Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   131 / 274
(#) karpi válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
A "hangkartya" le van foldelve ? rendessen. hangkartyabol nem kene brumm jojjon , nincs halozati frekvencian mukodo trafo , altalaban magasabb frekvenciakon jelennek meg tuskek /zajok.

Csak a foldeles lehet a baj .Ugyanis a PC tap -zavarmentesito kapcsolasa a sasszira koti az alkatreszeken keresztul a halozati feszultseget .igy megjelenik egy alcsonyabb feszultseg a sasszin ( kb 100 V-ot mertem terheletlenul ) ami a zajt hozza.Plusz raz is ! Az aramerosseg relativ kicsi de jol csip.

Vegul tettem foldelest a hidegviz csore kotottem ( egy gyurut csavarral es hozza ego foldeles vezeteket) es csend lett.
Gondolom ez lessz nalad is.
(#) Bencze.k válasza karpi hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
laptopról nyomatom neki.Ha csak a végfokra kötöm akkor nem brummos,ha viszont az előerősítőre kötöm a pc jelét,akkor egyből brumm..

Ja értem már mit akarsz mondani..
(#) fantom45 hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
hali most lettem kész a TDA2030-as IC vel hajtott erősítővel és a tápegységével. A gond az hogy nagyon zúg de nincs földelés. Fadobozban lesz. A földelés hiánya miatt zúg?
(#) Bencze.k válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
ugyanezzel legelek én is 4 napja!!!
(#) Bencze.k válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Komolyra terelve a szót,próbáltam 12 voltról,és korántsem volt akkora alapzaja,mint most (39voltos tápról) Kérdésem a következő,minden forrasztás jó? Csillagpontból mennek a "0" pontok? Biztosan minden kondi a megfelelő polaritással van beforrasztva?? Diódák??Jól állnak?? Kondi a tápban mekkora?? Ugyanezeket fogják a tapasztaltabb kolegák kérdezni..
(#) Bencze.k hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Hálaja nagy ic-teremtőnek rólam szól a fórum 4 napja.Szóval,képet nem tudok csinálni,mivel nyomi telefonom van,szóval jobb ha leírom.
Átherkeltem a tápot teljesen.Most mint írtam 39 voltot kap.Aztán nem hagytam magam nyugodni,mivel álmatlanságban szenvedek.A lényeg,csak akkor búg,mikor maximumon van a mélynek a potmétere.Mikor kb 1/4 állásban van,akkor elkezd gyengülni a búgás. "0"állásban (középen teljesen abbamarad).Akkor új rejtély. "B" osztályos 50Ko potmétereim vannak..
Mellesleg olyan jó minőségűek a potik,hogy minden letekerve,és akkor is hallok egy kis hangot.Olyan mint amikor az "STK 1050 darlington ic-k" zenélnek kikapcsolt hangfalakkal.. Most már teljesen szétakadt az agyam.. A potméterek voltak a legutolsóak amire gondoltam.De már csak arra vagyok kíváncsi,hogy ez miért van??
(#) Kovidivi válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Az előerősítő könnyen összeszed minden zajt a nem megfelelően szűrt tápból. Próbáld ki akksiról, vagy elemről hajtani csak az előerősítőt,ha megszűnik a zaj, keress egy stabil táp kapcsolást, esetleg egy másik trafót! Várom az teszteredményeket!
(#) Bencze.k válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
okok,megnézem.Gondolok egy dugasztápra.De azt ugye kiveséztük,hogy miért nem ok.Ha lesz időm,este írom a fejleményeket. Köszi.
(#) Kovidivi válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Csak olyan táppal próbáld ki, aminek semmi köze nincs a 230V-hoz! Dugasztáp alapból sincs agyonszűrve, nem éppen erősítőbe való. A műveleti erősítők már elindulnak elég kis feszültségektől is, úgyhogy nem kell pl. 2x12V-ot összeraknod, már 2x4.5V-tól szólnia kell simán, bár ez típusfüggő is természetesen.
(#) Bencze.k válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
okok,építek egy szélerőművet!!! este mondom a híreket.
(#) punkkazy válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Üdv!
Hirtelen csak annyit fűznék hozzá, hogy azzal a TDA1524-el én is küszködök a kocsimban. Ugyanis ez az IC eléggé érzékeny a tápfeszültségben megjelenő bármilyen zavarra. Mivel az akkumulátor kb. 13V-ot ad feltöltve, a generátor viszont 14V körüli feszültséget, illetve a nem épp megfelelő egyenirányítás miatt 1V-os, vagy nagyobb tüskék jelennek meg a tápfeszben. Mindez fordulatszám függő. Azaz nagyobb fordulatnál magasabb hangot ad a hangszóró. Így nem lehet használni, szóval meg kell próbálnom izmos pufferrel segíteni a dolgon. Más megoldást nem látok.
Szóval elég jó táp kell a TDA1524-nek. Egy 7812-es IC sem árt oda Bencze.k!
(#) Bencze.k válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Nem akarom tovább bonyolítani a kapcsolást,mert mint írtam,egy lap-top mellé lesz használva,jobb-bal oldal közép magas,és egy sub-vagy mélyláda..Zenélgetni meg bulizni,komolyabb kategóriát csinálgatom.De nem kizárt,hogy én is építek magamnak egy szépen kivitelezett tda végfokot zenélgetni.Az tetszik benne,hogy 30w-os trafó is elég neki,és nem kell neki 320vA torroid.A 2 végfok kb 1000ft-ból megépíthető (minden új),de mondjuk a quad 405-nél a 4db MJ-s tranyó,annak a meghajtói,és az opa műveleti erősítő karcolná a 12e ft körüli vételárat.. Szóval ebbe vagyok most.. A bonyolult,és a legegyszerűbb,majd kiderül melyik milyen kategóriában hol szerepel..
(#) Bencze.k válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
találtam egy 7812-t,véletlen kiforrasztódott,és beugrott a ládimba.. Szóval hogyan kötünk be stabilizátor ict?? Egyen be,egy a "0" pontra,és egyen ki..
(#) big-D hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Interneten találtam ezt a kapcsolást , és arra lennék kíváncsi , hogy szerintetek ebből kijön-e 4Ohm-on legalább 80W.Mert ha igen akkor lehet h megépítem , mert elég olcsónak tűnik. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv: Dávid
(#) punkkazy válasza Bencze.k hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Bővebben: Link EZ a biztos forrás, de amikkel találkoztam:
hűtőzászló távolabb tőled, a fekete tok feléd
bal oldali láb +IN
középső láb GND
jobb oldali láb +OUT.
Nem árt az adatlapban javasolt kondenzátor"had" sem. Pár kondi, de néha segít.
(#) fantom45 hozzászólása Ápr 9, 2010 /
 
Hali. Van egy TDA2030-al futó erősítőm,de a gond az hogy fogom vele egy kicsit a Kossuth rádiót . Mit lehet ellene csinálni?
(#) kadarist válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Szia!
Tegyél egy 1 nF-ot a bemenet és a föld közé.
(#) fantom45 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Köszi.
(#) zenetom válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Örülj neki, legalább rádiót már nem kell építened
(#) Bencze.k válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
jaja,nem kell rádiót építeni..
(#) EgyGabor hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Sziasztok Lenne egy Kérdésem Vagy egy sztereó TDA2030 as panelom és meg van spékelve 2 tranzisztoral 1D313 és egy B507 és aszt szeretném meg tudni hogy eszt hogyan lehetne hídba kötni??kocsiba szeretném be építeni
(#) hangszoros válasza big-D hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
A tápfesz, hangszoró imp, borda fügvényébe 200Wattig tud jó lenni
Rövizárra eldurran !
(#) tunya1717 hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Heló!

Most ismerkedem az erősítő építéssel,elég kezdő vagyok még benne.Tda2030al próbálkozom.A kapcsolási rajzon, max +18V van írva...na most nekem10Vos trafóm van csak..ha arra rakok áganként 4700mikrós kondit és stabilizálom 18V-ra 1 MC7818CT és 1 MC7918CT..azugy fog müködni? a stabilizátor max 35V-ot bír.Aki tud.Aki tud légyszi segítsen. itt megtaláljátok a kapcs rajzot Figure 13.néven
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/stmicroelectronics/1458.pdf
(#) Bencze.k válasza tunya1717 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Csak egy kérdés.Miért nem ezzel kezdesz?? Nekem is sikerült egy quad405 után
Felrajzolod,kimaratod,fúrsz, összerakod,és kész.Én 12v-tól kezdtem próbálgatni,és 39voltnál(többet nem nagyon bír ki) már elég tuti hangja van,hangszínszabályzóval.. És nem is melegszik. A trafóm kb 30w bontott, 1db dióda,és egy túlméretes kondenzátor. A táp egyutas.És a kapcsolás is egyutas..
Nézd át a kapcsolást,és a hozzávaló tápot.Mint mondtam én egyutas tápot csináltam,váltó át egy szem diódán,azt besímítottam egy 10.000mikró 50v kondival,és mehet a csí a panelbe.A csillagpontra figyelj,az ic alá rakj csillámlapot+krémet.Az érintésvédelmet feltétlenül tartsd be.Kikapcsolás után az elkokban lehet még egy lórugásnyi feszültség a tápnál.. Ennyit tudtam hozzászólni.Ha hülyeséget mondtam,elnézést mindenkitől..
(#) kadarist válasza tunya1717 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Az a lényeg, hogy 18V alatt is működik az erősítő. Nem kell 18V-ról járatni. Minimum +-6V kell neki, vagy egyszerű tápegységnél +12Voltra van szüksége legalább.
A +-18 volt már sok!
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Azt halottam hogy a Tda2032 ugyan az mint a Tda2030.
Valaki meg tudná cáfolni/ erősíteni ezt?
Abból szeretnék egy hidalt végfokozatot csinálni.
Köszönöm a segítséget!
(#) mindenes válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Helló
Én nem ismerem ezt az ic-t de itt, ejtenek néhány szót róla. Hátha ez segít. Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Hali!
Köszönöm.
Később megtaláltam én is ezt (google segített).
De elfelejtettem írni ide
(#) tatabike válasza tunya1717 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Kicsit pontosítsunk. Nem max +18V van írva, hanem esetleg +/- 18V, és az nem ugyanaz. A GND-hez képest van egy pozitív és egy negatív tápfeszed is, ez lehet +18V és -18V a GND-hez mérve. Ha féltápfeszről járatod, akkor max +36V a GND-hez képest, de ilyenkor nincs negatív tápfesz. Féltápfeszre a 10V-os trafó mindenképpen lófütty, nagyon kevés. Ha ez a 10V az egyenirányított és pufferelt feszültséged, akkor meg sem nyekkenti, ha ez az AC, akkor is maximum 13VDC lesz belőle, ami terhelés alatt tuti leesik 12 alá, így megintcsak puding. Szerezz egy nagyobb feszültségű trafót, és lehetőleg szimmetrikusat, az jobb. Ha nem sima TDA2030-at, hanem 2030A-jelűt használsz azzal elmehetsz +/-22VDC-ig, vagy féltápfeszen +44VDC-ig.
(#) Bencze.k válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
26voltról nekem is csökkent 20-19voltig,és ott már erőteljesen torzított.Most 39voltról 33ig esik a feszültség,és nem torzít.És valóban én is elfelejtettem mondani a TDA2030at csak A jelzésűbe vegyen.. Mert az jobban terhelhetőbb..
Következő: »»   131 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem