Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » TN 180- Azaz védőlakk
Hellósztok!
1. Érdekelne, hogy hogy kell használni ezt a védőlakkot? 2. Érdemes venni? 3. Még az érdekelne, hogy kémiai ónozót előtte kell használni? 4. Hogyan tüntetem el a forrasztási pontokról a lakkot? Kép: Hivatkozás Nem találtam róla sehol leírást, valaki segítsen ki!
Hogy lesz a sima maratott, lefújt nyákból ilyen??
Kép: Hivatkozás
Helló!
Ez érdekelne engem is, minap csináltam erősítőt, és annak a paneljait szépre akartam csinálni. De nem vált be nekem, vagy csak rosszul csináltam valamit. Csatolom, hogy milyen lett.
Ezzel a lakkal sose lesz ilyen szép a nyák.
Én használom és meg vagyok vele elégedve. Miután kimarattam a nyákot utána finom smirglivel felcsiszolom (ovatósan) majd forrasztó lakk, fúrás, alkatrész beültetés, utána denaturált szeben lemosás (fogkefével), végül nagyon vékony rétegben lefújom védő lakkal. Ez a lakk védi a nyákot a különböző szennyeződésektől (pl.: víz pára, finom vezető por, stb). Szerintem érdemes használni, de mindneki maga döntse el, hohy mit akar. A kémiai onózó meg szerintem ** sem ér. Nekem utána szinte forraszthatatlan lett a nyákom. Inkább maradok a forrasztó lakknál.
Hi
Nekem az eleadók az átlátszó lakot ajánlották. Contakt Chemie FLUX SK10 Protector,solder-active Eddig bevált. Nem szabad fogdoni amíg meg nem szárad. Szép fényes felülete lesz. Alkohol van benne ami oldja a fenyőgyantát. Előtte nem árt átmosni alkoholal ahogy Tomee is írta. Isa U.I: Ja megkérdeztem a zöld lakkot resan (ejtsd:rézán)-nak nevezik. Idézet: „Nekem az eleadók az átlátszó lakot ajánlották. Contakt Chemie” Igen, ezek a Contakt vegyszerek nagyon jók. Ez a cég gyárt a TN180-hoz haszonló védőlakkot, csak piros színben. Sokkal jobban terül, szebb a színe, és talán még tartósabb is. Ez a hazai gyártású wolf's TN180 csak a Contakt utánzata, és igaz ez az összes termékére. A fotolakkjuk is vacak (igaz olcsóbb, de nekem azzal még nem sikerült szép felületet fújni)
Úgy is van, ahogy Tom Lord kolléga elmondta.
Ilyen zöld színűre való festéssel (de lehet ez bármilyen szín is, piros, kék, fekete) te otthoni körülmények között soha az életben nem leszel képes. Nem csak te, senki sem.
Szerintem is ez a magyar származású termék eléggé rosszminőségű. Nekem a szintelen lakk lefűjás után is 2-3napig ragadt és nem tom miért. De amúgy nekem itthon arra, hogy eldolgozgassak arra jó.
A Wolf forrasztó pasztájával sikerült jól forraszthatóvá tennem a kémiai ónozott nyákot. A gyanta nekem sem folyósította. Bennem van a félsz hogy a paszta vezetővé tette a nyákot. Az áramkör főpróbája holnap délután lesz. A fentmaradt pasztát forróvízzel és lúggal lemostam miután elkészült a forrasztás.
Köröm lakk lemosóval letudtam szedni a szintelent! Vagy bármi alkoholos dologgal.
Szia !
Akkor "lehet" érdemes ha: párás, vizes, savas...stb környezetnek teszed ki a panelt. Ha a feltételek közül egyik sem jön szóba, akkor pénzkidobás, maszatolás....... Olyan kinézetü panelt mint amit a gyárban készítenek, nem lehetettlen, csak bonyolult, és főleg, ha meg is tudod szerezni a lakkot, elég drága mulatság. Üdv!
Én saját magam csinálom a "lakkot". Bementem a boltba vettem denaturált szeszt, volt otthon egy is öszze-vissza égetett gyantám (úgy 100g, de nem sok minden re használtam). A gyantát összetörtem, szijnte porrá, és beletettem egy olyan edénybe, amit be lehet zárni. Szépen lassan hozzáöntöttem a denaturálét szeszt amíg fel nem oldotta a gyantát. Ott volt a "folyékony" gyantám. Amikor kész a panel, ki van már fúrva, bele az ecsetet ebbe a löttybe, rá a panelra hagyom még elpárolog az oldószer, és utánna jöhet a forrasztáás. Nagyon szépen lehet forrasztani rá. Kész a forrasztás, még1 vékony rétegben lekenem. Ezzel meg van védve a panel, minden környezeti tényezőtől. Én így csinálom.
Sziasztok én ezt a den szeszes (lakkot) egy pumpás flakonba raktam és tök jól használható nem kell ecsetelni !
Csak ráfujom a nyákra megszárad és véd!!!
Hmmm... Szimpatikus módszer, még nem hallottam róla. Majd kipróbálom. Kösz, hogy megosztottad velünk!
Milyen gyantából csinálod? Hol lehet olyat kapni? Tudnál egy képet csinálni egy így elkészült nyák-ról?
Én mezei színtelen akril lakkot használok. A lefújt panelt is lehet forrasztani javítás esetén.
A pumpásból kijön??Nem szárad bele a fúvókába?
Sziasztok!
"Hogy lesz a sima maratott, lefújt nyákból ilyen??" Sajnos sehogy! Ez a zöld lötstop lakk, ami egy forrasztásgátló lakk, ez kapható több színben is (pl. piros, kék, fekete). Eddigi ismereteim szerint házilag lehetetlen egyenletesen és szépen felvinni a NYÁK-ra, mert ezt szitázással csinálják! A technológia a következő: Fognak egy adag lötstop lakkot, ami ami kb. olyan álagú, mint a nokedli tészta és hozzá adják az előírt mennyiségű fényérzékeny emulziót, ami szintén hasonló álagú. Ezt alaposan el kell keverni, majd egy üres szitával egyenletes rétegben felviszik a NYÁK-ra. Ezután szárítókemencében megszárítják. A következő lépés a levilágítás. Ehhez készítenek egy olyan filmet, amin azok a részek lesznek kitakarva ahonnan elszeretnénk távolítani a lakkot (pl. forrszemek, SMD pad-ek). Levilágítják, majd előhívják, ekkor leoldódig a lakk a kívánt helyekről! Végső lépésben beégetik, ekkor éri el a lötstop lakk a végleges "keménységét"! Mi próbálkoztunk ezzel az előző cégnél, volt szita, kemence, levilágító, meg minden! De elég egy kis hiba a gépezetben és az eredmény már nem is tökéletes, rosszabb esetben az egész nyákot dobhatod ki! Pl. volt, hogy nem bírtuk előhívni rendesen és forraszthatatlan maradt a panel. De a legnagyobb problémánk az volt, hogy az előhívó bemattosította a lakkot és nem lett szép fényes, hanem csúnya fakó lett! :szomoru1: Bocsesz a hoszadalmas rizsáért, de gondoltam megosztom veletek ezírányú tapasztalataimat!
Nem volt rizsa!
Nagyon köszönjük az kimerítő magyarázatot.
Milyen gyantát használok. Hát rendes forrasztógyantát. Vagy ha nagyon nincs nálatok elektronikai bolt, akkor bemész a zeneboltba és kérsz hegedűgyantát. Azt hiszem ezzel is jó.
Hát igen, a gyanta általában drága. De nem is tudom valahol láttam forrasztógyantát 4ft/g áron. Szóval egy 100 g-os 400 ft. Szerintem így nem drága. Csak az a kár, hogy nem tudom hol láttam. De nekem volt itthon, különben nem kell olyan sok. Nekm volt egy 50 g-os 8úgy kaptam) abból kb. 8 g lett elhasználva, egy fél deci cuccra, és az elég sokáig elég.
én ugy tudom hogy lehet venni háztartási boltba is gyantát.erről én is hallottam erről a "lakkozási" mószerről ,ki is próbáltam.Amit tapasztaltam:szerintem annyira nem tartós mint a sima védőlakk.De s célnak megfelel...
Idézet: „Ott volt a "folyékony" gyantám.” én ezt pontosan fordítva hallottam és csináltam.Nem folyékonyra kell csinálni hanem "tejsűrűségűre.És ezt egy tiszta ecsettel felhordani vékonyan
Én úgy csináltam olcsó lőtstop bevonatot, hogy csináltattam egy filmet az alkatrészek forrasztási pontjáról és mintha nyákot fotóznék lefújtam a kész áramkört fotolakkal majd rávilágítottam a maszk filmet, előhívtam és szép designes lett. Hátránya, hogy hamar lekopik a lakk, de ha beültetés után átfújom sima szintelen lakkal vékonyan nehogy feloldja az alatta lévőt, akkor szép eredményt lehet kapni.
Ezt csak tovább kéne fejleszteni: lefújod fotolakka, a forrasztási helyeket rávilágitod, előhivod, lefújod védőlakkal, és kész is a maszkot védőlakkos nyák.
Vélemény?
Valaki nem próbálkozott esetleg a fotolakk beégetésével?
Állítólag lényegesen ellenállóbbá válik! Akkor esetleg nem volna szükség a színtelen lakkra! A gyantás megoldás tényleg jó, még a suliban is ezt használtuk anno :yes:
Mi régen a suliban valamilyen öntapadós (nemtudom a nevét) fekete cuccal csináltuk a nyákot. Volt csík (egyenes vonalnak) csigába feltekerve, meg forrszemek. Kb 1/4 mm vastag puha szivacsos-gumis anyag volt. Valami ilyesmivel letakarod a forrszemeket, aztán fújhatod-kenheted bármilyen lakkal. A száradás után pedig leszeded a kis vackokat.
Csak 1 ötlet. |
Bejelentkezés
Hirdetés |