Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 289
(#) exorcist válasza Belkovicslaci hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Helló Belkovicslaci! Nem tudok róla, hogy lehetne venni maratott nyákot pont ehhez a cucchoz. Én vasalós technikával csináltam, hidrogén-peroxidos maratással. Érdemes kipróbálni szerintem az egyik legolcsóbb, legegyszerűbb technika.
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Mert be léptek az EU-ba, meg már a csapatban is voltak problémák.
De itthon én még csinálok egyet egyet haveroknak de ez nincs engedélyeztetve ,mert itthon ez "lehetetlen" és nagyon drága. meg annyira nem is érdekel már a tömeg gyártás.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
hát sajnálatos dolog...

igen régebben én is nézelődtem hogy hogy smint lehet engedélyezni.. de valami szonyat vad dolog, és nem kevés pénz...
(#) Atis57 hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Sziasztok!
milyen "villanypásztort" ajánlotok a kézi táskák belső védelmére.?
a tolvaj legalább orditson hozzá!
(#) dizi válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Ez talán be válhat.
(#) Atis57 válasza dizi hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
sZIA !
ERRŐL VALAMI ADATOT TUDNÁL MONDANI?
KÖSZI....
(#) dizi válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Olyan mint a cimbalom.... ütős :boxer:
(#) culimuli hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Hali!
Megépitetem az inverteres villanypásztort de még csak az inverter van kész megpróbáltam de nem csinál semmit,esetleg vmi ötlet mi lehet a baj?
(#) frob válasza culimuli hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 

talán felrakhatnál képet hogy mit hoztál össze, talán a kapcsirajzot és hogy milyen alkatrészek is kerültek be

mert amit írtál valjuk be.. édeskevés, mondhatnám azt is azért nem működik mert...csak
(#) culimuli válasza frob hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia!
felraktam a kapcsolási rajzot meg amit csináltam,no meg lehet hogy hülyeség amit akarok kérdezni de azért megkérdezem mi van akkor ha villanypásztor második felét megépitem és rá adom a 230 v-ot?
(#) mex válasza culimuli hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Akkor K...va nagy pukk lessz, és ha nincs szerencséd ott is maradsz.... :no:
(#) kadarist válasza culimuli hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
230/230V-os leválasztótrafón keresztül ráadhatod a hálózati feszültséget, akkor nem lesz baj, csak ne zárd össze a trafó szekunderét az ujjaiddal :shocking:
(#) frob válasza culimuli hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
szép, na most az a dióda ami a trafó felöl van, az egyenirányít, vagy csak a polaritásvédelemre van?

mert kicsit mintha hiányozna egy greatz a körből....
és ha az az egy db dejóda csinálja az egyenáramot, akkor az a mellette lévő kondi édeskevés

legalább is így hirtelen a kép alapján....
(#) kadarist válasza frob hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ha a D1-re gondolsz, akkor az polaritásvédelemre szolgál, mivel akkumulátoros üzemről van szó.
(#) kadarist válasza culimuli hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
A BUT tranzisztor is benne van a körben? Mert a képeken nem látszik.
(#) mex válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Leválasztótrafón keresztül sem lesz jó, mert beragadhat a tirisztor.
Meg egyébként is, szerintem a tirisztor működési idejére illő volna a konditöltést szüneteltetni.
(#) kadarist válasza mex hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Egy ellenálláson keresztül kell tölteni a kondit, és akkor nem ragad be a tirisztor.
(#) mex válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Az már másik kapcsolás....

Egyébként egy leválasztótrafó nem kis pénz, kisteljesitményűben nem is láttam még, talán ha összeforditana kettőt a jelenlegiből jobban járna.
(#) kadarist válasza mex hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Így van! Összefordít két kis egyforma adaptertrafót, és nem kell kínlódni az inverterrel.
(#) dizi válasza culimuli hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ennek a másik felét 230voltra úgy lehet rá kötni,hogy a gartenz élé teszel egy 5k ohm-os 20-25 wattos ellent és a gartenz után is egy kb 5 k ohm-ost (5 watt).
DE ENNÉL A KAPCSOLÁSNÁL NEM LEHET ALKALMAZNI AUTÓ GY TRAFÓT.mert a primer és szekunder tekercs egyik kivezetése közös igy fenn ál a veszély hogy a fázis ki megy a karámra.
Itt sak olyan trafót lehet használni aminek p és sz oldala galvanikussan el van választva!!
(#) Cavalier válasza mex hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Rendelni lehetne, de tényleg jobb az összefordítós megoldás. És igazából biztonsági leválasztótranszformátornak kéne, hogy legyen minősítve legalább az egyik.
Az is jó, ha közvetlen a hálózatra megy, és a nagyfesz trafó leválasztott, de az esélytelen, hogy ilyen nagyfesz trafót gyárilag kapjon az ember, viszont ha nem jól van megcsinálva, életveszélyes. Ezt is két kamrás csévetestre kéne tekerni.
(#) mex válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Hát ez az... Minősitéssel ellátott biztonsági trafót is készitenek, de gondolom nem kis összegért, igyhát marad a kéttrafós változat, vagy ami biztonságosabb, az akkus, feszültségátalakitós üzem. Gondolom ezt egyszerűbb telepiteni is, nem kell a 230-at kivinni, kültéri szabványos dobozba rakni, meg a jóégtudja milyen szabványelőirásoknak megfeleltetni. Merthát amig nincs baj, addig nincs baj... De ha van, akkor igencsak megnéznek mindent, és jajj az elkövetőnek.
(#) frob válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
de most vagy rosz helyen van az aa trafó a képen vagy arról van megtáplálva az áramkör, a második esetben vagy vátóáramot kap, vagy minden félhullámban zárlatban a trafó a polaritásvédelemért felelős dióda miatt...
(#) kadarist válasza frob hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Számomra az lenne logikus, hogy amit látunk a képen, az az invertertrafó, ami adja az áramot a tirisztoros kondenzátor-kisütő második fokozatnak.
Szeretném, ha az alkotó végre megszólalna már végre!
(#) Cavalier válasza mex hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Makrai-nál van 230/2x18V-os leválasztónak minősített nyáktrafó, egész kicsi is, azokból kéne csinálni ilyen összefordítós mókát. Azok nem is drágák.
(#) Cavalier válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Megszólalnék, de nem értem a kérdést. 12V egyent kap, ha fordítva köti rá a paraszt, akkó elpukkan a biztosíték. Azért van így, hogy ne vesszen el az a 0,6V. De lehet sorba is kötni a diódát, akkor nem pukkan el a bizti, csak nem működik fordítva bekötve. Az egész elejét leszedve lehet egy 12-18v-os trafót rákötni, azt a rajzon lévő trafó felnyomja 400-ra egyenirányítás után. De akkor kell oda egy ellenállás sorba, mert így sose esik le annyira az áram, hogy lezárjon a tirisztor! És akkora ellenállás kell, aminél már lezár biztosan. Ha ez az egyszerű 'single ended' jellegű inverter van rajta, akkor nem baj, ha rövidre zárja a tirisztor, és van is ideje lezárni, mivel általában pici paneltrafó van rajta. Gyári készülékeknél sem igazán szoktak foglalkozni azzal, hogy kikapcsolják az invertert kisütéskor.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Csak akkó van gond ha a paraszt meg patkolja a biztosítékot egy darab másfeles dróttal és ugyan úgy fordítva köti az aksira így az egész készülék el szál ezért sorba kötni a diódát és fordított polaritással nem fog el indulni.
Hidd el mert ezek lusták elmenni venni hozzá biztit.
(#) dizi válasza dizi hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Vagy egy gartenzt kell a bemenetre ahol meg kapja a 12 voltot és akárhogy teszi rá a csipeszt működni fog azaz polaritás függetlenné válik én már így készítem évek óta.
:yes:
(#) mex válasza dizi hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Idézet:
„gartenzt”


Na még igy sem hallottam a graetz-et nevezni.
(#) dizi válasza mex hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Én így hívom ... :yes:
Meg itt nálunk a szervizbe oly sokan, ennek története van de hosszú és nem ebbe a témába való.
Következő: »»   51 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem