Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   490 / 2500
(#) ImiDj válasza nagy_david1 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nekem a tda7297 csinált ilyet.Azért csinálya mert kicsi a puffer és leesik a fesz,kevés a trafó telyesitmény és mikor oda tekered leesik a fesz és átmegy mute-ba.A lábra amelyk megy a mute-ba tegyél nagyobb értékű kondenzátort,ez is lehet megoldás.Ha 4 ohm-al használyátok 20.000µF (50VA trafó) kell a stabil műkődéshez,8ohm-on 10.000µF (30VA trafó).Remélem segitettem
(#) ImiDj válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Műkődik az erősitő?Hány W-os a trafó?Ha kicsi ugyis leesik a fesz
(#) hariboo hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
halihó mindenkinek!!

Szeretnék építeni egy erősítőt.
Mégpedig,ami az oldalon is megtalálható:a drakulást technikát..Valakinek van valami véleménye róla?
Csináltam már egy 7375ből erősítőt,meg elég régóta foglalkozok javításokkal (erősítők dvd lejátszók stb)
Profi nem vagyok,de szerintem van némi tapasztalatom.Ez a drakulás cucc fet-es,ez eddig oké.Szerintem nem is bonyorult de páran szidják a fetest,mert fetes a hangja,a tranyósnak meg tranyós.Na ez mit jelent?Egyébként elolvastam a 995 oldalnyi hozzászólásszerűségből 400-at,gondoltam a tapasztalatokból és az okosságokból még bővítem a tudásom.Tudom,hogy az elektronikában mindig van mit tanulni.
Ha tudtok válaszoljatok,hogy milyen is lehet ez a drakulás végfok.
(#) Tomi20 válasza hariboo hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Heló

Ha kérdést teszel fel, és azt szeretnéd, hogy válaszoljanak is rá érdemben, akkor az a minimum, hogy linkeld a kiszemelt rajzot, mert senki nem fogja neked keresgetni, hogy tudjon válaszolni...
(#) hariboo hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
bocsLink
(#) lapose válasza tatabike hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia!

Idézet:
„A Te tápodat is be lehet kötni dupla graetz híddal, csak a középleágazást kösd be mindegyik gratz-hez, és kész.”


Abból lesz nagy füst!
(#) nagy_david1 válasza ImiDj hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ebben a mute lábos dologban lehet valami. Az érdekes az, hogy még 7V-nál is működött az erősítő mikor próbálgattam volt az alsó határt és csak ez alatt kapcsolt le. Nem hiszem, hogy ennyire leesne a feszültség, de ha visszakapom akkor ezt a mute lábas dolgot megnézem. Köszi.
(#) Fri601 válasza ImiDj hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Hali! Úgy-ahogy működik a szerkezet, a váci 'elfelejtett' szólni hogy hibás a rajz, a két pár zéner diódát meg kell cserélni és lám csodát szól a szerkezet.(+-40voltról)
a trafó 500Wos, 2*86Vot ad le egyenbe. Erre rákötve a fetekből drót lett. Kibővítve, még 2pár fettel se lett jobb a helyzet, 4ből 2pár megint ment a levesbe. Tanácstalan vagyok.
(#) ImiDj válasza nagy_david1 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Műkődőt 7 V-al is de a 14V is leesik 7V alá ha nincs elég energia igaz kicsi időre azért Szaggat a hang.
(#) Satya77 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék, építette valaki közületek VF2 t hogyha igen, miyen tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban? Megbízhatóan működik? Bővebben: Link
(#) ImiDj válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nagyon nagy a tápfesz,szerintem azt simlik meg.+-70V-ra 4 pár fetet raknak általában a stabil műkődés érdekében.Erre a tápfeszre 6-8 pár kellene.Milyen hangfallal halgattad?Hogy tettél még 2 pár fettet?Nagy a tápfesz azért lett drót a fetből és nembirta
(#) Fri601 válasza ImiDj hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Egy 8Ohmos 800/1000Wos nyomó lesz rákötve,de azt még meg kell élni. Ha például 4-4 sorba kötött diódát kötnék pozitív és negatív ágba az javítana valamennyit?
(#) djgombi válasza Satya77 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nekem az a tapasztalatom, hogy van topikja és ott szoktak vele kapcsolatba válaszolni
(#) petemazi válasza Satya77 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Én most is egy VF2-ről hallgatok zenét, sajnos az enyémmel volt szívás bőven, de az én hibámból.
Először két minusz tápot kapott, a meghajtó tranyók és az NE elszállt, aztán ezek cseréje után 2 héttel eldurrant egy szett végfet is, valószínűleg a rossz hőkontkat miatt, vagy megfutott a nyugalmi áram, de nem is érdekel igazán.

Én azt tanácsolom, hogy ne leszorító nyáklemezzel szereld a feteket, mert azzal csak a szívás lesz.
A VF2 topikban látható az én megoldásom, azzal rendesen fel lehet csavarozni a feteket a bordára.

A hangja pedig szerintem nagyon szép, részletgazdag és pofátlanul tiszta, persze ez szubjektív.
(#) Satya77 válasza petemazi hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Helló Köszi a választ, azt nem is tudtam hogy van VF2 Topic.
(#) kadarist válasza Satya77 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Képzeld, itt még ilyen topic is van: Bővebben: Link
(#) eper1234 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Sziasztok.
Olyan kérdésel fordulok hozzátok hogy szerintetek BDY23 as tranyokat ki lehetne váltani TIP142 -vel ?
köszönöm.
(#) lapose válasza eper1234 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia!

Nem.
A BDY23 nem darlington, a TIP142 viszont az.
A BDY23 helyett BDY73, 2N3055, 2N2442, BD249-A, -B, -C jó
(#) eper1234 válasza lapose hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
köszi a segitséget.
(#) lapose válasza eper1234 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nincs mit!

A 2N2442-t viszont elírtam 2N3442 akart lenni.
(#) ImiDj válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
A diódákat ne tegyél csak pazarlás lenne.Mi tőrtént mikor ráteted a tápra?És hogyan?A pufferkondikat kisűtőted mielőt rácsatlakoztattad a tápra?És még lehetne sorolni a hibalehetőséget.A feteket lehetne táplálni még +-100V-al is.Legalább 4 pár fet kell +-86V-ra 8hm-ra.Ha +-40V-al műkődőt akkor valami más volt a hiba,például 1 fet ami nem birta azt a feszt oszt tőnkre vágta a tőbbit is,ez előfordulhat
(#) Tetye válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nyugalmi áram, null pont jól volt beállítva? Nem lehet hogy kissebb fesznél kissebb áram is folyt amit még bírt, de amikor a megkapta a nagy delejt ott már inkább az "anyag" engedett....?
(#) elektro777 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem kellene egy egyszerű előerősítő kapcsolás, ami egy laptop audió jelét erősítő egy végfok bemeneti szintjére.
Todtok ajánlani vmi jó kapcsolást?
Köszi!
(#) tatabike válasza lapose hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Én már belekavarodtam teljesen...miért is lesz a füst?
(#) ImiDj válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Bővebben: Link.Itten kihagyod a hangszinszabájzót és már van előerősitőd,a kivánt kimeneti feszre.Ha a keresőbe beirod ,,előerősitő,,egy rakás topic-ot kapsz,ahol ki van vesézve melyk jó,te meg kiválasztod amelyk kell :yes:
(#) szucsip válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Próbáltad már a laptop kimenetét egy az egyben rákötni az erősítő bemenetére? Csak mert a PC-k ki szokták tudni vezérelni az erősítőket.

Ha mégsem, akkor én személy szerint földelt source-u alapkapcsolást javaslok.
(#) lapose válasza tatabike hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Lerajzoltam, hogy könnyebben érthető legyen.
A két piros kötéssel van baj. A trafóét nem tudjuk bontani, mert belül össze van kötve, a másik meg muszáj a szimmetrikus táp miatt.
Így viszont a trafó szekunderének két szélső kivezetését két diódán keresztül rövidre zárjuk egymással.

hiba.gif
    
(#) skero válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Szia! Én már megépítettem ezt a kapcsolást 1458 assal. Egy mp3 játszó jelével tökéletesen meghajtotta a végfokot. Bővebben: Link
(#) Robi85 hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Sziasztok.

Az a kérdésem lenne, hogy van 4db potim (100k) ebből 2db müanyag 2db fémházas. Melyik lenne jobb hangerőnek?? A fémházas az A jelzésü, de a müanyagon csak az van hogy 100k. Láttam itt többen irták, hogy az A és a B jelzésü egyaránt jó hangerőnek.

Mellékeltem képet róluk.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
A ház anyaga nem ad útmutatást a minőségre.
Az A, és B, a lineáris, logaritmikus pályakarakterisztikát jelöli.
Esetedben a piher, és a RADIOHM típus, egyaránt a gyenge minőségű potenciométerek családjába, a gagyeszok osztályába, a ratyik törzsébe sorolható.
Következő: »»   490 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem