Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hex fájl beégetése ICD2-vel vagy PicKit2-vel MPLAB alól
Lapozás: OK   2 / 4
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Ez egy végtelenül egyszerű dolog, viszont te semmit nem írsz arról, hogy miként próbálod ezt megtenni így csak találgatni lehet, hogy mi az amit nem jól csinálsz!

Normál esetben a feljövő megnyitás ablakban(ami szabványos windows objektum) meg kell jelenjen a *.hex kiterjesztésű állomány. Ha ott nem jelenik meg, akkor nem hex a kiterjesztés, vagy nem abban a könyvtárban keresed, ahová tetted.
Egy biztos, semmi trükk nincs...
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Szia Watt!
Az engem érdeklő PIC-es témák HEX file-it úgy mentettem, hogy az Explorer „mentés másként” ablakát használtam. És ebből nem tudok HEX-et kreálni. Megköszönném, ha tudnál ebben segíteni! Bocsánat az érthetetlen kérdésért!
Köszönöm

(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Csatolj egy ilyen fájlt, hátha rájövök.

De előre bocsátom, hogy ha sikerül is a hex állomány előállítása, az csak arra lesz jó, hogy beégesd a PIC-be. Ha ez a célod, akkor talán meg lehet oldani, ha a lementett formátumnak van valami köze az IntelHex fromátuhoz, vagy szövegesen megvan a szükséges forma html burokban(mivel a mentés másként valószínű egy html, vagy egy mht formátumot adott, amit sima átnevezéssel nem lehet hex-é alakítani.)
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Igen, egyelőre csak az a célom hogy beégessem a HEX-et. A forma valóban HTML formátum, jól látod! Azt tudom, hogy ebből lehet égetni, csak azt nem, hogy hogyan.
Átnevezni nem bírtam, és itt megfeneklett a tudomány.

LION_OBJ.mht
    
(#) potyo válasza weend hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
A fájlban a (pre) és (/pre) közötti rész a valódi hex fájl. A felesleget töröld ki belőle, és akkor már jó lesz.

Amúgy szerintem ne úgy próbáld lementeni, hogy mentés másként, hanem kattints rá, és ha akkor felajánlja a mentést, akkor azzal csináld. Ha azzal sem megy, akkor használj firefoxot.
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Annyival egészíteném ki potyot, hogy ha megnyitod az mht fájlt(ha már így sikerül valamit letölteni) és mindet kijelölöd és másolod, majd egy notepad-ba illeszted és elmented .hex kiterjesztéssel, akkor is a kívánt fájl keletkezik. Csatoltam az így készült állományt...

hex.hex
    
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Ez itt a gond, nem tudok menteni, hex-be. Valami hiányzik a gépemről? Vagy a hiba a kezelőben van?
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Mentsd le txt-be, majd nevezd át! Lényeg, hogy notepad-ban dolgozz!
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Totalcommanderrel sikerült szöveges dokumentumból F6-tal HEX-et kreálni. Már látja a program a fájl-t, most megpróbálkozom az égetéssel.
(#) watt válasza weend hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Idézet:
„Totalcommanderrel sikerült szöveges dokumentumból F6-tal HEX-et kreálni.”

Magyarul átnevezted a fájlt!
Kis zavart érzek az erőben!
(#) weend válasza watt hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Igen átneveztem, ezt akartam írni. Amúgy tényleg van egy kis zavar az erőben. Ez az úr itt zavar!
(#) weend hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Watt!
Lehet olyat csinálni egy HEX fájlal, hogy egy pár sort törlök? Csak, azért hogy kipróbáljam működik-e az égető. Tudom, hogy működésképtelen lesz a program, de talán be lehet égetni.
Ugyanis az történt, hogy ez a HEX nem fér bele a PIC-be(szerintem).A kapcsolásban 12f675 lett felhasználva de meglepő módon a program hosszabb mint amennyit én tárhelynek látok az adatlap szerint! Ez létezik?
(#) potyo válasza weend hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Elvileg lehet a hex-ből kitörölni sorokat, mert soronkénti checksum van, az egész fájlra nézve úgy emlékszem nincs ellenőrzés benne.

Mi alapján mondod, hogy a program hosszabb?
(#) weend válasza potyo hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Szia!
Ezt köhögi fel…

S6000215.JPG
    
(#) szilva válasza weend hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Ez valóban azt jelenti, hogy nem fér bele a kérdéses PIC-be a tartalom. Mivel, hogyan állt elő a hex?
(#) weend válasza szilva hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szia!
Ezt szeretném megépíteni, a hex innen való.
Bővebben: Link
(#) potyo válasza weend hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Az MPLAB nem szól semmit a hex fájlra, simán beimportlálja, és csak a terület kb. harmadát mutatja foglaltnak. Esetleg próbáld meg beimportálni az MPLAB-ba, majd exportálni belőle. Vagy az MPLAB-al is felprogramozhatod a Pickit2-vel.
(#) szilva válasza potyo hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Úgy látom, hogy ez a sor okoz gondot a hex file végén:

  1. :02FFFE00750686


Ez a 64K-s memóriaterület utolsó két bytejára "írja be" a 0x0675 szót, nagyon úgy tűnik, mintha processzortípus lenne. Ettől még a hex-et lehet programozni a PK2-vel simán, az a sárga szöveg csak egy figyelmeztetés.

Egyébként nem tudom, milyen fordítóval készült eredetileg a progi, de vagy 20 percet kapáltam, hogy MPLAB-bal le lehessen fordítani. A config bitek elég érdekesen néznek ki az eredetiben, ezért azt hexában beírtam a forrásba. Itt az MPLAB-osított, ha valakinek kellene.

LION.asm
    
(#) vandorbot hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Mplab PICKIT2. Minden nagyon remek, a config word-öt leszámítva.
Oshon basic-ből fordítottam a hexet. Az első sorban megadtam a 3f62-t, Ha a hex filét importálom az mplab égetőbe, 2162-t ír configként és nem tudok változtatni rajta.
(#) mex hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Üdv.
Van egy PicKit2-őm, nagyon ritkán van használatba. Ma szükségem lett volna rá, de nem ismeri fel az XP...
Mi lehet a gond?
(#) Peticilin hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Üdv. Mindenkinek

Mivel sikeresen programoztam Pickit 2-vel PIC16F84A-t,ezért közzéteszem a bekötését Pickit 2-höz,hátha valakinel kell.
(#) Hp41C válasza vandorbot hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Szia!

A PicKit2 V2.61-ben a "Config word"-re kattintva lehet megváltoztatni a beprogramozandó értéket...

Szia
(#) okes hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Szevsztok!

Van egy Pickit2-m és van az MPLAB. MPLAB-ba megírom a programot, lefordítom, programozom (mutatja hogy programoz) de nem működik. Viszont ha a lefordított hex fájlt a PICkit 2 programerrel programozom fel akkor tökéletesen megy. Mitől lehet ez?
(picbasic pro fordítót használom hozzá)
(#) icserny válasza okes hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Idézet:
„MPLAB-ba megírom a programot, lefordítom, programozom (mutatja hogy programoz) de nem működik.”

Lehet, hogy működne, ha elengednéd RESET-ből a programozás után. MPLAB Programmer -> Release from Reset menüpontra kell bökni.
(#) okes válasza icserny hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Úgy volt ahogy mondtad :yes: Kösz!
Látszik hogy életemben először látok Mplabot
(#) kiskorutiti hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
üdv : még nagyon kezdő vagyok
építettem egy pic égetőt , a winPic800 - as
progi felismeri ! ( pic16f628a )
de mikor betöltenék egy teszt progit akkor nem jó a
cím ( vagy mi ! )

:0A00060083120313870141309F00AD
:10001000831603138730810087010E309F008312FF
:1000200003130B1D11280B111F150C1F15281E087B
:1000300087008701061C1E288700112827204F30C3
:100040003B204B303B203520013E3B2023288316AC
:100050000313403099002430980007138717831248
:100060000313903098001A080800831203138C1EA3
:1000700035281A080800831203130C1E3B28990028
:02008000080076
:00000001FF

erről lenne szó !!!
vagy az égetőm nem jó
(#) demtam hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Van egy furcsának tűnő kérdésem.
Örülnék ha valaki elmagyarázná, mi a kapcsolat a konfigurációs bitek (MCLRE, LVP)meg a alacsony-és magasfeszültségű beégetés között. Ha PICkit2-vel programozom, ami alacsonyfeszültségű programozást támogat, akkor milyen biteket kell bállítanom? És mi van ha külső 13 voltos feszültséggel akarom programozni?
(#) potyo válasza demtam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
A 13V-os feszültséggel mindig égethető a chip, akárhová állítod a konfigurációs biteket. Ezen kívül van az alacsonyfeszültségű programozásra lehetőség, ekkor a PGM lábbal lehet programozás módba kapcsolni a kontrollert, de akkor ezt a lábat nem használhatod más célra. Az alacsony feszültségű programozás tiltható az LVP bittel, akkor lehet egyéb célra használni a PGM lábat. Az MCLR-hez tartozó bittel azt tudod állítani, hogy az MCLR lábat resetként akarod használni, vagy legyen digitális bemenet - ezesetben kikapcsolással tudod újraindítani a kontrollert. De ha digitális bemenetnek van állítva az MCLR láb, akkor is tudod 13V-al égetni, csak az áramkört úgy kell kialakítani, hogy a 13V ne tegyen kárt a hozzá tartozó részen. Erre általában a normál jelforrás és a PIC közé elég egy soros ellenállás és esetleg egy 5,1V-os zéner.
(#) demtam válasza potyo hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Köszönöm a válaszodat.
(#) ernosz hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Sziasztok !
PIC C-ben kezdőként szenvedek "talán" a software rendszerekkel, de többnyire sikertelenül, és nem teljes a kép.
Van egy PICkit 3-as égetőm, ami az MPLAB-bal, és CCS fordítóval 16F877-el működik. Kaptam a PICkit-hez egy demo panelt PIC18F45K20-al, de ezzel már nem tudok semmit kezdeni, mert valami mindig hiányzik, vagy nem a megfelelő programokat használom. A 16F887-el hasonlóan jártam.
A kérdéseim: Mi az a szoftver környezet, amely megoldaná ezt a problémát? Az MPLAB free, a CCS-talán demo, de attól még működhetne, így azt sem tudom, hogy ha hiányzik valami akkor mi az. A fórumok információs bőségzavarában nem találtam olyan rendszerismertetést, amiből meg lehetne tudni, melyek azok a file-ok, amik kellenek egy adott PIC programozásához, és azokat melyik C-fordító tartalmazza. A C++ tanulásával is úgy jártam, hogy ami progikat letöltöttem (DEV-CPP, Visual Studio C++) azok a legegyszerűbb alap 1 soros "printf(....)"-re is hibát adnak a fordításkor - így nehéz tanulni!
Ha tudja valaki a megoldást, megköszönném a segítséget.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem