Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   275 / 1271
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Amikor hozzád került a tévé, akkor semmit nem csinált? Vagy már akkor is csak ezt a fehér képet adta? Véletlenül nem villámcsapott volt a készülék? Lehet, hogy az EEPROM-memória törlődött. Abban az esetben szintén csak ilyen indítási kísérleteket tesz a készülék. A tápfeszültségek mindenhol meg vannak? Bár elég nehéz kimérni ilyen helyzetben, de mégis meg kellene próbálni.
(#) kadarist válasza szerdzso hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Az ugrálás lehet áthúzás miatt is. A nagy elkó műanyagfedelének púpossága normális, az a tágulási tér.
A fénykép szerint valóban a trafótól indul, és a tuner mellett landol a zöld vezeték. Ezt is be kellene kötni.
Azt még nézd meg, hogy van-e galvanikus kapcsolat a képcső földelőharisnyája (fémszínű vezetékszövet) és a tuner fémháza között.
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Legjobb tudomásom szerint nem villámcsapott.. amikor hozzám került abszolút semmit sem csinált... A tápfeszeket megpróbálom megmérni, majd írok hogy mire jutottam..
(#) szerdzso hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
a foldeloharisnya es a tuner femhaza kozott nincs galvanikus kapcsolat. kerdesedbol itelve kellene, hogy legyen... ezek szerint cserben hagyott az emlekezetem es valoszinuleg elkothettem a foldelest.
(#) szerdzso válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
a foldeles ahogy helyrekerult, megszunt a csattogas. az ugralassal kapcsolatban annyit figyeltem meg, hogy teljes csendben, ha mar majdnem teljesen belebujok a panelbe, akkor hallani valahonnan halk pattogo hangot, de nem tudom kifulelni, hogy pontosan honnan jon... ez az ugralassal egyutt jelentkezik
(#) kadarist válasza szerdzso hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Teljes sötétségben, amikor már alkalmazkodott a szemed sötéthez, ki lehet figyelni a szikrákat.
(#) jofy válasza jofy hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Hali! Nem zárlatos a környéken egyik dióda sem. Viszont most áram alá helyeztem úgy, hogy kifordítottam a panelt és készenléti állapotban is ívet húz az elkó lábai közt. (c506) Mellékeltem képet a panelről, látni, hogy már ki van égve azon a helyen a panel. Ilyet még nem láttam, pedig ott még vezető sincs. Lehetséges, hogy a képcső panelon kellene keresnem a hibát? Csak azért, mert közvetlen mellette van a szalagkábel ami megy fel a képcsőpanelra. (a panelon 2,3,4,5,6 számmal jelölve)
Esetleg nincs doksid ehhez a tv-hez?
(#) mineral válasza jofy hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Sasszi számot tudnál írni? Akkor megnézem neked a rajzot.
(#) jofy válasza mineral hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
ITT Ideal color 3126PS Előre is köszi!
(#) mineral válasza jofy hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Túl nagy a mérete nem tudom feltölteni... De itt megtalálod. core2.rar

Esetleg még itt megnézheted.
(#) jofy válasza mineral hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Megvan! Köszi szépen, átböngészem!
(#) kadarist válasza jofy hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
A képcső belsejében nem látsz szikrázást?
(#) vwzsolo hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
Sziasztok a TDA8174w helyetesithető a TDA8174aw-val? mégmindig a grundig tv
(#) jofy válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Készenlétben, vagy amikor elindítom?
(#) kadarist válasza jofy hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Természetesen amikor elindítod. Képcsőzárlat okozhat ilyen furcsa jelenségeket. Szikrázások, átégések különféle helyeken. Na meg a sortrafó is hasonlóan változatos hibajelenségeket képes produkálni.
(#) kadarist válasza vwzsolo hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Szia!
Hasonlítsd össze a két IC adatlapját. Az AW-verziónál az 5-ös láb nem rögtön testre megy, hanem egy 10 µF-os kondin keresztül kapcsolódik testre.
(#) jofy válasza kadarist hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
A képcsőnél nem láttam szikrát. Csak azt nem értem hogy stand by üzemben hogyan húzhat ívet annál a kondinál. Olyankor a sorkimenő nem megy elvileg. Meg hát tiszta új a sorkimenő. Nem vagyok tv szerelő, de elektronikával már elég régóta foglalkozom, de ez most azt hiszem kifogott rajtam...
(#) kadarist válasza jofy hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Amikor ráadod a hálózati feszültséget, egy pillanatra beindul a sorvégfokozat. Ilyenkor létrejöhetnek áthúzások.
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Hali!
Háát a tápfeszek megmérésével nem sokra jutottam, képcsőpanelon csak 180V-ot mértem de máshol nemigazán tudtam mérni, mert nincs rászitázva a nyákra ,hogy hol mennyinek kéne lenni...A szekunder oldalon van két 25 V-os elkó a lábainál mérjek vagy hol?
Üdv.: Peti
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Azt írtad, hogy a szervízmanuál meg van. Abban benne vannak a feszültségértékek. A zárójeles értékek készenléti állapotban értendőek.
Csak hogy egyről beszéljünk:Bővebben: Link
(#) marciart hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
sziasztok van egy orion t2835s tipusu tv és az a probléma hogy egy kevéske víz került bele. És amikor be lett kapcsolva zizeget és pukkant benne valami. Azota nem csinál semmit.
Nem jövök rá a mi mehetet el benne.
(#) saca200 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok volna egy kérésem kérdésem.Van eggy grundig st3026 hifi tv-m de most elromlott és nem találok hozzá rajzot.Az eggyik hiba kilyukadt a sokszorozo meg egy pár ellenállás ugy lebarnult hogy a szinkód nem látszik rajta.Ha valakinek megvan a rajza kérem segitsen sajnálom kidobni mert a képcsöve még tökéletes.Várom válaszaitokat.Üdvözlettel :saca200
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Hali!
2630-as kondi lábain 153V 2631-es kondi 153V 2640-es kondi 17V 2641-es kondi 17V 2661-es kondi 5.18V ennyire jutottam.. nemtudok kiigazodni a rajzon..
Kéne még valahol mérni?
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Ha nem tudsz kiigazodni a rajzon, akkor az baj. A rajz a legnagyobb segítség ilyen esetben.
A készülék lekapcsol magától, ráadásul amíg működik, addig sem normálisan. A védelem szokott letiltani, lekapcsolással megvédeni a készüléket egy nagyobb károsodástól. Ilyenkor lehet tápfeszültség hiba ellenállás-szakadástól, forrasztáshibától, kondenzátorhibától, meg még egy csomó dologtól. Esetleg nyákrepedés, sőt vezérlő és EEPROM-hiba is lehet.
Sajnos egy televízió megjavítása gyakran nem egy sétagalopp.
(#) kadarist válasza saca200 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia!
A rajz:Bővebben: Link
Ez jó lesz a lyukas sokszorozó helyett.
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia!
A biztosíték jó a hálózati csatlakozónál?
(#) jofy válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy azt a szalagkábelt leválaszthatom a panelről ami a képcsőpanelhez megy? Csak azért mert így leszűkíthetném a hibát, hogy esetleg nem-e ott zárlatos valami. Amúgy néztem a rajzot és az a kondi pont azon a körön van ami a képcsőpanelnek adja a 150v-ot.
(#) kadarist válasza jofy hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Persze, válaszd le. A képcsőpanel így kapja meg a tápfeszültségeit, de ez most nem gond.
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Igen jó, megnéztem szakadás vizsgálóval.
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
A nagy hálózati pufferkondenzátoron van feszültség? (320V)?
Következő: »»   275 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem