Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   25 / 62
(#) ptesza válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Kössz.
(#) paszulycsi hozzászólása Márc 10, 2010 /
 
Köszönöm Alkotó, és neked is, szamóca!
(#) paszulycsi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Esetleg ezzel a tipussal is megoldható a relé-kérdés?
(#) szamóca válasza paszulycsi hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Ha módosul a nyákterv akkor igen.
(#) Alkotó válasza paszulycsi hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Szinte bármilyen relé jó lehet.
Amire te hivatkozol, az más alakú, tehát nem illik a nyákba, módosítani kell a paneltervet, és csak 5A-es.
De ettől nem rossz! (talán csak nem a legcélszerűbb választás)
(#) paszulycsi hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Köszönöm az újabb segítséget!
(#) Beachway hozzászólása Márc 21, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon. Én is megépítettem a B8-at. Pontosabban csak a végfok paneleket. A tápot nem. Szeretném előtte meghallgatni, hogyan szól. És már alig várom. Viszont kellene még egy trafót tekernem hozzá. Kaptam egy originál doboz hipersilt, de sajna csévetesteket nem adtak hozzá. Hol lehetne venni? Esetleg valaki tudna benne segíteni? Vagy inkább készítsek hozzá? Ahoz viszont 2. textilbakelitet kellene venni.
(#) ptesza hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem.

Eredeti tervek alapján készült B5 erősítőm van. +-34V a tápfesz , a végek BD.k ,nem dual mono kialakítás.

Az a hiba ,hogy bekapcs után , kb 10 mp-re leold a DC védelem , mert az egyik oldalon -5.2V lesz. Az a fő baj ,hogy nem tudom mitől javul meg kb fél perc mulva? Egy ideig megy , ami szintén max 1 perc , és jön a DC.

Mit kellene megnéznem ?
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Tranyók termikus kontaktusai rendben vannak?
Mivel periodikus a leírtak szerint a hiba ismétlődése, elképzelhető hogy ilyen gond lehet. Az ofset beállító 22k trimmer környékén is erdemes lenne méricskélni. Ebben az esetben "sajna" nem egy sima n.v.-ról van szó.Azt nem írod hogy mind a két oldal, vagy csak az egyik produkálja.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Periódikus ,de nem szabályos. Csak az egyik oldal csinálta.

Jó volt a megérzésed! Leszereltem a végeket a bordáról , és csak úgy üresben hagytam , akkor jó volt, és olyan meleg , hogy kisimult az ujjlenyomatom.

Újra felszereltem ,szilikon is uj és jó lett .

Azt mondjuk nem mondtam ,hogy nem csillám van alattuk ,hanem valami gumis izé.

Mi az az n.v ?

Még egy kérdés:

Most ,hogy szét van szerdve , beállítást ujra megcsinálom. Az offsetet mennyire pontosan lehet belőni 0-ra? Mekkora nálad a nyugalmi áram? Ha emlékszel rá, ezért nehogy szétszedd. Melegen állítsam?


Köszi a gyors segítséget.
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Mázlid van hogy bírták a tranyók borda nélkül. Jófélék.:yes:
A szürke szilikonost szigetelő alátétet használja már az ipar egy jó ideje.
n.v.= Negatív visszacsatolás. Bocs. :pirul:
Nálam 100mA tápáganként a nyugalmi, és egy félóra melegedés után állítottam be.
Az ofset 20mV ha jól emlékszem.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Örülök ,hogy megoldódott ,de mégis zavar az ,hogy DC-lett a kimeneten. Utángondoltam ,és valószinű ,hogy a nippel és csavar okozott valami galibát , habár már régebb óta jó volt.Ha hozzáérne a csavar akkor lehet -5V a hangszórón?

Azokat a lapokat úgy bontottam régi AT tápokból, rosz monitorból.

Az ofset nem 0V kell legyen? A 100mA már izmos!
(#) vendelkiraly válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Nálam a panelon lévő egyik biztosíték szakadása okozott a kimeneten DC-t. Szerencsére a védelem működött. Csak én nem értettem, hogy miért old le folyamatosan a védelmem. Ráment fél napom mire kiderítettem, hogy a biztosíték megszakadt. Erre gondoltam utoljára, mivel vadonat új biztoítékok voltak, így azt hittem hogy valami máshol van a hiba, vagy a védelmem romlott el. Viszont így vigyázni kell, mert, a "védő" biztosíték tönkremenetele másik hibát generál.
Én hidegen állítottam be 100mA nyugalmi áramot. Mivel nálam túl nagyok a bordák, ez az érték kevésbé megy feljebb. Az offsetet próbáld minimalizálni, én ahányszor belőttem, a következő mérésnél mindig mást mértem, de ez az értéktartomány mindig kb. +-20mV-on belül mozgott
(#) ptesza válasza vendelkiraly hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Jó kis védelem ,nem bántam meg .Sőt a hangdobozaim is örülnek neki. Köszi.



(#) hangszoros válasza Beachway hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Óvatosan alkoss véleményt, mert a táp nagyon benne van a hangjában !!!
(#) Beachway válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Természetesen idővel ez is elkészül.Labortápról még sem használhatom. De nem panellel, hanem légszerelve szeretném megcsinálni kezdeteben.Pár dolgot ki szeretnék próbálni rajta.Pl tennék induktivitást a tápfesz egyenére.És miután kiéltem a kisérletezés örömét, elkészítem a véglegeset hozzá.Ráadásul nekem az is a bajom ezzel a táppal, hogy a rendelkezésemre álló alkatrészek mérete eltér ezektől.Gondolok itt a kondikra (Álló, vagy fekvő) Egyenirányító vagy dióda stb.
(#) Directors hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Üdv!


A B5-ös erősítőbe ha bemeneten lévő 608nF kondi helyett 470nF teszek az baj?
Illetve a két 330nF kondi helyett 470nF és a két 680nF kondi helyett 470nF az baj ?
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Ha már muszáj variálni, akkor a bemenetre inkább 1µF-ot tegyél, és lehetőleg valamilyen jó minőségű MKP-t. A többi említett kondi "csak" hidegít, oda nyugodtan rakhatsz mást is, és oda már nem kell a drága MKP.
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged.
Egyébként elvállalták az erősítő bekábelezését.
Hétvégén vagy pénteken visszük is a komához Kecskemétre.
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Vigyél eszközöket az újra élesztéshez , mert ha belenéz abba a kábeltengerbe tuti feldobja a pacskert.

(#) Directors válasza ptesza hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Igen ezt említettem akin keresztül viszem az erősítőt,hogy szíverősítőt vegyen be mielőtt viszem mert meg fog ijedni az erősítőtől

Egyébként milyen eszközökre gondolsz?

Vezetékekre?
Úgy akarom,hogy minél olcsóbban csinálja meg ezért mindent viszek amire szüksége lehet.
Vagy szétszedjem az egészet és úgy vigyem vagy haggyam így?
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szerintem hagyd így , és vidd kinyomtatva az eredeti B5 ajánlott huzalozási rajzát esetleg , de aki ilyent vállal annak nem lesz rá szüksége.(már látta)

Olyan eszközökre gondoltam amivel a szívét újraindítod, tudod olyan sokkolóféle amit a mentősök is hordanak magukkal , meg epfedrin ,meg adrenalin legalábbis azt hiszem. Ha ezek nincsenek akkor megteszi pár doboz energia ital vagy sör is.
(#) Directors válasza ptesza hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Értettem főnök.
Nem iszik alkoholt.Viszek energia italt.

Remélem azért nem fog nagyon leszólni mert nem olyan gyönyörű meg szép. Bár csak a vezetékelés a nagyon gány.
(#) paszulycsi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Alkoto! Az általad közölt B8-nyákterv levilágításos technikához készült, vagy vasalásoshoz?
(#) ptesza válasza paszulycsi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Ha jól sejtem akkor levilágításhoz ,mert a felirat olvasható. Ha vasalható akkor akkor a betűknek tükrözve kellene lennie, és amikor felvasalod akkor válik olvashatóvá.
(#) paszulycsi válasza ptesza hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Igen, nekem is ez vált "gyanússá". Azonban a táp-terv viszont a vasalásoshoz lenne... Szerintem. :miaz:
(#) Alkotó válasza paszulycsi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Igazad van teljesen. Régebben még keveredett bennem a fotózás és a vasalás. Aztán többen is rávilágítottak, hogy nem kell a nyáktervet tükrözni (a beültetési oldal felőli nézet kell), mert fotózáshoz is az a jó ha át tudják fordítani, mert akkor a fólia vastagsága sem okoz torzítást meg alávilágítást.
Tehát a B8 még tükrözve van ,a tápja már nem.
Ha ez gondot okoz, szólj, küldök olyan nézetet, amit jól tudsz használni.
(#) robbie hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
Sziasztok, úgy dontottem én is osszedobok valami jó kis erosítot.Sokat gondolkottam melyik is legyen, eloszor a LEACH-ra szavaztam de mivel ezt nálunk szlovákiában sokan építik valami más után néztem.Így jutottam el a B5-hoz.Egy kis érdekesség:nálatok kulon topic foglalkozik a JLH ill. HIRAGA-val, nálunk szinte semmit nem találtam ezekrol...érdekes, amit nálunk leginkább építenek:LEACH,DPA,SYMASYM,MOS-60,TRANSIWATT.
Na de vissza a B5-hoz.Lenne pár kérdésem:
- sokan írjátok milyen szép magasai vannak, de a mélyeirol nem nagyon hallok, jó lesz hozzá bassreflex nélkuli zárt hangfal?
- a jel útjába szeretnék rakni minoségibb ellenállásokat, megírnátok pozíciószám szerint melyikeket érdemes felváltani?
- az erosíto bemeneti érzékenysége ugye 600mV, a cd-lejátszóm kimenetén viszont 2V RMS, nem fogom túlvezérelni az erosítot vagy ez így rendben van?

A válaszokat elore is koszonom.
(#) lamalas válasza robbie hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Idézet:
„- sokan írjátok milyen szép magasai vannak, de a mélyeirol nem nagyon hallok, jó lesz hozzá bassreflex nélkuli zárt hangfal?”

Jo lesz hozza a zart doboz is. A melyatvitel elsosorban amugy sem az erosito fogja meghatarozni. A szokasos felvezetos erositok manapsag mar megutnek egy olyan szintet, hogy a frekiatvitel miatt nem kell aggodni (hacsak valaki alkatreszvalogatasnal valamit elnez es pl. a bemeneti csatolokondit veletlenul 1-2 nagysagrenddel kisebbre valasztja).

Idézet:
„- a jel útjába szeretnék rakni minoségibb ellenállásokat, megírnátok pozíciószám szerint melyikeket érdemes felváltani?”

Teljesen felesleges ilyenekkel jatszani szvsz. A manapsag kaphato jo minosegu ellenallasok teljesen megfelelnek a celra. Nem a jel utjaban levo ellenallasok fogjak alapvetoen meghatarozni a kapott hangminoseget. En sokkal inkabb az optimalis szobaakusztikara, a megfelelo hangsugarzokra figyelnek az ellenallasok helyett.

Idézet:
„- az erosíto bemeneti érzékenysége ugye 600mV, a cd-lejátszóm kimenetén viszont 2V RMS, nem fogom túlvezérelni az erosítot vagy ez így rendben van?”

Ha nem veszed fel a hangeroszabalyzo potmetert csutkara akkor nem lesz tulvezerelve a vegfok, szoval nem lesz gond emiatt, ne aggodj.
(#) robbie válasza lamalas hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Lamalas koszonom szépen.
Következő: »»   25 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem