Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   608 / 1682
(#) Mayan válasza Medve hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Nem, az altmann byob amp adta az otletet. Nem szeressem a hangszinszabalyzokat. Ha szabalyozni kell akkor mar valami nem stimmel. Ugyanigy vagyok a balance -cal is.
(#) vicsys válasza Dancsi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Jól néz ki. Viszont az előre húzott bázis lábak elég megtévesztőek...
(#) gg630504 válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Helyes.
Lineáris frekvenciamenet csak egy van.
Az összes többi torzítás.

A szigetelő szalag nem elegáns, egyébként gratulálok.
(#) Dancsi válasza roland0327 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
roland0327: Nem egyszerre lettek beforrasztva az alkatrészek, így később már nem tudtam csiszolni. Mielőtt forrasztottam ecetes ronggyal törölgettem, ami leszedte az oxidált részt. (Talán utoljára még megfürdetem benne az egész panelt, csak hogy jobban nézzen ki.)
simpi: Igazad van. Jó lenne oda. Köszi.
vicsys: Ez megtiszteltetés számomra, hogy Te azt mondod: Jól néz ki. Sajnos csak így tudtam megoldani a tranzisztor megfordítását. Tervezésnél nagyon elnézhettem a lábakat.
(#) vicsys válasza Dancsi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Azért az látszik rajta, hogy tervezted és csiszolgattad, mielőtt formába öntötted. Szeretem látni amikor az alkatrészek merőlegesek és párhuzamosak! Precíz elrendezés, csak így tovább!
(#) zsoltee0001 válasza Dancsi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Én a múltor a Lidibe vetten nagyon vékony sörtéjű drótkefét (fogalmam sincs minek szánták eredetileg) azzal utólag is nagyon szép csili-vilire lehet pucolni a panelt.
Amióta megvan, nem csiszolgatom vasalás előtt a nyáklemezt (ami egyébként se tükörsíma felületű) hanem ezzel a drótkefével átdörgölöm.
Lekopogom, azóta nem volt selejt nyák-om.
(#) Dancsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
vicsys: Hát igen, sok időt el tudok "szöszmötölni", ha csinálok valamit. Nagyon precíz vagyok. Köszönöm, igyekszek.
zsoltee0001: Olyan drótkefét nekem is be kell szereznem.
(#) zoly15 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Én is a múlt héten vettem a tacskóba egy 3db-os drótkefét. 2 finom sörtéjű drótkefe volt a csomagban és egy műanyag sörtés. még nem próbáltam ki, de szerintem több mint kell
(#) titi válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Ezt hívják deszkamodell-nek?
(#) CIROKL válasza titi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Idézet:
„Ezt hívják deszkamodell-nek?”
Nem, nem a deszka modell elnevezést nem azért kapta a félkész , kisérleti állapotban lévő erősítő mert egy darab deszkára lett szerelve .
A Mayan erősítője az egy kész termék , ez már nem deszka modell !
(#) bencikusz válasza Mayan hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Hogy ez nekem miért nem jutott az eszembe... Nagyon ötletes!

Szép munka! Grat.
(#) zenetom válasza Dancsi hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Nekem is tetszik, grat!
A tranyókról meg annyit, hogy nekem az volt régebben a mániám, hogy reflexől fordítva forrasztottam be őket. Aztán mikor észrevettem, kiforrasztottam és ugyanúgy fordítva raktam vissza
(#) zolee1209 hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Jó estét mindenkinek!
Nemsokára készen leszek a "multiméteremmel"... Jelenleg itt tartok, lesz még benne pár dolog, így eléggé csupasz szegényke. A felső sor feszültség, alatta áramerősség, alatta pedig a teljesítmény látható.
Az üres jobb alsó sarokba nem tudom, mit tegyek. Terhelő ellenállást, vagy esetleg hőmérsékletet?!
(#) zsoltee0001 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
:eek2:
Nem gyenge!
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Idézet:
„Az üres jobb alsó sarokba nem tudom, mit tegyek.”
Talán egy "PIC forever!" feliratot?
(#) István hdgy válasza (») Júl 15, 2010 /
 
A másik dolog, hogy mivel most regisztráltam, ezért nem enged új témát nyitni, csak egy hét múlva, annyit pedig nem tudok várni rá.
Köszönöm
(#) kábel hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Sziasztok
Teljesen készlett a külseje is -igy sikerült
(#) vicsys válasza kábel hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Szép munka, bár nekem az a sok venti meg rács nem jön be.
(#) radocziandras válasza kábel hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
A venti rácsok helyett rakhattál volna valamilyen perforált lemezt.De így is nagyon jól néz ki, Grat!
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Szerintem is szép kivitelezés. A venti rácsom még számomra el is mennek, de az a "repülő leszállópálya" az elején az már nekem sok No meg a hűtése sem a leg jobban van kivitelezve (megreked a hő). De nem kritizálok. Én sem vagyok tökéletes....
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Ha már itt tartunk, akkor 7szegmensen LED-kijelzők helyett 14 vagy 16 szegmenseseket tehetett volna, az való szövegek kiírására, és akkor normálisan lenne megjelenítve minden…
(#) vicsys válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Igen, de azt elfelejtetted, hogy 7 szegmensest többet lehet bontani mint 14 vagy 16 szegmensest... Szerintem jól lett megoldva a kijelzés.
(#) Action2K válasza kábel hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
A ventirácsok ugyan nem mindenkinek jön be, de a helyére tett állapotban nem is látszik a polcban. Hogy mennyire reked meg a levegő, ezt mérni kéne.
A leszállópálya fények pedig kellenek ide. Megfelelő kontrasztot és egyensúlyt teremt, az amúgy csupasz, minimalista előlapnak.
Gratula! Igényes munka!
(#) kábel válasza Action2K hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
-Köszönöm szépen, igyekeztem a lehető legtöbbet kihozni magamból
(#) kábel válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Szia

-repülő leszállópálya --hi "látnád üzem közben"

-azoktól a ventiktől nemigenrekedmeg a hő, milyest a szenzor tápot ad neki ( fordulatszám-szabályzott )

amúgy köszönöm
(#) kábel válasza radocziandras hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Köszönöm
(#) kábel válasza vicsys hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
-ilyen lehetőségeim voltak

amúgy köszönöm
(#) kábel válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
üdv

-van igazság abban amit írtál, de ezek a kijelzők voltak "megfelelő árban" (100/db) + dekódolópanelt is kellett csinálni hozzá, csak a bemenetleválasztó álapotát kijelzőnél lehet szövegeltérést tapasztalni így-is gondolkodtam hogy zöldet ,pirosat,sárgát esetleg azt is kékre? - ilyen lett
(#) kábel válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
A kijelzőkröl...... és a kivezérlésjelző -SMD ledekből
(#) klemo86 válasza kábel hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Ez dupla annyiba kerül, igaz, de így tényleg professzionálisnak nézne ki A leszállópályával semmi bajom, szerintem hangulatos lehet - mint a csillagok úgy szanaszét az égen (csak itt sorban vannak)… Valami hasonlót nekem is építenem kéne
Következő: »»   608 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem