Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   973 / 2208
(#) Gery78 válasza Gory hozzászólására (») Máj 8, 2010
Hát a fojtón nem érdemes spórolni, a halogén, v. neoncső fojtó nem lesz jó oda, a hálózati meg a kevés menet miatt nem hozza az induktivitást. Egy fojtó kb 4-5000 menetnél kezdődik. Ami viszont jó lehet, a régi rádiók kimenője, a primerét tudnád bekötni fojtónak. Annak meglenne az induktivitása, és még légréses is. A rádióamatőrök zsebkönyve (Holy Biblie) azt írja, hogy az erősítőben lévő kimenő vasával megegyező vas jó fojtónak, vagy permalloy. Tehát mindenképp jó minőségű vas kell a fojtónak.
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Máj 8, 2010
Nekem is van pár db. SU "nagyonpici" -m, 0,05 mm-es vasból. Egy ilyen 0,17 cm2 (ha duplán használnám, akkor duplája, 6 db van, ha minden igaz), a tekercselési hossz 12-13 mm, az ablak 6 mm (2*3). Egyelőre el sem tudom képzelni mit kezdjek velük, miből, hogyan lehet ezekhez csévét okozni, meghát valami nagyon vékony huzallal kellene tekergőzni rajta.

kissu1.jpg
    
(#) mark.budai válasza sturbi hozzászólására (») Máj 8, 2010
Ez tényleg nagyon pici. Aztán cséve sincs rá, azért azt ilyen kis méretben gyártani.. (Ez olyan, amikor minél kisebb papírhajókat hajtogattam...) Na meg mivel tekered.. A rendes tekercselőgéped tengelyére gondolom nem fér rá.
(#) sturbi válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 8, 2010
Pedig lehet, hogy érdemes lenne megküzdeni vele. Eredetileg impulzus trafók voltak, igaz csak 0,1-10 usec időtartamú impulzusokhoz, valószínűleg elég jó lehet a vas.
(#) mark.budai válasza sturbi hozzászólására (») Máj 8, 2010
Tényleg nem lehet rossz, 0,05mm vastag lemezekkel. De ezt hova használnád? Hiperszilként szerelve bemenetre, pl RIAA-ban?
(#) torcsi2 hozzászólása Máj 8, 2010
Már hónapok óta olvasom az interneten a csöves
erősítős fórumokat.
De nem találok kapcsolási rajzot ECC808-ashoz.
Ezzel az egy csővel szeretnék egy sztereó előfokot összehozni.
A Hiragámat szeretném hajtani vele.
Ha tudna valaki segíteni megköszönném.
(#) sturbi válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 8, 2010
IT trafónak gondoltam lelkesebb időszakomban.
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2010
Hallásküszöb alatt lenne a brumm.
(#) sturbi válasza torcsi2 hozzászólására (») Máj 8, 2010
Az AEX 650-ben az van ha jól emlékszem, de bármelyik 88-as kapcsolás jó hozzá.
Na meg akkor a 250 és 251-ben is.
(#) lpcollector hozzászólása Máj 8, 2010
Sturbi mester!
Erről mi a véleményed? Legutóbb is Te beszéltél rá a 6C33C-re a GU50-el szemben. Érdemes ezzel a csővel kezdeni, vagy gyűjtsek a KT88-ra?
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 8, 2010
Ez nagyon-nagyon szimpatikus kapcsolásnak látszik, semmi esetre sem beszélnélek le róla.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Máj 8, 2010
Magáról a végcsőről mi a véleményed? (Valószínüleg csak az orosz változatot a 6P45SZ-et tudom beszerezni.)
A PCC88 helyett használható az E88CC?
(#) torcsi2 válasza sturbi hozzászólására (») Máj 8, 2010
Köszönöm utánna fogok nézni.
Esetleg tudnál egy bevált kapcsolást belinkelni?
(#) hgy válasza sturbi hozzászólására (») Máj 8, 2010
Ez igen nagy tévedés! Az ECC808 az ECC83 továbbfejlesztett változata!! (APX 100). Csak nem lábkompatibilis vele.
(#) torcsi2 válasza hgy hozzászólására (») Máj 8, 2010
Én is úgy tudom, és remélem szebben is szól.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 8, 2010
Személy szerint nem ismerem, de a híre nagyon jó az 509, 519, 6P45-nek is, a linkelt kapcsolásban szerintem lenyűgözően szólhat (a bekötés -szabadon- felfogható egyfajta rácsáramos triódás üzemnek, ami sokat ígér, főleg ilyen magas tápfesszel, hozzá illeszkedő 5 K körüli kimenővel).
A PCC88 helyett szerintem jó az E88CC, úgy rémlik, kis fűtőfeszültség eltérésen kívül nem tér el különösebben, az ECC88-as hosszú élettartamú változata.
(#) torcsi2 válasza sturbi hozzászólására (») Máj 8, 2010
Megtaláltam a rajzokat, csak hát nekem nem jók.
Egy darab csővel akarok sztereót.
(#) sturbi válasza hgy hozzászólására (») Máj 8, 2010
Igazad lehet, nem ugrott be, de most hogy mondod...dereng valami.
(#) sturbi válasza torcsi2 hozzászólására (») Máj 8, 2010
Hát arra nemigen lesz jó. :no:
(Nagy erősítési tényező, nagy belső ellenállás, egyedül egy trióda fázist fordít közös katódos kapcsolásban).
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 8, 2010
Idézet:
„Hiperszilként szerelve bemenetre”


ha hipersil a vas, akkor mindenképpen, viszont, ha nem, akkor ....
(#) torcsi2 válasza sturbi hozzászólására (») Máj 8, 2010
Nem tartom lehetettlennek.
Nézd meg az adatlapját.Bővebben: Link
(#) sturbi válasza torcsi2 hozzászólására (») Máj 9, 2010
Ó, hát nem is azt mondom, hogy nem lehet vele erősítőt építeni. Itt egy kapcsolás, építsd meg aztán meglátod jó-e.

ecc808.jpg
    
(#) hangszoros válasza sturbi hozzászólására (») Máj 9, 2010
Nem egy jóhangú cső függetlenül attó,hogy hangra csinálták. Nem is lett népszerü
81,82,83-nál az azonos bekötés is praktikus, tudsz variálni, erősitést, kimenőellenálást
(#) teren56 hozzászólása Máj 9, 2010
Sziasztok!
Éljen a 2100.-ik oldal. :integet2:
(#) Doncso hozzászólása Máj 9, 2010
Urak, egy kérdésem lenne, Jani barátom elmítette, hogyan lehet megállapítani a PCL86-ról, hogy gázos e, pontosabban említett egy próbakapcsolást, 300Vdc meg ellenállás , áh nem emlékszem, tudna valaki segíteni ebben, egy bevállt dolog kellene, amivel ki tudom válogatni a gázos PCL-eket.
Előre is köszi.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Máj 9, 2010
Duplán használva már jó lehet , valóban nem kis feladat a csévét gyártani hozzá . Szencsére nekem nem kellett csévetestet fabrikálnom , képen eredeti formájában láthatod , ezt tekertem át . Sima M lemezes 1cm^ , 1600 menet ezen a vason 32Hy induktivitást adott .

TRAFÓ.jpg
    
(#) Gory válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 9, 2010
Én is ezt gyanítottam. Hát akkor kell szereznem valami vasmagot és nekiállni tekerni a fojtót. Azért a kimenővel egyező vasmagra nem tekerném, mert az sok helyet foglalna. Azt esetleg nem tudod hogy a huzalátmérő hogy befolyásolja az induktivitást? Mert 0,8-as huzalom is van. Bár abból elég kevés menet férne bármilyen magra is.
(#) JZoli válasza sturbi hozzászólására (») Máj 9, 2010
Én is tudnék ilyen csöveket szerezni, de nem tudom érdemes-e. Már régebben is kérdeztem, de akkor is csak rossz vélemények voltak róla. Akkor még mindig várok velük azt hiszem.
(#) hgy válasza JZoli hozzászólására (») Máj 9, 2010
Én is hallottam jót is, rosszat is.
De elterjedését leginkább eltérő lábkiosztása is késői hazai kifejlesztése gátolta.
Amúgy E-bay-os árát tekintve annyira rossz nem lehet.
(#) gkari válasza Doncso hozzászólására (») Máj 9, 2010
Nézd meg a mellékleteket, segíthet.
Üdv!
Következő: »»   973 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem