Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   570 / 1679
(#) CIROKL válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Találtam még két képet az Orionokról![/code]
(#) miklos.hari173 hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy meglévő házilag épített erősítőmön lecseréltem a házat mert rozsdásodott. Meg egy kicsit átterveztem a házat is. Sajnos a legutolsó használat (buli) során valószínű megsült egy két tranzisztor. (elszállt a magas-sugárzó--> hangfal ellenállás lecsökkent teljesítmény felvétel megnőtt->erősítő megsült) Sajnos nem értek az erősítők áramköreihez és a szerelők elutasították a megjavítását mert hogy házi készítésű... Szeretnék egy embert találni aki meg tudja nézni/javítani az erősítőmet fontos lenne.
Ezenkívül jó lenne ha tudna hozzáépíteni valamilyen biztonsági áramkört ami meg tudná akadályozni az erősítő túlterhelését. Minden megoldás érdekel, a pénzügyi vonzatait meg a technikai részleteket majd megbeszéljük.
Kösz előre is!
(#) hadnagyakos válasza miklos.hari173 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Ez a kérdésed nem igazán a Ki, mit építettbe való....
(#) dizi válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Hát Apám nálad is van baj nem kicsi akárcsak nálam.
:yes:
(#) klemo86 válasza dizi hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
„Csak a kisember tart rendet. A zseni átlátja a káoszt!”
(#) dizi válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Abban a műhelyben ahol rend van ott nem is dolgoznak.
(#) Erick hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Hellóztok!
Úgy látom itt már műhelyek is épülnek!
Itt van pár kép az én műhelyemről!
(#) SALáta válasza Erick hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Igen épülnek, bár mondjuk a helye talán nem itt van, nekem tetszik- egyedül a banánaljzatok a tápon amik nem tetszenek de sajnos mást nem lehet kapni, nekem 3 napja tört el az egyik, az alsó tápodon látható példányból. A szkóp nem félsz hogy leesik? Ritkán lát az ember két ilyen szép műszert, bár itt sokat látni de élőben az biztos nagy hatása lenne.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 26, 2010
 
Khm! Uraim!
Van ám külön műhelyes-szerszámos topic is! Nem lenne jobb ott folytatni az áradozást a műhelyekről? Ez mégiscsak a "Ki mit épített"...
(#) andrÁSZ hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
"Miből, mi lett" című rovat is indulhatna !

A képeken egy 98%-ban újra hasznosított alkatrészekből készült dallam csengő látható.Bonyolultnak nem modható ,de első rúgásra indult ,már a helyén teszi a dolgát.
(#) lidi válasza andrÁSZ hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Hi !
Ebben mi adja a dallamot ? Esetleg egy kapcs. rajzot is feltehetnél.
(#) llaci56 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
A hangszóró.
(Na jó, értem én...)
(#) Action2K válasza lidi hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Az egyik tranzisztornak kinéző dallam IC. Szerintem. :gumicsirke:
(#) andrÁSZ válasza lidi hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
He..
A zenét az UM66T, három lábú dallam IC produkálja.Kapcs. rajzot csak 7végén tudok adni.Kitartás!
(#) vgerp hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
Tudja valaki mi ennek a neve (lehetőleg angolul)
És hogy lehet e ilyet csinálni házilag.?
(#) nagy hoho válasza vgerp hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Én elvesztettem a fonalat, tulajdonképpen miről van szó?
(#) gg630504 válasza vgerp hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Missing picture.
Igen.
(#) lidi válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Hehhe, ez jó volt !
(#) vgerp hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Bocsi tényleg missing kép volt.
Tudja valaki mi ennek a neve (lehetőleg angolul)
És hogy lehet e ilyet csinálni házilag.?
http://www.youtube.com/watch?v=OHdf2FcZoJU
(#) belganarancs válasza vgerp hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Oda van írva,angolul...(mini drill)
(#) pumoka válasza vgerp hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Ez nem egy nagy durranás ilyet csinálni!
Mini amerikáner
(#) vgerp hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Figyi ez alapján a név alapján sok értelmeset nem találtam a neten. Persze normálisan angolul írtam be.
Nem tudnál vmi kis rajzal vgy honlappal segíteni
(#) llaci56 válasza vgerp hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Nem tudom, mit szeretnél még látni róla, a filmen minden látszik. Egy csapágyazott tengely egy kúpfogaskerék meghajtással. A tengelyen egy tokmány.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 28, 2010
 
Offot befejezni szíveskedjetek. Lehet folytatni a kezdő kérdések topicban. Köszi!
(#) varttina hozzászólása Ápr 29, 2010 /
 
Nemrég hozzájutottam néhány 1zs24b típusú pentódához. Gondoltam nézek hozzá egy kapcsolást. Ezt találtam.
Különböző zajokat már sikerült vele befognom, rádióműsort még nem. Igaz, csak egy fél méteres drótdarabot használtam antennának, és az ajánlott 45V helyett csak 30V anódfeszültséggel próbáltam.
(#) tatabike hozzászólása Ápr 29, 2010 /
 
Sziasztok. Megépítettem Mayan erősítőjét, amit nemrég publikált a HE oldalain. Nekem nagyon tetszik ez a kapcsolás, és tényleg nagyon szépen szól, szóval csak ajánlani tudom mindenkinek, főleg kezdőknek. Most igyekszem sok szabadidőt 'csinálni' magamnak, mert újra kell hallgatnom a zenei repertoáromat itthon, ezzel az erősítővel.
Az egyszerűségéből kifolyólag én sem túloztam el az elkészítést, főként bontott alkatrészekből áll. Én NE5532 előfokot, és BD243C/244C végfok tranzisztorokat használtam. A tápfesz nálam magas Mayan végfokához képest ami 12V, az enyém 34V-ról megy. Egy trafó állítja elő az előfok szimmetrikus tápját, és a végfok egyoldalas tápját is. Előbbi 2x(2x3300uF)-ot kapott, utóbbi 2x4700-at. A kimenő kondik 63 voltos, 3300µF-es háromkivezetésesek, egy régi 400-as sorozatú Philips erősítőben szintén ilyen szerepet láttak el. Az előfok kivételével minden légszerelt.
Egyelőre csak a teszteléskor készült képeket tudom felrakni, még néhány apróság hátra van a dobozon.
Szóval szerintem nagyon korrekt jószág, ekkora tápfesszel jól megkergette a Sony falaimat is...
(#) Mayan válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Na, tök jó ! Majd nekem is meg kéne már csinálnom nagyobb teljesítményre...
(#) fantom45 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Mayan. Kérdezném hogy hogy szól ez az erősítő. Tudnál küldeni hanganyagot?
(#) lidi válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Hát ez vicces.
Milyen hangra gondoltál ? Hogy mikrofonnal felveszi a hangját ? Ebből ítélnéd meg ?
Vagy hogy beszédben elmondja mennyire jól szól ?
Vagy esetleg teszt zenékre gondolsz, amit te is szívesen meghallgatnál a saját rendszereden ?
(#) fantom45 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
A PC-n belehet állítani hogy a zene hangját vegye és nem a mikrofonét. Énis már küldtem így hangot másnak...
meg hallgattam is. És igen valami teszt zene kellene.
Következő: »»   570 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem