Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   174 / 442
(#) gabi20 hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Sziasztok! Valaki tudja, hogy egy nyáknak hol lehet beállítani a méretét? Kerestem de nem találtam
(#) IMi válasza gabi20 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Hello!

Ha átváltasz boadra ( a sch szerkesztése után) ott láthatod a boad-ot és mellete az alkatrészeket. A board oldalait is ugyan úgy lehet MOZGATNI mint egy alkatrészt.Másik megoldás: a board oldalait Te magad RAJZOLOD a 20-as dimension rétegen.
(#) gabi20 válasza IMi hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Köszi szépen!
(#) mrrack hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
sziasztok!

Nekiálltam első nyákomnak az Eagle-el, ami még nem teljesen tiszta: melyik alkatrész melyik library-ben van.
Az ellenálások a resistor-ban, a DIL tokos IC-k: ic-package library. De hol vannak a 78xx, 79xx stabil IC-k, vagy az elko-k? A capacitor-wirma-ban vannak kondik, de elko-t nem találtam.
Magyarul a kishazánkban kereskedelemben kapható "átlagos" alkatrészek library-je érdekelne (ha van ilyen).

Az Eagle verziója: 5.7.0 Light

köszi
(#) vrbst válasza mrrack hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Hello!

A 78xx IC-ket a linear library-ben találod, elkokat az RCL-ben. Ha valamit nem találsz, akkor a keresővel ügyesen ki lehet szűrni a neked kellőt, 78xx-nél mondjuk *78* legyen a kulcsszó.
(#) mrrack válasza vrbst hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Megvannak, köszi!
(#) szendru hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Alkatrész listát szeretnék nyomtatni eagle-ben, tudja valaki, hogyan kell? (4.11-em van...)
(#) elektrocad válasza szendru hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Hát persze, File-Export-Partlist.
(#) tibi0531 hozzászólása Márc 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy projekten dolgozom, amihez szeretnék a közeljövőben nyákot gyártatni. A nyákon szerepel néhány olyan alkatrész is, amelyeknek a kivezetései nem kör alakúak, hanem téglalap. Ilyen pl. a DC csatlakotó, és használni szeretnék egy két-áramkörös váltókapcsolót is aminek hat ilyen kivezetése van.

Azt szeretném megkérdezni a nálam tapasztaltabb kollégáktól, hogy hogyan lehet definiálni ilyen alakú pad-et?

Gondolkodtam azon is hogy hat nagyobb méretű lyukat teszek, de a kapcsolónál ez nem járható út.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) MolnarG válasza tibi0531 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Én nem igazán értem mi a probléma. Miért baj, hogy nem kör alakú a PAD?
(#) Hujikolp válasza tibi0531 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Üdv!

Edit -> Design Rules -> Shapes -> ott a Pads, majd a bottomnál kiválasztod a Round-ot, ekkor kör alaku lesz.
(#) tibi0531 válasza MolnarG hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Úgy nézem nem fogalmaztam elég érthetően.
A probléma az, hogy az eszközök lába nem kör alakú (lásd. mellékelt kép). Na most, megfelelően nagy hosszúkás ("long") pad megfelelne, de viszont annak csak egy lyuk van a közepén. Én viszont azt szeretném, ha a CNC fúró/maró géppel ezt kimarnák olyan méretűre, hogy a kacsoló beleférjen. A darabszám és a furat-galván miatt a kézi után dolgozás nem jöhet szóba.
Láttam már ilyen gyári paneleket amiben relék vannak, úgyhogy biztosan meg lehet oldani valahogy.

kapcsolo.jpg
    
(#) edison14 válasza tibi0531 hozzászólására (») Márc 2, 2010 / 1
 
Szerintem akkora átmérőjű lyuk legyen a pad közepében amilyen széles a kapcsoló padja és akkor a lyukgalvánozás is menni fog és nem fog kelleni házilag átalakítani. A másik megoldás hogy csinálsz egyet méghozzá új könyvtár és csinálsz egy sematikus jelölést meg padot.
(#) MolnarG válasza tibi0531 hozzászólására (») Márc 3, 2010 / 1
 
Már értem a problémát. Igazából az az alkatrész nem is nyákba való, amit mutattál...
Nem nyákba való
Nyákba való
Szerintem is az jelenthet jó megoldást, ha lyuk átmérője akkora, hogy beleférjen a nem kör vagy négyszög alapú alkatrészláb. Mi is gyártattunk nyákot, amiben van ilyen tápaljzat és az Eagle-ben alapból akkora furat van, hogy simán belefért az alkatrész lába.
(#) tibi0531 válasza MolnarG hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Akkor megpróbálom nagyobb méretű lyukakkal megoldani. Bár kicsit tartok attól, hogy a kapcsolónál idővel megreped a forrasztás...
Edison14:
Idézet:
„új könyvtár és csinálsz egy sematikus jelölést meg padot.”

Ez így nem jó, mert nem elég a PAD megrajzolni, valahogy meg kell adni a kimarni kívánt részt is (esetleg kézzel beírni a Drill fájlba?).

Kerüljük a felesleges sortöréseket! Kösz: Frankye
(#) gtk hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Sziasztok !

Nincs valakinek veletlenul BF961 (vagy hasonlo) library ? Sehol sem talalok. Koszi.
(#) mrrack hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Hali!

Gondolom nem én kérdezem először...

Rács méret, és mértékegység. Miszerint célszerű megválasztani az értéket és mértékegységet sematikusnál és board-on?

Nyomtatás. Furatszerelt a nyák, tehát tükörkép kellene, ill. melyik layer kell ilyenkor?


köszi
(#) edison14 válasza mrrack hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Helló !

A rács méreténél mindig arányosan jó választani pl

0,1 inch - 0,05 inch - 0,025 inch.

Nyákoknál én a 0,025 inch-et szokom használni a kapcsolásnál pedig a 0,05 inch-et.

SMD azaz felületszerelt alkatrészeknél a TOP (felső) réteget míg a furatszerelt alkatrészeknél a BOTTOM (alsó) réteget kell használni. Az eagleban az alsó réteget nem kell tükrözni a felsőt kell.
(#) chriskross hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy miért tűnhetett el az egész alkatrészkönyvtáram? Jobban mondva Total Commanderben látok mindent az lbr mappában, csak a program nem látja... Tegnap reggel még jó volt, ma már nem. Próbáltam az újratelepítést, Próbáltam az 5.0, 5.6 és az 5.7-es verziót is, de semelyikben nem látszott. Win7-em van, de admin jogokkal indítom a progit és még a XP SP3 kompatibilitást is bepipáltam. Valaki meg tudná írni, hogy tudom visszahozni az alkatrészeket? Köszönöm előre is.
(#) alex80 hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Sziasztok! A kérdésem a következő lenne, szeretnék egy műszert csinálni a következő ic-vel ICL7107CM44Z, aminek a tokozása a következő MQFP-44. De ezt az ic-t nem találtam meg a programban tudna-e valaki segíteni nekem, hol keresem! Előre is, köszi!
(#) edison14 válasza alex80 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ez az IC nincs benne a könyvtárakban. Felteszem neked azt amit én készítettem de az csak DIP tokozású ha kell akkor tervezel hozzá MQFP-44 es tokozást

MAXIM-ICL.lbr
    
(#) elektrocad válasza chriskross hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ha Control Panelen a Libraries mappát megnyitva minden alkatrészkönyvtár mellett egy szürke kis pöttyöt látsz, a program azért nem látja.
A Control Panelen a Libraries-re kattints a jobb egérgombbal, majd a helyi menüben a Use all -ra. A szürke kis pöttyök nagyobb zöldre kell, hogy váljanak. Ekkor a program mindegyiket látja. Egyenként is bekapcsolhatod azokat, amelyeket használod, így nem lesz zavaró a hosszú lista.
(#) mrrack válasza edison14 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ok. köszi, majd kiprobálom.
(#) alex80 válasza edison14 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Először is köszönöm! Bevallom, töredelmesen nem tudom, hogyan kell az Eagle-be megtervezni a MQFP-44-es tokot, ilyet még nem csináltam! Ha tudsz, segíts! Köszi!
(#) Sendi válasza alex80 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Helló Alex80.


Itt van amit keresel.

untitled.lbr
    
(#) alex80 válasza Sendi hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Köszönöm ez életmentő volt! Még egy kérdés, ha a közel jövőben hasonló problémám lesz, hogyan tudok .lbr-t létre hozni az Eagle-ben? Lehet, hogy figyelmetlen voltam és már régebben valaki már kérdezte és valaki meg is válaszolta akkor előre is elnézést kérek.
(#) Sendi válasza Sendi hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Helló Alex80.

Control panel-File-New-library.

Szép napot.
(#) alex80 válasza Sendi hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Hello Sendi! Köszönöm!
(#) gulasoft válasza alex80 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Van egy cikk keress rá erről szól.
(#) alex80 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Oké! Közben megtalált az oldalon a leírást!
Következő: »»   174 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem