Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   807 / 3962
(#) pcroland válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia!
Nincs kapcsolásba,de szeretnék neki csinálni csakhát így kevesebb szín lehetséges ,amúgy az Arwill-ból van.
(#) huarachi hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Simán... Könnyű azt mondani... Kerestem neten de nem találtam. Se magyarul se angolul. kb. 1 hete ezen pörög az agyam. Ha valaki tud segíteni az KÉREM SEGÍTSEN!
(#) kadarist válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
A 48 a 24 duplája, tehát ott a maximális áram a 15 amper fele, azaz 7 amper.
(#) saraha válasza huarachi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia.

Nem tudni mit akarsz, fülest-e vagy előfokot?

De itt van mindkettő.
Vagy itt.
(#) lapose válasza huarachi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia!

Pl. fejhallgató erősítő: Bővebben: Link

Erősítő: Bővebben: Link
(#) huarachi hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
NAGGYON KÖSZÖNÖM! Akkor szerintem most neki is állok.
(#) laszlo8805 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
szevasztok most szeretném elkezdeni az erősítő építést de nem tudom hol is kezdjem esetleg ha tudnátok valami egyszerű kapcsolást küldeni vagy ajánlani meg köszönném meg hogy hol is kezdjem azt is

előre is kössz
(#) laszlo8805 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
van egy bd809-8010 es ic és szeretnék ebből valami audio erősítőt ki hozni meg persze minden ellenálás egy vagonnal ha tudtok ehhez küldeni egy egyszerű kapcsolást akkor kössz előre is
(#) roland0327 válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Az az érzésem, hogy te még nem fogsz erősítőt építeni. Mért pont erősítő építéssel kezdessz? De ha akarod én teszek fel neked kapcsolást.
(#) dudzsi hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Megszeretném épiteni ezt H-hid . Az lenne a kérdésem ha én csak 4,5V-ról használom kell e valamit változtatni? Gondolok itt a tranzisztor bázis ellenállására. Hogy is kell azt kiszámolni?
Elöre is köszönöm a segitséget
(#) saraha válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia.

Idézet:
„van egy bd809-8010 es ic”

Szerintem elnéztél valamit.
Építsd meg ezt.Kezdésnek jó lesz.
(#) laszlo8805 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
szeretném megtudni hogy valaki tudna e egy kis segítséget hogy mi is az a +ut,-ut és hogy hogyan kell alkalmazni három fázisú táp nélkül?
mert nekem csak trafóim vannak

kössz előre a válasz
(#) saraha hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Na erre válaszoljon valaki.
Jól fel van adva a lecke.
(#) roland0327 válasza saraha hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Ha ezt laszlo8805-nek irtad akkor tényleg jól felvan adva Az imént írt PÜ-t, ugyanezzel a szöveggel amit most olvastál
(#) teodor válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Paszzzzzzzzzz!
(#) gg630504 válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
1. Kedden - úgy néz ki - átutazok Sajószentpéteren. Van, ha kéred, viszek olyan billentyűzetet neked, amin jó a shift és az írásjelek. Anélkül alapvető gondjaid lesznek a mV és MV valamint 2.30 volt és 230 volt megkülönböztetésével.
2. Egy berendezésnél nem az alkatrész a kiindulási alap, hanem a feladat. Először van a cél, ahhoz kell keresni a kapcsolást, ami megoldja; majd a kapcsolásból következik, milyen az alkatrész kell.
3. Meggondolandó egy építőkészlet megvásárlása. Például innen.
4. Mi a célod? Az építésből tanulni, vagy az erősítőt használni? Milyen erősítőt szeretnél? Hangfrekvenciásat? Mikrofon, lemezjátszó előerősítőt? Végerősítőt? Rádiófrekvenciásat? Antenna erősítőt? Végerősítőt rádióhoz? Rövidhullámút vagy URH-t? Esetleg EKG berendezéshez? Mindezekre csak az iWiW-en látható tetoválásodból jöjjünk rá?
5. Ha érteni is szeretnéd az elektronikát, akkor ajánlok egy tananyagot..
(#) roland0327 válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Idézet:
„Egy berendezésnél nem az alkatrész a kiindulási alap, hanem a feladat. Először van a cél, ahhoz kell keresni a kapcsolást, ami megoldja; majd a kapcsolásból következik, milyen az alkatrész kell.”


Így van ahogy a kolléga írja!

Egyébként csendben megjegyzem én is Borsodi vagyok(Putnok) barcikára járok suliba.
(#) laszlo8805 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
na szóval át fogalmazom kérdésemet látom "viccesnek találjátok" szóval vannak ilyen jelzések némelyik kapcsoláson :+ut és - ut és ugye van a test na és én azt szeretném kérdezni hogy hogy most akkor hogyan kössek rá egy kétszálas tápot (- +) na szóval hogyan testeljem ennyi volna a kérdésem azért kérek segitséget mert nagyon buta vagyok még ezekhez a dolgokhoz de szeretném meg tanulni

kössz!!!

vf3.png
    
(#) laszlo8805 válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
elősször is egy alapvető végerősítőt szeretnék hogy mégis tudjam az alapokat kösz a választ ebből legalább értek is valamit
(#) roland0327 válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Ehhez szimetrikus táp kell.(+ GND -) Nem csak +-. Nem találjuk viccesnek csak nem tudsz normálisan írni. Használhatnád a SHIFT gombot a billentyűzeten.
Ne haragudj meg de tényleg nem erősítőt kellene építened még ha azt se tudod milyen táp kell hozzá pedig ez alap dolog. Vagy akkor TDA2030-al kezd mint általába mindenki. (Személyes vélemény)
(#) laszlo8805 válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
ok kösz

a shift-et meg ritkán használom

(#) Sir-Nyeteg válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Köszi!
De akkor miért nem azt írják rá, hogy 240V/1.5A vagy pl 100V/4A? Esetleg hogy 400W?
(#) roland0327 válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Pedig jobb lesz ha hozzá szoksz a használatához, mert csúnyán elfognak érte dádálni
(#) gg630504 válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Értem én, hogy építeni szeretnél, de. ( Nem szerencsés, ha egy sebész rajtad gyakorol, mielőtt átrágta magát az anatómián. )
Amit írtam tananyag linket, olvasd el. A rádiós részeket hagyd ki. Ez sajnos unalmas lehet, amíg össze nem áll. A biztonságtechnika talán a legfontosabb. Utálom a mentő, tűzoltó szirénázását hallgatni. Viszont, ha ráérzel arra, hogy tudni jó ( az elektronikát ) ( is ), életed végéig meg lesz a programod. Amikor én kezdtem, még laborban sem volt talán kék LED.
Na igen, a tápegység is egy jó kis témakör. Érintésvédelme megfelelő legyen, ne legyen nagy a brummfeszültsége, zárlat esetén ne gyújtsa fel a házat...
(#) idlob válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia! Azt hiszem Gábor és Roland nagyon finoman érzékeltette veled, hogy már pedig kellene használni azt a nyomorék shift billentyűt! Persze kiprovokálhatod, hogy ezt valaki "érthetően" is megmagyarázza neked, csak szerintem nem érdemes. Addig ne nagyon várj komolyabb segítséget, amíg azt a minimális gesztust nem teszed meg a többiek felé, hogy normálisan írsz.
(#) labu01wx hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy gabi20 miért 4 db NOT kapuval oldotta meg a hangszóró meghajtását, amikor az eggyel is működik?
(#) laszlo8805 válasza idlob hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
ok

ennyit meg tehetek
(#) gg630504 válasza labu01wx hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Khm... izé... hol?
Egy kapu I áramot tud kiadni vagy nyelni, 4 db 4-szer annyit. Vagy kell az az áram, vagy volt felesleges 3 kapu és felhasználta. Ez az egyik ritka eset, amikor kimeneteket párhuzamosan lehet kapcsolni.
(#) roland0327 válasza laszlo8805 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Meg... De mégse tetted, mert az utolsó hozzászólásodban se használtad!!! Na mindegy én elteszem magam takarékra. Te meg álmodj SHIFT-ekkel Szia!
(#) labu01wx válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
A kapuk nem párhuzamosan vannak kötve, ezért így is csak I áramot tud leadni a hangszórónak.
Több kapu sorba kapcsolása nem lassít a "feldolgozáson".

Ui.: A kapcsolást elfelejtettem linkelni: link
Következő: »»   807 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem