Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   408 / 1385
(#) _JANI_ válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Próbáld meg a GATE lábat egy 330R-1K közötti ellenállással MT1-re "lehúzni".
VAGY, lehet, az induktív fogyasztóra ajánlott MOC-os vezérlést kellene kipróbálni a motornál...
S sokat segít a triakkal párhuzamosan kötött C-R is.
30-100ohm; 10-100Nf. ( Az adatlap 39ohm és 10nF-ot javasol. )
(#) tothi89 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Idézet:
„Attól meg csak nem melegszik jobban, hogy sorba van kötve vele egy biztosíték meg egy triak.”

Nem is erre gondoltam, hanem hogy felmelegszenek a hengerek, meg a környéken szinte minden és ez a hő melegíti fel.
(#) Attila86 válasza tothi89 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szóval ezek szerint te még nem vettél laminálót. A motor egyáltalán nem melegszik soha, gyárilag sem.
(#) (Felhasználó 4577) válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nem lehet, hogy a kondenzátorokkal van gond?
Szerintem áramtalanítás után azért kell neki egy kis idő, mert addig kisülnek a kondik, bár azt se nagyon értem, hogy miért kell hozzá kondi.
Szerintem kérdezz rá az eladónál.
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nem, visszatettem az eredeti motort ami csak simán kapcsolt 230V-ot kap és az is pontosan ugyan ezt csinálja. Szóval a motornak semmi baja.

Szerintem a triak vezérlése nem jó.
(#) tothi89 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
De vettem, a 3000-est, nekem ebben 40 fok körül volt átalakítás előtt a motor, ha rajta a teteje, tehát melegebb, mint üzemen kívül
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Lásd WATT vezérlőjében a MOC-TRIAK vezérlést! Nála nem jelentkezett gong a motor vezérlésénél!
Pedig ott is igencsak intenzíven van kapcsolgatva a motor!
(#) (Felhasználó 4577) válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Az nem lehet, hogy az optocsatoló LED-je nem kap elég áramot?
A PIC-ből 5V jön ki, ugye? Szerintem a 470Ohm két LED-hez 5V-on elég sok. Esetleg nézz rá szkóppal.
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Variszabi, akkor egyáltalán nem menne. De itt megy kb fél percig és csak utána áll le.

Mondom, biztos vagyok benne hogy a triakos rész rossz, erről meg is győződöm perceken belül...
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Átkötöttem úgy, mint ahogy Watt rajzán van. A különbség annyi, hogy én nem 10nF/2,5kV-os kondikat használtam hanem 4,7nF/6kV-osakat. Ja és 39Ohm helyett 47,5Ohm-ot.
De sajnos ugyan az a hibajelenség. Nem értem...
(#) (Felhasználó 4577) válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Rendben, várjuk az eredményeket.
Én is hasonló kapcsolást használok triak begyújtásra, 390 helyett 330Ohm-os ellenállással. Eddig még nem volt ilyen gondom, kopp kopp.
(#) roland0327 hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Sziasztok sikerült vennem egy laminálót. Namost kell bele egy motor vezérlő és egy hőfokszabályzó. Találtam is itt a topicban.(mellék) Az lenne a kérdésem, hogy a Z0405MF helyett jó lenne-e a Bt137 vagy BT136? És át kell alakitanom a motor részét is triakosra mert ez fetes. Vagy pedig a MOT LED-re rákötöm az optót az ugyan úgy fog működni? Segitsetek kicsit már bele zavarodtam.

Roli!
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Hopp a mellék lemaradt
(#) _JANI_ válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nem a uC kavar be?
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Kicsit jobban átvizsgáltam és rájöttem, hogy az optoledjének is megvan a helye. Mostmár csak az a kérdésem, hogy átalakitás nélkül jó lesz-e a BT137?
(#) watt válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Jó bele bármilyen triac.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Lehet, hogy az OptoTriac nem bír akkora áramot, mint amit a triac felvesz, ezért túlmelegszik és nem nyitja ki egy idő után rendesen. Próbáld meg 1k-ra cserélni a 390ohm-ot.

Egyébként nekem a 4A-es triakok tönkrementek, Neked nem melegszik?

Most nézem, hogy ez a BT136 3..5mA gate áramot kíván. Az a gyanúm, hogy tólterheled a gate-et. Lehet, hogy 2k2-t kéne oda tegyél az R2 helyére!
(#) roland0327 válasza watt hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
És az MOC3021 helyett a 3041? Sztem jó.. de inkább megkérdem.
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Az én vezérlőm most van tervezés alatt : nálam a fűtést és a motort is relé fogja kapcsolni (én nem nagyon bírom a triak- ban , a nyák már megvan tervezve , és a program is kész ! A nyák méretét nagyon egyszerűen ismeri fel:
amikor beetetem a nyákot megnyomok egy gombot , ekkor elindul a motor , amikor a "végére ér" a nyák mégegyszer megnyomom a gombot, ettől kezdve még 3x
ekőre hátra viszi (előmelegíti ) a lapot majd kiköpi és 5s ideig csipog egy piezó, ekkor berakom a nyákot papírral együtt és indítom , ekkor a megjegyzett ideig előre -hátra viszi 4x a nyákot majd kiköpi és csipog .elvileg itt lesz kész a laminálás.
(#) watt válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Azt hiszem igen(nézd meg az adatlapot!) Az eltérés ha jól emlékszem a LED áramában van.
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Milyen sebességgel megy a laminálód? (Bocs már nem emlékszem, annyi verzió van itt már.)
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Most van úton a 6W os motor .
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szia Attila! Én nem akarok beleszólni a te projectedbe az szoftveresen rendben van de én nem így csinálnám csakis léptetőmotort alkalmaznék(ok) már! Nem lehet azokkal a motorokkal elérni a kívánt eredményt! Sajnálom,hogy tönkrement a motorod az én javaslatomra de én most is kiállok az mellett a megoldás mellett csak janocsi fórumtárs jóvoltából egy spéci léptetőmotor hajtja meg az egész cuccot! Megértem,hogy watt egy nagyon egyszerű megoldásra törekszik de mi,te nem ezt csináljuk mindegy a beszerzés és én javasolom is neked a léptetőmotort! Egyszer kell megcsinálni és azt aztán lehet vezérelni oda vissza a kívánt sebességgel! Főleg ha nem analóg módon tervezed! Segítek(ünk) a mechanikai megvalósításban janocsival ha ez kell ne félj nem vészes! A régi motorodon mi is ment tönkre valójában? Ha nem érdekel írd le egy szóval csak javasolom az általad tervezett komoly vezérléshez a legjobb mechanikai kivitelezést ami nagy mértékben meghatározza a minőséget! Tapasztalataim szerint nem érdemes oda/vissza laminálni elég ha egy optimális lassú sebességen egyszer végig nyomja! De a saját döntésed a mérvadó én nem bonyolítottam csak teszteltem és kiválóan működik és csak előkezelt (vaskloridosan oxidált) nyákot alkalmazok! Minden nyomat tökéletes nincs hiba! Szia!
(#) patexati válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szia! Az a kapcsolás működik de egy DC motoros kivitelhez terveztem (nálam ment) Ha át kívánod alakítani egyszerű az egész nem kell bele a fet meg a 12V-os stabilizátor és két nyákot maratsz a triakos vezérléshez (ezért van a tervban is kettő)! Majd watt is tesz fel rajzot,tervet szerintem de ha van rá igény én összedobhatom egy nyákra mi elfér a 3000Ft-os laminálóba és minden rajt is van!
(#) sucuka válasza patexati hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ha minden igaz Attilának is lesz léptetőmotorja, mondhatni "beszerzés alatt" van. Tőlem kapja
(#) roland0327 válasza patexati hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Köszi ezt fogom megépiteni és majd ha lesz végleges verzió akkor lehet azt.
(#) Attila86 válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nem, a PIC tökéletesen végzi a dolgát.
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
A forrasztóállomásomban ugyan így működött: Bővebben: RAJZ Itt is TLP3062 és BT136 van.
Idézet:
„Próbáld meg 1k-ra cserélni a 390ohm-ot.”

Megpróbálom.
Idézet:
„Egyébként nekem a 4A-es triakok tönkrementek, Neked nem melegszik?”

Nem, de a 250W-os fűtőszál durván 1A-t vehet fel, a triak pedig 4A-os szóval ki kellene bírnia. A forrasztóállomásomban pedig 2A-t kapcsolnak. Nálad hogyhogy nem bírták? Ez érdekes.
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szia!
Egyenlőre léptetőmotorom nincs, ellenben 230V-os oda-vissza forgó igen. Megpróbálok hát ezzel boldogulni. Ha a jelenlegi probléma megoldódik, akkor jó lesz nekem ez is. Ha netán tényleg kapnék léptetőmotort akkor meg ki tudja, szerintem tanulás céljából átírom majd a programot arra. Úgyis két laminálóm van...
A régi motoron nem tudom mi ment tönkre, ahhoz szét kellene szednem megnézni. De szerintem a legbelső fogaskerék tengelye ment szét.
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nem. Ítram korábban hogy visszatettem az eredeti motort a 680nF-os kondik nélkül és az is pontosan ugyan ezt csinálja. Szóval a hiba biztosan a triak veérlése környékén van.
Következő: »»   408 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem