Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   42 / 299
(#) bringas2 válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Már miért kapcsolna ki? Nem sok értelme volna. Jó hogy nem stopperórával,időzitővel mérik a töltési időt 4-5ez.ft töltöadapternél.
(#) dolfin hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Itt vannak az energizer töltőről készült képek, hátha valakit érdekel. Ha tényleg csak ideig tölt akkor nincs értelme kapcsrajzot csinálni róla, de majd ha lesz időm megpróbálom.
Üdv
(#) hal65 hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy van egy napelemes kiépített rendszerem. Jelenleg, egy 12V 50W-os elem, szabályzó, 80amp-órás akksi, látja el árammal a rendszert. Szeretnék, egy olyan " töltésváltót" beépíteni a rendszerbe, hogy ha az akksi fel van töltve, automatikusan váltson át a rendszer, egy másik ugyan ilyen akkumulátor töltésére.Ebben kérném a segítségeteket.
(#) Krisz03 válasza bringas2 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Te komolyan csak kötözködni jársz ide?

Az ilyen olcsó töltők mind időre töltenek (tisztelet a kivételnek, ha van egyáltalán ilyen. Nekem is van Varta töltőm, tök mindegy neki, hogy merült vagy teli akkut rakok bele, 210-230mA-rel 14 órát tölt, majd lekapcsol.

Akkor mondd meg légyszives, hogy mégis mit keres a töltőben egy időzítő IC? Túl sok volt raktáron, azért pakolták bele?
(#) Joci77 hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
kis segítség kellene..
12 - 24 Voltos töltöt szeretnék építeni szabályozható árameröség
trafó,diódák,tirisztor megvan csak a szabályzással akad gondom
trafó 14 és 28 ra lett tekerve,diódák 70A,tirisztorom meg 140 A (ez van)
kéne 1 kis segítség ... valami jó rajz minél egyszerüb
(#) Joshua hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Hello!
A segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 12V 4Ah-s akksim és ezt szeretném tölteni. Tudnátok valami kapcsi rajzot?
(#) potyo válasza Joshua hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Szerintem van itt a témában már néhány, csak nem kellene lustának lenni megkeresni...
(#) bringas2 válasza Joshua hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Nem kell túlbonyolítani a dolgot,komparátor,időzítő meg ilyenek.Enélkül is feltöltődik a pb.zárt akku,a töltési folyamat akkukarakterisztika miatt automatikus.Ajánlom neked Lm317,áramgenerátor,regulátor Ic.t,az adatlapján minden levan írva.Olcsó egyszerű.Amennyiben 4ah akkud van,1,2A kezdeti tóltőárammal nyugodtan tölthéted.6órán át.Amikor a kapocs fesz.g eléri a töltés vége felé 14V ot az áram lecsökken 150-100mA re
(#) bringas2 válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Honnan veszed,hogy kötözködni?
Az összes lidl-ben,tesco-ban kapható akcios 1500-2000ft.os töltőben csak kis 4-5W trafó 4db.dióda,no és ritkábban 470µF kondi van beépítve.
Plusz 2db.led,ami azt jelzi töltés alatt van az akku,amikor beraksz 2db.ceruza aksit világit.
De hogy ha reggel beteszed és csak másnap reggel nézel rá,
ugyanúgy világítani fog,mig ki nem veszed belőle.
Ennyi pénzért nem adnak fullos automata töltőt.
(#) bringas2 válasza Joshua hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Egyszerű töltés,áramgenerátorral.
(#) Inhouse válasza kissadam hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Szia!

Az a 100A kicsit kevés lesz... Benzines személyautók is vesznek fel 100-200A-t indításkor, télen. A dízelek kicsit többet, kb. a dupláját, ráadásul előtte izzítanak. Na arra akár elég is lehet a 100A, egy Fiat Scudo-é (1998, 1900D) pont annyival indul...

Én még mindig arra hajlok, hogy bikázni egy nagy akkuval kell, rá egy kiskocsira és persze tölteni, karbantartani rendszeresen.

Üdv
Inhouse
(#) Joshua válasza bringas2 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítséget bringas2!
Viszont ez az IC csak 100mA-os. Ez elég a töltéshez?
(#) bringas2 válasza Joshua hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Pontosítva Lm317T,Lm317k=2Amper,ez elég lesz 4cm.x5cm.hűtőbordával szerelve,pl.bontott monitorból.
(#) gubík gábor hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Sziasztok megint én. Csak egy kérdés ha 8db KBPC5006-os ( 50A 600V) diódahidat öszzekötök párhuzamosan akkor végeredményben én 400 Amperos diódahidat kapok 600 Voltra? És még egy kérdés ennek igy hűtés is kell ha egy ilyenbe akarom tenni? Köszönöm a válaszokat
(#) Joshua válasza bringas2 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Na így már egyből jobban hangzik!
Köszönöm még egyszer a gyors segítséget!
(#) djgabi_8 hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Helló
Tudna valaki segíteni hogy lehet nagyobb Amperral tölteni? Belehetne teni egy elenálást a S2 kapcsolóhoz és miet?itt a rajz

schematic.gif
    
(#) mugab válasza gubík gábor hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Nem köthetsz simán párhuzamosan diódákat, mert akkor a legkissebb nyitófeszültségűn folyna az összes áram. Pár tized ohmos ellenállást kell mindegyik elé tenni, úgy működhet. Hűtés meg biztos kell ha nem pár másodpercig használod.
(#) mugab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Elvileg minél kissebb ellenállás van a kapcsolón annál nagyobb áramot enged. De látható hogy a 12Ah-ás álásban már 0.22 ohm van. Ha azzal párhuzamosan kötsz egy másik 0.22 ohmot akkor elvben megduplázódna az áram, csakhogy a trafó 30VA-es tehát kb. 2 ampernál nagyobb áramra ne számíts.
(#) gubík gábor válasza gubík gábor hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Hmm.. Akkor lehet az eredetin is ez volt a gond mivel 8 diódából egy eldurrant.És milyen diódákkal tudnák 400 amperos hidat építeni?
(#) djgabi_8 válasza mugab hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
20Ah áláshoz mekkora elenálás kell? Nekem nem olyan trafó van benne hanem nyagyobb.
(#) gubík gábor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szlovákiába is megkapom?
(#) BZoli94 hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Helló!

Van egy 12V-os 2,5A-es zselés akkumulátorom. Szeretnék egy akkumulátor töltőt építeni, ami ehhez használható. (Még jobb lenne, ha állítható lenne, és tudnám használni máshoz is, de a lényeg hogy ezt tudja.)

Ki tudnátok segíteni kapcsolással? (Van egy kapcsolásom, de nem tudom, hogy hogy működne, és trafót sem tudok találni pont hozzá valót.) A képek mellékelve.

(Az akkumulátor egy Honda MTX-ben dolgozik majd.)
(#) BZoli94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Köszönöm, de melyikre gondoltál? Ha a "djgabi_8" által mellékelt kapcsolásra gondolsz, akkor azt már én is néztem, de UC3906ot már sehol sem kapok.
(#) kadarist válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia!
Itt lehet kapni:Bővebben: Link
(#) gubík gábor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Sajna errefelé elég nehéz ilyen diódákhoz hozzájutni De próbálkozom
(#) Joci77 válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
ezt a kapcsolás raktam bele több töltőbe is-szuper
(jó trafó a lényeg..) ic nek az lm393-at tegyél..
(#) BZoli94 válasza Joci77 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Jó, hogy van valami visszajelzés, szerintem ezt fogom megépíteni.

Azt mondod e helyett inkább egy ilyet tegyek be?


Nem tudom honnan szerezzek trafót, és hogy mennyibe kerülne vajon? Te milyet tettél bele? Esetleg nem tudod lefényképezni a töltőd? Nagyon érdekelne.

Én ezt néztem ki, sajnos nagyobb a teljesítménye, de ennél közelebbit nem találtam eddig. Ezzel szerinted meg lehetne csinálni? (nagyon jó lenne a sima is, de ez külön tetszik, hogy toroid.) Üdv
(#) erbe válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
"Én ezt néztem ki, sajnos nagyobb a teljesítménye,..."
Hiszen ennyiért már töltőt is lehet kapni!
(#) mugab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Ahhoz jó ha a 0.22 ohmmal párhuzamosan kötsz egy másik 0.22-t
(#) BZoli94 válasza erbe hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Meg tudnád mondani, hogy honnan szerezzek bele olyat ami pont jó? És olcsó is? 17V 4a

Kösz!
Következő: »»   42 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem