Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   262 / 1273
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Egyelőre szerezz be egy pár jó áramértékű biztosítékot. Az a baj, hogy ezek szerint az IC nélkül is kiolvad a bizti. Most még csak a biztosítékot szerezd be.
(#) tnorbika hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
kadarist odáig eljutotam hogy a piros képcsövembe halvány fehér csikok vannak és lehet ettöl halvány a kép is.még mindig ic lehet??
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Sikerült egy darabot beszereznem holnapig ami 1.25 amperes üveg biztit de ez is kiment de most mi után kiment át tapogattam és találtam egy alkatrészt ami forró lett ez alatta 1 perc alatt ez az alkatrész a Q503 volt.Most kérdés hogy ez melegszik valami miatt vagy ez az alkatrész ami zárlatos hozzá teszem hogy a L854 még mindig le van választva ez úgy történt
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Na, hát akkor ki a Q503-as tranyót, és mérd meg. Lehet, hogy azért melegszik, mert zárlatos a T501-es trafó. A Q551-es sorvégtranzisztort kimérted? Jó?
(#) kopaszs hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
A Q 551 jó ahogy mérem Q503 is jó ki vettem a T 501 ez i forró volt amikor bekapcsoltam úgy látom el is van égve ilyet lehet valahol szerezni?
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Mi van a trafóra írva?
(#) kopaszs válasza kadarist hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
trafóra semmi de a rajzra 5270103200
(#) kadarist válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
A legjobb lenne egy bontottat szerezni valahonnan, mert ezt a típust már nem lehet kapni. Ez elviekben jó helyette.
Eredeti: Bővebben: Link
(#) jenci2007 hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Sziasztok


kadarist . raktál fel nekem egy kapcsolási rajzot na most az a bajom hogy van rajta hogy : TAD8140 ic .Az a baj nemtalálok sehol nem lehet hogy rosszulvan írva mert csak TDA8140 ic t találtam

(#) Robi85 hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Üdv!

Adott egy Thomson R52 projektoros tévé. Egy alkatrészt kell benne kicserélni ami egy HV Splitter.

Pontosabban a tipusa: HV Splitter BOX 30KV

Azt szeretném megtudni, hogy kicserélhetem e én itthon?? Van e esetleg nagyfeszültség vagy áram ebben az alkatrészben?

A tv kb 4 napja nem volt bedugva a hálozatba.
(#) kadarist válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
szia!
4 nap alatt már a képcsövek is biztosan kisültek. Nyugodtan kicserélheted.
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Természetesen TDA8140 a típusa.
(#) Robi85 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Köszi, akkor nekilátok és kicserélem.
(#) jenci2007 hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
ok de ojat nemtaláltam és ha hejettesitem TDA8170 . vagy lehet másal potolni?
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Én találtam:TDA8140
Nem olcsó, úgyhogy a vásárlás előtt biztosra kellene menni. Oszcilloszkóp sem árt...
(#) dragon0 hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Helló ! ha valaki tud segítsen van egy orion tv kb 2 éves
és a képet folyamatosan zummoltatja oda vissza ?
(#) kadarist válasza dragon0 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Forrasztások jók? Eléggé elcsépeltnek tűnik ez a "forrasztásokat ellenőrizd" szöveg, de nagyon gyakori hibaforrás.
(#) Robi85 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Hali.

Kicseréltem a splittert, de ugyanaz a hiba mint amit elmondtak nekem. Bekapcsolom a TV-t és a Focus HV ponton szuszogó hangot hallani és kéken látszik a nagyfeszültség. Sötétbe erősen világit ahogy áthuz vagy nemtudom, hogyan irjam le.

Ezekszerint nem a splitter volt a baja? A tulaja találta ki, hogy ezt kell cserélni benne.

Valami ötleted esetleg lenne?? Kábel csere? Bár én mostmár tuti nemnyulok bele.
(#) kadarist válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Szigeteld le a fújásnál akril tömítőpasztával. Jól szigetel nagyfeszültségen is. Esetleg átlátszó szilikontömítőt is használhatsz. Jó vastagon kend be a kivezetőnél.
(#) Juszuffe hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Sziasztok a multkorában írtam! de az óta sem kaptam választ
A cuc-2021 es tv-m bekapcsolást követően van hgoy közvetlen ki is kapcsol
haa fel éled akkor is van hogy a kép lefele csúszik, vagy felfele, de ha rácsapok óvatosan a tetejére akkor visszaáll alap hejzetbe. És csak reménykedem hgoy nem kapcsol ki újra. Általában elkapja a "Munka ütemet" de régen is ezt csinálta.... A multkor cseréltem benne ki a lemágnesező tekercs ptc-jét. Lehet hgoy más is tönkrement benne?
Segítsetek légyszi

Sziasztok
üdv: Juszuffe
(#) jankó hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Sziasztok van egy techwood tévém a sor tranyó ment ki BU808, be lehet .e tenni BU508-t a helyébe?
(#) kadarist válasza Juszuffe hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Na de mire utal az, hogy
Idézet:
„de ha rácsapok óvatosan a tetejére akkor visszaáll alap hejzetbe”
. Mit szoktunk mondani? Nézd meg a... Ellenőrizd a ...? Miket?
(#) kadarist válasza jankó hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Nem, mert a 808 darlington, az 508 pedig sima. Cseréld ki a BU808 bázisára kötött elektrolit csatolókondit. Ennek a gyengülése kinyírja a BU-t. Persze a kollektorra kötött kondenzátorokat is ellenőrizd.
(#) Juszuffe válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Szia!
Nemtudom hova nyúljak és mit nézzek meg :S
Félek a benne lévő magas feszültségtöl... nem egyszer csapott már meg sorkimenő trafó
A multkor mikor szétszedtem csak a ptc-t láttam sérültnek semmi mást. Emiatt nem tudom mit kezdjek vele. Az alaphejzet az az lenne mikor a kép középen van . A hiba az mint írtam is, hogy elmászik a kép hol teljesen lecsúszik alulra hol pedig felfelé csúszik és ha olyanja van ki is kapcsol.
(#) kadarist válasza Juszuffe hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ütésre jobb lesz, igaz? Akkor vagy az ominózus forrasztáshiba lesz, vagy nyák-repesés. A nyák fóliájának időszakos érintkezési hibáját nehéz megtalálni, de nem reménytelen. A nagyfeszültségtől ne félj! Nem kell kihúzni a képcső nagyfeszültségű csatlakozóját, és akkor nem lesz baj.
(#) Juszuffe válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Rendben!
Holnap ha lesz időm rá megnézem. Aforrasztás biztos jó lett, mert abban nem szokott problémám lenni soha.
De megfogom nézni.
Köszönöm az eddigieket!
Ha van valami még jelentkezem
szia
és jóéjt.
(#) szviktor18 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Samsung ck-5322T tv javításában a sassziszáma P68SC-H, a tv bekapcsolásakor összeugrott a kép és közben kattant a hang! De ez a problémám megszünt, mert már nincs kép csak hang. Találtam benne egy szakadt ellenállat biztit (r412) a sorkimenő tranyó környékén.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza szviktor18 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Szia!
Ha nem mérsz zárlatot ezen a tápvonalon, a dióda után, akkor cseréld ki ezt a biztosítékot, és próbáld meg indítani.
(#) dater hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Helló!
Nekem van egy olyan gondom egy csoda 72es TV-vel, hogy a standby led folyamatosan villog, viszont semmi más jelenség nincs Nem ciripel, semmit nem csinál. Egy kikapcsolás után már nem akart bekapcsolni, csak villog és villog.....

Egy másik TV-vel meg olyan gondom van, hogy lefüstölt, DE, kivettem egy "stv" Ic-t gondoltam nagy laikusan, hogy az a baja, viszont anélkül bedugatm és füstölt-1szer, azóta semmi füst, csak középen vízszintesen egy szép kék csík és annyi....

Vki ha tud segíteni azt igencsak megköszönném.
(#) szviktor18 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Nem találtam zárlatot! Milyen biztit tegyek bele.
Kezdő vagyok
Következő: »»   262 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem