Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   34 / 254
(#) Honki válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia Sanyesz5!

Esetleg ez segíthet. Nekem is volt olyan csövem, amelyiknél az egyik szám csak félig világított. Ezzel a trükkel rendbe jött.
Bővebben: Link

Üdv!
(#) MrBrown válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia vicsys,
Tekintettel az igen jelentős nixie cső készletemre, meg voltam róla győződve, hogy ebben az életemben már maximum eladni-odaadni fogok de semmiféle képpen sem venni
A hétvégi börzén mégsem tudtam ellenállni négy darab szemre nagyon jó állapotú piros Z566M-nek, 500ft / darab áron :shocking:
A lényeg, hogy megépíthetném az általad fejlesztett 4 digites (1 db 74141-el felépített) órát? A rajza többször is be van linkelve de a pic programjára még szükségem volna. Valamint arra hogy mekkora pontosságra számíthatok!
köszönöm, barna
(#) vicsys válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Program is ott van!
Bővebben: Link (jobb gomb/cél mentése...)
Idézet:
„...mekkora pontosságra számíthatok...”

DCF77 -ről szinkronizál...
Bővebben: Link
Idézet:
„egy másodperc per millió év pontosságot lehet elérni.”
Egyszóval: megfelelő a pontossága.
(#) MrBrown válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Én erre gondoltam, ez DCF nélkül is megállná a helyét?
Hol csatlakozik hozzá a DCF áramkör?
üdv.
(#) vicsys válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia
Ezt speciel nem én követtem el...
Bővebben: Link
Azt nem tudom, hogy megvalósult-e?
Miért nem a TOM025 féle 6 csövest építed meg ha nem kell a DCF?
Bővebben: Link
(#) MrBrown válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Sajnos csak négy darab volt a bácsinak, ezért gondoltam erre a kapcsolásra. Azt hogy lehetne kideríteni hogy ki az alkotója mert akkor az ő ajtaján kopogtatnék?
(#) Sanyesz5 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Aki az előbb válaszolt neked
(#) MrBrown válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
De ő azt írta:
Idézet:
„Ezt speciel nem én követtem el...”

(#) vicsys válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Érdekes, hogy nem tűnt fel a neve a fejlécben...
beta8x8
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Hello MrBrown, a Vicsys féle óra jól jár dcf nélkül is eltekintve attól, hogy nem tudod beállítani rajta az időt, mert nincsenek gombok , a pic programját kell módosítani ,hozzá, hogy kezelje a gombokat, de ez már benne van a tom025 órájában. Azt nem tudom neked melyik lenne az egyszerűbb, lehagyni 2 csövet a vagy átírni a pic progiját. Sajnos a kijelző panelt mindenképpen igazítani kell a z566m csőhöz, mert azt illene foglaltba szerelni, és kicsit más a lábkiosztása mint a drótlábú z573m-nek. A nagyfesz tápegységet érdemes a vicsys féle kapcsolásból megépíteni, vagy a tom025 óráját az eredeti 2 trafóval használni (nekem úgy megy és élesztés közben jópárszor beletenyereltem, tehát megérte a biztonság a trafót :shocking: ) Üdv!
(#) Tom025 válasza sooty hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Az enyémből természetesen lehagyható a két másodperccső, a hozzájuk tartozó anódkapcsoló résszel együtt, és máris kész a négycsöves óra. Semmi mást nem kell módosítani hozzá, se a hardveren, se a szoftveren. (A nagyfeszbe meg nekem is sikerült jópárszor belenyúlnom, igaz kihúzott állapotban, bedugva sosem nyúltam az órához, de a pufferben tárolt energia is nagyot üt... De természetesen lehet alkalmazni két trafót, és kapcsolóüzemű step-up konvertert is.)
(#) Honki hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Én az enyémhez tekertem trafót Ha jól emlékszem háromféle fesz van rajta: 7.5, 130 és 150 Volt. Persze kikapcsolt állapotban a kondi miatt megrázott egy párszor
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Üdv!
A Z566M nagyon olcsó volt ennyiért, gratula hozzájuk.
Olyanban nem gondolkodtál, hogy a másodperceket kisebb csövekkel jeleníted meg?
Nekem is van egy kis csőkészletem a jövőbeni készülő órákhoz. Most épp 2 órán vagyok rajta. Mindettő DCF77, de az egyik direktvezérelt, multiplex nélkül. Most készülnek a nyáktervek. A dobozolás valami egész különleges lesz...
(#) vicsys válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Egy pöttyet mintha megszállott lennél...
(#) kocsgab002 válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Úristen, hol szerezted azokat a hatalmas csöveket?
igazi ritkaságok. Már nagyon régen vadászom ilyenekre...
(#) kisgeri válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Egy csöppet igen...
(#) Sanyesz5 válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Épp a számból vetted ki a szót,azok a nagy csövek tetszenek nagyon....
(#) kisgeri válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nem egyszerre került hozzám az összes. Nagyon rég kerestem már én is, kb. reménytelen volt, vagy megfizethetetlen. Az első 6hoz nagy mázlival jutottam vaterán még évekkel ezelőtt, az illetőnek fogalma sem volt mit ad el (szerencsére) Aztán a maradék apránként jött. Egyszer láttam még ugyanott 6 vadiújat 10-ért villámáron, de sajnos túl későn. Majd a hajamat téptem, képzelheted... Nézni kell, hátha felbukkan valahol még.
(#) sooty válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Hi! Talán a hardveren egy kicsit mégiscsak kellene módosítani, mintha nem lennének kompatibilisek a csövek lábilag ... Üdv!
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Ezen a bizonyos oldalon olvasgattam,tényleg ki lehet teljes mértékben váltani a 74141-es ic-t,ezzel az orosszal?

Bővebben: Link

Az hogy nem lehet kapni túlzás,múlt héten rendeltem,igaz horror áron.
(#) kocsgab002 válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Idézet:
„Egyszer láttam még ugyanott 6 vadiújat 10-ért villámáron, de sajnos túl későn. Majd a hajamat téptem, képzelheted...”

Azt hiszem én is arról maradtam le...napokig letargiában voltam...
(#) kocsgab002 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
ITT meg lehet még nézni, egy évvel ezelőtt vettem tűlük teljesen jó áron. Talán még most van nekik...
(#) Sanyesz5 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Na most kapok agyhugykövet
HQ nál,majdnem 1200ft,itt meg 123 bruttó........
(#) kisgeri válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Igen, ugyanarról az aukcióról beszélünk.
74141-et én is ugyaninnen vettem egy rakatot, anno 80 Ft-ért darabját. Az orosz K155ID1 is nyugodtan használható ehelyett, nekem van ilyen is meg olyan is, mind tökéletes. Egy helyről még tudok magyar gyártmányút is későbbi tartaléknak, ha minden igaz.
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szerintem igen, nekem van ilyen is olyan is, az IN-12b -vel együtt vettem az ic-ket is. Nem csak licitere lehet kapni, van weblapja is a srácnak, ha jól tudom... Ha igényled beledugom a tom035 féle órába. (Ja a nixikről meg a megszállottságról: annak idején feltúrtam az egész házat nixikért, mert gyerekkoromban azzal "fociztunk". Találtam is szinte mindegyikből 3-4-5 db-ot... aztán mindegyikhez vettem még, hogy legyen 6 db legalább - kivéve a Z590-hez, meg a vadiúj IN-12b-höz.)

nixikék.JPG
    
(#) rockersrac válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ezt a boltot ismerem,és nagyon jó hely! Olcsó,és kb mindenük van!
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Namár ha mindenki kirakja, amilye van
bár szerintem én rendelkezem a legszerényebb gyűjteménnyel...
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ja a VFD-ket meg plazmákat nem tettem ki mert azok nem is nixie-k
(#) Sanyesz5 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Én mit szóljak? Van 4 csövem,az is az órában
De nem bántam meg hogy beépítettem,öröm ránézni az órára,beleszerettem
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Az IN-12 is szép cső. Van egy frekimérőm, ami ezzel van tele, de nem beleztem még ki, adok neki egy esélyt, hogy működni fog majd. Csak a hibát találjam meg.
Következő: »»   34 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem