Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Köszönöm !
A másik gondom az, hogy az Atmegás dolog nem nagyon jó, mer nem akarnák programozót csinálni hozzá. Inkább olyan kellene ami PIC-el működik. De ha, nem lesz más megoldás akkor Atmegás marad. ![]()
Szia! Te ezt meg építetted, hogy ajánlod?
Parancsolj, ez PIC-es és LCD-s: Bővebben: Link
De már készül a második verziója ami kimondottan csak LCD-s. (Néhány hozzászólással ezelőtt volt szó róla.)
Szia! Nem! Én még nem építettem meg de egy fórumtársunk már igen, nemsoká én is meg szeretném építeni. Miért? Mi a bajod vele? Ha nem működne szerinted valaki feltenné az internetre?
![]()
Szia!
A labortáp II kapcsolási rajza mikor lesz elérhető, mert kellene építenem egy tápot, és ki próbálnám a Te verziódat. A FET-es megoldás jobban tetszik , mint a tranyós.
Csak azért kérdeztem, mert nekem nem jött össze, pedig a DIP, és a Tqfp-et is megépítettem.
Mi volt a hibája?
Nem volt kijelzés a tqfp-nél, a dip-es pedig mindenféle karaktereket írt ki. Viszont a dip-es ki írta az elején jól a szöveget, aztán eltűnt minden, majd ha beléptem a programozói módba, akkor ki írta, hogy www.efly.com, és utána megint megőrült, össze-vissza irkálta a karaktereket.
Szia!
Majd ha készen lesz a projekt. Egyenlőre építek a ma reggel elromlott hűtőmhöz egy elektronikus hőfokszabályozót, aztán jön a PIC-es panelmérő II és majd csak utána folytatom a Labortápegység II-t. Szerintem 1-2 hónap és készen is lesz.
Ok!
Várom!
Üdvözletem! Szia Zolibá!
Edison 14 féle labor táppal lenne egy olyan gondom, hogy sajna nem kaptam 0R47/ 5W ellenállást (R24,R25), viszont van ithon 1R2/5w letudom szabályozni a megfelelő értékre plussz ellenálás hozzá forrasztásával, vagy esetleg az is jó lehet?? És még az lenne a gondom, hogy a trimmer poti értékét sem találtam, de lehet, hogy csak átsiklottam felette. Válaszokat előre is köszönöm!! üdv szabi
Oké Zolibá!
Azon már túl vagyok. Nekem a problémám az, hogy nem kaptam 0R47 /5w ellenállást. ilyet:Bővebben: Link viszont van ithon 1R2 /5w. Le tudom-e vinni az értékét a 1.2-esnek 0.47 -re Plussz ellenállás hozzá forrasztásával??? Nem-e fog megváltozni az 5w telyesitménye az ellenállásnak, ha 1, vagy 2 wattos ellenállással megtoldom?? Most lehet, hogy nagy baromságot kérdezek! ![]() (Mea Culpa)
Már hogy lenne jó 0,47 Ohm helyett 1,2 Ohm? Háromszor akkora, tehát 3x akkora fesz. esik rajta, így az áramkorlát harmad akkora áramra kapcsol be. Viszont ha 3 ilyet párhuzamosan kapcsolsz, akkor már közelebb vagy a helyes értékhez. De ha van kisebb teljesítményű (2-3W), akkor azokkal is ki lehet sakkozni a 0,47 Ohm közeli értéket és az 5W-ot.
Köszia választ!
Tehát az Edison14 féle lab tápba leválthatom a (R24,R25) 0.47 /5w ellenállást 1.2 -re? (R7, R23)
Szerintetek nem probléma, ha az 5K trimmer helyett 5.6-osat rakok??
és a 0.47/ 5w-os ellenállás helyett , 0.56 2w raknék?? Jó lessz?
Edison14 leírásából:
Idézet: „Ezen a képen látható, hogy két darab 2N3055-ös tranzisztor van párhuzamosan bekötve. A tranzisztorok emitterére van kötve az R24-es és R25-ös teljesítmény ellenállás. Ez egy negatív visszacsatolás, ha valamelyik tranzisztoron nagyobb áram kezdene folyni, mint a másikon, mert nem egyforma a két tranzisztor.” Nálam ez 0.1 Ohm 2-3W-os ellenállás. Több nem is igen kell. A gyári kapcsolás alatt is a következőt írják: 2N3055 will overheat, so you have to connect two of them in parallel with emitter resistors 0.1ohm/5w. A kimeneti sönt pedig R7, R23 a gyári kapcsolási rajzban R7=0.47 Ohm 5W. Ha melegszik, tisztább 2db ~0.94 Ohmos (2x0.47) ellenállás párhuzamos kapcsolása lenne, így kapnánk pontosan 0.47 Ohm -ot 2db 5W-nyi hőleadó felülettel. Mivel a legközelebbi 0.92 és 1 Ohm, ezért ezek közül lehet választani. Beszéltem erről Edison14-gyel. Azt mondta azért lett 2x1.2 Ohm, mert nem kapott más. Az eredő így 0.6 Ohmra jön ki 0.47 helyett. Én törekednék a fentebb említett gyári kapcsolási értékeihez, tehát igyekezni 0.47-t beszerezni. Nálam 1x0.47 Ohm 10W-os van.
[A kimeneti sönt pedig R7, R23 a gyári kapcsolási rajzban R7=0.47 Ω 5W.]
Edison kapcsolásában az R7, R23 1R2 / 5W A tied itt elvileg 0.47-es És Edison kapcsolásában a 0.47 és a 1.2 is duplán "párhuzamosan" van rakva. Idézet: „Edison kapcsolásában az R7, R23 1R2 / 5W” Igen. Idézet: „A tied itt elvileg 0.47-es” Gyakorlatilag is ![]() Idézet: „És Edison kapcsolásában a 0.47 és a 1.2 is duplán "párhuzamosan" van rakva.” Nem. Az 1-1 ellenállás az 1-1 tranzisztor emitterére. Ez nálam 0.1 Ohm 3 W.
Akkor rosszul láttam
![]()
Igen, itt jobban látszik a kérdéses két emitter ellenállás.
Na jolvan!
Akkor maradok az Edison féle változatnál, majd szerzek 2 0.47-es ellenálást, vagy egy db 10w-os 0.47-est. Gondolom az eredeti kapcsolásban ábrázolt 100K trimmer is jó, ( ami Edisonnál 5K) szerinted? A lineáris potenció méter meg 10KOhm legyen ugye? És még azt szeretném kérdezni, hogy használhatom e kisebb telyesitményű trafóról?? (van ithon egy kisebb toroidom)
"És még azt szeretném kérdezni, hogy használhatom e kisebb teljesítményű trafóról?"
Igen, csak figyelned kell arra, hogy ne terheld le a trafót. Ha az áramkorlátot úgy állítod be, hogy a szabályzó potikkal ne tudj több áramot beállítani, mint amit a trafód elbír akkor használhatod. Ha jól látom az R18 növelésével korlátozhatod a max áramot.
Sziasztok!
Megtudom oldani, hogy a finom potit kihagynám és csak 1-1 poti legyen?! Kell raknom egy 10K ellenállást a másik poti helyére a kimenetre? üdv szabi
Elhagyhatod a finom szabályzást (bár szerintem sokszor jól jön). Ekkor csak két mono lineáris 10K-s potira van szükség amiket az 5-6-7, és 8-9-10 pontokra kell bekötni.
Edison14: Nem tudnád a kapcsolási rajzodat átméretezni? Az a 10000x7000 eszméletlenül nagy.
Sziasztok!
Tudtok olyan labortáp kapcsolást mutatni, ami DC 40-43 V-ról megy? Pont kilóg a legtöbb egyszerű ic-s kategóriából, nem találok hozzá passzolót.
Elvileg készen vagyok!
12,5 váltó a toroidom. R5-nek mennyinek kéne lenni, hogy ne károsítsam meg a trafót??
Szerintem a Lebegős megoldások tudják mert azok külön tápról járnak
Tudsz mutatni olyat ami ilyen tápfeszültségre van? Csak jóval masabbhoz találtam. Sajnos annyira nem értek hozzá, hogy átméretezzem.
Ismét ötleteket várnék:
Adott egy invertáló kapcsolásban lévő OPA, melynek bemenetére a GND-hez képest negatív DC feszültség érkezik. Az OPA feladata hogy ebből pozitív feszültséget állítson elő a PIC A/D bemenete számára. Viszont a kalibrációhoz (az OPA offsetjének megméréséhez) időnként rövidre kellene zárnom az OPA bemenetét. Ez egy egyszerű N-csatornás BS170-el megoldható lenne, ha a jel pozitív lenne. De nem az! A megoldás egy P-csatornás fet lenne, de a PIC-nek akkor negatív gate-feszültséget is kellene kiadni, viszont csak pozitívat tud. Szóval erre várnék alternatívákat. ![]()
Optocsatolón keresztüli vezérléssel nem lehet megoldani?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |