Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-t filmnézésre tv-n (RGB)-n
Lapozás: OK   3 / 4
(#) vilmosd válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Hali
Szerintem valami szinkron probleme lehet azert fut a kep. Nem ismerem ezt a Nvidiat, nekem olyan van ahol csak egy RCA kimenet van. Azon sokat neztem filmet. Mondjuk ott kompozit kimenet van es csak azt kellett bevinni a TV video bemenetere kotni. Mondjuk nalam NTSC a TV is. Nem lehet valami rendszer atallitasi problema? Neked gondolom PAL rendszeru TV-d van es ez nem szeresse a NTSC 60 Hz-es jelet. Ha jol emlekszem alapbol azt ad ki. Esetleg szkoppal meg kellene lesni. Mas otletem nincs.
Udv Vili
(#) BEMcorp válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Egy öreg philipsen nyomattam, amin még nem szó volt az OSD...
De már tényleg nem fontos, egyrészt az újabb TVken már van direkt RGB bemenet, másrészt nincs kedvem állígatni minden szutykot (monitorok, felbontás, frissítés...) ha mindössze egy filmet akarok megnézni, annyit nem ér. Akkor inkább belevágok a gép aljába vmi régi PCI-os TVout-os VGA-t, és kész, nem is kell álligatnom semmit. Szkópon nincs, csak a terv hogy majd veszek/bezserzek, de valahogy (érthetetlen módon) a családi étkeztetés magasabb prioritást kap...
Szóval probléma megoldva (még ha nem is úgy, ahogy eleinte terveztem)
(#) BEMcorp válasza BEMcorp hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
most olvastam vissza...
*nagy szó volt az OSD
(#) Zseni hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
Sziasztok.
A problémám az hogy vettem egy tv kártyát és az istennek sem ismeri fel a számítógépem.
elküldöm a fényképét hátha valaki tudna segíteni.
nincs illesztőm hozzá.
megköszönném ha valaki küldene egyet vagy használati utasítást.
(#) Hujikolp válasza Zseni hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Üdv!

Esetleg akitől vetted, megkérdezni, hogy milyen driver volt mellette? Esetleg a gyártóját googleben? Valami kereshető infó biztos van rajta. IC típusára rákeresni... Sajátgép, eszközkezelő, és ott nincsen semmi sárga kérdőjeles? Nem jól tetted be a gépbe? Esetleg más slotban kell megpróbálni.
Kreatívnak kell lenni. Légy a nevedhez hű

Mellesleg, amit feltettél képet, szerinted abból kilehet valami értelmeset olvasni? (easy tv mpeg-en kívűl )

Ha képet csinálsz valamiről, akkor a témáról készíts és ne a háttérről.
(#) Zseni hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
köszi.
Teszek fel ujj képet a hátuljáról.
De se a neten sem a volt használójánál nem találtunk semmit.
csak pénzes driver keresök jönnek be amik megtalálják és ezt irják ki:
-
SAA7130 Phillips Chipset Based TV Card
Software/Application/PC Requirements:
Windows XP, Windows 2000, Windows XP
Author:
LifeView/Phillips
File Name:
Driver 13.31.03.001.rar
File Size:
667.0 KB
Driver Date:
2006/05/15
Driver Version:
ver. 13.31.03.001


De ezzel én semmire sem mentem.
Zseni pedig a kreativitásomra van asszociálva .
De köszi
(#) Lacko12 válasza Zseni hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szia!
Lehet hogy csak a kép csalóka de a csatoló felület mintha kicsit koszos lenne esetleg pucold le egy kicsit hogy jobb legyen a contact ez lehet megoldja a ramok is besípolnak rögtön egy kis kosztól!
De lehet hogy csak a kép miatt látszik így de egy próbát megér!
(#) pista40 válasza Zseni hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Helló
Elküldtem az e-maildre a szügséges programokat.
Szívesen
(#) pista40 válasza Zseni hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Bocsi elfelejtettem csatolni az e-mailbe a fájlt.
Mindjárt megy rendesen.
(#) Zseni hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
helló
na megjött a mail a setup fájl-t kellene feltelepítenem?
(#) Zseni hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
helló a setuppal nem megy ir valami bla blát meg leállitás kihagyás mégsem.....?
(#) Zseni hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
helló
na most aszongya az eszköz kezelöben hogy tv capture card 7130 és minden fasza a gép szerint semmi nem sárga mint eddig.
de nem indul akkor lehet hogy szoftver kéne nem driver?
passz!
ezt már nem értem!
köszi....
(#) pista40 válasza Zseni hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Helló
Akkor lehet hogy neked mégis valami ic más, mert én letöröltem a progit és újratelepítettem minden gond nélkül, pedig elvileg csak a chipset számít, hogy ugyan olyan legyen. Win zipből próbáltad telepíteni, vagy kicsomagoltad az egész mappát? Mert ha csak winzipből akkor azért nem jó.
Más ötletem nincs.
(#) Zseni hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Na nekem eddig ez volt fent most likvidáltam mert mindig azt mondta hogy application mitudom én nem indul ezért leáll.
AppName=EasyTV MPEG
ProductGUID=339A2489-2D59-4222-B367-912388E9C399
[Languages]
Default=0x0009
count=1
key0=0x0009
ez volt a szoftver de nem ment.
(#) Zseni hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
na itt van:
a(z) USBTV MFC Application hibát észlelt, ezért leáll.
a kellemetlenségekért elnézését kérjük.
-
-
a szöveg új mert eddig easy tv mfc.... volt most ez.
a probléma még fet áll de köszi valakinek más esetleg?
a képeket holnap nagyítva teszem fel!
köszi
(#) zombee hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Haverom GeForce8600GT kártyáján valami elvarázsolt csatlakozó van az S-Video helyén(lásd: kép).

Ehhez már próbáltam 3féle csatlakozót, vagy fekete-fehér képet ad, vagy homály az egész és csak vibrál.
Ráadásul WIN7-et használ, ami nem minden csatlakozóbál ismeri fel hogy valami rá van dugva...

Hogy kell ezt a szutykot bekötni? Esetleg a jelenleg fekete-fehéret adó kábel is jó rá valami kiegészítő driverrel?
(#) Inhouse válasza zombee hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Megint egy elbaltázott kép...az asztal egész éles...inkább legyen kisebb a tárgy (tartsd távolabb, hogy éles legyen), mint ilyen homály...

A fekete-fehér még lehet jó...nem írtad, hogy a másik vége milyen a kábelnek... A TV-n S-videóra kell kapcsolni, ha azzal megy. Vagy próbáld meg a videókártyánál, hogy nem NTSC-n van-e...legyen PAL.

Üdv
Inhouse
(#) zombee válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
A képet nem én készítettem, egy korábbi hozzászólásból vettem. Ettől függetlenül jól látszik a típusa és formája, de azért köszönöm a kritikát.

A kábel másik végén 3 darab RCA aljzat van: zöld, piros, kék. Ezzel nem ismerte fel.
Próbáltuk egy sima S-Video kábellel is, amin egyik oldalt 4 tű(normál S-Video), a másikon RCA dugó van, azzal adott fekete-fehér képet.

Lényegében mindent megpróbáltunk, amit lehet az nVidia Control Panelen, a PAL-re átkapcsolás volt a legeslegelső dolog amire gondoltam, meg S-Video-ra is kapcsolgattuk, továbbra is fekete-fehér kép maradt, és több TV-vel is próbálkoztunk...
(#) Action2K válasza zombee hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
S-VIDEO - RCA kábellel, PAL Compozite-ban próbáltátok? Amúgy pedig az az három RCA-s pedig component kimenet, analóg HD. De ez is már sokfele le lett írva.
(#) Inhouse válasza zombee hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Bocs, ne haragudj, hogy nem találtam ki egyből, hogy ez egy linkelt homályos kép (attól még használhatatlan) és, hogy nem jöttem rá, hogy a másik vége component...


De tényleg, hogy ennyire buta legyek, mégegyszer bocs...máskor se írd le a részleteket, direkt szeretjük homályos képekből és félmondatokból, meg rágondolásokból kitalálni a megoldást, és szeretjük, ha eközben még szidnak is minket! Remélem nem volt erős a költői többes...


Üdv
Inhouse
(#) karpi válasza zombee hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
TV-hez kell passzitani a kepmeretet ,nalam igy bejott a kep aztan mar nem fglalkoztam vele mert adapter kereses kozbe vettem egy EGREAT media box-ot evvel megoldottam mindenfelet , halozatba lehet kotni 'N" tipusu wireles adapterrel OK.
Direkt PC -nelkul is leheyt interneten ezt azt elerni meg nem probaltam fel kell instalalni a SAMBA meg meg egy programot egy merevlemezre ami hozza kell kapcsolni es vele formatalni (2T-ig latja a HDD-ket ..SATA , ESATA, USB2.0 bemenet plus a internet halozat UTP csatlakozo .Kulso HDD ( sata , esata, usb2.0 , usb stick, memoriaolvaso , egyes fentykepezo es filmezogepek rakapcsplhatok)

USB Wireless-t felismeri de streaming -hez kell a nagysebesegu "N" tipus .Meg keresem hogy millyet vagyek nehogy csak a sajat gyartmanyat ismerje fel (Realtek...cipset) .Internetrol vagy egy PC-rol lehet UTP vagy wireless csatlakozason keresztul streaming-el filmet nezni .HDMI-hez kell a sebesseg "("N" tipusu adapter)

Az Egreat internetHDMI media player kb ugyananyiba kerul mint a VGA -TV (S-Video ) .

Elonye hogy nem kell DivX-re konvertaljam a Flash filmeket amit internetrol letoltok , nagyon sok formatumott dekodol..
(#) joecontra hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
Üdv!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy egy Videoton TS 5356 TV tud-e fogadni Scart porton RGB-t vagy csak kompozitot?

Üdv,
J
(#) joecontra válasza joecontra hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Esetleg egy ugyanilyen TV Scart portján jön ki S-Video?
(#) Csaba09 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Helo
Nem szeretnék új témát nyitni ezért itt kérdezném meg.
Van egy ATI X1300-as videokari amit a hozzá kapott RCA csatlakozóval a Tv-hez csatlakoztattam egy 100lábu átalakító segítségével.
A Probléma az hogy ha a gépen beállítom meg minden jónak kéne lennie akkor a Tv-én AV-ra kapcsolva fekete alapon fehér csíkok jönnek be. Fehér hangya csíkok Kb 5Cm-re egymás alatt.
A vezetékkel és az átalakítóval nem lehet probléma másnál működött.
Olvasgattam olyat hogy valami ellenállás kel neki de nem nagyon értek a TV-ékhez.
(#) help hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Helló, él még ez a topik?

Össze akartam kötni a PC-m a TV-vel, hogy a TV képernyőjén nézhessem a filmeket.

A TV-n RCA bemenet van, a számítógépemen meg pont van egy ugyanilyen kimenet (erről csatoltam képet), így vettem egy RCA-RCA kábelt, összekötöttem a két gépet, de sehol semmi.
Hol hibáztam?

Szoftveresen az NVidia vezérlőpulton beállítottam a "Több megjelenítő beállítás"-nál a Klón verziót, hogy ugyanaz látszódjon mindkét képernyőn. De a TV-n semmi nem látszik. Egyáltalán melyik csatornán kéne megjelennie a számítógép képernyőjének, végignyomkodtam mind a 36-ot, meg a nulla alatt mind a hármat, de sehol semmi.

DSC07205.JPG
    
(#) kadarist válasza help hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
Kapcsold a tévét AV-üzemmódba.
(#) help válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
Kapcsolom, de semmi
(#) kadarist válasza help hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Megjelenítő felismertetése vagy valami hasonló menüpont van?
(#) help válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Mármint a számítógépben, szoftveresen? Igen van, elvileg ezen túl vagyok, még újra is indítottam a PC-t, hogy tuti legyen. Először nem látta a TV-t, de amikor "kényszerítettem", hogy észlelje, akkor észlelete. Most elvileg látja, kérdi is hogy klón legyen, "egyetlen nagy vízszintes asztal", stb."
(#) eyess válasza help hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Valamikor , és néhány tv kártyánál , amikor ez a beállítás , tehát a több képernyős beállításra kerül sor , akkor újra indítás szükséges , és amikor újra indul , akkor már mindkét megjelenítőn képnek kellene lennie.Próbáld ki ezt .Ha , így sem lesz jó , akkor valamiért a videó kártya nem adja ki a jelet.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem