Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   605 / 1682
(#) zenetom válasza patexati hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Nem semmi!
Gratula! :yes:
(#) gaboca323f hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Üdv!

Én a napokban két discofényt építettem, a nagyobbik ábrás és színváltós, a külső tükörhenger léptetős, ütemvezérelt. Teljesen nulláról lett építve, minden elem saját készítésű.

A kis hexa pedig egy eredetileg kuka kínai fény házába/házára épült, teljesen új belsővel, és külsővel.
(#) sany válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Hello!

Gratulálok nagyon profi lett!

A kapcsolási rajzot is tudnál csatolni?

(#) Auf válasza patexati hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Profi lett! Szívesen megépíteném én is!
Lehet? Feltöltöd a dokumentációt?
(#) patexati válasza Auf hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
A terven még kell egy javítást végezni (lay) és abban minden adat alkatrész típus bent van ami a Lomexben és a Chipcadban szerezhető be! Ha kész lesz akkor a propelleres topicba feltöltöm. A belevalóval nem én rendelkezem az Hp41C szerzeménye azt tőle kell kérni.. [OFF]Ha valaki megépíti szerintem kap belevaló programot is. Előre bocsájtom nem egyszerű a nyák elkészítése mivel 0,35 vonalak is vannak elég sűrűen. a topicban vannak képek érdemes megnézni mielőtt valaki belevág. Én laminálással készítem de ezt akinek nem megy a laminálás az fotózza! Vasalóval ezt elkészíteni lehetetlen hiba nélkül ezt én mondom mert én rengeteget kísérleteztem a vasalással de ez már más kategória!
(#) Zenner hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Hali!

Szeretném megmutatni Nektek a frissen elkészült erősítőmet. Egy ECL 86-os cső adta az alapot. A kimenő trafót úgy bontottam. Egyetlen dióda sincs a ketyerébe, az egyenirányítást ez EZ 80 végzi.

Nem egy nagy durranás, de marha nagyot szól és gyönyörűen. Ez főleg akkor jó mentség, ha az ember szakácsnak tanul(mint én), és csak hobbiból elektrózik.

Elég a szövegből jöjjenek a képek.
(#) Zenner válasza Zenner hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
és még néhány...
(#) saraha válasza Zenner hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Ügyes, nekem tetszik gratula csak így tovább
(#) zolika60 válasza Zenner hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Nem lesz egy testvére a sztereóhoz? A dizájnon meg a belső kialakításon még lehet finomítani, de így is szép munka, [OFF]egy szakácstól.
(#) Zenner válasza saraha hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Köszönöm szépen
(#) Zenner válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Ennek nem lesz, mert ez még csak a "kezdet" a következő ketyere egy 6AS7G-vel megvalósított SE erősítő lesz. A dizájnnal mi a baj? Furcsa az ízlésem na... csak a belsővel meg úgy voltam, hogy össze dobom egy próbára, hogy jók-e a szigetelések, de jó volt és utána már nem akartam szétszedni. De a kövi az komolyabb lesz. Ennek a célja a gyakorlás és a csövesekkel való megismerkedés. És mivel "kicsi"(300*180mm) így könnyű hordozni is.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Mi a baj a dizájnnal? Semmi csicsa, semmi felesleges, csak a natúr lényeg. Amúgy meg piros. És? A Ferrári is piros, mégis jó kocsi.

Zenner, csak így tovább!
Ja és:
Idézet:
„de marha nagyot szól és gyönyörűen.”

Mi tudjuk.
(#) radocziandras válasza Zenner hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Szép lett! Belül meg azért szép mert légszerelt.A marshall nak is vannak kézzel huzalozott erősítői, azok se sokkal szebbek belülről.

Tetszik ez a kerítésen festek feeling. marshall handwired
(#) Zenner hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Köszönöm szépen a dicsérő szavakat!

Igazából azért lett piros, mert nem volt itthon több fekete festék(a trafókra éppen elég volt), aztán rájöttem, hogy csak apát kellett volna megkérdezni és azonnal előkerül még egy flakon így az alja fekete lett. De mikor lelki szemeim előtt már ott lebegett a kész erősítő(ekkor még csak az alapozó réteg volt fent) akkor már nem lehetett lebeszélni erről a szín kombinációról.

Radocziandras:

A kerítéses dolog onnan jött, hogy kint van az udvaron és enyhe szélben gyorsan szárad így nem kellett órákig várnom a rétegek között.
És a légszereléssel van meg az egésznek a hangulata szerintem.
(#) radocziandras válasza Zenner hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Egyébként a piros megy a feketéhez.Jól néz ki ezekkel a színekkel.Még a méregzöld és a fekete néz ki jól egymás mellett.De az a kalapács elhajítva a földön se néz ki rosszul. Mondjuk én csak ne szóljak semmit
(#) 18david18 válasza Zenner hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Szia! Gratulálok, nekem nagyon tetszik. Szerintem így jó ahogy van, és a színe is szuper, szó se rá. Tettszik maga a dobozolás is. Nekem is van egy stereo PCL86 SE erősítőm, és nekem is ez volt az első csövesem. Sajna nem találtam egy jó dobozt amibe beleépíthetném. Ekkor jött az ötlet Tepsibe építettem. Bővebben: Link
(#) radocziandras válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Azannya! Ez is jól nézelődik ki! Grat. :eek2: Tetszik a csövek alatt a kék led.
(#) brato hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Üdv!

Elkészült egy 16 csatornás fordulatszámmérő.
Kombájnba lesz beépítve, most folyik a tesztelés.
(#) zsoltee0001 válasza brato hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
:eek2:
Nem gyenge!
Ha jól értem 16 külömböző forgó alkatrész fordulatát tudja mérni?
Miért lényeges ez?
Üdv
(#) Zenner válasza radocziandras hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Nekem is tetszik ez szín komb. A kalapács úgy került a földre, hogy előtte az ujjamat csaptam meg vele
(#) Zenner válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Köszönöm!
Tetszik ez a tepsibe építés egyszer kipróbálom csak anya meg ne tudja honnan van a tepsi

A ledekkel én is próbálkoztam, de nem jött be.
(#) guliver83 hozzászólása Júl 10, 2010 / 1
 
Sziasztok
Nagyon unatkoztam és ezt készítettem.
Figyelem a következő kép, csak 18 éven felülieknek!
(#) Abukodonozo válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Számomra világos! Az ellenállásemberke kutyát sétáltat... Nem? :vigyor5:
(#) fantom45 hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Sziasztok, most lettem kész az egyik haveromnak épített hangcuccal. 2x50W os, a dobozokat asztalos készítette, nagyon olcsón, és nagyon szépen. Ez volt az első ilyen nagy munkám, sok idő és pénz van benne. Nagyon szépen szól, a basszus is.
(#) fantom45 válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
És még néhány kép.
(#) zoly15 válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Szia! Első komolyabb munkának megfelel, de: Miért csúnyítottad el az asztalos munkáját avval a ferdén álló magas sugárzóval? A kábelezésen van még mit javítani. Valamint a TDA IC-ket legjobb lenne nyákba ültetni.
(#) fantom45 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Azért ferde mert azt nem csavarozom majd hanem szilikonnal fogom rögzíteni és egyenlőre csak beraktam hogy lekaphassam. A kábelezés is azért kusza mert nincs szombat délután nyitva bolt és nem tudok most venni kábelkötegelőt!
(#) zoly15 válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Oké. Nem kötekedés képen írtam. Csak jól jön néha a kritika, hogy mit hogyan csináljunk leg közelebb. Én is a kritikáktól és a dicséretektől tartok ott ahol..
(#) fantom45 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Persze értem én, bocsi! És köszönöm
(#) brato válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Igen, 1-16-ig tetszőleges számú tengely fordulatát méri és riaszt ha a beállított fordulattól 10% - ban eltél a mért érték.
Azért lényeges, mert a kombájnon rengeteg olyan dolog van aminek nem nagyon változhat a fordulata mert bedugul az egész, vagy sok lesz a szemveszteség.
Következő: »»   605 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem