Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   41 / 254
(#) Melphi hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Ez lenne
(#) _JANI_ válasza Melphi hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
A tekercs vagy a FET nem melegszik?
(#) vicsys válasza Melphi hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
A fetnél a 12V-os ágban nem látom a puffer kondit. Van a panelodon? A tekercsnek csak a kis ellenállású és nagyáramú jó. PL.:Bővebben: Link. Ez pedig NEM jó: Bővebben: Link2
(#) _JANI_ válasza vicsys hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Melphi rajza szinte teljesen megegyezik ezzel a tápegységgel, csak nincs annyira szépen kirajzolva.
Csak meg lett pufferelve a 9-12V-os "nyers tápfeszültség".
(#) vicsys válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Tudod Jani, a puffer nem csak a táp "szűrése" miatt kell. Anélkül nem fog menni, mert abból veszi ki a "kakaót" a fet. Próbáljátok csak ki nélküle...
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Sziasztok, én ezzel küzdöttem. Addig-addig próbálgattam amíg kinyírtam a pic-et mert beleesett a madzag a kapcsolás közepébe... Először az ldr viccelt meg, aztán rájöttem, hogy nagyon kevés a 6v váltóból nyert bemeneti feszkó és ezért nem tudom beállítani. Ez is azt csinálta, hogy pár percig ment utána lecsökkent vagy 30v-ot a feszültség. És melegedett a tekercs, pedig jó izmos. Mostmár az órától (tápellátás és elrendezés szerint a Tom025 féle kapcsolásból akartam kiváltani a trafót) külön kísérletezek vele egy nixis számláló áramkörrel. Ha láttok rajta valamit, amit elbaltáztam szóljatok. :help:

DSC00665.JPG
    
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Most mi a gond?
Melyik kapcsolást építetted meg? Milyen diódát használsz? Nem látom a fényképen...
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
A te általad közölt kapcsolás önnállósított változata (lenne) Ez az.
A dióda típusa 1n4007dc (lassú ?) Üdv! Sooty
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Hmmmm. Sajnos lehet. A 7V-ot kevésnek tartom és az LDR helyére is be kéne tenni egy 470 ohm -ot.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Az ldr benne van ( lásd kép) azt a hibát a múltkor kitaláltátok, de lehet, hogy te más fajtát terveztél bele. A diódát helyettesítő típusként adta a boltos, nem tűnt rossznak az adattábla alapján. Akkor marad a bemeneti feszkó, amit az óra pufferjéről vettem le és lehet hogy így kevés és kiesik a szabályzási tartományból a rendszer?

DSC00666.JPG
    
(#) djhans válasza sooty hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Oda gyorsdióda kell. FR104 vagy FR105. TV-k tápjából lehet ilyeneket kitermelni. 1N4007 nem igazán jó.
(#) vicsys válasza djhans hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Egyszer teszteltem 1N4007-tel és elindult +12V-os táppal. Lehet, hogy csak szerencsém volt?
(#) djhans válasza vicsys hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Nekem 8V-ról megy. Amig nem ilyen dióda volt benne addig az áramfelvétele sokkal nagyobb volt és a FET is jobban melegedett.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Kezd sokismeretlenessé válni az egyenlet Más dióda, más ldr, kisebb táp, nem 4 cső menne róla hanem 6 multiplexben. Hány mA bírna ez a táp névlegesen?
(#) sooty válasza djhans hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Kidobom belőle ezt a diódát. (Még jó, hogy közben vettem 9v-os trafót ) Akkor most az eredeti BYV95C-nél is gyorsabb diódát nézzek?
(#) _JANI_ válasza sooty hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
A BYV95C jó lesz...
(#) _JANI_ válasza vicsys hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
... ha egyszer tökéletesen működik akkor minek rontsam le...
Talán a következő tápegységnél kipróbálom.
(#) Elektromann hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Sziasztok
Nixie csöves óra kapcsolási rajzot keresek, amihez nem kell PIC. Tudtok segíteni?
(#) gabi20 válasza Elektromann hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Üdv!
Első nekifutásra ilyet találtam
(#) zoly15 hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Megépítettem
ezt a nixie órát.
Először működött tökéletesen,leszámítva azt, hogy a "szegmensek" átlátszódtak a csöveken. (tehát ami nem oda való az halványan ott volt)
Ez azért volt mert a kábelek egymás mellett futottak.
De én át is kábeleztem mert keveselltem a szigetelés vastagságát.
Ahogy kötöttem be a csöveket (külső konverterrel néztem, hogy melyik kábel mihez tartozik. Véletlenül hozzá ért a Gnd a meghajtó IC-hez.
Meg is ölte, a PIC el együtt. Csak azt nem értem hogy hogyan. Hiszen az egész áramkörhöz csak egy pólus ért. Ne mindegy..
Most új PIC és meghajtó IC van benne.
A helyzet a következő:
A másodperc "egyes" csőben van egy állandó nulla, valamint a másodperc egyes (aminek benne is kell lennie).
De belelátszik a perc "egyese" is, valamint az óra "egyese".
Tehát egy csőben egyszerre 4 "szegmens" világít.
Egyik ismerősöm azt mondja hogy lehet multiplexelési hiba is.
Valaki tudna segíteni?
Előre is köszönöm!
(#) kocsgab002 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szia.
Nekem is ugyanez az órám van, de nálam jól működik.
Szerintem nem multplexelés lesz a hiba, hanem valamelyik MPS tranyó zárlatos. Szerintem akörül nézelődj. Illetve nekem még volt egy olyan hibám, az eredeti nyáktervben (ha te is azt építetted meg), hogy túl közel voltak a tranyómezős résznél a vezetősávok, és a forrasztóónból kijövő gyanta miatt néhol áthúzott...Jól megsikáltam az egész panelt higitóval, hogy lejöjjön minden gyanta, és meg is javult.
üdv.
(#) Tom025 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szia!

Saját tapasztalatom szerint ezek az MPSA tranyók nagyon érzékenyek a hőre. Tehát hosszú lábbal, és minél rövidebb ideig kell forrasztani őket, mert nagy hőhatás esetén zárt állapotban is át tudnak vezetni egy kicsit, ekkor jön a halvány átderengés problémája.

Hogy hogyan, mitől halt meg a vezérlés, arra nincs ötletem. Talán maradék fesz a pufferben, vagy esetleg környezeti tereptárgyakon folyt ez az áram a föld felé..

Az előálló hiba meg szerintem a bizonyos rossz szegmens anódkapcsoló részén lehet, cseréld a hozzá tartozó két tranyót.

Üdv, Tom-
(#) zoly15 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szia!
Nem, nekem saját nyák tervem van.
A tranyót megnézem!
(#) zoly15 válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szia!
Köszi, ha már ketten gyanakodnak a tranyókra, remélem hogy az lesz a gond.
Kicserélem, majd jelentkezem!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Kicseréltem.
Az Mpsa 92 totál zárlat volt.
Most már változott a helyzet.
Most az összes csövön "össze folyik" a 4 és a 8 -as.
Ha 4-re ha 8-ra állítom akkor is.
Ezt mi okozhatja?
(#) kocsgab002 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Tehát az összes csőben egyszerre világít a 4es és a 8as?
*szerk: A 74141 környékén kellene keresgélned, lehet hogy összeérnek azoka lábak...
(#) Tom025 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Szinte biztos, hogy zárlat a 4-es és a 8-as szám vezetéke között, valahol a nyákon...
(#) zoly15 válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
kocsgab002, Tom025:
Megmértem multi méterrel hogy nincs-e zárlat mikor írtam a hibát.
De most megnézem még egyszer körültekintően.
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Nincs zárlat!
De kicseréltem a meghajtó IC-t, és megy szépen!
Köszönöm nektek!
(#) sooty hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Sziasztok! Hétvégén sikerült a Tom025 féle órámat bedobozolni... A dcf-es 6 csövű Z566M-mel lett koronázva... a régi panelre meg in12b-ket biggyesztettem :hawaii: Itt láthatóak a képek!
Következő: »»   41 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem