Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   607 / 1682
(#) interferi válasza lidi hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Valami ilyesmire gondoltál?
(#) Mybuster hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Én csináltam egy airbus a380 (a világ legnagyobb utaszállító gépet) papír makettba és feltunigoltam egy kék- piros váltakozó viloggó ledekkel Kb 3 nap míg megcsináltam szentem nagyon baró Igaz a vidin nem nagyon látszik de élőbe szebb!!
(#) aderka válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Ügyes munka !
(#) aderka válasza IMi hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Az előlapot vasaltad? Nagyon szép!
(#) vicsys hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Na kérem, végre valahára elkészült a TOO. Ez egy segédberendezés tápegységhez vagy erősítőkhöz. Amit tud:
- Egy nyomógombbal ki-be kapcsolható egy relé a kimenetén
- Méri a hőmérsékletet (a hűtőbordára szerelt szenzor) és egy duo leddel indikálja azt. 40°C alatt zölden, 40°C és 70°C között sárgán, 70°C felett pedig pirosan világít.
- A panelon egy átkötéssel beállítható, hogy a piros zóna elérésekor kikapcsolja-e a relét vagy sem.
Itt van egy kis video a működésről: Bővebben: Link
A nyák elég PICire sikerült, csupán 2x3cm-es.
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Hogy Neked milyen nagy tenyered van!
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Ez nagyon félelmetes óriás ! Ez már érdekelne engem is , felhasználási ingert érzek iránta.
Gratulációm hozzá !
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Ügyes kis szerkezet lett! Gratulálok! Bár neked ez csak amolyan hétvégi projekt...
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek! Akkor legyen cikk? Az ÓRA benne van. Belső 4MHz-es ÓRAjelről megy.
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Én leteszem a voksot a cikkre!
(#) saraha válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Szerintem is legyen cikk mert ez nagyon jó!
(#) Mybuster válasza aderka hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Köszi!!
(#) zoz11 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Hello
Engem is érdekelne a cikk, nagyon profi lett
(#) IMi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Személy szerint, így nekem jobban tetszik, hogy egy síkban van az előlappal a kijelző. Vicsysnél a pont
Az előlapot öntapadós papírra nyomtattam, majd kapott egy fóliát is. Az előlap terve Kila fórumtárstól származik, igaz kicsit át kellet szabni, köszönet neki is.
(#) Ragen válasza oibacsi hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Nagyon szép erősítő. A doboz te csináltad? vagy honnan van?
(#) deguss válasza IMi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Gratulálok! A kalibrációs adatok is rendben vannak!
(#) oibacsi válasza Ragen hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Vannak ismerőseim, akik lézervágógépen dolgoznak, hegesztők és szinterműhelyben dolgozók is
Élőben picit csúnyább, mert nem pont a rajzom alapján csinálták meg. Itt-ott eláll egy picit a lemez, de nem vészes. A belseje meg úgysem látszik.
(#) IMi válasza deguss hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm, de gratulálni nekünk kell, hogy mind ezt megalkottátok!
(#) Mayan hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
A legújabb agymenésem, tda1554q, deszkába álmodva... elég szépen szól, tda-hoz képest.
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Nagyon szép, de kikívánkozik egy kérdés:
Miért pont ezt az ic-t használtad?
(#) vicsys válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Tyűha! Szép a "doboz"! Bár én inkább árnyékolt kábeleket használnék ahelyett a csavart micsodák helyett...
(#) zenetom válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Betyár egy dobozolás, nekem tetszik!
(#) oibacsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Nem biztos hogy jobb lenne, nálam a saját magam által fonottak váltottak árnyékolt 20ezer forintos kábeleket[OFF]
(#) CIROKL válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Érdekes elgondolás , kár a fenyőért hogy megreccsent a szélén . Dugasztápról megy ? Én a helyedben a trafot is ráterveztem volna , meg a táp többi részét is .Egy valami burkolat alá helyezve a trafót és a többit ...
(#) Medve válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Igazán érdekes "dobozolás". Csak nem valamilyen elektronikai építőkészlet adta az ihletet? Talán lehetne folytatni pl egy hangszinszabályzó "kockával", oldalt elhelyezett merev csatlakozókkal....hmm?
(#) Doncso válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Csinos, csinos, csak kicsit túl letisztult, én vinnék vele egy kis krómot vagy alumíniumot polírozva, akár egy táblácskát, vagy bármi mást, sokat dob rajta.
(#) Dancsi hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Sziasztok!
A hétvégén nagyjából elkészültem a "relés kártyámmal". LPT portról lehet 8 relét kapcsolgatni. Sehol se találtam olyan kapcsolást, ami jó lett volna nekem. Ezért sok keresgélés, olvasgatás után magamnak kellett összeállítanom a rajzot, így biztos, hogy nem tökéletes.
Kipróbáltam, működik. Egyedül a relék melegednek kicsit, 10 perc csattogás után. Az ic-ken kívül az egész bontott alkatrészekből van, így megérte megépíteni. A nyák nem a legszebb, tudom. (ez a 3. vasalásom, és az 1. otthoni maratásom. ) A tranzisztort is véletlenül fordítva rajzoltam.
Várom a kritikákat, ötleteket, hogy min változtassak.
Köszönöm! JĐ
További képek
(#) roland0327 válasza Dancsi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy nem tudom a penel forrasztás előtt is ilyen "mancsos" volt-e, de jobban meg kellett volna takarítani! Egyéként tetszik! Én is most dobok majd össze egy ilyen LPT-s vezérlést az egyik majd triakos lesz a másik meg relés. A relés nekem azért nem szimpatikus mert van benne kopó alkatrész.
Üdv.
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Mert ez volt eppen keznel... meg egyebkent is azt hallotam hogy ez eleg jo az ic-k kozt.

Nincs is megreccsenve a deszka... meg ugyan jol tulelte az alkotoi rohamomat...

Egyelore egy dugasztaprol megy, semmi brumm vagy ilyesmi, holnap osszedobok neki egy jobb tapot. Nem akartam ratenni a trafot es a tapot, hadd legyen abszolut lapos es letiszult. Meg a bekapcsolasjelzot is banom mar rajta kicsit...
Következő: »»   607 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem