Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   98 / 316
(#) kefe13 válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Csao, megkérdezhetem milyen gitárod van ?
(#) kefe13 válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Csao, ezt az amr -t , nem tudnás valamivá átlökni, nekem nem akarja vinni semmi :S
De, bocs kuvikktájm viszi.
Hát ez valahogy nem igazán adja, megy a ds1 rendesen ? én nem igazán hallom hogy menne egyátalán
(#) kopaszs hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Sajnos elfogyott a tintám úgy hogy kézzel készült a csoda ezért csúnyácska a teknika de nem ez a lényeg
amúgy a gitár Squier
Bullet Strat
(#) kefe13 hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Csao.
Jóestét, egy összehasonlítós kérésem lenne ma estére, ha nem zavarok be nagyon. Adott az eredeti, és a saját hang, kéretik véleményt mondani, amibe ugye beleszámítandó, a studió hiánya, a nem kevert hang. Íme a két link, szerintem csak az első pár hangot lehet igazán hasonlításra használni, a studió miatt. Kérdésem igazából nincs, vélemények kellenének.
Eredeti : Bővebben: Link
Amiről vélemény kell : Bővebben: Link
Igazából a kettő közti különbség érdekelne, gondolok itt arra, ha esetlek az én hangomat keveri a studiós a számba , bizonyára van itt studiós hanghoz szokott bütykölő ember is.
thx
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Hibátlan. teljesen jó.
Bővebben: Link
Itt a backing, GR3 ban rá is tudsz játszani.
Utó munkaként tube compressor meg esetleg reverb és ahogy erre mondják : "kísz,firísz"
Gratula mégegyszer. Szuper a szand alja is, nagyon bejön.

Zsolti
(#) ZSozsóó válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Ha megengedsz némi kritikát, sok a "hideg forrasztás" a paneleden. Tartsd tovább ott a pákát míg rendesen megfolyik az ón.
Próbáld meg műszerrel kimérni a gain potit, a csúszka és egyik széle között próbálj meg ellenállást mérni, esetleg tekerd is közben. Ha rövidzár lesz, akkor keresgélj a panelen. Más ötletem hirtelen így nincs, ezt próbáld ki szerintem!

Zsolti
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Ez Bugi a leghálásabb dolog ami építhető szerintem éppeszű körülmények közt, mindet tud, középvágás, shimán jó, meg adja is a közepet ahogy kell, mélyekkel van gond, de ez egy betegség, amit kombón, erősítőn ki lehet tekerni.
(#) witti válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Szia!
Hát... én kitartok amellett amit akkor írtam. Szerintem ez egy (delay-el egybekötött) jó "vastag", lágy Dr.Boogey pedál hang. Amihez itt épp páran keresnek Fet-et, de úgy látszik lassan már nem beszerezhető.
A másik egyszerűbb megoldás az Ibanez Sonic Distortion SD9 amit ajánlgattam. Annak is nagyon szép szólóhangja van.
(Konkrétan DS1-et sosem javasolnék, mert hát..., inkább hagyjuk...)
Majd a képeidet tüzetesebben átnézem, bár csak lennének jobb minőségűek!
Visszhanggal a gyatrább torzítók is szépen tudnak szólni! (Arra célzok, ha nincs visszhangod akkor nem lesz ennyire kellemes semelyik torzító sem.)
Ui.: amúgy valószínű, hogy egy kis multieffekt szólhat a videón...
(#) ZSozsóó válasza witti hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Hát ezzel vitatkoznék, ez tuti nem jfetes torzító, de mindegy. Tube screamerhez túl érces, ez distortion, akkor meg valami fuzz vagy ds-1szerű, más variáció nem lehet szerintem, mxr dist sem nagyon lehet, annál összetettebb a torzítás.
Komolyan, az nem jutott senki eszébe, hogy esetleg megkérdezze a jútúbon a sráctól?
Ds-1 kiváló torzító, tény, hogy nem magában. Meglöksz vele egy tiszta csöves fejet és leég az ember arca, mintha teljesen más holmi lenne. Egy tranyós kombón 8"os hangszóróval kaki hangja lesz, az biztos. De szvsz azon mindennek. Multieffekt valóban valószínű.
Képet én is nézegettem, de nem volt lelkierőm hozzá, hogy kibogozzam. Igazából ki kéne mérni, hogy egyáltalán az IC jól működik -e, nem zárlatos valahol a nyák a gain poti környékén, mert olyan, mintha a tranyós fokozat menne, csak az IC-sen egyszerűen átmenne. (ha a tone meg a vol működik..)

Zsolti
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Szerintem, semmi különös nincs, csak egy véletlenül eltalált jó középső hangszedő, (ami látszik a videon), meg egy multin emulált alaptortyogó, ds-1, némi láda szimmel. Meg sztem itt a hang 70% a kölök balkezében van, bár ez nemhozzáértő vélemény. Vagy, egy kis kombó kihajtva mikrofonzva, jól kijött hanggal, shimán másolható !
(#) kopaszs hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Sziasztok akkor segítsetek abban hogy hol és mit mérjek.
(#) kopaszs hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
hogy tudnám trazit kimérni hogy az is jó-e?
(#) Rafael válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Szia!
Nem lesz egyszerű átnéznünk a pedálodat. Készülhetnének kicsit jobb képek?
Sajnos sikerült a tükörképét megrajzolnod! (Ezután figyelj oda a jó megrajzolásra, mert azzal csak a saját dolgodat könnyíted meg!) Erre Te is rájöttél az IC beforrasztásakor. Az IC-nek melyik az 1.-es lába? Persze az biztos jól került bele, mert különben nem működne.
Milyen típusú tranzisztorokat használtál? Esetleg az lehet fordítva benne...
(#) kopaszs válasza Rafael hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Ígérem meg probálok jobb képet csinálni most úgy is világos van.Ja én is tudom hogy bután rajzoltam meg de már mindegy.Az icét úgy van benn hogy ahol van a pont az a lába össze van kötve az ellentétes lábbal szerintem ez biztos jó de viszont a tranzit azt hajlamos vagyok rosszul bekötni.Amúgy BC546 van benn
(#) kopaszs hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
itt vannak az újabb képek remélhetőleg ezek jobbak lettek
(#) karpi válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Ohm-merovel lehet ellenorizni hogy mukodokepes e egy tranzisztor ha nincs mas celmuszer.

Ahogy a rajzba van ugy kell az ohmervel merni.

Eloszor a bazist a levegobe hagyod es bekotod a rajz szerint .nem szabad semmi aram se folyon vagyis vegtelen nagy ellenallast kell mutasson a muszer.

Aztan beiktatsz egy kb. 50-100Kohm-ot a kolektor-bazis koze,en megerintem az ujammal egyszerre mind a ket kivezetest (C B ) es latszik hogy a mutato kiter es kb 3-4 Kohm-fele ter ki.Ha az ujad tul szaraz be lehet nedvesiteni egy kicsit.A nedves ujjad kb 300-100Kohm ellenallast kepvisel .

(Remelem nem rajzoltam el valamit )

A rajzon latszik hogy NPN tranzisztor eseteben az a Bazis kivezetest amire ha + elojelu feszultseget kotunk ( az Ohm mero [* COMON ]) , a fekete csatlakozo es merozsinoral valamint a Piros [ + ] jelu muszer csatlakozo huvelybol a Piros merozsinorral a masik ket kivezeteshez kotve egyenkent sorba ( BE es BK) ugyanazt az ellenallas erteket kapjuk ( kb 4KOhm )
PNP tranzisztor eseteben a polaritast ( a zsinorokat Piros es Fekete ) forditva kell alkalmazni.

Soros Ohmero eseteben a meromuszer [*] csillaggal jelolt "COMON" kivezetesen a belso elem PLUSZ kivezetese van kapcsolva ! Logikus mivel hogy ez fog a [ + ] PLUSZ-al jelolt PIROS csatlakozohoz kapcsolodni meres folyaman igy a muszer (uA m) helyes iranyba fog kiterni.

Tmeres.JPG
    
(#) kopaszs válasza karpi hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
még csak simán méregetem 100k nélkül nem mutatott semmit a mérő ez jó?nézted amúgy az utcsó képeket jól kötöttem be a tranzikat ?
(#) kopaszs hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
nézzétek szerintem ez így nem jó

Kép00067.JPG
    
(#) Bassmester válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Hali!

Csak egy javaslat...
Próbálj meg éles képet csinálni! Egy ilyen homály alapján nehéz rajta elnavigálni, a legtöbben nem is fogják venni rá a fáradtságot. :no:
Gondok vannak a mélység élességgel... a konyhai járólapok élesek, de a panel életlen.
Valami ilyesmi lenne a minimum, hogyha a kép alapján vársz segítséget.
Bocs az OFF-ért, csak a jó szándék vezérelt.
(#) kopaszs hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
tudjátok mit nem értek azt olvastam npn trazi akkor lép működésbe ha a bázist kötöm a pluszra itt meg a kolektor van a + kötve ugye jól mondom?Ja és úgy kell nézni ugye a lábakat kezembe fogom felém néz a lapos fele balról jobbra nézve van a colektor bázis és emitter ugye?
(#) witti válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Szia!
Van egy jó hírem! Megtaláltam mi a baj a pedálodon! És ahogy olvasom Te is észrevetted az előző hozzászólásodban!
A tegnapi képeken rosszul forrasztottad be a tranzisztorokat!
Balra kellene lenni a "Lapos" felüknek amin a felirat van.
Ma elkövetted azt a hibát, hogy ugyanúgy rosszul beforrasztottad alulra!
Hogy alulra vagy felülre forrasztod, azt rád bízom! Bárhogy is nézzük bal oldalra kell nézni a lapos felüknek. És működni fog!
Itt a BC546 adatlapja! 1.Collector 2.Base 3.Emitter. Neked most a Kollektor lábak vannak lefelé, pedig ott az Emittereknek kellene lenni! (Amúgy a bázis kapja a jelet-hangot, kollektor a + feszültséget és az emittert összekötik a testtel egy ellenálláson keresztül.. általában).
Szóval csapj a húrok közé, oszt Rákkkenról!
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Akkor nekiállok átvizsgálni azt a végfokot,nem bízok magamban
A táppal szenvedtem, 4 ellenállást tönkretettem, mert nem bírták a kondik áramát...Mostmár tényleg megveszem azt a trafót.
Vagy valami ötlet ideiglenesen...?

Eddig működött, elég hangosan a végfok, szerintem amikor újrakanócoztam akkor mehetett félre valami...
Az ellenállás, -ha az R26-ra gondolsz- igen 100m Ohm 5W-os kockacukor.
Szkópot csak suliban hétfőnként tudok használni, de akkor sem 100%, mert a tanár nem mindig adja ide...
Hol mérjek feszültségeket?
(#) kopaszs válasza witti hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Köszi közben már én is kapisgáltam valahol ezzel lehet a gond de őszintén így meg nem szól egyátalán szerinted mi mehetett vagy mi lehet icét már cseréltem benne egy vadi újra csak sajnos tranzimbol nincs másik lehetséges hogy a fordított bekötéssel tönkretettem őket?
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
A Lead csatornához "loptam" értékeket a boggey áramkörből, de sajna nem vittem magammal, így fejből kellett lerajzoljam, és értékeket adni hozzá.
Nem pont azok...
Kipróbálom ezekkel, aztán ha nem tetszik majd moddolgatok még rajta.
Source kondiknak mekkora értéket ajánlanál? 1u-sat vettem...
Drain kondinak meg 1n-sat, ezt is a boogey-ből vettem.
A presence az mit szabályoz?
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Hali!

érték nem kritikus, ami tetszik ,azzal bypassolj. Ott lehet sokat mélyíteni a cuccon egyébként. Én kisebb source ellenállással és nagyobb kondikkal dolgoztam, de ez részletkérdés. Nem lesz olyan klaffogós a hang alacsonyabb gainen, teltebb a mély.
Drain kondinak meg akár meg is növelheted 2,2nF4,7nF ilyesmi, én van, hogy 6,8at teszek oda, ezzel a ziziből tudsz elvenni. Ez függ a hangszórótól is, a lomha 12" nak lehet nem kell 6,8nF. Kísérletezz!
A presence meg lesöntöli a magas hangokat, olyan, mint egy magas szabályozó csak kicsit más tartományban és szélességgel szabályoz. Elkél bele, lehet vele kerekíteni a hangon.
feszültséget én a végfokon 2 helyen mérnék, a kimeneten, meg a difierősítő tranyóinak bázisán, első két tranyóra gondolok. Ha ott rendben van, akkor jó eséllyel nem lesz nagy baj.

Zsolti
(#) MrMarcee hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a topic első oldalán található Fuzz Face-t.
Tapasztalat: Potik teljesen feltekerve zajt eredményeznek. kicsit visszaengedve (500k-ból 40k, 1k-ból 250 ohm) teljesen zajtalan.
Két hangfájlt csatoltam. Teszt2 az BC109C-vel, mindkét poti zaj határáig tekerve.
Teszt3 az BC107B-vel van, ugyanolyan poti állásba. Ennek kicsit dörmögősebb a hangja.
A második végén hallható rádióhang az még a dobozolás hiánya de már kész hozzá a doboz.
Már készítettem 5-6 pedált, ez az első olyan ami teljesen működik Általába mindig volt velük baj, és volt ami meg se nyekkent. Szóval első siker ilyen téren
(#) ZSozsóó válasza MrMarcee hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Gratula a sikerhez! csak így tovább. Minél jobban feltekered a gaint, annál érzékenyebb sajnos, de bedobozolva javulhat a helyzet, de úgyis csak addig kell feltekerni, míg épp elég a torzítás, néha nagy a kísértés a max gainre, de nem szabad szerintem eltúlozni
Még egyszer gratula!

Zsolti
(#) karpi válasza MrMarcee hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Tudtommal a Fuzz face nem BC xxx -el van megepitve .
Hanem Germaniumos , en nem csinaltam mert nem tetszett soha d egy baratomnak halom tranzizstort adtam ,vegul regi magnobol is kivettuk ez elso eloerositotranzisztort hogy ne legyen zaj .
A Ge-os tranyoval szol ahogy kell , masik baja hogy nem tur meg mas pedalt elotte utanna direkt csak a marshall jonne utanna es elotte egy Strat jo hosszu rossz minosegu arnyekolt kabellel. Igy jon meg a Hendrix hangzas. Elegge bajos a homegfutas miatt megvaltozik a munkapont es a hangzas valamint a jatszhatosag -erzekenyseg dinamika.Ezert trimmer kivezetve es meg termisztort is hasznal a haverom ,es allandoan allitgatja. Masik havernak van egy originalis azt is alandoan butykolni kell .

Potmetereket ha "lehuzod" magashang vagas kovetkezik be igy leszuri a suhogas/sistergest .
Halottam egyes lemez felveteleken egyeseknel ahogy ratapostak a torzito pedalra es bekapcsoltak jot a sisterges is rendesen .
(#) karpi válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Van egy ellenallas ami a kozep hang kondenatorhoz hoz viszi a jelet az R14 (5K), ezt az ellenallast egy 10 K Ohm-os trimmerrel helyettesitettem igy lehet finoman hangolni a kozep hatasat es egyben a hangszint is.
(#) ZSozsóó válasza karpi hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Hőmegfutás, termisztor...te atya úr isten, gitártorzító ez nem űrsikló!
Következő: »»   98 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem