Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dióda választás
 
Témaindító: histu1985, idő: Feb 27, 2007
Lapozás: OK   1 / 5
(#) histu1985 hozzászólása Feb 27, 2007 /
 
Sziasztok

Légyszíves segítsetek kiválasztani egy áramkörbe megfelelő védődiódát. Egy 12V-os egyenfesz.-ű motorral lesz párhuzamosan bekötve, és ahhoz kell, hogy a motor indításánál fellépő feszültségnövekedést levágja. Kb 6-10A lesz a motor ágában lévő áram.

Segítségeteket előre is köszönöm.

István
(#) dB_Thunder válasza histu1985 hozzászólására (») Feb 27, 2007 /
 
motorokra nem szoktak tenni diódát...esetleg kondit de azt zavar szürés miatt
A motorok indításánál nincs semmiféle fesz növekedés... induktív feszültségek csak akkor keletkeznek ha megszakítjuk az áramot.
(#) histu1985 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 27, 2007 /
 
Igazad van már rég tanltam, és pontosan nem tudtam miért kell, csak azt hogy kell . Induktív fesz ellen kell. De a kérdés az továbbra is fenn áll. Milyet tegyek bele?
(#) hhkfk hozzászólása Feb 27, 2007 /
 
lehet tenni diódát párhuzamba, de forditva!!!!!!!!, ez amiatt van, mert induktív!!!! (relénél is szoktak diódát használni)

elvileg akármeik jó, ami szilicium, és bir legalább 12V-ot, és kb. 3-4A-t (6-10 nem kell sztem)


nézz szét itt: http://hqvideo.hu/
(#) Gyu válasza histu1985 hozzászólására (») Feb 27, 2007 / 4
 
Relék tekercsével párhuzamosan szoktak tenni diódát fordított polaritással,mint ahogy a relé kapja a feszt, hogy a kikapcsoláskor indukált feszt elnyelje, általában 1N4007-est(1A/1000V)
(#) histu1985 válasza Gyu hozzászólására (») Feb 27, 2007 /
 
Köszönöm mindenki segítségét
(#) Braf válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 27, 2007 /
 
itt egy link az oldal alja fele vannak szkópos mérések diódával illetve anélkül

http://www.webx.dk/rc/sp540/sp540.htm
(#) sixtek hozzászólása Feb 27, 2007 /
 
1N540X-et hasznalj (X=0....8)
(#) m.joco hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
Nagyfesz generátorba kellene nekem a tranyó védelmére teljesítménydióda. Találtam egy elég vastagot, kb 6mm, tv tápjának a graetz hidjából való. szerintetek az megfelelne?
(#) mex válasza m.joco hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Attól függ ,hogy a nagyfeszgenerátorod milyen frekin megy. Ha többkHz akkor nem alkalmas mert a TV táp csak50Hz-es-tehát valószinűleg lassú-hosszú feléledési idejü diódát tettek oda. Válassz az UF sorozatból megfelelő áramú tipust.
(#) mspike válasza Gyu hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Volt egy fórumtéma régebben egy H-hídas motor vezérlésről és egy BMF-es kollega azt tanácsolta, hogy minnél gyorsabb diódákat használjak... előtte én is mindig 1N4007-et használtam, és úgy se volt gond, persze ezek a gondok ált. hosszabb használat során derülnek ki.... de célszerű a kollega utasításait követni, ugyanis elég komoly szinteken jár a témában.... persze a gond az, hogy nem tudnék most egyetlen egy gyors diódát se mondani... adatlapok elő....
(#) sazoli hozzászólása Márc 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy 2 azonos típúsú diódahidat lehet-e párhuzamosan kötni, hogy a teljesítmény megfelelőzödjön. Így két kisebb teljesítményű diódahíddal tudjak egyenirányítani.
(#) kaqkk hozzászólása Márc 27, 2008 /
 
Így kösd össze . Az ellenállást a fesz és az áram szorzata
adja meg.

névtelen.JPG
    
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Nem figyeltem !! az ac 1 -et az ac 1hez kösd !
a rajzon fordítva van valószinűleg működik így is
de bitzos ami biztos 1-1 2-2
(#) horijozsiekecs hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Üdv! ELéggé kezdő vagyok, ezért kérnék egy kis segítséget. 2-3 egyszerű (OBI ban kapható) 220v os mozgásérzékelőt szeretnék felhsználni relé vezérlésre. Bármelyik is érzékelne, húzzon be a relé. Ha ezek kimenetét (220v) egy pontba kötném, akkor kell-e az egyes ágakba diódákat tenni védelem céljából? (Csúnya kifejezéssel élve, hogy megakadályozzuk a viszáramot.) Ha kell milyen? Előre is köszi!
(#) lgyk hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Mennyire normális a szilíciumdióda 100 fok C fölötti melegedése normál üzemi körülmények között? Egy 1N4007-es diódákból álló 6 db-os sorral ejtettem egy 9 V-os kapcsolóüzemű táp feszültségét valamivel 5 V fölé, de 250-300 mA-nél a diódák iszonyatosan forrósodni kezdtek. Mennyit bír disszipálni egy DO-41-es tok? Adatlap alapján 3 W és 1 A a határ, de ahogy elnézem, fél ampernél már meghalnának...
(#) kobold válasza lgyk hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Az az 1 A, és a teljesítmény is csak akkor igaz, ha a lábai a toktól legfeljebb 10 mm távolságban már környezeti (szoba-) hőmérsékletűek. Kell neki egy jó nagy pad, és ha jól kilóg a forrasztásból a láb, az sem baj.
(#) lgyk válasza kobold hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Értem, köszi!

Ezek szerint nem volt jó ötlet egymáshoz közel forrasztva légszerelni a diódákat, így csak egymást fűtötték.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Ha egy graetz-hidat minimum 10A-re kell méretezni, akkor megfelelő hozzá 4db 1N5401-es? Ezek ugye 3A-es, 100V-os darabok, az amperok összeadódnak?
Egy 24V ~hoz elegendő a 100V-os dióda, vagy jobb a 200V-os 1N5402?
Előre is köszi.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Szia!
Nem adódnak össze! Egyenként bírniuk kell a 10A-t.
24 volthoz éppen jó a 100 voltos dióda.
(#) (Felhasználó 51715) válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Nem értem, miért kell 10 amperes graetz, mindenképpen szükséges ez ennél az áramkörnél? 5 ampert ad le ezzel a trafóval, de nekem csak 1 amperes van. Akkor ahhoz nem jó az 1N5401?
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Ha a trafód csak 1A -t képes leadni, akkor minek ez az áramkör? LM317 (SO 220 tokkal - 1A ) és egy poti ellátja a feladatot. Természetesen az egyenirányító és puffer elkó az kell.
Azért nem szokták ennyire szűkre szabni az alkatrészek tűrőképességét. A trafódnak nem lesz baja néhány tized mp-es túlterheléstől, de egy dióda ezt már nem biztos, hogy kibírja.
(#) eProgress hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Van most nálam egy 12v-2a & 5v-2a-es adapter külső hdd-hez, és az egyik dióda elszállt benne. Úgy megégett, hogy ripityára tört, és így nem tudom, hogy mit tehetnék be a helyébe. Van tippetek?

Összesen 6 dióda van a nyákon. A hobás az egyik vezetékhez kapcsolódik. Vagy a 12v-os kimenethez, vagy a gnd-hez!!
(#) kadarist válasza eProgress hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Tipp van, de aha egy jó minőségű képet tudnál mutatni a hibás tápegység érintett részletéről, akkor konkrétabb tippet is lehetne adni.
(#) eProgress válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Itt is vannak! A ZD2-es az!
(#) kadarist válasza eProgress hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Ha az 5V-os kimenet és a test között volt, akkor 6,2v-os Zenerdióda jó lesz, persze polaritáshelyesen beforrasztva. Ez a zener túlfeszültség-védő diódának volt bekötve és a szerepe annyi volt, hogyha a tápegység kimenő feszültsége káros mértékben megnövekedett, akkor nyisson ki, menjen zárlatba, és ezzel védje meg a táplált készüléket a túlfeszültség káros hatásaitól. Tehát arra számíts, hogy a tápegységeddel valamilyen gond van. Egyébként ha ilyen állapotban bekapcsolod a tápot, akkor milyen feszültségek jönnek le róla?
(#) eProgress válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Mikor hozzám került nem adott le semmit. Az egyik ellenálást is cserélni kell benne. Holnap veszek bele alkatrészt, meglátjuk mi lesz...
(#) eProgress hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Nem sikerült a művelet, megy a kukába a táp
(#) kadarist válasza eProgress hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Miért nem javítod meg? Biztosan a primer oldalon van a hiba.
(#) eProgress hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Amikor összeraktam elszállt a biztosíték és elfüstölt a táp, szóval nem vacakolok már vele ötbbet, újat venni ajánlatosabb.
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem