Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   74 / 316
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Ez egy panasonic telefonnak volt a tápja, egészen egybe van, névlegesen 6 voltos de 9,6 voltjával pont jó nekem. Táp brumm eltűnt, 100 Ohm a + tápra a panel hátán, 100 mikros kondi lábára, és teljesen jó !, Hangminta délután.
Köszi a segítséget. Egyébként ez a cucc készült el:
Bővebben: Link
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Helló!

Nem tudom megmérni, össze vissza mutat mindent....

ezt dobom a szemétbe, csinálok egy másikat, megint csak....

Kirajzoltam ami a marhallomban van.Bővebben: Link
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Hi Mester!

Örülök, ha segíthettem, majd mérj rá egyet légyszíves, hány volt esik az ellenállón, ha lesz rá időd/ affinitásod! Kíváncsi vagyok mennyi áram folyik a körben. Köfi!

Zsolti
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Hali!

Szomorúan hallom, lehet valami kontakt hiba lesz. Milyen pákát/ónt használsz?
A kis valvestate- el kapcsolatban egy észrevétel, úgy látom a vs szériában növelik a kimeneti ellenállást, FDD (frekvencia függő damping)- vel. R10 a "mágikus" ellenállás, itt csak áram visszacsatolás van.
Ahogy nő a hangszóró impedanciája a frekvencia függvényében, úgy egyre kisebb áram akar folyni, egyre kisebb feszültség esik az R10-en, és mivel a visszacsatolás ide van kötve, ezt kompenzálni akarja a kapcsolás és "rákapcsol" nagyobb feszültséget a kimenetre, hogy nagyobb áram induljon meg.
Ez egyenértékű azzal, amit kefe13 kolléga csinált a sörös ellenállással, ahogy számolom, körülbelül ugyanolyan hatással. Csak itt 100mOhmot építettek be, nincs nagyon disszipáció benne. Enyém is így működik, csak van benne még egy ág a visszacsatolásban, hogy legyen "feszültség" visszacsatolás is.
Amire figyelni kell, hogy ilyenkor kell a nagy dinamika tartomány (tápfeszültség) , szóval ilyen helyre érdemes nagyobb feszültségű IC-t választani, hogy az impedancia csúcsnál rákapcsolt feszültséget clippelés nélkül ki tudja adni!
Bocsi az agymenésért

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Helló!

Pisztolypákát használok, amit a közeljövőben le fogok cserélni egy forrasztóállomásra, és nem tudom milyen fajta ónt, de egész jó, nem szürkül be nagyon könnyen, és tart is rendesen, szóval van benne gyanta.

Ez a "clippelés" ez mit jelent?
Amikor tiszta csatiban vagyok, és nagyon erősen pengetem meg torzít egy pillanatra, ettől van?


Ez az MC1458 nem jó IC?
Milyet ajánlanál?

katalógusban melyiket kell néznem, hogy jól működjön:
input differential voltage Vid +/-30V
input common voltage Vicm +/-15V
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Hali!

A nagyon erősen pendítéskor egyszerűen a pickup olyan nagy jelet ad le, amit nem bír már kirajzolni az ic, a jel nagyobb akar lenni, mint maga a tápfeszültség. Ilyenkor levágja a jel azon részét, amit már nem tud kiadni. persze tápig nem lehet kivezérelni, táp -0,5V tól 1,5V ezek tipikus értékek. De ez a gitárjelben csak egy pillanatig tartó állapot. Nagyon kicsit húzd le a gitáron a volt és pendíts úgy, ha ezzel megszűnik, akkor tuti ez a baja. De egyébként is, szerintem ez lesz.
Jó az az IC, nem azon fog múlni. Tápfesznél nagyobbat semmi nem tud neked kiadni. uA741 utóda/kortársa egyébként.
Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy a hangszín is sokat manipulál a jelalakon, durva tüskéket tud "betenni" egy torzított jelbe pl, azt a végfoknak is át kell tudni vinni! Sajnos elég nagy dinamika tartomány kell egy gitár erősítőnek, ezért is jobb oda hangoskodásra a cső. Legalábbis szerintem, ott nagyobb a "játszótér..

Zsolti
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Csao.
Megmértem a cuccost: adapter 9,5V, 100 ohm után 9,1V, áramfelvétele 4,9 mA. Műszer egy MAS830 mastech.
(#) kefe13 válasza kefe13 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Itt egy kis minta, vonalból, semmi utómunka.
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Ahoj!

Jó lett, jó kis ütős, azt azért nem csodálom, hogy a bottomot kilőtted, az pont azt csinálja, hogy kiemeli jól a mélyet egy vékony sávban, pont, mint amit csináltál a soros ellenálóval Együtt a kettő már kicsit sok lenne. Meg vonalból sem hangzik jól túl sok mély emelés a végén. De határozottan jó!
Én is csináltam egy videót kamerával..hát..kamera, meg nem is arra való műanyag dobozos hangszóró, igaz a magasat kikötöttem, de akkor is..na mindegy, ha hozzá képzeltek némi hasba rúgást a mély részéről, akkor már csak a kamera ziziségét kell levenni Majd próbálok rendes mintát is csinálni, addig max egy ízelítő a kb hangból
Erősítés I / Erősítés II / kapcsoló (bekapcsolja az erősítés II boost-ot), mély / közép / magas / hangerő.
Húrszakadás miatt csak a 3 mély húrt tudtam használni, bocsi

Bővebben: Link

Zsolti
(#) Bassmester hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Elkészültem az előfokom második, javított változatával. TL047CN a bufferje, szimmetrikus vonalkimenettel, egy Trace Elliot- ról koppintva. (stabok az IC mellett) Ezt 680k/68k osztóval próbáltam így elsőre, de ebben is 1M/100K lesz mert a kisebb nem túl jó neki.
Egyébként jobbnak tűnik mint az elődje, mivel nem gerjed csutka magassal sem.

Íme:
(#) hapro válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
HA publikus akkor kérlek oszd meg velünk ennek a dokumentációját.
Köszi
(#) Bassmester válasza hapro hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Persze hogy publikus, hiszen én is olyan kapcsolásokból ollóztam össze, ami bárki számára elérhető.
Külön dokumentációt nem csináltam hozzá, de a kapcs rajzot és a LAYcsit felrakom, hátha érdekel valakit.
(#) hapro válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Köszi.
A csövek fűtését nem közepelted ki 2-2 vagy 1-1 ellenállással?
A lay-en már a módosított alkatrész értékek vannak?
(#) Bassmester válasza hapro hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Nem közepeltem, 12V DC stabil fűtést kap, a negatív a táppanelen csillagpontban van. Kapcsolótápról megy (58 kHz) semmi brummja nincs. A LAY-en a módosított alkatrészek vannak, de a buffer előtti osztóba szerintem jobban passzol az 1M/100k páros.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Hali!

Ismét egy szép, igényesen kivitelezett munka!
Gratula!!

Zsolti
(#) JnCon válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Nagyon szép panel, gratula.
A csőfoglalatok csak forrasztva vannak?
(#) Bassmester válasza JnCon hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Igen ezek csak sima, beforrasztós foglalatok. Úgy bontottam őket valamiből.
(#) joey hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Hello!
Azt szeretném megkérdezni, hogy gitárhoz való hangerő pedált lehet-e házilag készíteni. Én úgy gondolom hogy csak egy potméter lehet benne, de lehet valami áramkör is van mellette?
Köszi.
(#) rognork válasza joey hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Hello,

ép most néztem a http://www.etronic-parts.com/ -on, van a pedálhoz fogasléc is meg fogaskerék a potira. De magát a pedált nem láttam sehol. Más nem is kell bele ha passzív pedált akarsz csak erősítés nélkül.
(#) joey válasza rognork hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Köszi
És milyen poti kéne bele szerinted?
(#) rognork válasza joey hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
pl. 250k-1M A.
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Hali!

Kis minta az erőlködőről, tegnap csináltam egy mikit kis elektrét kapszulából ,egy kimerült toll belébe, beragasztva, zsugor csövezve, mögötte a tér kibélelve szivaccsal, némi csillapításnak, illesztő áramkör + erősítés > line in.
Húrok kopottak és trék, G hiányzik nem volt még lehetőségem venni 1 hónapja. Köcsög meló..
Hangja kicsit fizz-es, de még meg akarom hallgatni rendes dobozon. Tudom hol kellene belenyúlni, de egyelőre várok vele. Most egy 4Ohmos tesla van rajta, gumi szélű, teljesen hifi célű szóró, ránézésre 10-12cm-s lehet. Itt a hang:
Bővebben: Link

Körülmények alul Nem kell megijjedni, panelen a sokaság a moddolt boogey, ennek az áramköre pár alkatrész.

Zsolti

IMG_6066.jpg
    
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Csao.
Faja hang lesz az, de most a tesla elnyomja nagyon szerintem. A mikrofonod jól sikerült, nekem is van valahol egy kapszulás hama vagy mi, pc mikrofon, majd kipróbálom
A próbapanelen a káosz tényleg rémisztő kicsit
Ma kibeleztem a thort rájöttem nem kell az nekem, valahogy nem tetszett, dobozába belevágok egy tremolót amint lesz kedv, idő.
csao

(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Hello!

Köszi, szerintem is tűrhető hang lesz, kicsit lomha ez a szóró, keni kicsit a hangzást. De majd alakul.
A miki elég tisztességes lett, meg is lepődtem, ahhoz képest, hogy az összköltsége 100.- pénz körül tendál, plussz pár perc munka, egész jó. Ma szeretném majd délután kimérni az átvitelét, mert a mélyben kicsit kevestellem, de szerintem a gyorsan összedobott áramkör miatt ,lehet kicsik a csatolók, most ,hogy kicsit utánaszámoltam..
Meglátjuk

Zsolti
(#) JnCon válasza joey hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Ha csak egy sima potit teszel bele, a magas hangok kissé elvesznek. érdemes illeszteni előtte-utána egy sima emitterkövetővel vagy az is jó, ha egy pár száz pF-os kondival átkötötd a poti felső és középső pinjét.
(#) Jama hozzászólása Márc 2, 2010 /
 
Sziasztok

Építettem egy tda2030 erősítőt, kellene nekem egy Mono hangszínszabályozó Magas, Közép, Mély, Volume,

van valakinek valami ötlete? esetleges kapcsolási rajz, beültetés? elég kezdő vagyok még igy minél egyszerűbb megoldás érdekel, lepke hangszínszabályzót megcsináltam de hat nem igazan jó mert a hangot is változtatja pl a magas vagy a mely, szóval ennél azért valami komolyabb kéne,


Köszi
(#) Bassmester válasza Jama hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Hali!

Ez eléggé egyszerű. Nem tudom hogy milyen lehet, de egy próbát szerintem megér.
(#) Jama válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Hello

Most nézem ebben már előerősítő is van
az jóó csak azt nem tudom mi az a két bemenet rajta
(#) magitor válasza Jama hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
High Gain, Low Gain bemenetek lesznek.
(#) Jama válasza magitor hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
köszi a választ,

akkor úgy néz ki ez pont jó lesz nekem,
Annyi kérésem még lenne, hogyha valaki segítene megtervezni a nyákot, és a beültetést azt megköszönném,
Eagle be próbálkozom, de valahogy sosem tudom rendesen elhelyezni a dolgokat.
Következő: »»   74 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem