Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   972 / 2208
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Máj 7, 2010
Csak generátorról mérve , nem kimenőről van szó , de cső lesz mögötte .
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Máj 7, 2010
Sima lemezelt , 0,1mm lemezekkel , M mag .
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Máj 7, 2010
Csak nem MC trafónak szánod?!
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Máj 7, 2010
Találtam ilyen mini kis trafót bontásból ami SM mag , ha valaki netán föltudná használni akkor szivesen adom .

MINI TRAF.JPG
    
(#) lpcollector hozzászólása Máj 7, 2010
Apropó ECL82. Mennyire használható jó minőségben ez a cső nagyobb csövek meghajtására? (Néhány orosz kapcsolásnál találkoztam vele.)
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Máj 7, 2010
Aha! Nekem is van ilyen M magom, 0,1-es Permalloy vagy 8-10 db, de kicsik, M42, vagy talán egyel nagyobb ..impedanciaillesztő trafók voltak átviteltechikai műszerben. Fázisfordítónak, vagy vonali illesztőnek szánom majd egyszer őket ..

#703425-re akartam válaszolni
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 7, 2010
Nem , de elvileg ott is kipróbálható lenne .
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Máj 7, 2010
Vigyázz rá , mert nagyon jó mag , kiváló átvitelt biztosít , ha jól van megtekerve .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Máj 7, 2010
nem is akarom elpocsékolni
(#) Gery78 válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 7, 2010
Többek között az EAG AE-211-es erősítő is szintén ECL86-tal van felépítve, és ez köztudottan egy legendásan jó hangú erősítő, és mellesleg külföldre is vitték őket. Akkor nem lehet olyan rossz az ECL86/PCL86. Úgyhogy igazad van!
(#) kocos válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 7, 2010
Az AE-211-et azért nagyban javíthatják a TK-782-k ... Bár az AE-110 is egész jól szól, de van sokkal jobb !
Az hogy vitték külföldre nem jelent semmit ...pl. az oroszok, bocsánat, a szovjetek a penészes, vizes, földes búzát is vették tőlünk ....
A másik példa, hogy mi is kaptuk a gagyit cocalista testvérországainktól ...
(#) hgy válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 7, 2010
Nem csak orosz kapcsolásban, nekem is van vagy két rajz, Pl 509 véggel, 2 rácsot hajtja. ("Enhanced Trióda")
Kicsit kisebb teljesítnényű a 86-nál, de kevésbé gázosodik, nagyobb feszt bír, és az emissziója is jobb. (kisebb anód teljesítménye ellenére nagyobb a fűtőteljesítménye)
(#) hgy válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 7, 2010
A TK 782 a BEAG legjobban sikerült kimenője. Az AE-211 gyárilag is jól szól- míg ki nem dobod belőle az eredeti elektronikát, és nem építesz helyette egy komolyabb meghajtást és fázisfordítást, 6L6 véggel. Kissé megtáltosodik, es a kimenő impedancia is helyre kerül 15-ről 8 ohmra.
Nem tartom én rossz csőnek az ECL 86-ot, de megvannak a korlátai. A kis TV kimenőket tartom viccnek.
(#) Gory hozzászólása Máj 7, 2010
Sziasztok!
A GU50-emet csinálom. A kapcsolás szerint az anódfeszültséghez kéne két 47µF/500V kondi. Ilyet nem tudok szerezni csak 47µF/450V típust. Szerintetek jó lesz bele, vagy inkább kössek sorba két 100µF/400V-osat?
(#) JZoli válasza Gory hozzászólására (») Máj 7, 2010
Mekkora tápfeszről fogod járatni, ez a legfontosabb kérdés ahoz, hogy rendesen választ lehessen adni a kérdésedre.
(#) Gory válasza JZoli hozzászólására (») Máj 7, 2010
Bocs az kimaradt. 320V-ról.
(#) mark.budai válasza Gory hozzászólására (») Máj 7, 2010
320V-ra elég a 450V-os kondi.
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Máj 7, 2010
Én is ilyen rajzokban találkoztam vele, ezért kérdeztem, hogy érdemes-e "gyúrni" rá.

Az történt, hogy tévedésből vettem 4db aranyozott-érintkezős kerámia magnovál foglalatot. Most vagy elcserélem őket valami használhatóbb foglalatra, vagy építek velük olyan csővel egy erősítőt, amire álmomban sem gondoltam. (Inkább a 811 v. a KT88 felé kacsintgattam.) Így került képbe az EL509/6P45SZ cső (ha jól tudom Imi egyik kedvence). Korábban bevallom nem tartottam valami nagyra ezt a csövet, de most találtam vele néhány érdekes kapcsolást, többek között ezt is.
(#) hgy válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 7, 2010
Ez sem mai kapcsolás, de a mai napig jó ára van.
Az EL/PL 509 meg kinyírhatatlan, 10.ezer órás cső, és azon kevés teljesítménycső közé tartozik, melyet lehet vízszintesen is használni Lásd adatlap, TV-k.
A Tungsram nagyon jó, az orosz is, bár hiába nagyobb a teljesítménye, a minőségegyenletesség rosszabb.
Akit zavar az anódsapka, a Tesla és az oroszok gyártják anódasapka nélküli változatban, oktál foglalattal. Csak az ára ennek a változatnak azonos a KT 88-éval....
Amúgy minden ellenkező híresztelés ellenére a fenti EAR859 5-6 K illesztést igényel, sokat nyomoztam utána, és ez egybevág az 500 V-os tápfesszel.

Ha érdekel, majd teszek fel rajzot. Mindkettő PCL82 hajtású, és az egyik végig DC! csatolt.
(#) kocos válasza hgy hozzászólására (») Máj 7, 2010
Idézet:
„melyet lehet vízszintesen is használni”


Mesa-ékat különösebben nem érdekli, hogy lehet-e fektetve, vagy sem ezt szerelik 5881-gyel, és KT-kal is ...
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Máj 7, 2010
Hát ha a Mesterek is áldásukat adnák rá, lehet, hogy belevágnék...
A G807SE is anódsapkás. Inkább tetszik, mint zavar...
Meglepett, hogy én is ilyen nagy 5K körüli kimenőket találtam ehhez a csőhöz, mondjuk ebből a szempontból jobb lenne a KT88 2,5K-s illesztése.
Minden rajz érdekel. Ki tudja melyikből lehet valaha egy jó erősítő...
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 7, 2010
Anno írogatott ide NgyZoli ( ha jól rémlik ), Ő megépítette Pl509-cel az "enhanced triode" erősítőt, mintha 13 W eff. teljesítményt tudott volna leadni ! Na azóta tervezem én is megépíteni, orosz végcsövekkel, szinte minden megvan hozzá, csak a kerámia magnovál foglalat nincs, bakelittel meg nem akarok "bohóckodni" ...
(#) hgy válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 7, 2010
Lehet a KT 88-at 2,5 K-val illeszteni, de nem 500 V tápfesznél, hanem 300-350 V-nál. De akkor pont annyit fog leadni (5-6 W) mint a GU50.
Viszont a PL 509 300-350 V-nál triódaként is simán tud 10 W-ot.
(#) lpcollector válasza kocos hozzászólására (») Máj 7, 2010
Nekem elég lenne 10W ha több kell ott a 6C33C.
Az érdekelne, hogy az a 10W miként szól? Versenyben lehet-e egy KT88-al, vagy az elkészült erősítőimmel?
Ha Neked is csak SE szerepel a terveidben és egyik foglalatot sem töröm el a négyből (nem úgy mint a G807-nél) akkor éppen annyi marad, hogy Te is jól járhatsz vele
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Máj 7, 2010
UL-ben Hiraga 10W-ot igér...

KT88SE.gif
    
(#) hgy válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 7, 2010
Igen, de ha jól megnézed a rajzot az Ua Kb. 330 V
És KT-je válogatja, de 5-600V-ot bírnak. Ehhez nagyobb illesztő impedancia kell.
Tapasztalat GU 50-nél: 400V Ua, UL, 3K terhelés: 14 !!!W kimenő teljesítmény. KT 88 kb ugyanez, csak megbízhatóbb, de tízszeres áron. És az már a spicc, élettartam, meghajtófesz, satöbbi problémák.
És a fenti beállításnál a katódvisszacsatolás sokat segített, csak még nagyobb meghajtófeszültség kelllett. DE 14 W SE, szép négyszöggel, 1 db GU 50-el..
Legfeljebb évente cseréled. 500 Ft.
Ha valakit érdekel, pontos mérési adatok hétfőn.
(#) Gery78 válasza hgy hozzászólására (») Máj 7, 2010
Erről a 6L6-os végű átalakításról hallottam már, hogy a TK-782/A alkalmas erre. Én átkötöttem a kimenők impedanciáját 16-ról 4 Ohmra, mert 4 Ohmosak a hangszóróim. A kimenőben most mind a 4 szekunder párhuzamosan van. Jelenthet ez problémát, ha átalakítanám olyanra az erősítőt mint javaslod?
Esetleg tudnál feltenni egy kapcsrajzot erről a módosításról?
Szerk: a TV kimenőket én sem használnám zenehallgatásra. Max fojtónak bekötve a tápba.
(#) hgy válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 8, 2010
Vasárnap megpróbálom.
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Máj 8, 2010
(#) Gory hozzászólása Máj 8, 2010
Már nagyjából minden megvanl a GU50-emhez, csak 3db 5H fojtó kellene még. Nincs valami gazdaságos és egyszerű megoldás erre? Például valamilyen hálózati torroid vagy nyáktrafó primer vagy szekundereit felhasználni. Vagy ezeken általában jóval kevesebb a menet, és nem lesz jó a célra? Esetleg valami halogén/nátrium lámpához gyári fojtó. Csak ezeknek gondolom nincs ekkora induktivitása. Van még 0,32-es zománchuzalom, de 3 darabra nem hiszem hogy elég lenne, meg vasmagom sincs hozzá.
Következő: »»   972 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem