Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   441 / 1385
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudtok valami jó rajzprogramot (ha lehet ingyeneset) élkeresésre?
Konkrétan lefotófott nyákról kellene kópiát/kapcsolási rajzot csinálnom.
(#) edison14 válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Helló !

A te programod az EAGLE lesz melynek legújabb nyák méretben korlátozott egész verzióját letöltheted erről az oldalról.

Ha segítség kell csak szólj de ebben a fórumban minden szükséges oktató leírást és linkeket találsz videókra is.

Sok sikert a tervezéshez és tanuláshoz.
(#) J-O-E válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Sprint Layout5 hun-al is tudsz fotózott nyákról gyorsan panelrajzot készíteni, ha a fő szempont a gyorsaság és kezelhetőség,... ha minden tekintetben kiterjedt programot akarsz akkor viszont Eagle.
(#) emmzolee válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
De ő a nyákról akar rajzot csinálni. Az úgy már Eagle.
Cak mondjuk nem tudom mi azt az "élkeresésre". Azt nem értettem lagyna hozzászólásában.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Az élkeresés nem az eagle része. Valami vektorgrafikus progi kéne ami egy fekete fehér pixeles képből vektorosat gyárt.
Kópiát fogsz tudni róla csinálni, de kapcsolási rajzot bizton nem.
Jobban jársz ha van kapcsrajzod, akkor megcsinálod az eagle-val, és után felrakod az alkatrészeket ahogy az eredetin van, és behuzalozod az eredeti szerint.
(#) edison14 válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Szia.

Feltehetnéd azt a képet a nyákról és lehet hogy mag lehet csinálni. Most úgy is unatkozom lehet hogy megcsinálom de amíg nem látjuk nem vagyunk semmivel sem előbbre.
(#) J-O-E válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Ja én azt hittem hogy nyákrajzot akar egy meglévőről.
Az csak egy scan vagy fotó és méretarányosan betesz a nyákszerkesztőbe háttérnek és onnan már gyerekjáték.
De kapcsolásit nem készít nyákról.
(#) mrbini hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy hol lehet beszerezni peroxidot?
Eddig vaskloridot használtam de szeretném kipróbálni ezt a fajta eljárást is.
Fodrász boltban vettem 12% peroxid krémet de ezzel nem csinál semmit.
Köszi a segítséget.
(#) Frankye válasza mrbini hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ha "nem csinál semmit", akkor ott valami más gond van. Milyen keverési arányt alkalmaztál? Mennyi sósavat tettél hozzá? Vizet tettél a keverékbe?
Egyébként nézz be a József körúton lévő Azúr vegyszerboltba, hátha... Vagy gyógyszertárban, tablettás formában kapható, de horror áron.
(#) Hp41C válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Sziasztok!

A Vegyszerboltban van elfogadható áron 30%-os sósav és 30%-os hidrogénperoxid, 1L kiszerelésben....

Sziasztok
(#) tbence3 válasza mrbini hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Én Szegeden egy fodrász kellékes boltban szoktam venni. Azonban pár hete voltam és nem volt. Azt mondták, hogy le kellett venni a polcok. Igaz nem kérdeztem, hogy miért de szerintem szigorodhatott az árulásának a szabályozása.
Meddig lehet a hidrogénperoxidot tárolni? Mert itt nálunk nem igen lehet már kapni. De ameddig van készleten addig tudok szerezni. Érdemes egy zsugornyit (kb 10 palack) venni? Rám tud romlani vagy valami?
(#) Attila86 hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Deguss kitörölte de nem baj leírom még egyszer:
A laminálóm a cikkel együtt készen van. A szöveget még átolvasom de szerintem nagyjából rendben van.
Bővebben: Link
És itt van az első, laminálóval készült kétoldalas nyákom:
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A műnyomó olyan könnyen lejött mint még soha:
(#) Attila86 hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Laminálóval készült első kétoldalas nyákom:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) mrbini válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
10 rész sav 1 peroxid majd növeltem fokozatosan a peroxidot fele fele arányig és semmi
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szia! A 135 grammos lejön így de a 90grammos nem ezek a tapasztalataim! Ide az oldalra nem akarod a cikket feltenni? Így elveszik a süllyesztőbe de a cikkek közt bárki megtalálná!
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Egyenlőre biztos nem, így is rengeteg dolgot kell még megcsinálnom az oldalamon, örülök hogy ezt a cikket sikerült összehozni végre.
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Hi !

Már nyomtatáskor is ilyen cakkos volt ?
Én PS el szoktam a vektoros rajzot szurkeskálába konvertálni, majd utána monokrómba, és azt küldöm a nyomtatónak. Monokrómba konvertálásnál ne válassz ditheringet. Akkor talán nem lesz ilyen cakkos. Vagy ezt a lamináló okozta ?
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Már a nyomtatás is ilyen cikk-cakkos volt.
(#) (Felhasználó 4577) válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Akkor sajnos nem vagyok egyedül a Samsung ML1640-emmel.
Jól látom, hogy neked is csak vagy a vízszintes vagy függőleges (attól függ honnan nézzük) vonalak ilyenek?
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Próbáljátok ki, hogy monokróm (vagyis csak full fekete, és fehér képpontok legyenek, 1 bites bitkép) képpel etetitek meg a nyomit hogy ne kelljen neki raszterezéssel szürkét emulálnia. hátha segít.
(#) patexati válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Próbáltatok nyomtatni más programból is? Én megpróbálnák egy sima A4-re is nyomtatni az is hullámos e Ha nem akkor a nyomtató nem továbbítja rendesen a papírt és szakaszosan túlolvad ezért lesz ilyen recés a széle!
(#) (Felhasználó 4577) válasza lidi hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Én már minden nyomtatási beállításába beletúrtam, de ezt még nem próbáltam. Pontosan hol kell ezt beállítani?
Vagy arra gondolsz, hogy paint-el rajzolok valami fekete fehéret és elmentem monokróm bmp-be és azt kinyomtatni?
(#) (Felhasználó 4577) válasza patexati hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Persze, még a saját teszt lapját is hullámosan nyomtatja ki. World-ből a betűk is kicsit hullámosak.
(#) lidi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Leginkább Photoshopban szoktam ilyet csinálni. Lehet paint is alkalmas. Tesztre mindenképp.
A lényeg hogy a driver már ne kapjon színeket / szürke árnyalatokat. Tehát nem a nyomtató beállításainál van ez, hanem még "előbb", program szinten.
(#) patexati válasza lidi hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ha a tesztoldal is ilyen (milyen teszt Windows alóli vagy a nyomtató tudja önmagában gép nélkül?) akkor pedíg valamelyik görgő csinálhatja ezeket a hullámokat bele az én véleményem szerint.
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Hali
Miért olyan hullámos?
Látok rajta egy-két nem kimart kontaktot...
Passzol a két oldal furatai?
(#) (Felhasználó 4577) válasza patexati hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A nyomtató tudja magától egy gombot lenyomva tartva.
Mindjárt kinyomtatok olyan fekete-fehér tesztképet.
(#) lidi válasza patexati hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szerintem nem görgő, mert akkor csak egyik irányban (pl vizszintesen) lenne ilyen nem ? Meg ezek olyan apró kis hullámok, hogy mechanikailag létrehozni ilyet nem lenne egyszerű.
(#) Attila86 válasza pici hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A hullámosság a nyomtató miatt van sajnos. Nem tudom hogy melyik kimaratlan 'kontaktra' gondolsz, a nyákot átnéztem és hibátlan.
A két oldal tökéletesen passzol egymáshoz! Féltem tőle hogy el fognak csúszni de a gumihengerek jól egyben tartják, meg sem moccan a két oldal.
Következő: »»   441 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem