Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   529 / 1679
(#) Moderátor hozzászólása tony994 hozzászólására (») Jan 21, 2010
 
Méreteztem a homályos képeket. Köztudottan hisztisek vagyunk, ha valaki direkt kikapcsolja az automatikus méretezést, és borzasztó minőségű fotót tesz fel.
Semmiből nem állt volna megvárni, míg fókuszál a fényképező...

Máskor figyelj oda kérlek.
(#) tony994 válasza (») Jan 21, 2010 /
 
[/OFF]Bocsánat :hide:
(#) geri303 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Sziasztok,
sok lesz az off ezért megmutatom miket csináltam

Az első egy hívásjelző 555-el, ez karácsonyi ajándék volt: Bővebben: Link
Videó róla:Bővebben: Link

A második egy PIC-USB fejlesztő panel: Bővebben: Link

Néhány kép kedvcsinálónak:
(#) bankimajki válasza geri303 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Tök jók a LEDek a PIC-USB-n mennyibe kerültek? Amúgy grat. szép munkák.
(#) geri303 válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Köszönöm
Egy rossz karácsonyfa égősorba került.
(#) klemo86 válasza geri303 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Anno én is "szereztem" egyet ugyanígy a ledek miatt
Tök jól néznek ki így, hogy nem lapos profilúak
(#) Ninoo hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
hy!
Van egy zseblámpám, amit rázni kell hogy feltöltődjön.Van benne egy tekercs, amin át mozog egy vasdarab. Gondolom a tekercsben feszültséget indukál. Szerintetek működőképes ez vagy csak alibiből van ott az a tekercs. Ugyanis most bányásztam elő, gondoltam majd jól megjavítom, de.A tekercs kivezetések le vannak szakadva.Nem tudom hova forrasszam vissza.Egy led meg két 3V-os elem vagy akku(lapos) sorba, köztük egy nyomógomb.A tekercs ellenállása 20 ohm.Ha párhuzamosan rakom az akkukkal, akkor lemerülnek szerintem.Akkor hova forrasszam?Vagy hiányzik egy dióda a tekercs elé?Milyen értéket kellene mérnem a tekercs kivezetésein?
hegusp
(#) hadnagyakos válasza Ninoo hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Ezt a kérdést inkább a Kezdő kérdések témában tedd fel!
(#) Tom025 válasza Ninoo hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Ezeknek a lámpáknak a nagyrésze sajnos utánzat, hamisítvány, elem van bennük, és a tekercs csak dísz.

Volt már itt is téma: Bővebben: Hozzászólás

Nekem is van, és abban legalább az - egy sor tekercseléssel ellátott és egy pontba forrasztott kivezetésű - tekercsben legalább mágnes van, nem is gyenge, lehet egyszer még felélesztem..
(#) dizi válasza Ninoo hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Az egész kínai alibi,... 3 voltos lítium elemet nem lehet tölteni főleg ha egy vasdarab mozog egy gyárilag be nem kötött tekercsben aminek az anyaga még véletlenül se réz
(#) Doncso válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nanee, ilyen nincs. De ennek mi értelme van? Mekkora kamu, még a gagyi lámpát is hamisítják a kínaiak?
Hogy mik vannak.
(#) Petroimro válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nekem van olyanom, ami úgy működik, ahogy kellene az összesnek. A tekercsre rá van kötve egy dióda, meg egy kondenzátor. A tekercs feltölti a kondit. Elem nincs benne.
(#) elektromos hozzászólása Jan 23, 2010 / 1
 
Sziasztok!
Én is építettem egy egyszerű nyák marató berendezést, mert kint a szabadban baromira hideg van A kis videón amit készítettem látszik miről is van szó. Ha valaki meg szeretné építeni, akkor egy jó fél napos meló lesz, de amit cserébe kapsz az a kényelem nem beszélve arról, hogy nem igényel nagy szaktudást, csak egy kis atmel programozási ismeretet, mert attiny13-as a vezérlés lelke, meg egy léptetőmotor FUTABA s3003, melyet 2500ft-ért is meg lehet vásárolni, csak keresni kell a neten. Az egész kb 5000ft-ba kerűl, de ha figyelembe vesszük a buborékoltatós rendszereket, ez sem kerűl többe, és könyebb használni is. A marató edény mely nállam egy sima 120ft-os műanyag ételtartó.
(#) bankimajki válasza elektromos hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Ötletes, de nem mozog egy kicsit gyorsan?
(#) elektromos válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nem, mert így gyorsabban végez

Sokszor áttírtam a progit, mire így lett tökéletes nekem.
Persze könnyen modosítható a progi
(#) elektromos hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
teszek még pár képet a mostanában épített cuccaimról, most a tápegységemről mutatok be pár képet
(#) elektromos hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
még pár kép a panel marató szolgámról
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
és még pár kép ugyanarról
(#) elektromos hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Ezt is érdemes meg építeni, mert sokszor nem kell keresgélni egy tranyoról, vagy bármi más alaktrészről, hogy hogyan is vannak a lábkiosztások, mert ez mindent ki ír az alkatrészről. Az a jó benne, hogy folyamtosan fejlesztik
(#) elektromos hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
és utoljára, az atmel programozóm, mely rendkívűl megbízható, melyet egy cseh oldalon találtam vagy fél évvel ezelőtt, csak áttpofoztam a nyákot kicsire, hogy bele férjen ebbe a szép dobozba
(#) bankimajki válasza elektromos hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Ilyet még nem is láttam (tranyó vizsg.), merre található a specifikációja? És a doksik az után építéshez?
(#) Topi válasza elektromos hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Magam előtt látom a zöld hólyagos nyák lapot, fél év után... Első marásnál elég csak egy pici csepp... Amit akár le is törölsz. Egy, két hét múlva előveszed és megette az egész lapot
Én régen így nyáklapból gyártottam dobozt, műszereknek. Nagyon jó a technológia... De lehet hogy nyákmaróhoz nyákból eszközt építeni kicsit merész
(#) elektromos válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Itt a link: http://www.mikrocontroller.net/topic/131804


a legújabb hozzászólásokat nézd, mert mindig frissítik, de nem árt az egéz fórumot nagyjábol áttnyálazni
(#) elektromos válasza Topi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
ha azt vesszük, hogy kb 200Ft a nyák ami benne van, és mivel fél éve használom, és még nem látok sok marási nyomot rajta, így nekem bevállik még vagy 10 évig, aztán forrasztok egy másik tartót, mely kb 30perc A másik, hogy nem folyhat rá vegyszer, mert akkor tényleg hamarabb kellene cserélnem a talp részt, de az meg 5 perc
(#) hapro válasza elektromos hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Aki nem tud németül, annak mit ajánlasz?
Esetleg egy nyák és kapcsolási rajzot, az AVR-be égethető programmal?
(#) Roy Jones válasza elektromos hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
A maratószolga emelgeti ki az oldatból a panelt?
(#) mineral válasza hapro hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nos a Német nyelvterületen és sem vagyok penge... Viszont a szerkezet engem is nagyon érdekelne. Szerintem ez megérdemelne egy külön Topicot is.
(#) elektromos válasza mineral hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nézzetek körűl mert angol beírások is vannak, de ha nem tudsz németűl akkor Önnek erre van szüksége:http://translateclient.com/ ezt használom én is, bár vannak fura mondatok, de azért ki lehet venni mit is akarnak. Amugy egy atmega8-as proci, meg kb 10db ellenállás, meg pár kondi pár tranyó, semmi ördöngöség. Viszont kell egy atmel programozó is hozzá, amit lehet venni itt a hobbyelektronika boltban, vagy csinálsz egyet magadnak.
(#) elektromos válasza Roy Jones hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
ki ugyan nem veszi de az is megoldható egy másik léptető motorral.
(#) elektromos válasza hapro hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Lásd letöltöttem neked
Következő: »»   529 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem