Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Köszi!
igen, igazad volt, rosszul voltak kötve. A boardban, hogy tudom megnövelni azt a részt ahova az alkatrészeket kell elhelyezni? üdv!
Ha teljes verziód van akkor csak a MOVE paranccsal mozgasd a megfelelő szélességre viszont ha freeware-s verziód van akkor maximálisan 160x100 mm-re növelheted. Azon kívül már nem fogsz tudni lerakni alkatrészeket.
sziasztok!
Egy libary-re lenne szükségem ami a HSIP-15 tokozású IC-t tartalmaz ha van valakinek és feltöltené ide azt meg köszönném. üdv:very
Azzal, hogy az eagle nem nyáktervező azért némileg vitába szállnék, a nyák alakját és az alkatrészeket valóban kézzel kell megcsinálni és felrakni, de a huzalozást már a progival is megcsináltathatod, és az bizony komoly tervezési feladat.
Az árát hasonlítsd össze olyan programokéval amik a kapcsolási rajzból valóban nyákot terveznek, és meg fogod látni, mekkora árkülönbség van azok és az eagle között. Idézet: „Azzal, hogy az eagle nem nyáktervező azért némileg vitába szállnék, a nyák alakját és az alkatrészeket valóban kézzel kell megcsinálni és felrakni, de a huzalozást már a progival is megcsináltathatod, és az bizony komoly tervezési feladat. Az árát hasonlítsd össze olyan programokéval amik a kapcsolási rajzból valóban nyákot terveznek, és meg fogod látni, mekkora árkülönbség van azok és az eagle között.” Kedves Gulasoft! Én nem szállok vitába senkivel. Az első mondatodbéli állításodat Te magad cáfolod a 2. mondatodban: "...a kapcsolási rajzból valóban nyákot terveznek..." Nos, magad is beismered, hogy az Eagle nem tervezi a NYÁK-ot. Ezek után nincs miről beszélni. Egyébként ha már manuálisan papíron ceruzával terveztél néhány NYÁK-ot, magad is beláthatod, hogy nem oly nagy mutatvány. Az Eagle nagyszerűsége abban rejlik, hogy 16 rétegben képes gondolkodni. Ez egyben a hátránya is az amatőr felhasználók szempontjából, hogy tudniillik felesleges ennyi réteg. Elegendő lenne max. 2, de a legtöbbször az lenne a legjobb, ha egyetlen rétegben tervezne átkötésekkel. Ezt magától, mindenféle idétlen utasítás nélkül tenné meg. Vagy max. azt a kérdést tenné fel, hogy egy vagy kétoldalast NYÁK-ot szeretne-e a tisztelt felhasználó? Stb. Véleményemet fenntartva, üdvözlettel: W. A.
Az eagle nem a 16 réteg miatt nagyszerű szerintem, hanem az irdatlan nagy és emellett könnyen bővíthető alkatrészkönyvtára miatt. Ott is eltérés van a véleményeink között, hogy neked a nyáktervezés abból áll, hogy kapcsrajz szerint magától mindent megcsinál a program. Van ilyen, csak az több millió forintnál kezdődik.
De persze ez nem baj, mindenki azért használja amiért szereti. Ha meg nem szereti, úgysem használja. Egyébként nem tudom mit tervezel, de szerintem igen csak nagy mutatvány 200 lábat összekötni, megnézném papíron mennyi idő alatt boldogulsz vele, és az csak egy 100 lábú pic (pauszon tussal kösd már be légyszi) és a hozzá tartozó cuccok. 3-400 lábat meg papíron az életben nem kötsz be, és innentől igenis tervező az a program ami ezt megcsinálja, a kész rajzból, gerbert, és fúrófile-t készít, és mellékesen, igen kezel 16 réteget, amiből eddig egy embert ismertem akinek 4 réteg kellett.
Sziasztok!
Érdekelne, hogy mi a neve annak programnak ami magától "tervezi a nyákot"? Talán a Protel? Ami azt illeti az Eagle-nek is van autorouter-e ami összekötözi az alkatrészeket, de megmondom őszintén eddig nem sok hasznát vettem. Ha egy nyákot valaki profin akar megtervezni, akkor nagyon oda kell figyelni az alkatrészek elhelyezésére, az árnyékolás és a vezetők alakjára stb. Nem hinném, hogy erre valamelyik számítógépes program is önmagától alkalmas lenne. Persze a drágább szoftverek alkalmasak a nyák szimulációjára, ami nagyban megkönnyíti a tervezést, de ez már más tészta. Idézet: „Nos, magad is beismered, hogy az Eagle nem tervezi a NYÁK-ot. Ezek után nincs miről beszélni.” Nos mint említettem, szerintem nincs olyan program ami jól tervezi a NYÁK-ot. Idézet: „Egyébként ha már manuálisan papíron ceruzával terveztél néhány NYÁK-ot, magad is beláthatod, hogy nem oly nagy mutatvány.” Ebből a kijelentésből látszik, hogy te még valószínűleg nem terveztél SMD nyákot (0,5mm-es lábtávolság papairon...), és ami szinte biztos, hogy sosem gyártattál (gerber fájlok? ). Az Eagle - néhány funkciót leszámítva - a legtöbb igényt kielégíti. Idézet: Az Eagle is nagyon nagy segítség NyÁK tervezésnél, de azért ennyire lusták ne legyünk már. Amit a számítógép tervez meg helyetted, az soha sem lesz olyan, mint amit Te tervezel saját magadnak és nem is mondhatod el róla, hogy "ezt én csináltam", mert egy részét a számítógép csinálta. „Érdekelne, hogy mi a neve annak programnak ami magától "tervezi a nyákot"?”
A többi részét meg a vasklorid, vagy a CNC gép, vagy... Majd ha a saját körmöddel kaparod le a rezet, akkor mond, hogy Te készítetted, bár a rezet még ekkor sem te vitted föl a "bakelitre".
Azért ne az legyen a válasz, hanem az, hogy a gép nembiztos, hogy olyan optimálisan tervezi meg, mint ahogy mi tudnánk. Amúgy a kapcsolási rajzot is be kell vinni a gépbe, az alkatrészeket pozíciónálni... Az is saját munka!
Ugyanezen az állásponton vagyok én is! Csak érdekel, hogy melyik programról vitáznak ennyit, meg persze, hogy mi kerül azon a programon annyiba.
Tisztelt Fórumtársak!
Kérem, hogy a meddő vitát - hogy ti. az Eagle NYÁK tervező program-e, avagy sem - szíveskedjetek felfüggeszteni, vagy jelen fórum keretein kívül lefolytatni! Köszönöm.
A proteus PCB Design Level 2-től tud autoplace-t(kérdés milyen az alap) és csak 170.000Ft a teljes csomag viszont 1 milla.
Esetleg nézzétek meg a KiCad-et ingyenes progi mintha lenne benne autoplace
Üdv Gulasoft!
A Kicad honlapján nem találtam meg, hogy lenne autoplace benne. A program valóban ingyenes, GPL. A proteus esetében nem egy régi árjegyzékből származik az említett ár? A honlapjukon az olcsóbbik Level 2 ára is 224900 + Áfa, ami kb 270000. (Vagy véletlenül elírtad a 2-t 1-re? A kérdés: Hobbi célokra minek az autoplace? A profik is csak részlegesen használják, u.i. mindig vannak alkatrészek, amelyeknek egy-egy meghatározott helyre kell kerülniük. Nincs az az autoplace, amellyel ezt meg lehet tanítani - vagy ha van is, a tanítása tovább tart, mint a kézzel való elhelyezés. A többit már el lehet vele rakatni, de mindig be kell állítani a megfelelő paramétereket. Végül nem árt leellenőrizni az autoplace munkáját. Ha mindezek idejét összeszámolod, mennyi időt spóroltál vele? Megérte? De ez csak egy magánvélemény volt.
Nem nekem hiányzott az autoplace.
Sziasztok.
Nekem az lenne a problémám, hogy most először szeretnék eagle-t használni... meg csináltam a nyák tervet vele. de mikor nyomtatok akkor nem csak a vezetősávokat nyomtatja, hanem az alkatrészeket is.. azt hogy tudnám beállítani, hogy csak a vezetősávot nyomtassa? (eagle 5.9 ről van szó)
Leírást érdemes elolvasni.
Be tudod állítani melyik layer látszódjon, értelemszerűen csak az kell amit nyomtatni akarsz.
Oké megtaláltam...
1000 köszi a segítségért
Nem tudom, mit csináltak a legújabb verzióval a fejlesztők, de valamit nagyon eltaláltak, amit eddig nem sikerült. Az alkatrész-könyvtárak és a tervezett projektek is olyan könnyedén, illetve olyan gyorsan nyílnak meg, hogy öröm nézni. A korábbi verzióknál ez sajnos nem volt ilyen, de ez most nagy plusz pont.
Köszi, hogy leírtad. Most frissítettem 5.10-re és örülök, hogy van benne magyar nyelv (használni is fogom), de megszoktam az angolt és jól jön, hogy amilyen kedvem van úgy indítom el. Egyébként nem értem, hogy a User interface beállításoknál miért nem rakták bele, hogy választani lehessen a nyelvek között, gondolom később megoldják.
Csináltam is az asztalra egy Eagle_eng.bat fájlt, csak ami a pdf-ben van az úgy nem működött, mert az asztalon kereste a windows, így már igen:
Üdv szabii!
Igazad van, valóban úgy nem működik, ahogy a kézikönyvben van. Én nem próbáltam, a másik változatot, a felhasználói rendszerváltozósat használom. Most azonban kipróbáltam, és a hiba csak annyi, hogy a "bin" mappát nem a start parancs után kell beírni, hanem egy sorral feljebb az útvonal beállításhoz. Valahogy úgy van, ahogy Te is írtad, de a "cd" nem szükséges. Nálam így is működik, "cd" parancs nélkül: SET LANG=en_GB C:\Program files\eagle-5.10.0\bin\ start eagle.exe A leírásban a mappánál "eagle-5.x.x" van írva, ahol az x helyett mindig az aktuálisat kell beírni. Idézet: „Egyébként nem értem, hogy a User interface beállításoknál miért nem rakták bele, hogy választani lehessen a nyelvek között, gondolom később megoldják.” Ez azért van, mert a LANG változót a program az indításkor értelmezi. Ha már elindítottad, hiába módosítod azt, a program az indításkor észlelt nyelven fog futni. Korábban már írtam, hogy a telepítést kellett volna úgy megoldaniuk, hogy akkor lehessen választani a nyelvekből. Lehet, hogy később megoldják. Jelenleg úgy választhatsz a nyelvekből, hogy mindegyikre írsz egy "bat" fájlt (mind ugyanaz, csak a LANG értéke más), és azzal indítod, amelyikkel éppen akarod.
Most kaptam egy választ, miszerint a bat fájl helyes tartalma a következő:
SET LANG=en_GB cd C:\Program files\eagle-5.x.x start bin\eagle.exe Megj.: Nálam az előző hozzászólásomban leírtak szerint is működik. A manual_en.pdf-ben hibásan van írva, a német nyelvűben és a tutorial fájlokban viszont helyesen van.
Idézet: „Most kaptam egy választ, miszerint a bat fájl helyes tartalma a következő: ” Nincs előre definiált helyes tartalom. Csak ez SET LANG=en_GB többi azon múlik hol helyezed el a *.bat fájlt Ha a bin könyvtárban akkor ennyi SET LANG=en_GB eagle.exe Ha máshol akkor az elérési utat helyesen kell megadni.
Idézet: „Nincs előre definiált helyes tartalom.” Az előző hozzászólásomban megadott bat fájl tartalommal az bárhol elhelyezhető. Ezen kár vitatkozni.
Nem vitaindítónak írtam és nem helyezhető el bárhol.
Miértjét nem írom le mert fölöslegesnek látom.
Nekem megfelel ez az indító fájl is. A két ikonnál (eng/hun) egyszerűbben, gyorsabban úgy sem lehet nyelvet változtatni. Nem vita képpen, de ezt a problémát más programokban úgy oldották meg, hogy a beállítások után kéri a program újraindítását és akkor válik érvényessé az új beállítás. Egyébként én is próbáltam egy sorban a teljes elérési utat megadni, de a cd parancs nélkül nem működött, mert a batch fájl elérési útvonalát vette kiindulásnak.
Idézet: „Nem vita képpen, de ezt a problémát más programokban úgy oldották meg, hogy a beállítások után kéri a program újraindítását és akkor válik érvényessé az új beállítás.” Ez nem is vita, valami ilyet reklamáltam én is, remélem eljutott a fejlesztőkhöz. Más többnyelvű programok esetében a telepítéskor választhatsz nyelvet, a komfortosabbaknál ezt követően utólag, egy újraindítással is. Az Eagle már korábban is (még csak kétnyelvű - angol és német korában) úgy működött, hogy a német helyi beállításoknál németül, minden többi esetében angolul telepítődött és futott. A rendszerváltozóval vagy egy ilyen batch fájllal lehetett váltani. Most már még két nyelv hozzájött, de a technikán nem változtattak, csak a LANG változót bővítették. Remélem megoldják ezt is.
Hát nem tudom miről beszélsz vagy írsz, de nálam bárhová is teszem az indító batch fájlt, mindenhonnan elindítja a programot.
Valószínűleg a rendszeremmel van a baj, nálam se nyitotta meg "bárhonnan".
|
Bejelentkezés
Hirdetés |