Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   914 / 3975
(#) hackerfish válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Azt hogy tudom megmérni?
Rá van kötve 5V, a csatlakozóknál 4.99V-ot mértem.

És a mikrofon bekötésében sem vagyok biztos.
Elvileg van pozitív és negatív lába, és a pozitív lábat kell a tranyó bázisára.

http://www.hestore.hu/termek_10022505.html?pic_id=9795

A mikrofon hátulján az egyik lábhoz 3 kis csík csatlakozik.
Ha jól mértem, ez a negatív, bár ebben nem vagyok biztos.
Ezt hogy lehet megállapítani?
(#) MaTe193 válasza davidovics hozzászólására (») Jún 25, 2010 / 1
 
Mert nagyobb a hatásfoka(azt hiszem a kisebb szórt mágnesesség miatt).Ha nem,majd az okosok kijavítanak!
(#) hackerfish válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Eszrint jól mértem. Ahol a három csík van, az a Gnd.

http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/be/be5103d09a481b9290d0f...4e.jpg

fmado2.jpg
    
(#) zsombi97 hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Én az első projectemet szeretném megvalósítani mert egy légpárnás hajót szeretnék építeni de nem tudom miből legyen a test karton vagy hungarocel és milyen akksiról menjem mert a szoknyáját megoldom sittes zsákból csak az a lényeg hogy minnél könyebb legyen hogy a ventillátor amire készítek szűkítőket hátha nagyobb a toló erő meghajtsa. Aki tud valamit még javasolni annak várom ötletét.
Előre is köszönöm: Zsombor
(#) pucuka válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Jobb lenne ITT folytatni.
(#) hackerfish válasza pucuka hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Oké, átmegyek oda.
(#) davidovics válasza MaTe193 hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Thx
(#) kistigris88 hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Hello!

Olyan fejegységre amire az van ráírva hogy 4-8 Ohm-ig lehet rá kötni hanszórót és én 8 Ohm-osat rakok rá abból lehet valami probléma , illetve gyengébben fog szólni mintha ugyanolyan teljesítményű 4 Ohm-osat tennék?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) nagy_david1 válasza kistigris88 hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Gyengébben fog szólni, de soha nem probléma ha nagyobb impedanciáju hangszórót illesztesz, ha viszont kisebbet az már baj lehet.
(#) B.I hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Sziasztok.
Az alábbi kapcsolás max. hány Hz-t tudhat? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza kistigris88 hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Nem lesz semmi probléma. Az meg, hogy hogyan szól nem a leadott teljesítménytől függ csak. (ami 8 Ohm esetén valóban kisebb) Tehát nem fog gyengébben szólni.
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Nagyfrekvenciás célra miért nem szinuszoszcillátort használsz? A négyszögjel rengeteg felharmonikust termel, ráadásul torzul is a jelalak nagyobb frekin.
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Azért nem használok szinuszoszcillátort mert nem tudom hogy mi az. A jelalak ugysem számit. Az mit jelent hogy rengeteg felharmonikust termel?
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
A négyszögjel felharmónikusairól: Bővebben: Link
Az oszcillátorokról általában: Bővebben: Link
Szuper doksi: Bővebben: Link
Tessék elolvasni!
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Köszönöm az olvasnivalókat.
(#) B.I válasza B.I hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Sziasztok. Ujra én.
Nem tudna valaki valamilyen olvasnivalót a FET-ek meghajtásáról, használatáról.
(#) B.I válasza B.I hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Sziasztok. Ahogy telik a nap egyre több kérdésem van.
A kérdés az lenne hogy van egy régi monitorom és egyszer egy mágnest tettem véletlenül közel hozzá és a kép egyik oldala elszineződött. Mit lehet vele tenni hogy ez elmuljon. A válaszokat köszönöm előre is.
(#) zsoltee0001 válasza B.I hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Szia

Egy ki-be kapcsolás nem hoz eredményt? Próbáltad már?
Kellene.
(#) bbalazs_ válasza B.I hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Kapcsoloelemkent akarod hasznalni?
Egyebkent remek olvasmany az adott FET adatlapja.
(#) storm hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy a csatolt kapcsolás működhet-e ha így megépítem, illeve hogy a kiemeneti fesz levihető-e 0V-ig. R7-nek mi a szerepe?
köszi

labortapp.jpg
    
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Igen, működhet. A 100 ohm a kimeneti Darlington-pár munkapont beállítója.
Egy másik verzió: Bővebben: Link. A LED az áramkorlát belépését jelzi.
(#) storm válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Értem, köszönöm a választ!
Amúgy az eredeti kapcsolás(csatolva) azért hagytam ki pár alkatrészt, mert az áramkorlát számomra felesleges viszon a 0V-tól való szabályozás fontos lenne.

labortap.gif
    
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Az áramkorlátnak nincs köze a nulláról induló feszültségnek. Áramkorlát kell, főleg ha labortápnak akarod használni. Ne töltsd fel a képet ilyen sokszor, nincs értelme.
(#) storm válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Azt tudom, hogy semmi köze a 2-nek egymáshoz és ha jobban megnézed, a 2 kapcsolás nem ugyan az. Mivel az egyik(az utóbbi) abba van áramkorlát, még amit legelőször csatoltam abba nincs. Elvileg 0V-ról indul a szabályzás de mivel jópár alkatrészt kivettem, ezért úgy gondoltam, hogy megkérdezem így még működőképes-e.
És még annyit had kérdezzek, hogyha az áramkorlát nélküli kapcsolásban R7 ellenállást elhagyom mi történik?
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Az áramkorlátot nem vetted ki. hisz az R8 (áramfigyelő ellenállás)ugyanúgy be van építve a 2-3 láb közé. Legfeljebb a szabályozhatósága és a visszajelzése szűnt meg. Zárd rövidre az R8-at, és akkor tényleg nem lesz áramkorlátozás.
(#) storm válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Elnézést, lehet, hogy kicsit félreérthető vagyok de nem nagyon vagyok tisztába a fogalmakkal csak naggyából tudom mire való.
Szóval..a második kapcsolásban van egy olyan labortápegység amit 0V-tól lehet szabályozni, illetve szabályozható az áramkorlátja. De mivel nekem a szabályozható áramkorlátra nincs szükségem arra viszont igen, hogy 0V-tól lehessen szabályozni a feszültséget. Ezért az első kapcsolásban megpróbáltam kiszedni azokat az alkatrészeket, amik szerepet játszanak az áramkorlát szabályzásában, illetve az olyan alkatrészeket amik nélkül még működhet a táp, törökedve a legegyszererűbb kapcsolási rajzra.
Szóval a kérdésem az, hogy mi történik akkor, hogyha az első kapcsolásban elhagyom az R7-et illetve hogy a kimeneti feszültséget lehet-e majd 0V-tól szabályozni?
Köszi
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Ajánlatos az ajánlott kapcsolást alkalmazni, nem takarékoskodni filléres alkatrészekkel. Nem véletlenül van ennyi és olyan alkatrésszel megépítve ez a nagyon jó kis stabilizátor. Kár lenne rontani a tulajdonságait. Áramkorlát KELL!
(#) storm válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
De mivel én még csak kezdő vagyok komolybbat még egyszer sem építettem. Csak 2 kérdést tettem fel de rendes választ még nem kaptam rályuk
(#) kovacs.zotya hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Az volna a kérdésem,hogy kondenzátor mérésnél a vizsgálandó kondim kapacitása nagyobb a műszerem méréshatáránál.
Ugyebár sorba is kapcsoltam vele egy előre kiszámított értékűt így ugye a kapacitás le is csökken és be is fér a méréshatárba.
Mivel a vizsgálandó kondi egy puffer (470µF-400v) így méretileg elég vaskos.Nem befolyásolja -e a mérést ha csak jóval kisebb méretű kondival kapcsolom sorba(méretileg kisebb).Magyarul nem baj-e hogy a két kondi fegyverzetében nagy a felületi különbség?
(Szerintem nem gond ,de ki tudja...)

köszönöm a választ
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Kiveheted az R7-et. Nézd meg, hogy akkor mi történik a kimeneti feszültséggel. Kísérletezz!
Következő: »»   914 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem