Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   806 / 3967
(#) Gabibá hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Hali mindenki

Szeretnék venni kondenzátort,már van kettő.Autóba hifihez használtam,de nagyobb zenét raktam be.Gondoltam beszerzek még párat.De nem találok.
+ A kérdésem honnan, és hogy jó ez egyáltalán erre a célra.
tipusa: SPRAGUE POWERLYTIC
36DE
83000-15DC
8908L 0504
MADE IN U.S.A.
+95 C
Mindent leírtam,köszönöm előre is a segítséget.
(#) roland0327 válasza Gabibá hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Ezt a kérdést már egyszer feltetted!

Ha jól látom akkor 83000µF/15DC a kondenzátor kapacitása. Jobb lenne egy 20 vagy 25V-os, mert ez a 15V ez igen határ eset. Remélem valamennyit tudtam segíteni.
(#) potenciameter hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Hello, egy havertol kaptam egy egyszerü labortáp rajzot, megépitettem és valami oknál fogva nem tudom szabályozni a kijövő egyenáramot, már több potenciométerrel is probálkoztam, de valaki oknál fogva nem lehet szabályozni. Mi lehet a probléma?

DSC05308.JPG
    
(#) roland0327 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
500W-ot hogy nem lehet "állat módra" hallgatni. Az még egy nagy teremben is sok. Kocsiba meg kegyetlen sok. Egyik havernak is 600W-os a mélyládája a kocsiba(bár tuti nincs annyi) és olyan szinten adja a mélyet, hogy majd leszakad a fejem
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Még megpróbálhatod autós boltokban is , ahol autóhifi dolgokat árulnak. 1farádos és 16-os kondenzátort kérj.
(#) roland0327 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Van ára. Szerintem autós boltba jóval olcsóbb.
(#) Gabibá hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
ok

Vágom a spec kondikat,de nincs rá keret.
Köszi hogy szántál rám időt.
(#) roland0327 válasza Gabibá hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Vagy még esetleg ebből vagy négy darabot párhuzamosan és akkor is több mint a semmi.
(#) Gabibá hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Na ez jó ötlet.
köszönöm.
(#) varttina válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Nagyon sok végfok - hangszóró kombinációt teszteltem. Volt, hogy az erősítő teljesítménye 10-szerese volt a hangszóróénak, mégsem égettem le eddig egyetlen hangszórót sem. Az a titka az egésznek, hogy ha egy picit is torzít a rendszer, vissza kell venni a hangerőből.

Másrészt az, hogy mi van ráírva egy hangszóróra, vagy egy erősítőre, sokszor nem takarja a valóságot. A legtöbb gyártó erősen felfelé kerekít.
(#) roland0327 válasza varttina hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Igen ez náluk természetes, hogy "rácsalnak" a valós adatra. A hangteknikához annyira nem értek, de azt mondták, hogy 25%-al legyen nagyobb, én meg nem kérdeztem, hogy miért.
(#) Vacok válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Hát... Képet sajnos nem tudok most jobbat fel tenni, de teszek, amint tudok, a működési leírás meg röviden annyi, ami be lett linkelve.
(#) varttina válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Vannak hangszórók, amelyek lengőcsévéje el is tudná fűteni a ráírt teljesítményt, de a mozgó alkatrészei (membrán, membránszél, pille) nem birkóznának meg a kitéréssel. Találkoztam már 300W-os hangszóróval, amely 50W-nál már torzított. Később kiderült nem az erősítő hibájából.
(#) roland0327 válasza varttina hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Persze, sok mindentől is függ! Én nekem nem sok dolgom volt még hangszórókkal, helyesebben egy MNc-vel és egy SAL-al. Az MNC 300W RMS volt és hidalt TDA7294-el ment. Háromnegyerd hangerőig nem is torzított utána már elég csúnya volt a hangja, szóval olyan 150W-nál kezdett torzítani. Nem mértem műszerrel azér irtam, hogy kb.
(#) pcroland hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Hello!
Nem tudjátok,hogy az RGB ledem mért csak ezeket a színeket tudja:R,G,B,G+B?
(#) gg630504 válasza pcroland hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Színenként külön áramgenerátort ( előtét ellenállást ) használsz?
(#) vilmosd válasza pcroland hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hali
Nem lehet tudni mi van a Te kapcsolasodban. Ez pl csinal minden szint: RGB Led . Es egyszeru.
Udv Vili
(#) vaszil29 válasza Vacok hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia!
szerintem ezek a kütyük tárcsakondival mennek, mert azok képesek bazinagy kisülést produkálni.
pl: "plasma booster" keress rá a youtobe-n
üdv szabolcs.

(de lehet, hogy tévedek)
(#) Baxi hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Hi

Egy tv-ből van EZ, és találtam itthon már nem tudom minek a tápjába volt egy ilyen STR D6008Y (SK3720). Kinézetre ugyan az és a funkciója is az volt az előző környezetében (trafót hajtott). DE viszont nem találok róla semmit, mintha nem is létezne!
Tud nekem valaki segíteni ebben?
(#) Peeth hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok.Tudna nekem abban segíteni valaki h h tudok egy régebbi 5csatornás keverőt a PC-re kötni(pl virtual dj-vel szeretém használni).nekem milyen dolgokra lesz szükségem ehhez?
és ténylegesen 2hangkártya kell hozzá vagy meglehet oldani máshogy is?
(#) gydanee hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Sajnos a tachográf topicban korábban olvasgató mesterek még nem tudtak válaszolni, ezért belinkelném a hozzászólásom nektek, hátha valaki tudna válaszolni. Ha van valakinek ötlete nyugodtan válaszoljon a tachográf témába, hogy ott legyen meg a válasz.
És végül a hozzászólásom: Bővebben: Link
Köszönöm!
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Üdv!
Egy relére ez van írva:
AC125V/15A; DC24V/15A
Ez tudna kapcsolni pl: AC230V/1A-t vagy pl DC48V/2A-t?
Gondolom azért 125V, mert átütés jöhet létre, na de a kisebb egyenfeszültséggel mi helyzet?
Köszönöm!
(#) kadarist válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia!
Egyenáramon nagyobb az érintkezők igénybevétele (szikrázáskori anyagvándorlás), mint váltóáramon. Ezért kisebb a maximális megengedett üzemi feszültség egyenáramon.
(#) dudzsi hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Megszeretném épiteni ezt H-híd . Az lenne a kérdésem ha én csak 4,5V-ról használom kell e valamit változtatni? Gondolok itt a tranzisztor bázis ellenállására. Hogy is kell azt kiszámolni?
Elöre is köszönöm a segitséget
(#) huarachi hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt hallottam hogy MC4558-as IC-ből lehet erősítőt "kreálni". Ha esetleg valaki tudna nekem egy működő kapcsolást feltenni annak nagyon örülnék.
A válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!
(#) Action2K válasza huarachi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Méghozzá sztereót! Hisz ez egy erősítő IC. De maximum fejhallgató erősítőnek elég.
(#) huarachi hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Ez jól hangzik... Fejhallgató erősítő az ok de ez kb. hány wattot jelent? Van esetleg egy kapcsolási rajzod?
(#) pucuka válasza huarachi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Kb 2×70 - 100 mW -ot, de 2 kohm -os fejhallgatóra!
(#) Sir-Nyeteg válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Köszi!
Tudom! Egyenáramot nehéz megszakítani.
De a kérdésemre nem válaszoltál ezzel sajnos.
Kérdésem továbbra is áll:
Ha a max 24V/15A, akkor lehet-e használni pl 48V 2A kapcsolására?
(#) vilmosd válasza huarachi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hali
A MC4558 (LM1458, KA4558, AN1458) sima kettos muveleti erosito. Nem nagyon alkalmas teljesitmeny erositonek. De a neten van ra sok kapcsolas. probalj meg keresni. mc4558 adatlap.
Udv Vili
Következő: »»   806 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem