milyen színű...
Ezt én világoszöldnek mondanám, akkor ez eredeti lehet?
(#) patexati válasza waterbear hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Szia! Én fóliát nem nyomtattam vele de ez a papírnál biztos,hogy így van!
(#) patexati válasza waterbear hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Ha világoszöld akkor valószínű eredeti de nem esküdnék meg rá! Finoman tisztítsd meg alkoholos tisztítókendővel! A görgőket sem ártana kis acetonos rongyival áttörölni! A gyűrődés alul szokott keletkezni ahol a kis terelő lapát állítja,hogy fent vagy alul jön ki a papír sajna ez elég rossz megoldás mert a papír pöndörödik a melegtől és mindig elakad ott alul igaz csak nem bele való vékony papírnál csinálja nálam! Kicsit visszahajtom a papírt úgy teszem bele akkor álltalában jó nem gyűri be! A fényhengert nehogy érje aceton mert akkor annyi neki a nyomtató laptovábbító görgőket gondoltam megtisztítani nehogy tönkretedd félreértésből!
(#) pici válasza waterbear hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
waterbear
Ha a SprintLayoutban 0,01 mm egy vonal az nem jelenti, hogy a végeredmény is annyi lesz.
Mivel "nyomtattad"?
Mert ha feltételezem, hogy 600DPI-s nyomtatóval, akkor gyors fejszámolással:
A nyomtató 600 DPI azaz 600 pontot képes 1 inchre rakni sorba.
Tehát 25,4 milliméteren van 600 db pont
25,4 / 600 = 0,0423 milliméter.
Tehát a legvékonyabb lézertintasor 600 DPI-s nyomtatóval 0,04 milliméter széles ( a többi ennek a többszöröse )
1200DPI-vel 0,02 mm

Hobbi szinten szitázni hogy lehet?
Nekem csak nagyon durva felbontással ment eddig... polóra
Következő: »»   358 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem