Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   574 / 2499
(#) J-O-E válasza chipi hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
A rajzon ott van +/-35V egyen irányítva!
Tehát a toroidon 2x24-25v "24,8V" váltó kell hogy legyen.

Ja a kapcsolásban helyi pufferek azok az 1000µF kondik ettől még a tápszűrés fontos, legalább 2x10000µF a +/-35V-ra.
(#) J-O-E válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
szabi83 12V-váltórol meghajtva már nem lenne elég az alapkérdésemben említett 16v-os kondi.
Ezt fejtegettük hogy érdemes inkább 10V váltóról használni a hálózati ingadozások miatt.
(#) chipi válasza J-O-E hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
A helyi puffereket növelve jobb hatást el lehet érni?
(#) subwoofer220 hozzászólása Júl 11, 2010 /
 
Hali!

Van egy házi erősítőm,és nagyon rángatja a monitort,hiába húzóm el fél méterre. Ilyenkor mit lehet csinálni a trafóval??
(#) Doncso válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 11, 2010 / 1
 
Valószínű nagy a szórt mágneses tere, le kellene árnyékolni a trafót, ATX táp doboza sokat segít.
(#) subwoofer220 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Köszönöm szépen a gyors segítséget!!!
(#) J-O-E válasza chipi hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Nem.
De láttam már 1200µF NICHICON LOW ESR kondira megtervezve, csak azt meg nem lehet beszerezni.
(#) Mayan hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Videoton ea6383s tulajdonosok figyelmébe ajánlom:Bővebben: Link
(#) vikipapa hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Lenne egy kérdésem. Hogyan lehetne megoldani egy erősítőben a fejhallgató kimenetet? Sok helyen keresgettem, de nem találtam semmi ilyennel foglalkozó topic-ot. Tehát amihez meg szeretném oldani a fejhallgató kimenetet: előerősítő: Link , végfok: Link de még lesz benne hangfalvédő is. Előre is köszönöm.
(#) hapro válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Ha igénytelenül is megfelel, akkor a végfok kimenetéről egy-egy nagyobb teljesítményű ellenálláson keresztül mehet a fülhallgató, ha meg igényesebben, akkor az előfok után teszel egy fülhallgató erősítő egységet, ami függetlenül a végfoktól is működik egyébként.
(#) vikipapa válasza hapro hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Helló. Köszönöm. Fejhallgató erősítőket találtam az oldalon, úgyhogy igényesebben oldom meg. Csak a végfokok/hangfalak kikapcsolását hogy lehetne megoldani? Ha jól tudom vannak kapcsolós jack csatlakozók, csak nem ismerem hogy azok hogy működnek. De avval talán megoldható lenne a hangfalvédő kapcsolása? Köszönöm
(#) Tomi20 válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Igen, azzal meg tudod oldani, ezek többnyire úgy működnek, hogy van két plusz érintkező, ami ha nincs beledugva a csatlakozóba semmi, akkor rövidzár. Ha beledugod szakadás. Nincs más dolgod, mint a hangfalvédő relé vezetékét bekötni erre a "kapcsolóra". Azt nézd meg, hogy az érintkezők egyike se legyen test, nehogy valami zárlat keletkezzen.
(#) vikipapa válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Köszönöm szépen. Akkor előbányászom az aljzatot. Még egyszer köszönöm.
(#) hapro válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
A véleményem Tomi20-al ellentétben, hogy a hangfalvédő kapcsolást nem lehet megoldani egy fülhallgató kimenet "kapcsolójával".
Attól, hogy azt bedugod, és elnémítja a hangszórókat, attól azok védelme még nincs megoldva. Vagy fogalomzavar van, mert egy hangszóróvédelem nálam egyen feszültség ellen véd, és bekapcsolásnál késleltet, kikapcsolásnál meg azonnal leold. Attól, hogy beépítesz egy fülhallgató kimenetet, attól még ugyanúgy szüksége lehet (végfok kapcsolás függő) hangszóró védelemre, mert attól a szegény aljzattól még vígan tönkremehet a hangszóród.
(#) vikipapa válasza hapro hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Én úgy vettem ki, hogy a hangszóróvédőben lévő relé tekercsével sorba kötöm a csatlakozóban lévő kapcsolót. Tehát ha ki van húzva a csatlakozó akkor ugyan úgy működik a hangszóróvédő, de ha bedugom a fülhallgatót akkor a relé nem kap áramot, és ezáltal kiold, és így nem kerül jel a hangszóróra és így némítja le magát a végfokot. Lehet én értelmeztem félre Tomi20 ötletét. De szerintem amit leírtam egy életképes dolog.
(#) hapro válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Értem...igaz, erre nem gondoltam. Így valóban jó.
(#) lewi hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem egy előerősítővel kapcsolatban:
Linkelem a kapcsolási rajzot hozzá.
Ha véletlen ez a kapcsolás nem szimmetrikus 12V ot kapna, hanem úgy szimmetrikus 16,8V ot, azt elviselné?
Egy tda7294 elé lenne, de így siekrült az egyenirányítás, és pufferelés.
mellékelem a táp bekötését.
(2db 2x9V os trafo van rákötve)
köszönöm szépen a válaszokat!

tap.JPG
    
(#) lewi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Az értéket (16,8V) multiméterrel mértem.
Akkor ez lehet hamis eredmény?
(újramérve 16,3V)
(A diódahíd után található egy 100n os kerko, kt db 1000u os kondi és egy 100n os fóliakondi)
(#) lewi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
2k2 es ellenállásom volt így hirtelen, ezzel 15,3V ot mértem.
(#) Gery hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Mitgondoltok ezek a relék már jók lennének a 3x30Wattos erősítőmben a hangot kapcsolni jack kimenetre? (képek mellékelve)
(#) ToXeN válasza Gery hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Jók, igen!
(#) dan92 válasza lapose hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Ezt nézd át és gondold végig mennyi kell egy tda 2030-nak. Bővebben: Link

Link beszúrva.
szamóca
(#) Gery válasza ToXeN hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Akkor szuper. Köszönöm szépen!

Üdv.:Gergő
(#) lewi hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
Nos nem igazán vaciláltam, és azt mondtam, hogy egy életem, egy halálom kipróbálom, és rákötöttem.
2 ténnyel találkoztam: egy, hogy búg, nem tudom, talán segíthetne az, hogy a tápjára teszek még 100n os kerkokat? mert van már rajat egy, 100n os kerámia, egy 100n os fólia, és 2 db 100uf puffer. természetesen mindez a mínusz, és plusz ágban is. két diódahidas megoldással csináltam a 2X9V ból szimmetrikus feszültséget, de nem tudom mi lehet a probléma.
Az egészet pedig úgy próbáltam ki, hogy egy discmant kötöttem a bemenetre, és a kimenetre egy sima fülbedugós fülest tettem, amit hallgattam. Sajnos a második dolog, amit észrevettem, hogy nem hangosabb az előerősítővel a hang. ugyan olyan hangos, mintha nem kötném be az előerősítőbe. Erre tudtok valamit mondani?
köszi: lewi
(#) Imi65 válasza lewi hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
100 µF puffer édeskevés. 2200 µF-el próbáld legalább.
(#) lewi válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Elírtam 2ször 2x1000uf és még a fóliák és a kerkok
De idő közben rájöttem, van egy elkötés is, még annak a kijavításán vagyok

de azért köszönöm a segítséget!
(#) csovalek válasza lewi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Azért szerintem nem ártana legalább 2x4700µF vagy 2x10000uF.
Puffernél a több az jobb!!! :yes:
(#) terabyte válasza lewi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Szia én a 2*10000µF kondit ajánlom anál már megszünik naygábol a bugás +ha olyan kicsi pufert raksz akor az erösitöd lehet hogy a trafot fogja huzni(az pedig nem jó).
(#) szamóca válasza terabyte hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Idézet:
„anál már megszünik naygábol a bugás”

Hát ezen kifeküdtem.
(#) terabyte válasza szamóca hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Én ug vetem észre minél nagyob kondit rakok anál kevésbé bug.
Következő: »»   574 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem