Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   939 / 3972
(#) SzervízMacska válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Monostabil multivibrátor; NE555.
(#) ECL82 hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok, valaki el tudna magyarazni, hogy a fordito trafonak hogyan mukodik? Ha jol tudom aramutes ellen szoktak hasznalni.
(#) proli007 válasza ECL82 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Hello!
És mit fordít a trafó? Ezek szerint a visszafordíthatatlan dolgokat? Mert én csak fázisfordító trafót ismerek..
üdv! proli007
(#) ECL82 hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Egy sztorit hallottam, hogy egy hangositas alkalmaval, a keverot es a FOH-ban levo dolgokat egy fordito trafon keresztul taplaltak, az aramutes elkerulese vegett, a kerdesem az lenne, hogy mikent mukodik a dolog. Mikent lehet vele aramutest megelozni?
(#) gg630504 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Láthatóan nem elválasztó transzformátor.
(#) bedoweb hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Hello mindenkinek!

Ezt a dallamcsengőt: http://www.hestore.hu/termek_10023467.html szeretném ajtócsengőnek használni, és a 230-ra rákötni!

Még kezdő vagyok, így abban kérném segítségeteket, hogy miként tudnék a hálózati áramból 5v-os egyenáramot létrehozni?

Előre is köszi
(#) proli007 válasza bedoweb hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Hello!
Legalkalmasabb erre a célra, egy kis dugasztáp. Csak megfelelő feszültségűt és áramút kell választani. Akkor nem kell kezdőként az életvédelmi problémákkal szembesülnöd.
üdv! proli007
(#) bedoweb válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Köszi szépen!

Hogy erre én miért nem gondoltam? Van is otthon egy ilyenem.
(#) kese53 hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Szép Napot Mindenkinek!
Ezt a kapcsolást /http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/fotozzunk_villamokat.html?pg=2/ egy pár napja fedeztem fel és szerettem volna megépíteni, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy az ez irányú tudásom kevés ehhez. Az alkatrészeket beszereztem, mindent még a panelt is. A kérdésem, kérésem az lenne, hogy lenne valaki aki ezt megépítené nekem megfelelő ellen szolgáltatásért?
Köszönöm : kese53
(#) toxid hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Most vettek fel Miskolci Egyetem Mechatronika szakára, és bár megvan a fizika érettségim, egész jó eredménnyel, nem sok közöm van az elektronikához, pedig egyetemen a szakom egyik alapköve lesz, tehát szeretnék a nyáron építeni pár dolgot, hogy legyen egy kis rálátásom. A kérdésem pedig az lenne, hogy mivel kellene elkezdenem, valami egyszerűvel, ami valószínűleg nem fog ki rajtam?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
Szebi
(#) edison14 válasza kese53 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szerintem próbálkozz meg vele. Abból semmit nem fogsz tanulni ha mindig mással fogod megcsináltatni ami kell neked. Ha gondolod segítek az összerakásnál és az élesztésnél. Milyen panelt szereztél be? Ha nem próbapanel akkor kézzel meg kell rajzolnod a mintát vagy pedig vasalnod kell. Nézd át jól a kapcsolási rajzot, olvasd el még egypárszor a cikket, hogy megértsd hogyan is működik a kapcsolás. Utána ha készen állsz akkor keress fel priviben vagy MSN-en és segítek a továbbiakban. Minden jót és jó tanulást.
(#) kese53 válasza (») Júl 25, 2010 /
 
...rendben, értettem és bocsánat.
Kese53
(#) kese53 válasza edison14 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szerintem is ez lett volna a legjobb megoldás, de meg nem történté tenni megtörtént dolgot nem lehet. Legközelebb elkezdem és ha megakadok akkor kérek segítséget.
Köszönöm kese 53
(#) PetAd hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok
Szét akartam bontani egy leégett számítógép táp trafóját, de sikerült eltörnöm. Össze lehet ragasztani vagy így már használhatatlan? Ha nem lehet akkor másnem zavarszűrő tekercset tekerek rá.
(#) kadarist válasza PetAd hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szia!
Összeragaszthatod valamilyen epoxi ragasztóval, de így már csak légréses trafónak használhatod.
(#) PetAd válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Az jó úgyis együtemű vezérlésű tápot akarok összehozni vele. De itthon csak pillanatragasztó van, gondolom az is jó, bár az a hő hatására meglágyul, ezért ügyelnem kell a hűtésre.
(#) kadam hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Üdv! Újra beletúrtam az elraktározott cuccaimba, találtam egy transzformátort. Egy BEAG AKT 408-as keverőből származik, azt szeretném megtudni, hogy mekkora teljesítményű. Olvastam pár módszert a teljesítmény meghatározására, de egyik sem fog menni. Sajnos műgyantával kiöntött darab, szóval nem férek sem a vasmaghoz, sem a feltekercselt huzalokhoz. Tanácsot szeretnék kérni hogy állapítsam meg mire képes?
Előre is köszönöm.
Ezredik oldal első hozzászólása
(#) mps válasza kadam hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Hali!
A keverő adatai alapján 20VA
(#) kadam válasza mps hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Nagyon jó! Pont elég ennyi! Köszi a segítséget.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok.
A PC táp-ban van egy 2200 µF 16V os púpos kondim,az lenne a kérdésem ,itthon most találtam egy 2200µF os de 25V osat.Ki lehet ezzel cserélni?
(#) kadarist válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Igen ki lehet, és még jobb is lesz. Nagyobb feszültségtűrésűre lehet cserélni kondenzátort.
(#) vladcepes válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Köszöntem
(#) PetAd hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Üdv
Ha egy reléhez 5A van írva akkor az azt jelenti hogy maximum 5A-es áramot kapcsolhat vagy, hogy maximum annyi mehet át rajta? Szeretnék egy olyan relét ami 5A környékén kapcsol a 2 ág közt, de akár 20A is folyhat azon az ágon, de annyi nem lesz vele kapcsolva, és lehet, hogy elég lenne egy 6A-es relé is. Vagy 20A-től már elégne a relé kontaktusa zárt állapotban is?
(#) mps válasza PetAd hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hali!
5A a max. A 20 igen sok lenne neki.
(#) rammeradrian hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek Sony CD-tár kábele? (vagy csak 2 dugó)
[apróhirdetéseknél kint van a keres oldalon csak nem jött válasz és elég fontos lenne] ja és nem csillagászati áron {2000Ft-ig}
(#) kadam hozzászólása Júl 26, 2010 /
 
Üdv! Egy tranzisztort szeretnék kapcsolóként használni LED-ekhez. A kérdésem az, hogy honnan tudjam mekkora áramot kell befolyatni a bázison, hogy a tranzisztor teljesen nyitva legyen? Gondolom ez típusonként változó és az adatlapban megtalálható, de sajnos nem tudom, hogy mit kell ott keresni. Szeretném ha valaki segítene, életem első saját tervezésű cuccához kell.
(#) El_Pinyo válasza kadam hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
A kollektoráram 1/10 részével szokás méretezi. Tehát pl. 100 mA kívánt kollektor áram esetén 10 mA bázisáram kell.
(#) kadam válasza El_Pinyo hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hülyének fogsz nézni, de rákérdezek. Nekem kell 0,5 A akkor a bázisra kell adnom 50 mA-t, igaz?
(#) El_Pinyo válasza kadam hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Így van.
(#) kadam válasza El_Pinyo hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Addig agyaltam, hogy megint kérdés lett belőle, remélem nem baj. Ebben az esetben a tranzisztor 0,5 A áramot enged átfolyni, ennyi kell a LED-ekhez. A LED-ek elé kell az előtét ellenállás? Ugye azzal van belőve, hogy egy egy LED-re 25 mA jusson, azaz összesen 0,5 A, de ha a tranzisztor úgyis csak ennyit enged át, akkor nem kell ellenállás. Bár ez furának tűnik, LED-ek előtt mindig van ellenállás. Vagy hogy is van ez? Egy kicsit zavaros a dolog.
Következő: »»   939 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem