Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   9 / 70
(#) vicsys válasza isamisa hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
A VF2?
Hát Béláim! Én csak szuperlatívuszokban beszélhetek róla. A TDA7294-nek odaver. A hangja erősen hasonlít a csövesemhez (vszínűleg a fet karakterisztikája miatt)
Ha vki precízen utánépíti nem fog csalódni.
1 dolog nem igazás jó: a fetek felfogatása. Sajna csavart a dióda miatt nem lehet használni, én rugós tranyalefogatót használtam (nem tudom mi a neve)
A 2. oldalon az (#50591) hozzászolásomban vannak képek róla. Az biztos, hogy nem egyszerű alájátszani a csillámot-zsírral megkenve... A hangja szép, a 100W kijön belőle-míg a TDA7294-ből csak csúcsban... Már régóta kerestem egy ilyen kaliberű fetes végfokot és ime!
Köszönet Király Tibornak!
(#) isamisa válasza vicsys hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
A lefogatásra egy másik ötlet a müanyag leszorító. Hasonló a rugóshoz.
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 21, 2007 1 /
 
Vicsyst az örömében gyerekek meg kell hogy erősítsem.
A VF3 a halál f..szára alázza le az AN7148.
A melegedése se mondható túl nagynak félhangerőnél picit langyos.
Nekem főleg az teccik nekem benne mintha nem gerjedne a mikim rajt annyira.
Ojan 1/8-ad hangerőnél gerjed egy picit amikor a miki és a három hangfal közti távolság 1m!!!!!!!!!!
Lehet talán azért mert feszültség vezérelt?!
Rendezvényeken halottam hangszerboltból vett erősítőt, de számomra a VF3-hoz képest libafost sem ér.
Nekem a felszerelésnél nem volt különösebb gondom.
Vezetékkel vannak a FET-ek összekötve a panellal.
Teljes hangerőnél 00000000000000000 torzítás!!!!
A trafóm 50 W-os 4 óra üzem után kicsit langyos volt de sztem bírja a gyűrődést.
NAGYON KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!

ÜDV.
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Kedves Müszi!
Örülök, hogy örülsz. Én sajnos csak a VF2-ről tudok nyilatkozni. A VF3-at nem építettem meg és valószínű, hogy nem is fogom. (nekem úgy tűnik mint a VF2 "lebutított" változata lenne. Talán ez nem jó kifejezés, -inkább a kistesója) Részemről azt javasolnám, hogy a feteket NE dróttal kösd be mert azok a kis jelek amik az éterben jelen vannak-már vmilyen szinten vezérlik a fetet és csak torzítás lesz a vége. A feteket illik minél rövidebb lábakkal bekötni a szórt kapacitások és a rajta szaladgáló amperek miatt is! További sikeres bütykölést.
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Nincs a drótozásnak sömmi baja.
(#) Peti_85 hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Halisztok!!!

Gondom van a VF3 élesztésével...

Áramalá helyeztem egy tesztelős hangszóróval (nem nagy gáz ha tönkremegy) és csak búúúúgott-zúúúúgott, először azt hittem hogy valamit szarul kötöttem, és gyorsan kirántottam a konnektorból, de NEM! Jól van minden, aztán mikor 2.-szorra dugtam be, akkor vártam vele picit, közben persze tekergettem a trimmert mind a hülye, de semmi.
Kb. egy perc múlva - mire teljesen megsüketültem - elkezdett iszonyat hangon pattogni? TAK-TAK... egyre gyorsabban, aztán már nem bírtam ésnem mertem tovább szadizni!
Pedig a trimmer értékét is eléggé lecsökkentetem...

Na ilyenkor mi van???

Várom az ötleteket!!!

Peti.
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Elszált a FET, vagy a müveleti erősítő.
Rosszul szigetelted le, vagy hozzért a dióda a FET- hűtőzászlójához.
(#) Peti_85 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Csak a dióda felfüggesztést mutatom, meg hogy mások is lássák, hát ha kiszúrják a problémát...

Dscf2378.jpg
    
(#) Tomi20 válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Nekem a VF2 akkor pattogott, amikor a hangszóró földjét a csillagpontos földelés miatt a pufferkondik földpontjába(csomópont) kötöttem. Utánna átkötöttem a panelra, ahova a 0V csatlakozik, és megszűnt a pattogás...
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Ideje sem volt...
De ha mégis honnét tudjam hogy melyik ment el?
Ja amúgy a fetek melegedtek úgy ahogy kell, ezért is nem tuodm hogy mi a fenéért nem szólt...
(#) Tomi20 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
a diódákat közvetlenül rá kell ragasztani a hűtőzászlókra!!! (így nem veszik át a hűtőzászlók hőmérsékletét, és így nem tudja a nyugalmi áramot stabilan tartani)
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Mi az hogy melegedtek úgy ahogy kell?? Annak ha nem állítasz be semmi nyugalmi áramot akkor nem is szabadna melegednie. Sőt csak egy kicsit ha 50mA-ra.
De az a "borda" kicsi lesz neki.

Nem látom innen hogy nem ér e össze a két dióda .De semmiképpen nem így kell felragasztani. Anyi csep ragacs semmi termikus kapcsolatot nem ad.
A hűtőzászlóra kell szerelni mert a tokon keresztül már nem ís megy át a hőő.

Tomi20: a csillagpont nem azt jelenti hogy a pufferkondikat kell csomópontnak használni. Hanem egy csavart amire megy a főld. A jel földeket közösítve elsőnek majd a táp földeket is. És aztán egybe az egész.

Hogy melyik szált el?
Valszeg mid két fet. Jól kötöted a + - feszt a fetek lábára?

Szerk. Jah és ne küldj ilyen nagy képet. felesleges. Kicsinyísd le 1024x768-ra
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
A kutyafáját neki!!!
Tényleg nem jó úgy???? Pedig olyan büszke voltam magamra, hogy milyen ügyi vagyok!!! Azért szerintem úgyis átmegy a meleg, csak egy picit később!

A diódák nem érnek össze, Ja és akkor melegedett mikor a trimmert levettem minimálisra... még méricskéltem is hogy hány ampert és mikor 50-körül mocorgott, akkor sem volt változás...

Lehet hogy többet kellene vele várnom... meg kellenne várnom, hogy az egész cucc üzemi hómérsékletre mennjen??

(Egyébként volt rá csavarozva borda, csak árnyékolt a képen és levettem)
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Meg ha melegednek, akkor csak nem szálltak még el, csak már nem akarom mégegyszer beizzítani, mert az ősök pattognának...

Itt van a nyákterv is. A sorkapcsok miatt terveztem másikat. remélem legalább jó lett.

Minden stimmel benne, kivéve a 47 p kondi.. az nem volt és így kerestem bele egy 33 p -at. De az nem lehet gond...

VF3.lay
    
(#) Peti_85 hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáááááá!!!

Megvan!!! A HIBA!!!

Sorry a zavarásért!! Ekkora láma vagyok! elnéztem valamit és nem jó helyre kötöttem a 22k és 47 p alkatrészeket....

Húúúú !!! hogyaza....

Ilyen egyszerű nyákot pedig régen toltam el!!!

De azért nyugodtam toljatok le és eősítsétek meg a teóriámat


(van még rá esély hogy nem szállt el semmi..??? )
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
És megoldódott?
Most már szól??

Én nem tudom mit hova kötöttél, ezt a nyákot te ismered...
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
mindjárt kipróbálom!!!

Már ott el b@..tam, hogy rosszul firkantottam le magamnak a papírra...
Pffúúúú
(#) milan válasza Müszi hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Egy kérdés a VF3- ról:
Halgattál már Quad 405 -öt? Van olyan szép hangja?
(#) Müszi válasza milan hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Na hallgasd a mesét:
Nem hallottam még kvadot, DE:

Ez a kis 15 W-oserőlködő úgy oda basz a 3 hangfalamnak amik egyenként kb 75 W 4 óm.

Szerintem felveszi a verse4nyt a kvaddal.
Építsd meg nem fogsz csalódni.
A kvadd sztem azér nem jó mert sok csetres kell hozzá és bonyolult.
Itt meg összesen va talán 5 azaz öt passzív alkatrész..

Azér nálam 200 W-os terhelésnél fütt rendesen de ez ne tántorítson el!

Építsd meg!

Üdv.
(#) Müszi válasza (») Jan 24, 2007 /
 
Az nem okoz semmit mert a mindkét fet zászlaja a drain és a rajzban is össze vannak kötve.
Csak az a lényeg ne testeljük le a bordát.
fütt rendesen (tapasztalat)
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Na most legalább megszólalt!!!
DE nagyon torz, bizonytalan és néha kihagy! Recseg ropog... És fűt mint egy kazán...

És megtapogattam a diódákat, meg a FET testeket (fekete) és télleg nem megy át rajta a hő.
Akkor azért torzíthat?!

Hali
(#) Müszi válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Sztem biztos azabaj.
ragaszd a fetek zászlójára!
Pillanatragasztó is jó!
(#) maTaKee hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
ami az 1 hsz ben van kapcsolásirajzban annak muszály trimmerpotméternek lennie vagy lehet sima potméter???
(#) isamisa válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Lehet potméter is ha ugy könnyeben be tudod állítani a nyugalmi áramot, de azt minek babrálni ha már egyszer beállítottad??

A nyákra meg rá is van tervezve szépen.
(#) maTaKee válasza isamisa hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
őszintén?? nem tudom h miért szeretném babrálni

amúgy az élesztésnél ti úgy csináltátok mint ahogy az levan írva?? (h FET nélkül... stb)
(#) Müszi válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
:no: :no:
(#) Müszi válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Nem kellet semmitse csinál első szóbúú megndút!!!

Nézd meg a mailfiókodat küttem neked valamit!
(#) Peti_85 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Mit küldtél neki???

Na mindegy!

Figyuzzatok már?! Nekem még most sem működik, pedig már nagyon fajinul megcsináltam a termikusan érintkező diódákat...

Valami elszálllt? Melyik? A fetek melegednek menet közben, akkor lehet hogy az ic halt meg?!

Peti
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Ez olyan egyszerű szerkezet hogy csak két dolog hallhat meg benne. A FET meg az IC.

Ha minden jol kööttöél be akkor ezek a hibák maradttak...

Ha az ic meghal akkor kinyulhat a hangfalad, mert tapasztalatom szerint olyankor jó kis kövér egyenfesz kerül a kmenetre.
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Jan 27, 2007 /
 
Aham értem.. Hát én arra következtetek, hogy valami jel van, csak egy picict torz, tehát a fetek dolgoznak rendeesen, hangerő az van tehát akkor csak a műveleti a ludas...

Majd kicserélem, vagy megnézem addig egy TL082 essel.
Következő: »»   9 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem