Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Így van lekezelve:
Az RCON, IPEN-t nem állítottam de megnéztem, nulla. Onnan tudom hogy nem fut rá a megszakításra, mert a bra Mintavétel sorra tettem egy breakpointot és soha nem áll ott meg a szimulátor.
Szia!
A 14. sorban a "bsf INTCON, PEIE/GIEL ;periféria-megszakítás engedélyezve" egy osztást ír elő (mivel PEIE azonos a GIEL-vel az eredmény 1 )... Írd inkább így: "bsf INTCON, PEIE ;periféria-megszakítás engedélyezve"...
Szia!
Köszönöm, így már működik! Az adatlapban így nevezik azt a bitet, gondoltam jó lesz.
Vedd elő a header fájlját a pic-nek, azzal is nézd össze az ilyen biteket, mert néha másképp vannak nevezve, mint amire számítasz. Vagy esetleg mindkét név használható, de persze nem egyszerre.
Szerintem a linkerrel nincsen semmi baj. Azért reklamál, mert a linker állományban egyetlen szekció sem tartalmazza a 2009-es címet (mintha az nem is létezne). Ezért nem tudja hová tenni az adatot ORG 0x2009 után. Gondolom, a linker állományt kellene átszerkeszteni, ha mindenáron erre vágyik valaki.
A PICkit2 meg esetleg azért reklamál, mert nem akarja, hogy véletlenül felülírd a kalibrációt. Mivel a programozási leírás szerint a Bulk Erase sem törli ezt a rekeszt, én nem törném magam az írásáért. Sokkal inkább a felülírásának a megakadályozásával. Idézet: Hol így, hol úgy... Ha egyszintű programmegszakítást használsz (PIC16 kompatibilitási mód), akkor PEIE, mert a perifériák interruptját engedélyezi.„Az adatlapban így nevezik azt a bitet” Ha kétszintű interruptot használsz (PIC18 mód), akkor más a funkciója, s akkor GIEL a neve, mivel az alacsony prioritású programmegszakításokat engedélyezi.
Megint gondom akadt a PIC tápellátásával. Ha a PICkit2-ről kap tápot az áramkör akkor szuperül megy. Ha külső AGND, DGND, analóg +5V, digitális +5V, -5V tápokat kap, akkor viszont megbolondul a PIC!
Bővebben: Youtube A videón nem mutatom de a panelmérőnek van a nyákján saját egyenirányítója és +-5V-os stabilizátora is (így tulajdonképpen háromféle tápforrásról tud működni), ha erre adok neki feszültséget akkor is hibásan működik. Lehet hogy valami zavar átjut a 230V-os részről.
Van a PIC reset lábán felhúzóellenállás? Ha ugyanoda adsz 5V-ot, ahová a Pickit2 adja, akkor működik? Kapcsolási rajz részletet tudsz mutatni?
Így van a reset rész:
Bővebben: KÉP
Próbára zárd rövidre a D2-t. Vagy tegyél be sorba egy schottkyt és egy 10k ellenállást a reset láb és a pic tápja (20-as láb) közé úgy, hogy a katód a táp felé mutasson.
Szia!
D3, D4 helyett tegyél ellenállást ( 100 ohm), a D2-t tartalmazó részt el is hagyhatod, ha az RE3 bemenetnek használod... Próbaként vedd ki a D2-t...
- RE3 bemenet?
- Mérd meg a tápfeszültséget! Elég a szűrés rajta? (A stabilizátor bemenetén néhány 100µF .. 1000uF, a stabilizátor kimenetén 10-100µF és 100nF kerámia) A stabilizátor nem gerjed? Nincs kontakthiba?
Igen, én is erre jutottam, hogy ezt nem kell zargatni. Köszi az infókat!
A D3, D4 még mindig benne van? Egyszer már kivetettük!
Az MCLR ki van kapcsolva?
Én sem értem mi ez az alkatrészkupac az MCLR -en, ha egyszer bemenet. R5 és az ICSP csati között szerintem nem kellene oda semmi. Ha az MCRL bemenetnek van konfigolva, akkor ugye attól nem resetelhet. Csak akkor rosszalkodhat esetleg ha VPP jelenne meg rajta.
Úgyvan, ez szülte a kérdést.
Hirtelen azt nem tudom, hogy ha bemenetre van konfigolva az RE3, akkor az automatikusan kikapcsolja-e az MCLR funkciót, vagy azt a konfig bitekben kell kikapcsolni minden esetben. Én mindig ki szoktam kapcsolni, ha ilyen feladat van, de lehet, hogy a bemenetté állítás ezt megoldja. Ez meg kellene nézni, de most programozok, így majd Attila megnéni!
De most komolyan, te érted mi lehet az a dióda-kondi-ellenállás izé ott ? 16F nél tutira konfigozni kell.
A dióda gondolom azért került oda, hogy a Vpp ne kerülhessen a Vdd-re(nem Vcc!!!). Oda elég egy 10kohm, ez bevált, nem emelheti meg a Vdd-t a Vpp.
A kondi szűrné a Vdd-t. De tényleg nem kell, ha a RE3 bemenet, mert akkor az MCLR funkció nem működik, feltéve, ha ki van kapcsolva rendesen...
Már nincs bennük csak a régi hozzászólásból linkeltem be a rajzot!
És mi van az MCLR kikapcsolásával? (Egyszerre csak egy kérdést tegyek fel? )
Hát én ezt nem értem. C1 nem tudom mit tud szűrni 470k -n keresztül. D2 - szintén homály. Talán régen nem volt ott a méréshatár kapcsoló, csak később került bele, és ezért kellett régen mclr -t felhúzni. De ha 470k a felhúzó, ami szerintem bazi magas, akkor is minek D2.
Kíváncsi leszek, hogy ha kitakarítja A86 (hmm, ez majdnem hachiroku ?! ) onnan azokat az alkatrészeket, akkor is bolondozik-e még az áramkör.
Dehogynem szűr, a R39 és a C1 szűrő tagként viselkedik. A D2-t már említettem, hogy a 13V Vpp nem folyathat áramot a Vdd felé(a rajzon hibásan Vcc), de ez túlzott óvatosság.
A 470k valóban túl sok, 10k jó oda, ha az MCLR funkciót használni szeretnénk! Ha kitakarítja, attól még bolondozni fog, mert ezek tuti nem osztanak-szoroznak ott semmit! Én inkább az MCLR-re tippelek...
Na de azzal hogy kivettem D2-t, már meg kellett volna javulnia.
Szerk.: Megvan! Ha elveszem tőle a -5V-ot akkor működik külső tápról is! Egyenlőre ötletem sincs hogy hogy lehet ez, de rájövök... Idézet: Hová/mire kötöttél te -5 V-ot? „Ha elveszem tőle a -5V-ot akkor működik külső tápról is!”
Gondolom az opa-nak adott tápot vele...
Hát a PIC-nek van ugye három táplába. 2db VSS és 1db VDD. Egyikre rákötöttem a földet, a másikra +5V-ot, a harmadikra meg a -5V-ot. Miért, nem jó?
Két OP7 kapja a -5V-ot, semmi más. Méricskélek közben, szerintem az lesz a probléma hogy a negatív táp hamarabb megjelenik mint a pozitív...
Jajj, ne hülyéskedj mert komolyan veszik! Kép: Hivatkozás
Ezt a "hamarabb megjön a negativ tápfesz" is érdekes. Analóg részt megbolondítja, ok, de ettől miért bolondul meg a pic ?
Létezhet, hogy a 16F636 és a 16F639-nek egyforma a Device ID-jük? Az adatlap szerint igen, és az MPLAB PIC16F636.dev ill. PIC16F639.dev állományában is egyforma.
Nincs valakinek ilyen PIC-je, ki tudná olvasni? |
Bejelentkezés
Hirdetés |