Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   609 / 1682
(#) zolee1209 hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Fülledt meleg mentes szép estét!
Ismét haladtam picit a multiméteremmel... Helyre kerültek a mértékegységek, a jobb alsó sarokban pedig a
Idézet:
„PIC forever”
helyett a hőmérséklet került kijelzésre! Amit most tud: Feszültség és áram mérése 50V-ig, illetve 10A-ig. Mért feszültség és áram értékéből teljesítmény számítása, 500W-ig. Hőmérséklet mérése, aminek szenzorát célszerűen hűtőbordára lehet tenni, hőmérséklet függvényében a ventillátor fordulatának vezérlése. Ez kétféleképpen történhet, ami választható. Az egyik mód, amikor a venti fordulatszámát négy részben emeljük. 25°C felett 25% fordulat, 30°C felett 50% fordulat, 35°C felett 75% fordulat, 40°C felett fullgázon pörög a levegőmahinátor. A másik mód, amikor a hőmérséklettel arányosan, folyamatosan emelkedik a fordulatszám, melynek maximumát 42°C elérésekor éri el.

Ami még hátra van, az a felesleges nullák kioltása, a kijelző színeinek "menüből" való állítása (mert most még csak a programon belül lehet variálni...), mint háttérszín, illetve az egyes mennyiségek színei.

Sajnos a csatolt képen nem "valós" tápegységre kötöttem a a multit. Kíváncsi voltam, mennyire melegszik fel a borda, nagyáramú terhelés hatására. A tápegységem csak picivel 3A felett tudott, így rövidzárban 45°C-ig melegedett fel, ha azt nézzük, hogy a környezeti hőmérséklet 35°C körül volt a műhelyemben. Megbuheráltam a tápot, így sikerült is kivennem belőle rövid ideig 10A-t, de valami miatt egy segédáramkör elhalálozott, így már nem volt alkalmam úgy lefényképezni. Ehelyett egy 12V-os akkusfúró volt a táp. Terhelésnek három darab párhuzamosan kötött 26V 30W-os izzót használtam. Ezért a kijelzőn látható hőmérséklet nem az áteresztő tranyók hőmérsékletét mérte, hanem a műhelyét már. Így este 10 után, még "kellemes" meleg van.

Azt hiszem ennyi, mostmár bebiggyesztek két képet! : )
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Ejj, ezt nem hagyhatom ennyiben, mostmár elkéne kezdeni PIC-eznem (illetve folytatni ott ahol abbahagytam még tavasszal), no majd rákontrázok
Amúgy grat! :yes:
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
Most már van időm ilyenekkel is foglalkozni szerencsére...
Haladj Tomi, mert nem ér utol egy PIC32-vel sem!
És persze, köszönöm!
(#) klemo86 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Dettó, ez már "felháborító"! Szép munka ez is!
Lehet vadulni, még nem keltek fel a modik (természetesen csak vicceltem)
(#) Norberto válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Háháhááá, nem is igaz! :eplus2:

Ez nem automatikus üzenet.
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szép munka! A felirat még mindig elférne!
(#) jdani válasza kábel hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Hali. Bocs hogy beleszólok, de az mp3 kijelzést ( ha az akar lenni), megoldhattad volna egy fektetett ilyen kijelzővel, amire egy 3-as szám karakterét irod ki, és máris egy m betűre hasonlít
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Hova gondoltad?
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Természetesen középre!
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Meg akkor lecserélhetnéd egyúttal az ávéereket PIC-re Egyébként nem AVR-ezik más? Ne csak zolee-t piszkáljuk már
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Talán egy 1x1 pixeles területet fel tudok neki szabadítani! :yes:
(#) kábel válasza jdani hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
szia

igen (mp3) akar lenni és énis úgyszerettem volna megoldani ahogy írtad de annyi hely már nincs a panel mögött az alkatrészek miatt hogy elbirttamvolna fektetni 1db kijelzőt

"majd lecserélem őket 14 szegmensre -ha lessz rávalóm"
(#) Dav_id hozzászólása Júl 16, 2010 /
 
Sziasztok,
Nem gondoltam volna, de sikerült vasalásos módszerrel megcsinálnom egy LQFP100-as tokozású IC-hez egy átalakítót! Már csak be kell forrasztani valahogy
Íme a képek:
(#) Doncso válasza Dav_id hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Grati, szép lett. A forrasztásnál nagyon figyelj oda, én a TSSOP tokot úgy tettem be, hogy szinte nem is volt ón a pákán, kis folyasztószer csak a panelra, ami óndarabkás, azzal leónoztam a vezetősávot, majd rátettem a tokot, szépen letörölgettem a pákát és odamelegítettem csak, ha ónt tettem a pákára, azonnal összefolyt két láb. Jó móka, sok sikert.
(#) zolika60 válasza Dav_id hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Remélem sikerül. Szép munka.
(#) Attila86 válasza Dav_id hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szia!

Ez gyönyörű lett! A beforrasztáshoz mindenképp használj folyasztószert és ha van, akkor hőlégfúvót. Bár pákával is lehet, csak kicsit nehezebb.
(#) MolnarG válasza Dav_id hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szia!
Nem rossz, de! Nem szerencsés az IC hasa alatt meghagyni nagy rézfelületet, forrasztásnál egy kicsit összefolyik valamivel és kész a baj, főleg ha ez a 99.-ik leforrasztott lábnál következik be..
Én így csináltam a TQFP100-hoz adaptert.
(#) radocziandras válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Le se feküdtek!Úgy a legegyszerűbb felkelni
(#) klemo86 válasza radocziandras hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Én is feküdtem már le reggel fél 6-kor, de amikor jöttem a múltkor, még egyik sem volt fent Nem rosszalkodtam volna úgyse, nem vagyok én olyan :whistle: OFF vége.
(#) zsoltee0001 válasza Dav_id hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Hi
Nem rossz
Csináltam már hasonlót, kellett hozzá egy nagyítós lámpa és egy stresszmentes nap.
(#) Doncso hozzászólása Júl 17, 2010 /
 
Végre elkészült a találkozóra a PCL86 PP erősítőm, a gép különlegessége, hogy csak hulladékból, és bontott cuccokból épült, a kapcsolás CHZ mester tervezése, ma Akció Laci segítségével bemértük az átvitelt, egész jó lett 9Hz-20kHz ig lineáris, szóval a jó tervezésnek hála egész jól sikerült. A fedlap aluminiumból készült, a potitakaró már rajta van, ez egy kicsit régebbi kép, sajnos nincs most gépem. Na de mutatnám a képeket.
(#) SzervízMacska válasza Doncso hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Nekem kifejezetten tetszik ez a tangóharmonika fazon.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Jó lett nagyon, szép Kicsit furcsa, hogy "szemben" vannak a csövek, de ettől még egyedibb! Gratula!
Az enyém is készülget, a következő találkozón meg lehet fülelni is :hide: (Képek a dobozolás után!)
(#) Ktulu válasza Doncso hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Szerintem is nagyon jora sikeredett.
Idézet:
„a kapcsolás CHZ mester tervezése”

egy linket lennel szives feltenni, kimeno tervek is vannak hozza?
Koszi.
(#) klemo86 válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
(#) Ktulu válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Hmm, a rajzok mind privatban vannak. Sajnos nem tudok hozza ferni.
(#) Abukodonozo válasza Doncso hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Gyönyörű! Szabad megkérdeznem, hogy a potitakaró miből készült?
(#) MaTe193 hozzászólása Júl 17, 2010 /
 
Üdv!

Sikerült "összetákolnom" egy 12/24 V-os,100W-ig terhelhető pákartafót.A doboz nem a legszebb,de egyik első munkám. Bővebben: Link

Máté.
(#) Müszi válasza MaTe193 hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Első munkának szerintem tökéletes, a dobozolás is első munkához képest egyedülálló!

Müszi
(#) MaTe193 válasza Müszi hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Köszönöm Egy fiókból készült,a teteje a megmaradt fiók alja

Máté.
Következő: »»   609 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem