Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   20 / 141
(#) kasjo19 hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Sziasztok! Nekem is erősen szikrákat hányt a mikró. A magnetron vége egy kissé megégett. Mi a szerepe annak a kupaknak? Ha sérült akkor kuka? A csillámlemezen alig látszik égésnyom, viszont a lemez (ház) eléggé kormos. Ha azt lecsiszolom, milyen festékkel szabad festeni. Autózománc jó hozzá? Előre is köszi.
(#) Hodinka válasza kasjo19 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Idézet:
„Mi a szerepe annak a kupaknak? Ha sérült akkor kuka?”

Az a magnetroncső anód kivezetése,ami egyben egyfajta mikróhullámú antenna ként is viselkedik,ha az égés nem nagy,még működhet egy darabig(de alaposan meg kell tisztItanod).
Idézet:
„milyen festékkel szabad festeni”

Hőálló(nem fém alapú),vagy zománc festékkel...
Üdv!
(#) increduluszoltan hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Üdv!
Nekem is hasonló problémám lenne,mint az előttem író úrnak...egyszer csak nem melegít,csak forog a mikro,és világít.
Van olyan biztosíték benne,amit egy laikus is meg tud nézni,és kicserélhet,annak a kockázata nélkül,hogy kárt tesz magában,és másban?
Tudom,hogy nagyon banális volt a kérdés,de igazi MEkk mester vagyok!
Üdv ,várom segítőkész válaszotokat!
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) increduluszoltan válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Samsung MW81W..elfelejtettem ideírni!
(#) mindenes válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Helló!
Általába 2 biztosíték szokott lenni a mikrókban : 8-10Aes főbizti a primer oldalon, és nagyfeszültségű bizti a sekunder oldalon. Azok alpján amit leirtál” ...egyszer csak nem melegít,csak forog a mikro,és világít.”- a hiba valószaínűleg a szekunder oldalon van,többek között a kiéget nagyfeszűltségű biztositék is okozhatja.Ez egy fehér műanyag házba beépített bizti szokott lenni a nagyfeszkondi és a trafó között. Első körben ezt ellenőrizd. A nagyfeszkondira vigyázz mert fel lehet töltődve!A többit majd meglátjuk.
Üdv.
(#) zombee válasza mindenes hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
mire szétszedi, a nagyfeszkondi kisül 10-szer. persze csak ha jó az ellenállás...
(#) increduluszoltan válasza mindenes hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Üdv Mágusok!
Szétszedtem,megtaláltam a hibás biztosítékot:
UBZ 070..5 KW-os 0,7 A-!
Bementem érte az Orci térre...hiánycikk!
most megállt a tudományom,ami nélkületek eddig sem volt sok!
Hol nézzem mg meg,vagy van valakinek egy eladó?
Üdv TéZé
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) kadarist válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Kösd át a bitosítékot egy vékony rézhuzallal! Nehogy ezért ne tudj már kávét melegíteni.
(#) increduluszoltan válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szóval nem véletlenül írtam,hogy nem értek hozzá!
De azt még én is tudom,hogy nem mindegy milyen vastag az a drót a biztosítékban..nem szeretném tönkretenni,szóval lehetőleg eredeti,vagy hasonló olvadó biztosítékot szeretnék!
Tehát marad a várakozás,hogy vagy kapok,vagy van valakinek egy ilyen bizti!
Azért köszönöm a segítőkész választ!
előástuk a régi mikrónkat!
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) increduluszoltan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
ok!
bocs,ha megzavartam a nyugalmat vele!
(#) mindenes válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Hello!
Hogy kiégett a nagyfeszbizti, annak valami oka volt! Mielőtt megpatkolnád a régi biztit (amit végső esetben meglehet) ,mindenképpen elenőrizd le a szekunderkörben lévő alkatrészeket, ugymint: nagyfeszkondi, -dióda, magnetron. Ezek közzül bármelyk meghibásodása okozhatta a bizti halálát. Zárlatra utaló jeleket keress..
(#) increduluszoltan válasza mindenes hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Értettem!
semmi szaga nincs a dolognak,és korrodálást,illetve égett dolgot sem látok!
szóval lenne valakinek egy biztije?vagy milyen vastagságú drót felelne meg ennek a biztosítéknak?vastagabbat nem akarnék,nehogy mást tönkre tegyek benne..
(#) mindenes válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Mértél is valamit v. csak füstöt és tüzet kerestél?
Ha minden OK akkor megpróbálghatod megpatkolni a biztit kb 0.2-0.3 mm vastagságú rézdróttal, a vékony drótot forasztással tedd fel/ be a biztibe, ha ez megvan a biztit a fehér házába.Ha minden drótot a helyére csatlakoztattál jöhet egy próba. A mikró burkolatát minden képpen tedd fel a helyére!!! Ha valami alkatrész mégis hibás a biztinek ki kell égni. Csak akkor fogj hozzá ha biztos vagy a dolgodban felelősséget nem vállalok.
(#) zombee válasza mindenes hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Én forrasztóón drótot szoktam betenni biztinek.
A két végét beforrasztom, a közepét elvékonyítom fogóval.
Lehet hogy nem pontos, de legalább zárlatnál leolvad...
(#) Hodinka válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Idézet:
„...milyen vastagságú drót felelne meg ennek a biztosítéknak?vastagabbat nem akarnék,nehogy mást tönkre tegyek benne..

Bővebben: Link
(Azért szét is lehet nézni a topicban mielőtt felteszed a kérdést).
(#) Hodinka válasza mindenes hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
0.2-0.3 mm?
Nem vastag az egy picit?
(#) increduluszoltan válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nem vagyok egy barkácsolós típus! De azért sok mindent sikerült eddig is megjavítanom,és ha kérdezek ,az azért van,mert az árammal működő dolognál inkább nézzenek hülyének(Bár az IQ-m ezt nem indokolná!),mint valakinek baja legyen!
Tudom a barkácsolás HOBBI...
Jómagam általában baltával szoktam szerelni..
Ha a szükség nem vinne rá,hozzá sem nyúlnék!
Nagyon régen tanultam fizikát,már nem emlékeztem,milyen vastagságú vezeték kell,hogy 0,7 A-nek feleljen meg,de ne legyen ennél vastagabb,mert akkor más megy benne tönkre..hiszen erre szolgálna a biztosíték..
De ez a biztosíték szétszedhetetlen,mert nem forrasztva van,hanem préselve,és nagyon kemény anyagból...na én nem zavarlak benneteket tovább,valahol csak sikerül szereznem bele egy biztosítékot,már ez is segítség volt,hogy mondtátok,mit szedjek ki,és nézzek meg benne..
Köszönöm a türelmeteket(már ,akinek van),
szép napot!
(#) Hodinka válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Szervusz!
Én nem megbántani akartalak,se nem az IQ-dat kérdésre vonni félreértés ne essék,csak annyit,hogy a fórum többekközt azért is van,hogy olvasni belőle,az olvasás pedig ugyebár nem barkácsolás,szerencsére van „kereső” opció ami lehetővé teszi,hogy néhány pillanat alatt rálelj a megfelelő információra,és hogy fölöslegesen ne olvasd át az egész fórumot.Azt hogy rákérdesz dolgokra ami nem világos számodra igenis jól teszed efelől kétség sincs,de nem akkor amikor a válasz ott volna a szemed előtt,ha egy picit megerőltetnéd magad és beleolvasnál a sorokba.
Idézet:
„De ez a biztosíték szétszedhetetlen,mert nem forrasztva van,hanem préselve,és nagyon kemény anyagból...na én nem zavarlak benneteket tovább,valahol csak sikerül szereznem bele egy biztosítékot...”

Először is nem zavarsz egyáltalán senkinek,akinek mégis az esetleg majd nemolvassa el a kérdéseidet.
A biztosIték érintkező kupakjait,hogy lehúzd először fel kell hevItened(pl.öngyújtóval),vagy úgy is megoldhatod,hogy kétoldalt a kupakok tetejét kifúrod,és belefűzöd a huzalszálat,majd a kifúrt lyukakat beforrasztod a huzallal együt,az utóbbi megoldás egy picit macerásabb,de egy kis türelem,meg némi kitartás és megspórolhatod a biztosIték árát és a keresésére elvesztegetett időt.
Üdv! És remélem nincs harag. :peace:
(#) increduluszoltan válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nem vagyok egy rabiátus ember!
megoldódott a mikro dolog,mert miután behelyeztem a biztosítékot,összeraktam,iszonyatosan zúgni kezdett a beüzemelés után,majd füstölni..szóval megy a 2 éves tök drága mikro a kukába!
Üdv mindenkinek!
(#) Collector válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Ne dobd ki, szerintem alkatrészeket elcserélheted/eladhatod. A trafó, ha a primerje ép, még bőven nem a kukában a helye.
(#) increduluszoltan válasza Collector hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
ok! csak képletesen értettem!
Üdv !
(#) Hodinka válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Zúgás és füstölés?(gondolom ezt a MOT csinálhatta),ez könnyen lehet diódára,vagy MOC-ra(nagyfesz kondira) utaló jel is,ezért nem kell mindjárt a kukába dobni.
Üdv!
(#) increduluszoltan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Találtam szervizest,aki megcsinálja,reggel megyek érte8nem is drágán!)...nekem ehhez kevés a tudásom!
de gondoltam,egy biztosíték cseréért nem viszem be,tehát mindenképpen megérte,hogy fellátogattam ide!
Majd jelentem,hogy mi is volt a konkrét hiba,hátha másnak segít!
Üdv urak!
(#) zombee válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Ha zúg a trafó, az zárlatra utal.
A primer ritkán zárlatos, a szekunder annál inkább! Illetve a magnetron vagy nagyfeszkondi zárlata is elképzelhető.
(#) jani79 hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Van Nekem egy Daewoo KOR-610P típusú mikrohullámú sütőm, érintő fóliás. Nem lehet beállítani rajta az órát. Ki tudom választani az időformátumot 12 h vagy 24 h, de az óra, percet nem tudom , mert nem reagál semmire. A többi funkció hibátlanul működik, csak az órája nem.
Mi lehet a hiba oka?

Üdv: Jani
(#) Busz hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Van egy mikró ami zúg, hangosan búg ha bekapcsolom tehát valami zárlatos benne.

De ha letekerem a legkissebb teljesítményre és elkezdem püfölni akkor megjavul egy darabig majd újra elkezd búgni meg erős égettszaggal elárasztani a konyhát.
Na ez miért lehet?
(#) Busz hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Egy másik mikróba meg leszedtem a csillámlemezt, nélküle működik rendesen. De egy kicsit megégett a fém is a lemez alatt, lejött a festék. Azt lefestettem fekete zomácfestékkel (csak olyan volt otthon).

Egy poház vizet már felmelegített szikrázás nélkül.

Pedig már meg is ázott ez a mikró...

Ha olyat melegítek benne hogy nem fog bekoszolódni a csillámlemez mögötti rész akkor mehet ez így egy darabig nem?
(#) zombee válasza Busz hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
elvileg nehéz olyat melegíteni mert gőz is lesz...
(#) zombee válasza Busz hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
trafó szekunder zárlat, mást tippem is lenne de akkor leoldana a főbizti vagy a nagyfeszbizti...
(#) didyman hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Lehet, hogy olyat kérdezek, ami le van írva már..
Csillámlemez széle szakadozott, égett, mögötte a fémen égésnyomok vannak, jó eséllyel már "kilukadt" a magnetron? Még működik, melegít. Érdemes csillámot venni bele, vagy veszélyeshulladék? Noname mikró. Olvastam véletlenszerűen itt a témában sok oldalt, de pontos okát, levezetését nem találom ennek a jelenségnek, és hogy mi zajlik ilyenkor, múltkor elbontottam két mikrót, amiben szintén lepergett festék, égésnyomok voltak a magnetron kamrájában, egyiknél a magnetron lyukas is volt (úgy néz ki, jókora energiamennyiség áramlik belőle ki ilyenkor..), másiknál ki sem szedtem a helyéről (ősi Samsung, jókora mikró, úgy van összerakva, mint egy tank).
Következő: »»   20 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem