Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 289
(#) norbika78 válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Üdv

Azt szeretném megkérdezni hogy hány voltos glimmeket használtál a teszterhez mert én is szeretném megépíteni.Egyébként nagyon pofás lett a teszter.

Üdv Norbi
(#) danodano válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Értem. Magát az elektronikát hogyan tudnám tesztelni, hogy egyáltalán működik-e? Ha egy 12V-os ízzót raknék a trafó helyére kellene villognia? Ja és én 2N3055-tel építettem.
(#) erdgab válasza norbika78 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Szervusz!
Én a mellékletben látható 220V "jelzőizzókat" buheráltam szét,ezekben voltak a glimmek.Minden glimmnek volt egy 100K előtét ellenállása,előtte megmérve 230V AC-ról 1,6mA áramot vettek fel.A kérdésedre válaszolva,nem tudom pontosan,hogy maga a glimm hány voltos.Összehasonlítva egy vasalóból kiszerelt példánnyal,azzal teljesen azonos.Talán a hozzáértőbbek többet tudnak mondani az adatok alapján (én csak egy szerkezetlakatos vagyok )
(#) norbika78 válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) erdgab válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Bocsánat! A melléklet lemaradt.
(#) norbika78 válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Köszi
(#) erdgab válasza danodano hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Az 555 kimenetére (3 láb) köss egy 1K ellenállást és vele sorba egy ledet,ha van kimenőjel a lednek villogni kell.Ezután a kimenetre kötött 2N3055 C és a + táp közé egy kisebb (1-2W) izzóval tesztelheted,hogy a tranzisztor is nyit e,ha még jó.
(#) danodano válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Köszönöm a tippet. Megpróbálom.
(#) danodano válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Az a baj, hogy a led nem villog hanem ég. Vagyis talán nagyon minimálisan, de nem alszik el. Holnap újra átnézem a nyákot hátha mégis ott van hiba.
(#) levaitamas válasza danodano hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Talán azért világít folyamatosan mert a frekvencia akkora hogy már folyamatosnak látszik. Az 555 akár jól is működhet.
(#) dizi válasza danodano hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Hát nem lehet mindenki egy elektronikai zseni....
(#) danodano válasza dizi hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Ez pontosan így van. Ezért is kérek segítséget nálam "zsenibb" emberektől mint például te lehetsz.
(#) dobro válasza dobro hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Sziasztok. mégegyszer...
A barátom panaszkodik, hogy a kutyája rendszeresen felugrik a meleg motorháztetőre. A macskátol látta .

Arra gondoltam, hogy a földtöl gumival szigetelt gépkocsira rákötjük a villanypásztor meleg pontját, a föld a másik.
Szerintetek a gépkocsi elektronikájára nem veszélyes ??

Kösz a véleményeket...
dobro
(#) isssti válasza dobro hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Szia!
Én úgy tudom az a gumi annyira nem is nagyon szigetelt már, de ha mégis működne és ugye ugrik a kutya, akkor nem záródik az áramkör.
U.i.:
tuti gallyra vágná a kocsi elektronikáját szerintem....
U.i.2.: miért nem keríti a kocsit vagy a kutyát körbe VP-vel???
(#) dizi válasza danodano hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Ne haragudj, de bele néztem az adatlapodba és ott ez volt írva.
Sajnos még nem vagyok egy elektronikai zseni,de annak készülök.
(#) danodano válasza dizi hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Ezzel semmi gond, de beszólás helyett inkább segíthettél volna. Ha meg nem tudsz inkább ne szólj hozzá. Köszi......
(#) erdgab válasza danodano hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Talán jól értelmezem a rajzot,ugye az 1k és led soros tagot az 555 kimenet és a test közé kötötted be (?),ha folyamatosan világítana akkor állíts a trimmereken.Az egyikkel a felvillanások gyakoriságát a másikkal a felvillanás (világít a led) idejét (hosszát) tudod állítani.Rá fogsz jönni melyik melyik időt állítja.Úgy próbáld beállítani,hogy kb. 1 másodpercenként villanjon fel a led,de a világítás ideje csak töredéke legyen az 1 másodpercnek,úgy is lehetne mondani,éppen csak érzékelhető legyen.Ezek után lehet majd a teljesítmény tranzisztort is vezérelni,de a kollektor körbe először egy izzót tegyél,ha működik akkor jöhet a trafó.Mindenképpen javasolnék egy nagyobb C-E feszültségű tranzisztort.
(#) dobro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Igen.. az ugrásra nem gondoltam. De a karmolásnyomokbol ugy látom, először támoszkodik... utánna ugrik.

De ami a legfontosabb a kocsi elektronikája sérülhet.. ettöl féltem én is.

Kibeszélve----- elvetve. Valami mást kellene kitalálni..http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=686&ppid=763327&pop=1#
(#) danodano válasza erdgab hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Pontosan így csináltam. Trimmerekre csak nagyon kis mértékben reagál. Most már valamennyire villog, de nagyon gyorsan és nem alszik ki teljesen.
(#) erdgab válasza danodano hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
A C3 kondenzátort vedd ki és tegyél be helyette egy 22µF értékűt,próbáld újra a beállítást,ha még mindig gyors akkor cseréld 33 vagy 47µF értékre.Sikerülni fog az,meglátod.
(#) danodano válasza erdgab hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Beraktam egy 47µF és egy 22µF kondit párhuzamosan. Így sokkal jobb a helyzet, de a világítás ideje hosszabb és nem igazán reagál a trimmerekre. Valamint néha elkezd gyorsulni a villogás aztán lassul ez mitől lehet? Bár szerintem annak nincs túl nagy jelentősége hogy nem egyenletesen villog. (javíts ki ha tévedek)
(#) danodano válasza erdgab hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Sikerült nagyjából beállítanom a villogást. A 2N3055-ös tranyóval nem működik. Beraktam egy régi OC26-ost próbaképpen, egy 12v izzót tettem +ág és a collectror közé. Szépen villog az izzó a leddel ellentétesen, de elég halvány, csak 2-3V-ot enged át. Működőképes lenne a dolog, ha az Oc26 collectorát rákötném egy 2N3055 bázisára? Vagy ez így hülyeség?
(#) mex válasza danodano hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Butaságot csinálsz. Az OC26 egy régi, kisteljesítményű germánium tranyó, ráadásul pnp.
Írták már, hogy az eredeti kapcsolásban szereplő nagyfeszültségű, nagyáramú tranyót kellene használnod, és én is ezt javaslom.
(#) danodano válasza mex hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Az Oc-t csak próbaképpen raktam be, mint ahogy említettem. Megpróbálok szerezni egy olyan tranyót.
(#) kzsolt88 válasza dizi hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Szia!

Csak mostanra tudtam tovább haladni a pásztor készítésével. Raktam bele új trafót 12V/2VA, és kicseréltem a halott 555-öt. A kondenzátort és a gyújtótrafót még nem raktam rá. Rámértem Multiméterrel 84 VDC-t mutat a kimeneteken, az jó?
- Van egy motorindító kondim, lóg belőle egy barna meg egy kék vezeték, hogy kell bekössem?

Üdv!
(#) mex válasza kzsolt88 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Idézet:
„Van egy motorindító kondim, lóg belőle egy barna meg egy kék vezeték, hogy kell bekössem?

Hótt mindegy.
(#) erdgab hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Szervusztok!
A T. fórumnak tartozom és dizi kérésének elegettéve jelentem,hogy elkészült a villanypásztorom.Túl van a tesztelésen,szépen teszi a dolgát.Áramfelvétele 12V akkuról kb. 150mA.Mutatom,ilyenre sikeredett,nyugodtan lehet véleményt mondani.
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) Remci válasza erdgab hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Szia!

Nekem tetszik .De olyan kisméretű "sárga háromszögben villám" jelet hol lehet szerezni? Én végignéztem jó pár vill. szerelési boltot, de mindenütt csak jóval nagyobb volt . Amit én csináltam, annak is tök ugyan ilyen volt az elrendezése,csak azzal a külömbséggel,hogy én egy vékony bakelit lemezre (kb 3mm vastag) szereltem fel a cuccokat és azt középen egy csavarral fogattam a doboz aljához.De ez részlet kérdés.Amúgy mekkora területet véd?
(#) Ninoo válasza erdgab hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
hy!
Szerintem tökéletes. Mostmár látom ,a szikraközt a dobozba raktad. Na ott aztán jó helyen van. Mert én azt hittem, hogy kívűl van valahol. Ha jól látom, kupakokat használtál szorítónak. Hogyan csináltad? Beleragasztottad a csavart?
hegusp
(#) kozso31 válasza erdgab hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
hali nagyon jól sikerült a pásztorodat összerakni, szeretnék én is csinálni egyet a malacaimnak mert mindig kiszöknek,az lenne a kérdésem hogy eltudnád küldeni nekem a rajzot? előre is köszönöm,címem( ha igen a válaszod)*********@
Következő: »»   69 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem