Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   452 / 2500
(#) demcar válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Üdv kicseréltem a végtranzisztorokat BDW84D és BDW83D párosra és működik is vele (igaz csak halkan hallgattam és csak egy igen picit).

A nyugalmi áramot beálitottam 50-60mA-ra a hangszórónál 290mV-van.

És azt csinálja ha üresen semilyen jel nélkül megyen akkor eléggé zug a hangszóró és az áramfelvétel 50mA és ha adok neki jelet és teljesen lehalkitom akkor leesik csak 30mA-ra az áramfelvétel és csendes. Ennek igy kell lennie?

És még azt szeretném kérdezni hogy a bemenetre szeretnék tenni egy sima potit hang potit, és hogy az milyen értékű legyen, és hogy hogy kell bekötni?

Mert nekm az egyik ismerősöm azt mondta hogy azért is lehet hogy meghaltak a végtranyók hogy igen nagy voltn neki a bementei jel. Ez lehetséges? (egy Sony Ericsson k610i telefonról ment és a telefon teljesen fel volt hangositva)

(#) demcar válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ja és mégvalami az erősitőt 4ohm-val terheltem.

Gondolom az nem baj? Hiszen ez 4ohm-ra van tervezve.
(#) Tomi20 válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Heló

A nyugalmi áramot úgy kell beállítani, hogy a bemenetet letesteled, a kimenetre pedig rárakod a hangszórót. Az lehet hogy a telefon nyírta ki, Én a P990i-mmel hallgattam a TDA7294-es végfokot, és amikor vége volt a számnak mindig puffant egy picit a hangfal. Te úgy hallgattad, mintha teljes hangerőre állítottad volna az erősítőt, így ez a puffanás akár még ki is nyírhatta az erősítőt. (nem tudom a Te telefonod is ad-e ki ilyen zajt számváltáskor)
(#) demcar válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Akkor úgy állitsam be a nyugalmi áramot hogy a bementet rákötöm a táp gnd pontjára?
(#) Tomi20 válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Igen, azt mindig úgy kell. A kimeneten is úgy mérd meg a feszültséget, hogy a bemenet földön van.
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Irtam, hogy miért nem lehet párositan i őket
(#) demcar válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Kicseréltem a végtranyókat BDW83D és BDW84D-re és úgy beálitottam a nyugalmi áramot ahogy mondtad és már azóta 17 zenét meghallgattam rajta és semmi baja. sokkal jobb mint az eredeti TIP142 és TIP147-el.
(#) LGS94 válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Valaki erre is légyszi! Kösz!
(#) klemo86 válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ha igazán pontos akarsz lenni, akkor megméred a feszültségét, és megméred az áramot, amit végigkerget a hangszórón… Ha a tényleges maximumot akarod mérni, nem árt egy szkóppal is nézni, és a teljes frekvencia-tartományon megnézni (AF)… Pár perc alatt megvan, és nem kell számolgatni
(#) hangszoros válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Már irtam, hogy nem szerencsés a 4 Ohm !
Én nem hiszem, hogy az 4 Ohmra lett tervezve
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Az eredeti tranyók BDX66B-67B darlingtonpár.
Én építettem BDX68C-69C vel anno. Azokkal pöcre indult, és jól is működik a mai napig. (gondolom mert nem volt bekapcsolva vagy 10éve. )
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Oké...
Ilyenkor légyszi egy linkkel is hivatkozz arra amit anno valahová írtál. Egyébként nem én várok segítséget ebben a dologban, hanem Demcar kolléga. Bővebben: Link
(#) dokidoki válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ennek a környezetében, választ találsz. 1kHz-n szokták ezt vizsgálni, ez lemaradt előbb.
(#) hangszoros válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
A Quad az más tészta.
Akkor megy legjobban, ha fent jól indoló nagy B-és tranyó van (kis áramnál is van jó nagy ez NPN-nél ritka ). Alulra meg kis B raksz.
Igy kis hangerőnél is lesz mélyhang
Ez IM torzitáon is jól mérhető volt
(#) színészbob hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Jelenleg egy 2x40W-os asztali erősítőt használok, amivel gyakorlatilag nincs is baj, viszont sokkal nagyobb teljesítményű hangfalaim vannak, és gyakorlatilag így csak a helyet foglalják.
Elhatároztam, hogy lecserélem az erősítőt. Az elképzelés egy 2x120W körüli erősítő volt, amit persze 8ohmon tud.
Eléggé elfogadható áron találtam is egyet, de kicsit félek tőle.
Típusa: Taatoo Nightline Pro 600
Gyári adatai az eladó szerint:
• Max. teljesítmény: 2 x 900 Watt
• Zenei teljesítmény: 2 x 300 Watt
• Súly: 3,5 kg
• Méret mm: 90 x 480 x 250
• Impedancia: 4 - 16 Ω
• 3x RCA bemenet

Külföldi oldal szerint:
Moc: 2 x 300 W
Sygnał (S / N): 85 dB
Impedancja: 8 Ω
AC 230 V ~ 50 Hz

Annyira azért én is rájöttem, hogy 4kg erősítő soha nem fog nekem leadni 900W-ot, meg 2x300W-ot sem 8 Ohmon, viszont 4 Ohmon már esélyesnek látom.
A kérdésem az lenne, hogy ezen adatok alapján elképzelhető, hogy 2x100W v. 2x120W-ot kitudok hozni belőle 8 ohmon?
Az eladó nem tudta megmondani a felvett teljesítményt, mert nem szerepel a papírjában ill. az erősítőn, azt írta csak 8Ohm és 2A feliratot talált.
230V - 2A szerintem elég egy 2x120W-hoz.
Segítséget előre is köszönöm!
(#) hangszoros válasza szamóca hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
A BDX 68 sokkal nyúzhatóbb a TIP 142-nél, és fémtokos..
Én személyszerint utálom a darlingtont.
A Puccini erősitő is + - 39V de 2x2 vég van oldalanként TIP 142/147
(#) LGS94 válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ja igen tavaj írtam még ezt én is így akartam, hogy áram és feszültség és akkor kész. De azt írták felesleges mert odaírtak 1 képletet amihez csak a feszültség kell.De köszi!
(#) LGS94 válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Kösz neked is!
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
A TO 3 tokozásnak jó a hőátadása, nem hiába lett annak idején ilyennel megtervezve.
Erre akartam utalni. Ezért sem mindegy mi terjed az interneten helyettesítésképpen.
(#) LGS94 válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Most megmértem külön a feszt és külön az áramerősséget de áramerősség 0.90A volt a max olyan 150hz környékén. Feszültség pedig 28V de ha ebből számolom, hogy P=U*I akkor az csak 0.9*28=25.2W ami nem elég mert elvileg 100W-os az erősítő és régebben amikor csak feszből számoltam azzal a képlettel amit írtak akkor kijött a 100W. De nem az a képlet jó hozzá, hogy feszültség a négyzeten osztva impedencia vagyis ha 8ohm-os a hangszóró akkor osztva 8-al.?
(#) laca3216 hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok

Vettem egy logitech z 5450 hangfalszettet, néha a bal első hangszóró gerjed, mi okozhatja ezt, laptoppal használom. Mikor kikapcsolom az erősitöt, kihúzom a hangszóró kábelt és visszakapcsolom minden meggyógyul. Optikai kábelen keresztül csatlakoztatom.
(#) peter1995 hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Üdv.Valaki segítsen vészhelyzet.Holnapra kell az erősítő de most KO.Mi lehet a baja??Csak búg.Lehetséges hogy bementi zárlat??Mp3ról hallgattam egyszer csak csend.Az mp3 kimúlt.És valószínű az nyírta ezt is ki.Szóval mi lehet a baj??Tényleg fontos.
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ez dúrva
Nem volt benne csatolókondi?
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
De van.Kell kapcsolás.?
(#) dokidoki válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Amit a linkem alatt tárgyaltunk az szerintem korrekt. Vagyis ha mértél ~28V váltót, akkor az 8 Ohm on 100Watt kell hogy legyen. Ha 8 Ohmos terhelésre ráküldesz 28Volt-ot, akkor ott 100W körüli teljesítmény ébred.
Próbáld ismét mérni, de Ohm-os fogyasztóval, pl. műterheléssel, hogy változik-e a mért áram.
Árammérésben, nem vagyok profi. (most hirtelen én nem is tudnám, hogy mihez nyúljak, ha pontos váltóáramot kellene mérnem, gondolom a lakatfogóm 200A része, biztos nem jó ide. Öreg digimultim meg elhalálozott, pedig tudott váltóáramot mérni, a többi nem.)
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Az mondjuk sosem árt.
Aztán, műszert raktál e rá? Tápfesz megléte, kimeneti offset, nyugalmi áram meg ilyesmi...
Amíg ezeken nem vagy túl, addig még elgondolkodni sem érdemes a dolgon.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Na tápfesz az megvan.Küldöm a kapcsot.Mi az az offset?Az biztos hogy a kimenetél nagy fesz.van mivel egy hangszórót kinyírt

img068.jpg
    
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Nagyobb rajz esetleg? Ezt alig látni. Tedd fel mégegyszer és jelöld be hogy ne méretezze a képet.
Ha kiült az egyen a kimenetre, akkor zárlatos a végtranyó. Ki kell szedni a tranyókat és méréssel ellenőrizni őket. Legközelebb használj relés védelmet, nem egy nagy durranás, de ilyenkor hasznos.
(#) djgombi válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
A végfok tranzisztoroknak biztos gatya de lehet, hogy vitte a meghajtókat is.
Multival mérd meg, hogy zárlatosak e a végfokok!
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
.......Akkor a végtranyó?

img068.jpg
    
Következő: »»   452 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem