Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   549 / 2499
(#) gaboca323f válasza janimester hozzászólására (») Máj 25, 2010 / 1
 
Üdv!

Köszi a tippet, én is erre a tipusra gondoltam, de a gyári kapcsolásában van 7db kondi és 4db ellenállás, ennek ellenére összeraktam egy 47x30mm-es nyákra. Ha nem lesz más alternatíva akkor marad ez.
(#) hapro válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Vagy esetleg ez?
(#) Doncso válasza Pett3r hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Hát az a baj, ezt így nem tudom elmagyarázni, ehhez némi gyakorlat kell, mármint a vezetékeléshez, nem nagyképűségből írom, épp ellenkezőleg, én is megszenvedtem vele, pedig túl vagyok már egy két brummentes erősítőn, köztük csövesen is, bizony segítség kellett, kell oda csillagpont, nem mindegy honnan hová viszed azt a földet, van hogy a ház földjét el kell emelni egy RC taggal, szóval helyzet adja, próbálkozhatsz, de ha nem megy , fordulj szakemberhez. Nem mindegy ám, hogy milyen a jelkábeled sem, pl a réz nem árnyékol mágnesesen, és ha trafó közelbe megy, jól meg is szórja, máris búg. Vannak trükkök ám jószerivel.
(#) unitraman válasza roland85 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Ezzel a kapcsolással elvileg hídba köthetsz két egyforma végfokot.
(#) roland85 válasza unitraman hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Köszönöm ezt már probáltam és sajnos nemvolt hajlando müködni
(#) csovalek hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Szesztek.
Ha zavarhatok egy kicsit:
Van egy erősítőm TDA7265-el szépen dolgozott eddig is csak kevés volt neki a táp, kb. negyedénél már torzított kicsit többnél meg lekapcsolt.
Kicseréltem a tápot. Most nem torzít szinte semmit, egyszer csak ahogy tekerem kb ugyan ott lekapcsol.
Kihuzom a falból, 5-6s megszólal. Viszadugom és működik tovább. Ha ugyan oda feltekerem megint lekapcsol.
Ez miért van? És hogyan tudnám ezt kiküszöbölni, hogy kitudjam használni akár próbára amit tud?
A Typical Application Circuit in Single Supply a kapcsolás, annyiban, hogy a mute tranzisztor kivan iktatva.

TDA7265.pdf
    
(#) csovalek válasza csovalek hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Gondolkodtam.
Lehetséges, hogy bekapcsol a mute mikor nagy telyesítményt vesz le a tápról?
Mivel az adatlap szerint minimum 5V al kevesebb kell hogy legyen a tápfesztől a mute lábon.
Vagy lehet, hogy valamelyik védelem kapcsol be?
Pl rövidzár védelem nem hiszem.
Meg túlmelegedni se hiszem, hogy bir, mert elég nagy a hűtése és, ha nyomatom amit visz, akkor is még meglehet fogni a bordát is meg az ict is, annyi, hogy az ic kicsvel melegebb.
Mi lehet???
(#) csovalek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Te tda 7294 es témát linkeltél, de nekem 7265ösöm van.
Nem is hasonlítanak.
Ez 2x25W
Az meg 1x70-100W
De azért kösz.

Valaki aki esetleg épített ezzel vagy eltud menni az adatlapján... Én sajna csak "yes/no" szinten vágom az inglist
(#) gaboca323f válasza hapro hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Üdv!

Jó alternatíva ez az lm 386 is, a potival a nyákban hangerőt is tudom szabályozni? Mert ha igen akkor még egy plusz dolgot sikerülne megoldani.

Van valamilyen hűtés igénye ennek az IC nek?
(#) hapro válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Hűtés igénye nincs, de melegszik, ha hajtod , már próbáltam, és jó forró az IC. Gyakorlatilag tudod szabályozni, mert azzal az erősítést szabályozd, így hangerőre is alkalmas lehet. Itt egy "gyári" kép róla még.
Magán véleményem, hogy ennyi pénzért már nagyobb teljesítményű és jobb hangú kevesebb alkatrészes végfokot is össze lehet ollózni a TDA sorozatból például.

szerk.: de csak a 4-es jelölésű tudja az 1W-ot, a 2-es 0,5-öt az 1-es meg csak 0,25W-ot tud 4ohmra.
(#) CéCó hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék nem-e tud valaki egy jó hangú IC-t ami +/-35V DC -n tud kb.: 2x25 W -ot? Vagy mindegy ha nem IC valami kapcsolás esetleg... Kerestem már mindenhol de nem találok. Van egy trafóm azt akarom felhasználni azért keresek ilyesmit.

Segítségeteknek nagyon örülnék!
(#) hapro válasza CéCó hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Építs B5 végfokot, az ilyen feszültség mellett fog tudni 25W-ot szerintem, és mellé még egész hallgatható is. Itt van a cikkek között keresd meg, és ha szimpatikus akkor uccu neki.
(#) gaboca323f válasza hapro hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Üdv!

Lehet marad a TDA2822, csináltam hozzá nyákot is, elég minimalista lett, 3x3cm az egész.
Egyébként egy laptopba, az akkumulátor helyére lesz építve egy kis kiegészítő "hangrendszer". Sajnos már eléggé régi gép, de nálam napi 10-12 órát megy tápról (az akksi teljesen kuka), a kis hangszórói meg elég gyatrák. Lehet olcsóbb lenne a tescóban venni egy kis hangszórót, de akkor hol marad az építés "élménye"

Köszönöm a segítséget!
(#) Alkotó válasza CéCó hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Hapró ajánlata (B5) egy nagyon jó erősítő. De ha nem kell feltétlenül ennyire jó (sajnos nem olcsó egyáltalán), akkor ide linkeltem egy IC-set, aminek ez a tápfesz szintén ideális, és a költségei minimálisak.
A trafó teljesítménye mekkora?
(#) CHZ válasza CéCó hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Szia !

Ezt az IC-t ajánlanám : Bővebben: Link 8 ohm terhelésre , invertáló beállításban .
(#) varttina válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
A LED előnye, hogy lekapcsolása esetén az erősítő ugyanúgy működik tovább. Ugyanez nem mondható el egy csöves készülék fényeiről.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Vagy fémházas csöveket használjon .
(#) CéCó hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Helló!

Amúgy a trafóm kb.: 100 VA -es! A hangszóró meg 8 Ohm -os! A 2x20-25W -os erősítő esetében elég a 100W -os trafó nem? Nyilván sztereót akarok építeni azért 2x annyi amennyi. Amiket mondtatok IC-sek akkora feszültségen csak egyszer tudják az 50W -ot kb... A TDA7294 -es meg 35V-on tud vagy 70W-ot már nemtudom.
Ahogy hapro irta a B5-ös jó lenne de mennyire biztos hogy 35V mellett az 25W-ot tud?? Csak mert 36V nál tud 50-60W-ot!

Köszi az eddigi segítséget!
(#) CéCó hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Jaja értem ezeket a dolgokat a!!

A trafó teljesítménye miatt szükséges az, hogy 2x25W -os legyen! Mivel most trafóhoz akarok kapcsolást találni... sajna...
(#) heroldbalu hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Hello mindenki.
Van egy 1kW szimpla 24 voltos toroid trafóm nem tudnátok valami erősítőtkapcsolást adni, mert nem találok olyat ami szimpla 24 voltról működne.
előre is köszi.
(#) Bassmester válasza heroldbalu hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Hali!
Szerintem passzold el pl. a vaterán, aztán vegyél egy olyat amit fel tudsz használni. :yes:
(#) totikukac hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Üdv!
Javított már valaki ilyen Ipod dokkolót? Nem tudom hogyan bontsam meg, ehhez kérnék segítséget. Köszi.
(#) uralos hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Sziasztok. Full kezdő vagyok. Azt szeretném megkérdezni ,szerintetek lehetséges -e hogy szét bontottam 1 activ sub csövet és ennek az erősítőét munkára fogni.Mármint a vezérlő panel nélkül. vagy ha nem akkor a panelon mit kell változtatni ? Mivel ez csak a 80Hz-180Hz-ig van kalibrálva. és én szeretném ha nem így lenne. De ha kérhetném ne csak azt írjátok ki hogy cseréld le a xxx-xxx-et erre mert mint mondom full kezdő vagyok. Amúgy nagyon király az oldal rengeteget tanultam innen. köszönet érte mindenkinek
A sub cső típusa :SAL XB-10/a

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) szamóca válasza uralos hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Mint full kezdő, nem ajánlott a belenyúlás. De lehetséges a szűrőkör kiiktatása, aminek után teljes sávú erősítőt kapsz, a saját korlátain belül.
(#) uralos válasza szamóca hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Vágom de szeretném kipróbálni építeni még nem tudok, ezért szeretném kipróbálni.
A lényegi kérdés pedig az lenne mit kell változtatnom hogy az (erősítő) erősítő-ként funkcionáljon. Választ köszönöm előre is.
(#) szamóca válasza uralos hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Nos a kérdésedre a választ leírtam az imént, csak az a gond, hogy Te ezt még egyenlőre nem tudod értelmezni. De akkor mégis hogyan gondolod a végrehajtását?
(#) uralos válasza szamóca hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Üdv
Szóval ha a szűröket ki veszem , magyarul az erősítő panelt megtáplálom , akkor menni kéne neki nem csak ebben a frekvencia tartományban ?
(#) heroldbalu válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Hello.Kössz az ötletet. Gondoltam rá csak gondoltam megpróbálkozom tudom hogy kicsi a 24V és az, hogy szimpla az is baj de gondoltam hátha van valakinek valami hiperszuperjó.
Köszönöm a válszt megpróbálom.
(#) szamóca válasza uralos hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Nem kell kivenni, csak kiiktatni, kikerülni valamilyen módon. Az bemenő kör illesztéséről azonban gondoskodni kell. Ez lehet hogy épp jó, de lehet hogy változtatni kell rajta. Sajna nincs rajzom erről a típusról, mert ennek fényében tudnék konkrétat mondani.
(#) lapose válasza szamóca hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Szia!

Lehet hogy erre gondolsz? Bővebben: Link

Szerk.: Egyébként ez a lebegőföldes táplálás működik rendesen csak be kell tartani a szabályokat.
Következő: »»   549 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem