Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Ezesetben minek rögzíteni a hangot még 1x. Nem egyszerűbb elküldeni az eredeti zene file -t ?
A line bemenetről felvéve és utána mondjuk mp3-ba begyömöszölve, nem lesz mérvadó. Meglátásom szerint ennek semmi értelme. De, Te tudod...
Teszt zenének egy jóvágású LP-t javaslok. Mondjuk jazz-t. Én mindig a The Dave Brubeck: take five-jával kezdem. Ha ez elnyeri a tetszésem akkor bekerült az erőlködő a tovább tesztelhető kategóriába.
Óvatosan azzal a drótmodellel. Nekem a múltkor egy TDA7265 szállt el mert két nem összeillő láb összeért
Köszi. Gondolkodom kisebb ellenállásokon, kicsit eltolni A-osztály felé. Szerintem csinálok egy 'tesztpanelt' ennek a végfoknak, amiben forrrasztás nélkül lehet cserélgetni az alkatrészeket, és kísérletezni fogok vele...
Semmi vész, van gyakorlatom a légszerelésben, szeretem így csinálni, amit csak lehet. Jobban átlátom a kapcsolást is, és egyből észreveszem a hibákat.
Tök egyszerű...áldozz be rá pár száz forintot, rakd össze, tápold meg egy labortápról. 1 óra alatt megvan. :yes:
Ugyan nem túl megfelelő topikban vesézgetjük ezt, de ha már tesztzene, akkor akár ez is lehetne: The Clash - The magnificent seven
Nekem ez az első számú tesztzeném: PIN.SET - Java Jive (I Love Coffee I Love Tea)
Egyszerűbb lenne akkor betenni még egy diódát... vagy egy potit, és azzal még szabályozhatod is az áramot.
Olyanra gondoltam, hogy minden alkatrészt tudjak cserélni. Persze, potméterekkel a megfelelő helyen. Illetve trimmerekkel, azok kezelhetőbbek nyákon...
Nekem egy komplett rock album a tesztlemezem: 'The earthquake album' Ezt végig szoktam ereszteni minden új erősítőn.
Ja, értem. Látom te komolyan veszed...nagyon helyes. Aztán majd írd be ha sikerült még javítani rajta.
Oké, megbeszéltük. A hiányos tudásom fejlesztésére is jó eszköznek tartom az ilyesmit. Egyből jön a tapasztalat, a jó vagy a rossz, fejlődik az ember...
Én ma ezt alkottam, adott volt egy panel, ami kissé összeégett, ezt kellett reprodukálni, ilyen lett.
Apropó, ti, hogy kezdenétek neki, mert én elindítottam a diptrace-t, előkaptam egy tolómérőt és mértem-rajzoltam, mértem-rajzoltam, jó kis tökölős meló volt. Üdv mindenkinek.
Én beszkenneltem volna a panelt, kis photoshop hogy kiemeljem a vezető mintázatot, majd ezt a rajzot betölteném a nyáktervezőbe, és sablonként használva a képet, újrarajzolnám a nyákot.
Valami ilyesmire gondoltam először, csak az a gond, ha torzul a kép, akkor nem fognak a méretek 100%-osan stimmelni, ami gáz.
úgy kell csinálni hogy ne torzuljon. Amúgy ha elég jó a PS retus, akkor akár azt is lehet levilágítani. Így kisebb az esély hogy v.mit elbaltázva torzul.
Kérném a hozzászólókat, hogy a topik címét értelmezzék, és csak ilyen jellegű hozzászólásokkal bővítsék!
Hogy ne csak OFF legyen , ismét elkészültem egy végfokkal ezúttal egy hosszúra sikeredett műveletek sorozatával, ezt már tavaj agusztusban elkezdtem de valami más oknál fogva mindig félre tettem , de most már pontot teszek a végére !
Bővebben: Link
Nagyon jó és igényes lett Lacikám! Minden elismerésem!
Igényes munka, nekem tetszik...
Attila86!
Mekkora vonalvastagsággal készült ez a panel? Hány fokon laminálsz ill. melyik üzemmódban? Köszi
Erre a panelra már nem emlékszem, de talán 130 fok és 4-es üzemmód; 10mm előre 9mm hátra.
Nagyon szép munka, gratulálok.
Ha egy megjegyzést megngedsz...: A cső melletti ELKO napjai meg vannak számlálva. Egyes kínai számítógép tápegység konstruktőrök alkalmazzák azt a módszert, hogy közvetlenül a kondi mellé tesznek egy nagy 5-10 Wattos ellenálllást, hogy a garancia idő lejárta után, azonnal meghibásodjon. A meghibásodás szinte mindíg a kiszáradt kondi miatt történik...
Idézet: „A cső melletti ELKO napjai meg vannak számlálva.” Lehet igazat adnék neked ha egy zárt dobozban lenne ez az egész dolog , de mivel nyitott ugynevezett látvány erősítőnek szántam ezt is mint általában amiket épitgetek ezért nem igen félek ennek a dolognak a bekövetkezésétől ! Az a cső meg egy ECC85-ös ami alig alig termel hőt , a konderzátor természetesen 105 fokos , megkockáztatom hogy még zárt dobozban sem lenne gondja az elkónak hosszú évekig!
És a vonalvastagság? (ez kimaradt) (0.4mm-re tippelek)
Inkább általánosságban kérdezem a hőfokot: mi a nálad bevált tapasztalati hőfok (üzemmód mindig 4-es?) köszi
10mil-esek a vezetősávok. Eddig kb 20db nyákot készítettem csak a laminálóval, ez nem olyan sok hogy a hőfokkülönbségek és a minőség közt egyértelmű párhuzamot tudjak vonni. 110 és 150 fok közt lamináltam eddig és mind teljesen jó lett. A kisméretű egyoldalas nyákokat alacsonyabb, a nagyobb méretűeket és főleg a kétoldalasokat magasabb hőfokon szoktam laminálni. Szoktam használni mindegyik üzemmódot, de szerintem a 4-es a legjobb. De a többi üzemmód által készült panelok is hibátlanok persze.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |