Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   774 / 3961
(#) Riccsusz válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Köszönöm és SMD-k mekkora teljesítményt bírnak el ? 0.25 W 0.5W ?
(#) Amarton válasza Riccsusz hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Tokozás kérdése.

0402 -> 0,0625W
0603 -> 0,1W
0805 -> 0,125W
1206 -> 0,25W
1210 -> 0,5W
2010 -> 0,75W
2512 -> 1W
(#) pityu_18 hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Szeretnék segítséget kérni kellenének nekem a következő alkatrészek de nem találok ilyet sehol.
- CSTCC6M00G
-NX1255GB073B,CSTCC7M37G
- 16.000 MHz JXS63, KX-12B

A kérdésem az lenne nem tudja e valaki hogy mivel tudnám ezeket helyettesíteni?
(#) Medve válasza Vacok hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hello, ez nekem jól működik a szimulációban és a valóságban is

3szog.ewb
    
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Helló
Egy áramkörben egy dc motort szeretnék kiiktatni!
A motort egy M63020FP ic hajtja meg! Azt szeretném hogy ha a motort ki forrasztom akkor az áramkör többi része továbbra is működjön ugyanúgy! Ezt hogyan tudom megoldani? Ha csak kiforrasztom és a 2 forrpontra semmit sem kötök, vagy ha megmérem a motor ellenállását és akkora értékű ellenállással helyettesítem?
Én az utóbbira gondoltam, csak nem vagyok benne biztos, ezért kérném segítségeteket!
Köszönöm előre is! Helló
(#) zolika60 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szerintem simán kikötheted.
(#) SKY hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Helló!
A 4518-as IC-nek az "MR" bemenetét lehet használni resetnek?
Egy rezgőkört belehet rezegtetni a rezonanciafrekvenciájánál alacsonyabb frekvenciájú meghajtással?
(#) proli007 válasza SKY hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hello!
- Nem tudom milyen adatlapot néztél, mindenhol RESET-nek becézik ezt a lábat.
- Általában lehet. Legjobb a jel páratlan számú felharmonikusát választani. Tehát 1/3 v. 1/5 frekvenciával. (A nagyobb frekis kvarcok is felhang oszcillátorban működnek. Ahol a drain vagy kollektorkörben az alapfrekvenciának háromszorosára, vagy ötszörösére hangolt rezgőkör van.)
üdv! prolio007
(#) tothrdeg hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
üdv vettem egy relét, egy elektronikai boltban és kérdezte az eladó hogy 1 morzésat kérek e vagy 2 morzésat. Az lennne a kérdésem hogy ezek mit jelentenek miben külömböznek?
(#) Imi65 válasza tothrdeg hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Egy relé áll a húzótekercsből, és az általa mozgatott érintkezőrendszerből. Ennek felépítése lehet többféle, ez után érdeklődött az eladó. Nézz utána, milyen variációk léteznek.
Egyik lap ezt írja:
RELÉK, JELFOGÓK.
Elektromágneses működtetésű kapcsolók érintkezőit
a mágnestekercs mágneses mezeje mozgatja el.
Egy vagy több záró, nyitó vagy váltóérintkezőt
tartalmazhat. Fő jellemzői: Tekercsfeszültség,
Max érintkező feszültség, Max érintkező áram.
Morse érintkező = Váltóérintkező.
(#) proli007 válasza tothrdeg hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hello!
A "Morse" azt jelenti, hogy egy váltó érintkező. Tehát van egy közép, egy nyugvó és egy záró kontaktusa. Nyugalmi helyzetben a közép és a nyugvó kontaktus van zárva. Ha meghúz a relé, akkor ez megbont, de a közép és záró kontaktusa zár. Magyarul átvált. Ha két Morse van, akkor ilyen érintkezőből van két villamosan független benne. Persze mechanikusan egyszerre váltanak.
Tekercs két láb. Egy Morse még plusz három láb. Két Morse még plusz hat láb. Könnyen felismerhető..
(Imi megelőzött, de most már nem törlöm.)
üdv! proli007
(#) gg630504 válasza tothrdeg hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
(#) tothrdeg válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
köszi szépen
(#) slave557 hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Tehát lument szeretnék átváltani candellába(vannak olyanok, akik szerint nem lehet), de wikipedián azt írták, hogy:

1 lm = 1 cdˇsr

Tehát akkor candella szorozva központi szög, de ezt nem tudom kiszámolni.
Arra lennék kiváncsi, hogy egy 170lm-es 140°-os led hány candellásnak felel meg.

A másik kérdésem:
Az első szériás xbox-okban a videokártya rá van forrasztva az alaplapra, idáig nem is lenne probléma, de a videokártya olyan szintű hőingadozásnak van kitéve, hogy eltávolodhat, így meg is szakadhat a kapcsolat a két hardware között, tehát hogyan lehet kiküszöbölni a nagy hőingást, én arra gondoltam, ha jobban, intenzívebben hűtöm, akkor nem melegszik fel annyira, ezáltal kisebb a hőingás, van más megoldás is?
(#) sprofan válasza slave557 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hányszor fogod még ezt beírni? Ha valaki tud és akar is válaszolni akkor fog.
(#) Action2K válasza sprofan hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Még jó hogy ezt írod, mert már kezdett déjá vu érzésem támadni, mintha ezt már kétszer olvastam volna.
(#) kadarist válasza slave557 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Idézet:
„1 lumen az a fényáram, amelyet az 1 kandela fényerősségű, minden irányban egyenletesen sugárzó, pontszerű fényforrás 1 szteradián térszögbe sugároz.”

A LED nem pontszerű, és pláne nem minden irányba sugárzó fényforrás. Ez így nem váltható.
(#) Directors hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok!


Ha én 2db 4 ohmos 50W ugyan olyan típusú hangszórót párhuzamosan kötök akkor a teljesítménnyel mi fog történni?
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Így elsőre azt gondolnám 2Ω 100W lesz.
(#) poros hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Van olyan módszer amivel LM 7805 ös stabilizátor kimenő feszültségét 0.2-03 volttal meglehet emelni.
A választ előre is köszönöm.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
De ez csak olyan erősítőre tehető, ami 2 ohm-os kimenettel rendelkezik, s nem nagyobb mint 80W. Ettől való eltérések kárt okozhatnak mind az erősítőben, mind a hangfalakban.
(#) poros válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszönöm segítségedet így működik de nem értem . Pic hajt meg egy 5voltos reed relét adat lapja szerint 20ma ezt még úgy tudom meghajtja. Raktam feszültség stabilizátort amivel a Pic működik, de nem tudja meghúzni a reed relét. Labor tápról ha kap 5.1 voltot már működik. Most kipróbálva az ajánlott módszeredet a feszültség megemelkedik 5.6 voltra 200 ma shottky val de a relét meghajtó lábon leesik a feszültség 4,6 voltra . Mérgemben tettem párhuzamosan vele egy 1A es diódát így már nem esik annyit a feszültség és működik ,de ha kiveszem mellőle a shoottky diódát már nem is jó .Külön az 1amperes dióda is hiába van benne akkor sem működik, csak ha együtt van benne mindkettő . Van erre valamilyen magyarázat.
(#) Directors válasza Action2K hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Szia!

Akkor zolika60 kolléga jól írta,hogy 100W lesz a hangszóró teljesítménye?
Végül is megduplázódik a teljesítmény.
(#) slave557 válasza sprofan hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Idézet:
„sprofan írta:
Hányszor fogod még ezt beírni? Ha valaki tud és akar is válaszolni akkor fog”


Az a baj, hogy már másfél évvel ezelőtt is feltettem ezt a kérdést, de hát nem válaszoltak

Köszönöm, kadarist válaszát
(#) poros válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Zoli TE egy ász vagy úgy látszik íratnom kell cavintont. A védő dióda nem jutott eszembe. Már működik. Így jár egy ötven éves újra kezdő. Köszönöm a segítségedet!
(#) Lozsa hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Hogyan kell egy schottky diódát bekötni ha három lába van és a rajzon csak 2-vel jelölik?
A fenti diódát kéne bekötni a lenti ábrarészlet szerint...

schottky.jpg
    
(#) Lozsa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszi
(#) Silious hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Hy
Sok youtubos videón lehet látni, hogy a panelfúró-ba egy speciállis vágókorongot raknak, tehát nem fúró lesz hanem egy kis vágógép.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyen vágófejet hol lehet kapni? Neten ahol néztem ott csak készlet volt, és azok is csiszoló fejek?
(#) pumoka válasza Silious hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
www.conrad.hu
itt lehet külön is kapni
(#) djhua hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Segistetek legyszi !!! ...

Kaptam egy erositot ami egy Tv - bol volt kiszedve , es megjavitottam , de egy baj van nagyon nagyon ZUG .... !! Es nemtudom hogy miert ?

Nem tudom hogy irjam le az erositot , de megprobalom
Ezzekkel a transziztorokkal : BD543A,BD544A
Ez az erosito sztereo vagyis 2xBD543A es 2XBD544A , talalhato !
A 4700µF kondim igen nagy szoval azt nem tudtam beleultetni a nyakba , ebbol kifolyolag egy kabelel kototem ra!
A bemeneti jel a szamitogepemtol jon.
Es legutobb igen nagy feszt adtam neki es egy ellenallas fustolt , azutan meg 20V es 1~2 A adtam neki es azota mukodik csak zug

Kepet is feltoltok csak szerezzek egy jo fenykepezzo gepet , hogy latszodjon is valami!
Következő: »»   774 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem