Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   451 / 2500
(#) djgombi válasza janika002 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Mert így hamarabb megveszed!
(#) Imi65 válasza janika002 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ismert hölgy sztár mondta vala: " Létezik annyi pénz, amiért már korpás a hajam."
Valahol itt kéne a magyarázatot keresni. :nemtudom:
(#) Imi65 válasza janika002 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Örülj neki, hogy nem 2x1500W PMPO volt ráírva.
(#) janika002 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ja! A PMPO miatt már leszarozták A QUAD405-ötömet
aztán meghalgatták és az állukat a földröl szedegettem össze!
(#) Imi65 válasza janika002 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Van ez így!
(#) cc_rider hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Skacok sztereo Quad 405-nek való trafó ************
**************************

Ha valakit érdekel . . .

Helló! A hirdetés erre való!
szamóca
(#) szamóca válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A Prokopp Dórika mára nem sztár. Négy gyermekes mami.
(#) cc_rider válasza janika002 hozzászólására (») Jan 31, 2010 1 /
 
Én most voltam a Tescoban, nézegettem a hivatalosan Mini Hi-Fi -nek kikiáltott müanyag vackokat.
Hát basszus.... Aki ezekért pénzt ad!és meg van vele élégedve, hogy ude*****!!meg nagyon jól szól!!!meg dübörög!!!
Megemelem a hangfalnak csúfolt dobozt és 0,5kg az egész.
40e-től felfelé!!

Szégyen!


mod. szamóca
(#) bereczk.jans válasza janika002 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nekem nem a 2x40-50W-tal volt problémám, hanem a hangja alig volt jobb egy TDA2003,TDA2030-nál. A fiamnak építettem STK4182II-vel. Lehet nem eredeti SANYO? A javasolt dokumentáció szerint építettem. Annyi volt a jó benne, hogy nincs zaj és sokkal kevesebb puffer kondi kellett hozzá. Végülis "középkategóriás" HIFI

(#) bereczk.jans válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Láttam és hallottam egy JA - 88E tipusú erősítőt, ami "ferdeszemű technológiával" épített kínai csoda. Van vagy 10kg, de a hangja gyönyörű. Csak márkás csövestől hallottam ilyet. Találkoztam már sok kínai silány készülékkel. Ez nem reklám akart lenni!
(#) szamóca válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem minden gagyi ami kínai, csak ha jó akkor azt is keményen meg kell fizetni. A Jungstonok nem a gagyi körből származnak.
(#) Imi65 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
[OFF]Ez az egy igazság van a földön, miszerint mindenki felett eljár az idő. Bármekkora ember lettél, bármekkora vagyonra tettél szert, a végén mindened itt marad a sárgolyón.
(#) hangszoros válasza janika002 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem azért mert a tökély, de nem tudsz mit csinálni
A P és N nagyon rikán jön össze hiába adják párba.
Amelyik összejön, és egézséges tuti az megy militari, ipari elektronika, labor stb. Ami megmarad megy a kiskerbe barkácsolóknak -nekünk-
Nehéz jó tranyókat szerezni föleg a Motorollától ( a jogelöd.)
Vágd bele mind
50-60 mA környékén kellenne inkább mérni legalább a nyugalminál legyen nagyjából hasonló
(#) hangszoros válasza janika002 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
És erre most jöttél rá ?
Már mindenki
A szociba nem volt divat, akkor nyugaton se ment a PMPO-os púder
(#) KroWka008 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Jó estét !
Szerintetek milyen erölködőt lenne érdemes megépíteni otthoni használatra ( esetleg kisebb hangosításokra ) ? Én egy quad 405 öst nézegetek bár nem tudom h manapság lenne e értelme megépíteni.. ? Vagy szerintetel melyik lenne az az ideális erölködő ami kellőképp modern és viszonylag erős is.. ? Válaszaitokat előre is köszönöm mert fontos támpont lenne..
(#) hapro válasza KroWka008 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Például az amire gondolsz. Vagy még hasonló árban egy híd kapcsolású TDA7294, vagy egy szimpla TDA7294, de az egy picit kevesebb mint a Quad-405. Ezek pont erre jók amire szeretnéd. Áruk nem vészes, sőt a 2db (híd) TDA-hoz nem kell annyi alkatrész mint 1db Quad-hoz.
(#) janika002 válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Kösz a választ belerakom így ahogy van azt próba!
(#) demcar válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Megmértem a végtranyókat és mid a két végtranyó TIP142és TIP147 átment 100% -áteresztőbe és zárlatol.
És ezőrt üti ki mindig a bizotsitékot mert a tápnak is megmértem a kijövetét és 100% zárlat van a-40Vés a GND között és úgyszintén a +40V és a GND között.

Csak én azt nemértem hogy hogy tudott csak igy ni hipp-hopp kiégni.
(#) hangszoros válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hát ha nem "C" a végtranyó akkor a táp sok neki, meg ha 4Ohmra megy se az igazi
(#) Bassmester válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hali!

A tranyók cseréje után, áramkorlátozással indítsd (25W-os izzó, a trafó primer oldalában, sorosan) Ha nem világít sokáig, akkor rákötheted élesben. Próba alatt tegyél a tápágakba 1A-T biztit és mérd a tranyók nyugalmi áramát. Kb 50-100 mA között lenne normális, de ez kapcsolásfüggő. Mellékelj légyszi egy kapcsolási rajzot, hogy könnyebben tudjunk találgatni
(#) demcar válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Kicseréltem a végtranyókat csak az a baj hogy már nincsen nekem itthon egyforma gyártótól származó tipús csak külön hagy a TIP147 az ST gyártmány és a TIP142 pedig ISC gyártmány. (lásd kép) Az nem baj?

És mondjuk BDW83D és BDW84D párossal nem menne?

És a kapcsolás:http://www.bsselektronika.hu/album.php?src=rajzok/120darling1.gif&x=921&y=599&title=Kapcsol%E1si%20rajz&lst=

DSC00159.JPG
    
(#) Bassmester válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ezeket a tranyókat le kéne méricskélni, hogy mennyire lehet párosítani őket. A nyugalmi áramot beállítottad rajta próba előtt? Az 560 pF kondik benne vannak? Milyen kondikat tettél oda?
(#) hangszoros válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
4 Ohmmal nem használnám.
2-3A- nál rogynak a tranyók, és kivánatos lenne hogy 10 A-nél is még leggyen jó az erősités, saturáció
Az Orionba se volt véletlen a két BD 249 párhuzamosan !
(#) szabi83 válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Csatolt képen a tranyók hamisak.
(#) demcar válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hát az kár, akkor már csak a BDW tranyók maradtak amivel ki fogom próbálni
(#) demcar válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A nyugalmi áramot beálitottam 50-60mA-ra, természetesen a kondik is benne vannak, sima kerámia kondik.

Csatoltam a képet, hogy milyen kondi van benne.
(Hát nem a legélesebb kép de talán el lehet olvasni hogy mi van ráirva 560 Us)

DSC00163.JPG
    
(#) Bassmester válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Én közvetlenül a tranyók lábaira forrasztanám, jó röviden. De persze elvileg így is jó. Ezek a tranyók tényleg eléggé gyanúsnak tűnnek. Ha hamisak, akkor semmi jóra nem számíthatsz tőlük.
(#) demcar válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Köszönöm a választ, akkor megpróbálok beszerezni eredeti tranzisztorokat!
(#) LGS94 hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok! Milyen képlettel lehet kiszámolni az erősítő kimeneti feszültségéből az erősítő teljesítményét és milyen frekvencián érdemes mérni? köszi!
(#) McDeath hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Megint én vagyok a Tesla NZC 140-el Tápját megcsináltam (volt benne egy nem oda illő ellenállás meg a nyákon a fólia is el volt vágva.) No tehát működik csak melyik bemenetre érdemes rakni a cd lejátszót(külön van egy cd-romom amiről megy a zene. Lehet előröl is meg hátulról is kihozni a jelet mert külön van teljesen)? Én arra gondoltam hogy a hangszedő helyére kéne kötni (hogy a többi bemenet az eredeti állapotban maradjon) meg hát kissé zúg meg összevissza torzít és nem tudom mi van... hangja van csak épp nagyon nem az igazi... mit tegyek vele hogy akarjon működni?
Köszönöm a segítséget előre is!
Következő: »»   451 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem