Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   558 / 1679
(#) sooty hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Sziasztok,
Hétvégén kicsit gatyába ráztam a 2. nixis órámat, már érzem, megint a dobozolás fog elmaradni... :photo:
(#) dizi válasza fantom45 hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Köszi, lám érdemes unatkozni.
(#) zoknee válasza sooty hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Jól néz ki Nekem is majd fél évet várt ez az órám a dobozolásra, de lakkozva még azóta sincs...
(#) klemo86 válasza zoknee hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Ez érdekes, az enyém sincs még lakkozva
(#) kenikl hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Elkészült az erősítőm dobozolása. A belsőség egy hídba kötött TDA2030-as erősítő kapcsolás egy hangszínszabályzó áramkörrel ami csak passzív elemekből áll.
2 kis mini HIFI hangszórót hajtok vele de a kolesz szobát nagyon szép tiszta hanggal árasztja el, de még csak félig se tekertem a hangerőt.

Remélem elnyeri a tetszéseteket.
(#) dizi válasza kenikl hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Tuti.
Legyen a neve kék farkas,hisz akár üvölteni is képes.
(#) titkovics válasza sooty hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Miféle jó szilvapálinka van ott a háttérben...
De azért megdicsérem az órát is, szép lett!
(#) Ricsi89 válasza titkovics hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Akkor nem én láttam félre, hanem tényleg ott van.
(#) titkovics válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Pedig még nem is ittunk belőle, mi lenne ha igen?!
(#) sooty válasza titkovics hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Háhá tudtam, hogy kiszúrjátok a szilvát, de van ott még más (fajta) is... Köszönöm!
(#) sooty válasza Csibi hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Nagyon teccik! Anno azt jövendölték, hogy a 220v-os hálózaton keresztül fogjuk távirányítani a lakást, de ez jobb. Gratulálok.
(#) Csibi válasza sooty hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Köszi sooty.
Már létezik, elég régóta, X10-nek hivják.
Bővebben: Link
(#) sooty válasza Csibi hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Persze, nekem is van simplex "telefonom" a 80-as évekből, ami a 220-as hálózaton dolgozik, extra vezeték nélkül. De elég limitált a hatótávolsága. Talán a szomszédból működik még, ha ugyanazon a fázison vagyunk. Onnan már csak egy lépés, hogy más modulációval kapcsolójelet vigyen át a rendszer.
(#) llaci56 válasza sooty hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ez a '80-as évekbeli telefon érdekelne! Évek óta vadászom. Sajnos nekem már nincs meg. Tudni szeretném, hogy hogyan ültette a hangferekit a 230 -as hálózatra.
(#) llaci56 válasza mex hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Azt hiszem, Békát már kérdeztem... De megteszem mégegyszer, hátha csak az emlékeim csalnak.
Kösz!
(#) Flatlander válasza mex hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Heh én bírom ezt az embert,az egész szétszedtemet elolvastam
(#) mex válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Igen, ha vigyorogni van kedvem, megyek az oldalára.
(#) Abukodonozo hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Már regóta, így hétvégéről hétvégére, építgetem a detektoros rádiómat. ''Annyira'' készen lettem vele, hogy gondoltam mutatok pár képet...
Egy francia cukorkásdoboz lett az otthona, az érdekes az, hogy előbb volt a doboz, aztán lett a rádió, dehát nálam ez általában így van. A feliratokat, nagyrészt magam rajzoltam, paint-ben; és valami HP, 180 g-os, a műnyomóhoz gyanúsan hasonlító fotopapírral vittem fel. A belsejéről annyit, hogy a tekercset ''konyhai'' recept után készítettem. Egy régi germánium dióda a detektor, illesztőtrafónak egy mezei hálozati trafót használtam, valami 200 ohm körüli prímerrel, s ha jól emlékszem 7 ohm-os szekunderrel. Egy régi Tesla 2x75 ohm-os fejhallgatóval hallgatom, ezzel a felépítéssel, a helyi vásárhelyi rádióadót, középhullámon, igen szépen tudom fogni.

Ja, és a képek:
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Köszönöm! Hirtelen ötlet volt ez a felirat. Tulajdonképpen ez volt a ''kísérleti nyúl'', mivel ezt vasaltam fel először, izgulva, mert még nem használtam fotopapírt vasaláshoz.

Üdv. Abu
(#) Flatlander válasza mex hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Hát nagyon megtudja fogalmazni a mondatokat
(#) llaci56 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Van detektoros topikunk is!
(#) Abukodonozo válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Ja! Ez úton is köszönöm azoknak akik itt segítettek nekem!
(#) tungsram hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Itt mindenki hullámvadász detektoros rádiót épit. Én pedig a szomszéd két eléggé rosszult kihangolt vizslája ellen építettem hullámcsapdát mert a kerítésünk néhány helyen erősen katódemissziós lett. Igy kénytelen voltam a rácsáramot csökkenteni, hogy a mi kutyánkkal való erős hangú kommunikációt ami eddig természetesen csak az általam indukált erőteljes C-osztályba menő üvöltés szüntette meg. Most mind a három MUTE állásban van , mondjuk ez köszönhetö némi fizikai ráhatásnak is.
(#) pumoka hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Én ma lettem kész félig a labortépommal. Majd teszek fel képet is működés közben. Eddig jutottam ma.
(#) bankimajki válasza pumoka hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Nagyon vad. Nekem nagyon tetszik így kék színben, bár szerintem hiányolni fogod a finombeállító potikat.
(#) vicsys válasza pumoka hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
A piros lámpás házak után, itt vannak a kék lámpás házak is...
Bővebben: Link
(#) hadnagyakos válasza pumoka hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Jó lett! Jó vad!
A kész állapotát is várjuk!
(#) pumoka válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Köszi!
Nem fogom hiányolni azért raktam bele depreez műszert. Először olyan panelt raktam bele ami finom beállítást is tud de nagyon gyenge volt az áram ami kellett volna és a bizti mindig kiégett. Úgyhogy ezt építettem bele. Jó lesz ez is!
(#) pumoka válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Küldeni fogom amint kész. Köszi az elismerést.
Következő: »»   558 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem